האולימפיאדה בסין - הדיון הפוליטי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י de Middenweg, ‏3/8/08.

1. SeRgInHo Member

אם כבר גלשנו לכיוון הפוליטי הכללי, הנה כתבה יפה מאד שהכינו וואלה ספורט על אדוארד סטרלצוב, אחד הכדורגלנים הרוסים הגדולים בהסטוריה שנפל קורבן לשלטונות הסובייטים.

http://sports.walla.co.il/?w=/3799/1324205

2. Gass12 Member

אשתדל לקצר עד כמה שאפשר .
    ההיסטוריה של סין ארוכת שנים ומתועדת ומתוארכת יותר מכמעט כל מדינה אחרת.
    בגדול.. בסין שלטו שושלות רבות החל מהמאה ה21 לפני הספירה..
    אם ננסה להבין את צורת החיים ששלטה בעולם ?נפנים שאי אפשר היה אחרת ואני אנמק.
    בהיעדר תחבורה..ותקשורת אך טבעי הדבר היה לחיות בחמולות כשלמעשה כל חמולה עשתה הכל על מנת
    להשתלט על שטחי מרעה שטחי גידול חקלאיים.וכך למעשה צמחו ראשי שבטים בעשרות-מאות-אלפים
    דבר אשר הוביל למלחמות מחיה-אגו-כוח-שליטה. במשך מאות שנים התחלפו השושלות בינהן בשליטה על
    סין.
    השם ציינה.סין . נגזר משמו של הקיסר הראשון צ'ין שה חואנג.
    וככה זה נמשך עד להיסטוריה בת ימינו..עת משלה האימפריה הבריטית בסין ואילצה אותה לסחר חליפין
    מעוות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx תמורת הסחורות הסיניות המשובחות דחפה בריטניה מהודו אל סין את פרחי האופיום.
    בהיעדר דברים אחרים שניתן היה למכור לסינים. כמובן שהתגלעה מחלוקת קשה בעניין ובעקבות כך
    פרצו שתי מלחמות הידועות בשמן מלחמת האופיום ה1 והשנייה..שהסתיימו שתיהן בתבוסת הסינים
    אל מול הכוח האימפיארליסטי הבריטי-(והצרפתי והאמריקאי.).

כתוצאה מהיחלשות סין גם יפן שהתחזקה מאוד רצתה נתח בעוגה הענקית הזאת במה שידוע כמלחמת סין -יפן הראשונה. גם מלחמה זו הסתיימה בתבוסת הסינים תוך כדי שהם מפסידים את טייוואן וקוריאה .

אנחנו כבר בראשית המאה ה20.. בשנת 1912 נוסדה הרפובליקה הסינית..בתקופה זו שלטו גנרלים
    איזוריים ושוב החלו סימני קריעה ופירוד..עד לאיחוד תחת צ'יאנג קאי צ'ק...תחת מפלגה אחת שנקראה
    המפלגה הלאומית הסינית. תוך כדי.. קמה המפלגה הקומוניסטית שהחלה לצבור תומכים אבל לא באופן גורף.
    שנעזרה רבות ברוסיה .אשר מצאה לנכון להשקיע בה על מנת ליצור איזורי שליטה ותמיכה נוספים בעולם
    (דבר שהיא מקפידה לעשות בקנאות מקדמת דנא ועד ימים אלו ממש)...די מהר ניצתה מלחמת
    אזרחים בסין שנרגעה מעט רק לצרכי איחוד כוחות אל מול האוייב היפני ששוב לטש עיניים גדולות אל השטחים.. בסין השכנה. בפרט ובמזרח בכלל. עד מהרה פרצה מלחמת סין-יפן השנייה 8 שנות מלחמה
    מ1937 ועד 1945 ..להבדיל מהמלחמה הראשונה מלחמה זו הסתיימה בתבוסת היפנים(כתוצאה ממהלכים
    מוטעים ושגיאות בקבלת ההחלטות. האימפריה היפנית חתמה חוזים עם השטן היטלר וכתוצאה מתיאבון מופרז
    התקיפו את הצי האמריקאי בפרל הארבור מה שגרם באופן מיידי להצטרפות ארה"ב לזירה כנגד היפנים).
    כמובן שבמקביל ובאיחור מה (מלחה"ע ה2).מלחמות אלו הסתיימו כולן בתבוסת התוקפנים
    יפן במזרח.. גרמניה ואיטליה באירופה.

