הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Haifa love
    מלא שנים לא היה שתי קבוצות הולנדיות בשלב הבתים בליגת האלופות.אולי השנה זה יקרה.הליגה ההולנדית חייבת לחזור לקדמת הבמה של אירופה.אני חושב יש מקום בהחלט לשתי קבוצות הולנדיות בשלב הבתים של האלופות ואפילו לשלוש קבוצות.
    זה מה שכתבת בדיון הליגיונרים הישראלים ואני אשמח לתת פה את דעתי על מה שכתבת...

הליגה ההולנדית תמיד נחשבה לליגה די קטנה. אין לנו את המשאבים או כמות האזרחים כדי להתחרות בליגות הבכירות. בעבר כבר היה פער רציני, היום זה בכלל כבר לא מצחיק. לקבוצת תחתית בפרמיירליג יש תקציב יותר גדול מאשר למשל לאייאקס. ההבדלים עצומים וזה רק נעשה עם השנים יותר גרוע.

בשנים האחרונות אנחנו מצליחים יפה לאסוף נקודות כדי להבטיח לפחות מקום אחד בשלב הבתים של ליגת האלופות. אייאקס נהנית מהשגיה של השנים האחרונות ולא צריכה לעבור שלב מוקדמות. פ.ס.וו כאמור כן והיא גם נמצאת בחלק הקשה של ההגרלה. הולנד שואפת להגיע למקום השישי כי זה יבטיח שתי כרטיסים בטוחים לליגת האלופות. כרגע פורטוגל מחזיקה במקום הזה, ואנחנו נמצאים במקום השביעי. לצערי הפער רציני ביותר והמטרה של הקבוצות ההולנדית היא עכשיו להדוף התקפה רצינית של מדינות כמו רוסיה, סקוטלנד, אוסטריה, אוקראינה ובלגיה.

בקיצור, הדרך לשתי קבוצות של קבע בליגת האלופות עוד מאד רחוקה. שלוש זה בכלל לא מציאותי.

AFCA אוהב/ת את זה.
  2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

איכשהו פיינורד נמנעת מהשפלה היסטרית ועוברת שלב. נו טוב.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוטרדם באקסטזה, עמוק בתוך תוספת זמן, "מי שלא קופץ יהודי", אלפי מסוממים ליד המגרש קופצים כמו מטומטמים. מה קרה? פיינורד ניצחה 3-2 את פ.צ דריטה. הישג אדיר לחברים של מרציאנו....

לוצרן כבר תעיף את חובבי ציון בסיבוב הבא. בשביל הדירוג הכללי זו בעיה, אבל מי שמתעסק ככה ביציעים עם "היהודים" רק מראה עד כמה הם קטנים. הקנאה אוכלת אותם ואני מבין אותם. אורגזמה אחרי לנצח קבוצה אלמונית מקוסובו.

4. Haifa love Member

איך אוהדי פיינורד אים כל השנאה שלהם ליהודים הסכימו ששחקן יהודי יחתום אצלם במועדון?אני חושב זה כמו ששחקן מוסלמי או ערבי ישחק בביתר ירושליים

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Haifa love
    צריכים להיות מדויקים בעניין הזה. הקריאות והשירים האנטישמים לא בהכרח באמת כאלה. זו הבעיה הקשה. לא כולם ששרים "החמאס, היהודים לגז" בכלל ניאו נאצים/שונאי ישראל ויהודים. אל תחשוב שביציעי אייאקס אין אנטישמים. הדבר האירוני זה שמה שאני יודע פיינורד למעשה יותר מזוהה עם יהודי הולנד מאשר אייאקס. בטח לפני השואה. הדברים הסתבכו בגלל שהגרעין הקשה של אוהדי אייאקס התחיל להזדהות כ"יהודים" בגלל תקריות אנטישמיות שאכן קרו בעבר, אבל זה לא בגלל אהבה אלינו.

אוהדי פ.ס.וו קוראים לעצמם "איכרים" בגלל שאוהדים מהערים הגדולות יורדים עליהם בגלל שמחוז ברבנט נחשב לאיזור עם הרבה חקלאות. אנשי העיר חושבים שהם יותר חכמים מאנשי הכפר. הם לקחו את מילת ההקנטה של אוהדי אייאקס ופיינורד למילת חיבה, אבל בגלל שאין ל"איכרים" עבר טעון כמו ליהודים הדבר לא מקבל הרבה כותרות. קבוצות ממזרח/דרום הולנד כמו טוונטה או של מחוז לימבורח (בעיקר של רודה) קיבלו את הכינוי "גרמנים".

בקיצור, בגלל שמחנה האנטי אייאקס התחיל להשתמש בין היתר בשואה ההקנטות הפכו לבעיה של ממש, אבל לרב לא מדובר באנטישמיות טהורה. הקהילה היהודית מנסה להכנס לראש של אוהדים משתי הקבוצות כדי להפסיק את השימוש בדת, הזהות והעבר הטראומתי שלנו, אבל הדבר לא ממש מצליח. מאד קשה לשנות את זה, אייאקס פשוט ידועה כקבוצה "יהודית" ברחבי אירופה. הדבר גורם שאנטישמים או סתם אנשים לא חכמים מתבטאים בצורה אנטי יהודית.

המצב לא מזכיר את הסיטואציה של בית"ר עם סכנין או למשל באיטליה איפה שיש קבוצות עם פעילות פוליטית מאד חזקה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/7/21
  6. Haifa love Member

אז אתה אומר בעצם שאין מה לפחד להיכנס אים דגל ישראל לתוך יציע האולטראס של פיינורד

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Haifa love
    דגל ישראל כן, כיפה אולי לא...
    הגרעין הקשה של אייאקס משתמש בדגל ישראל והוא נחשב כסמל של המועדון מאמסטרדם. יותר מזה, אתה תראה אוהדים עם מגיני דוד. שרשראות על הצוואר או קעקועים, אבל לרב אין להם שום מושג עלינו. זה לא שאוהדי אייאקס בעד ישראל ואוהדי