.....בתום הקרבות החיצוניים התחדשה מלחמת האזרחים בסין ושוב בין הלאומנים לקומוניסטים.
    על הרקע הזה וכתוצאה מהיחלשות הכלכלה הסינית והמורל הכללי.. והתמיכה הרוסית המאסיבית .
    היה קל מאוד למנהיג המפלגה הקומוניסטית "מאו" בשם הקיצור .(מאו טסה טונג בשמו המלא)
    להשתלט על כל השטח של סין שנקרא מעכשיו הרפובליקה העממית של סין ואילו הלאומניים הקימו
    את הרפובליקה הסינית בטייוואן
    מאז ועד היום עם שינויים כאלו ואחרים השלטון בסין הוא דיקטטורה .הגם אם הסינים לקחו את הקומוניזם
    לכיוון אחר שאקרא לו "קומוניזם-קפיטליסטי לעת מצוא מתי שבא לי מותר לי" מה שלבטח היה גורם
    לקרל מארקס ופרידריך אנגלס להתהפך בקבריהם.

מקווה שהארתי את עינך במעט.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/08
  3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו שהרי זו היתה נקודת המוצא שלי מלחתחילה. בדרך זו גם הסברתי את הפיכתו של הסוציליזם לקומוניזם.
    הדגשתי לא פעם שאני נמנה עם הריאליזם. פרדיגמה זו רואה את האדם רע מיסודו, רעב לכוח וצמא לעצמה. כיבוד עקורנות המוסר אינו אלא התערבות נפסדת מסוכנת בחתירה הרציונלית לעצמה. מנגד יש את הליברליזם, אלה רואים את האדם טוב מיסדו, בעל מוסר ומאמין בצדק ובשיוון. לכן כאשר כריאליסט אני ניגש לנתח את ההיסטוריה ואת העתיד לבוא אני מייחס חשיבות זערורית למשטרים, ומוסדות, כי מבחינתי לא משנה איזה משטר ישרור האדם תמיד ישאר רע, רעב לעצמה ודןאג למעמדו, ואילו הליברלי שרואה את האדם טוב מיסודו תולה את קולר האשמה במוסדות, במדינות ובמשטרים.

קשה לראות שינוי מתוך התקופה, אבל אם תעמוד רגע על כסא ההווה ותתבונן הרחק לאיזור שונים של ההיסטוריה, תראה שלא משנה איזה תקופה, ממסד, משטר הגיע, תמיד ראה את סופו. העולם אינו עומד על כנו וכפי שנפלו האימפריאלזים, פאודליזם, שלטון הכנסיה, קוניאליזם, פאשיז, קומוניזם ואחרים יפול ביום מן הימים, ספק אם שנינו נזכה לראות זאת, גם הקפיטליזם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/8/08
  4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני מאמין שמבט בהסטוריה הוא בעצם גם מבט על העתיד, כי היא חוזרת על עצמה. אבל ואבל גדול, היא חוזרת על עצמה ולא במובנים המעודדים. היינו כמו שאמרת, מלחמות, משטרים אכזריים או אימפריות שעולות או נופלות. משטר כה טהור ושיוויני זה עדיין לא היה וכרגע אני לא רואה באופק אפשרות כזאת. משטר מרקסיסטי עוד לא היה ולכן אין טעם לדפדף בדפי ההיסטוריה ולקוות שזה יעתיק את עצמו בעתיד. אני לא אפסיק להאמין ולנסות לפקוח את עינייהם של הסובבים אותי, אבל מציאותי ומודע לסיכויים הנמוכים מאותן סיבות שציינת, האדם די רע מבסיסו. כולי תקווה שיום אחד האדם יתעלה על עצמו רוחנית ומוסרית ונראה חשיבה אמיתית על הזולת ועבודת צוות של כולם למען כולם ולא אחד נגד השני. הלוואי.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חייב לצחוק קצת עכשיו, אתם לקחתם לגמרי את השליטה בת'רד הזה. אני פתחתי את הת'רד הזה בידיעה שאולי כמה אנשים יגידו משהו, עכשיו יש לי הרגשה שאני מדבר פה עם 3 פרופ' לענייני קומוניזם וקאפטליזם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

קשה לי להתווכח אתכם כי אתם ממש בקיא העניינים, אולי אוכל רק לשאול עוד שאלה אחת: במאה האחרונה הבמה בעצם היתה כל כולה של רוסיה וארה"ב. למה סין כאילו התחבאה? מיליארד איש במדינה הכי גדולה בעולם וכאילו לא קיימת, האם אתם מסכימים איתי? זה קצת קורה גם בעולם הספורט, חוץ אולי מענפי ספורט בודדים שהיא פשוט שולטת ללא רחמים (טניס שולחן למשל), למה בכדורגל חוץ מהנשים היא פשוט למעשה לא קיימת? האם ספורט בסין לא באפנה? קצת מוזר לי העניין הזה כי נכון באולימפיאדות האחרונות היא אט אט הופכת למספר 1 בכמות המדליות שהיא זוכה, אבל בשביל מדינה של מיליארד איש אפשר בעצם לצפות לעוד יותר ספורטאים בעיקר למשל בענף הכדורגל?

6. cazzo Il Capocuoco

נכון, למעשה סין נמצאת באולימפיאדות השונות רק מאז שנות השמונים וככה מתחילה יציאה מטאורית. סין של שנות השישים והשבעים, היא כמו צפון קוראה של היום, מדינה סטניליסטית עם שלטון קנאי במיוחד, בלי ממש פזילה לספורט המקצועני.
    שמע, אני לא מומחה לסין או משהו כזה, אבל אני יכול להגיד שסינים רבים גאים בסיבה הממצאים הכי עתיקים לפעילות שדומה לכדורגל הייתה אצלם לפני 2500 שנה. משחק שנקרא "קו-ז'ו" היה הכדורגל של פעם {היום קוראים לזה "זו-קיו". עם מאות השנים שעברו זה הפך להיות משהו מאוד זניח, כאשר לפני 1500-2000 שנה, הכדורגל הזה היה מאוד פופולרי.
    אני לא יכול לענות על השאלה שלך בצורה מלאה, אבל עם ההתפתחות של סין לעולם עקב דנג שאופינג, הגיעו גם רפורמות בספורט והוא נהיה יותר מקצועני. כדורגל נדמה לי היה מקצועני בסין רק עד השנים האחרונות אם אני זוכר נכון.

אגב, אני מצטט מהספר של אורן נהרי:
    "כברר בסוף ימי מאו גברו המאבקיים הפנימים המפלגה, עם מותו ב1976, הייתה יד המתונים על העליונה וצמרת המפלגה טוהרה, אלה כנופיית הארבעה. בהנהגת דנג שאופינג, ששוחרר מהכלא והיה ב77 לסגן המפלגה, סין זנחה את הקומוניזם והחלה לאט לאט לפזול לכלכלת שוק." חשוב לזכור שלמהפכה הכלכלית לא הייתה בצד גם מהפכה פוליטית וצבאית, לכן השלטון נשאר על כנו. את סוף הסיפור אנחנו יודעים, הפגנות במרכז בייג'ינג, יציאה מהבידוד העולמי וכו' וכו' עד היום. רשום גם בספר: "ב2000 סין השקיעה 20 מיליארד דולר בחידוש עיר הבירה לקראת אירוח המשחקים האולימפים של 2008".

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטופיק הזה גלש טיפה לתחומים אחרים, אבל הטקס, שהוא כנראה הטקס המרשים ביותר שהורם אי פעם בהיסטוריה המודרנית, הזכיר לי עד כמה העולם לא למד דבר. לפני 72 שנה ראינו טקס דומה בברלין שבאירופה, אז העולם כולו עצם עיניים ממה שהתפתח בגרמניה באותה תקופה. מה שקרה לאחר מכן כולנו מכירים היטב, וחשבנו שלמדנו מכך. היום הובהר לי שוב עד כמה האדם הוא אגואיסט, אינטרסנט ושפל. האם מה שקורה לעם הטיבתי לא מזכיר לעולם את מה שעבר על העם היהודי, האם ההוצאות להורג שמתרחשות בסין בממוצע של 1 ליום אינם מזכירים לעולם משטר אחר אי שם מאמצע שנות השלושים... כנראה שלא, כי היום הגיעו למעלה ממאתיים מדינות להשתתף במפגן הסיני, וכן ישראל היא אחת מהן. עצוב.

http://graphics8.nytimes.com/packages/images/photo/2008/03/17/20080317CHINA/22464131.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/8/08
  8. cazzo Il Capocuoco

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

שתבינו מאיפה הסינים קיבלו את ההשראה הנוראית שלהם: הרפובליקה העממית של קוריאה.

9. cazzo Il Capocuoco

מלחמה באוסטיה בין הרוסים {שמבטיחים הרבה למיעוט ממוצא האיראני} לבין הקרטבלים, כלומר גרוזינים איך הסובייטים אמרו. פוטין והמריונטות שלו שוב עם הפצצות אוויריות על המדינה הקווקזית בעוד הפגנת כוח שמסריחה כמו המלחמה הקרה. בקיצור 2000 גרוזינים נהרגו ו35 האתלטים שנמצאים בסין מתכננים לחזור הביתה וכרגע אני מבין שהם פורשים מהמשחקים.

http://images.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2008/08/09/0K5CCRMA--346x212.Xxx

רוח אולימפית? עלק...לכו תגידו לבריון מהק.ג.ב. שכל הרוסים והרוסיות מלקקים ומלקקות לו. בוווווווז!!!

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/08
  10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יואב, אתה מושפע מהתקשורת המערבית אשר יש לה כמובן אינטרסים להציג את רוסיה כרעה. רוסיה רוצה להחזיר לעצמה את השליטה באוסטיה הדרומית (אוסטיה הצפונית נשארה בחזקת רוסיה לאחר פירוק ברה"מ), גרוזיה מנגד מתעקשת להמישך לשלוט בה בעצמה . נכון שאף אחד לא שואל את האוסטים את רצונם שלהם (עצמאות כמובן), אבל גרוזיה לא "טובה" מהרוסים בכל הקשור לסכסוך הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/8/08
  11. cazzo Il Capocuoco

אני יודע עם מי אני מדבר... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

רוסיה נראתה תמיד רע בעיני, ובצדק. אם היו נותנים להם לארח משחקים אולימפים {כמו ב1980} גם הם היו מראים מפגני כוח ראוותנים ויפהפיים. מצד שני אני באמת מסכים איתך, אני לא בעד מלחמות אף פעם, הגרוזינים והרוסים פתחו את המלחמה הזאת במיוחד עכשיו, שעוד ביוון העתיקה החליטו לעשות הפסקת אש שיש משחקים אולימפים. סאקאשווילי הוא תחמן לא קטן שיש לו תדמית מעולה יחסית לבריון {אכן בריון, אתה לא יכול להכחיש. מדבדב המריונטה לדוגמה}, והוא מנצל את המצב הזה כדי שהמערב יהיה בעדו.
    נקודה לטובת הגרוזינים: רוב רובם של האוסטים {איזה חצי מיליון איראנים שהוציאו מאמנים כמו גאזייב} חיים ברוסיה. סאקטארוולו {גרוזיה} לא מצליחה לשלוט על המיעוט המאוד קטן שנמצא באוסטיה הדרומית, כמו גם המצב מאוד דומה עם האבחזים. אפשר להגיד שהשטחים האלה לא היו מעולם למעשה שייכים ונשלטים ע"י הגרוזינים.

אני רוצה לראות את האתלטים הרוסים פורשים מהמשחקים...הם צריכים לפרוש לדעתי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ג'ורג' היה לאחרונה בסין...

http://mad.walla.co.il/w/f-400/461373-5.Xxx

אין לי מושג מה הוא עושה שם, אבל לורה לבטח לא תאהב את התמונה הזאת...קודם הבחורה מזמינה משהו וג'ורג' עוד עושה תנועה כאילו הוא הולך לתת לה איזה הנקי פנקי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx . אני שומע עכשיו בראשי את הקול שאמו של קוסטנזה תמיד היתה צועקת לבנה: "ג'ורג'יייייי", עם הקול המעצבן הזה חחח
    בכלל, ההיא מימין לובשת בכלל מכנסיים או האם אלו תחתונים...? אההה, לפעמים גם אני הייתי רוצה להיות נשיא של העולם...

13. cazzo Il Capocuoco

הם בהליכי גירושין. נדמה לי, אבל שיילך קיבינמט שותה הנפט הזה.

עוד שותה נפט אחר, פוטין שנהנה מהמשחקים, חוטף מקאחה קאלאדזה שנמצא במילאנלו, הוא עצבני במיוחד...
    http://images.gazzetta.it/Media/Foto/2008/08/10/1849348--346x212.Xxx
    "אני מפחד וכועס על הסתם אנשים שלא קשורים לכלום, למה הם חייבים להיהרג ע"י הצבא של הבריונים מרוסיה? נכון, עדיין היחסים האישים והטובים עם חברים רוסים שלי לא ישתנו, אך המלחמה הזאת ממש מרגיזה ומפחידה אותנו. הפוליטיקאים הארורים אשמים. אין לנו ברירה אלא לבקש מהאמריקאים והאירופאים עזרה, אחרת עוד ילדים ימותו, ככה הם רוצים? מנטליות קומוניסטית דפוקה. לא מספיק גם הרוסים שלחו אוסטים לערים שלנו כדי להרוג סתם ככה, בשנים האחרונות זה מה שקרה ובטביליסי המצב לא השתנה. הוא נהייה גרוע."

http://images.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2008/08/10/0K5DD9OR--346x212.Xxx
    למרות הכל, אחווה בין החברים משני הצדדים.

אגב, עוד פיגוע בטורקסטן המזרחית, http://news.walla.co.il/?w=/2/1326924

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/08
  14. SeRgInHo Member

15. דנידין Member

מה הקטע? יכל לקרות בכל מקום.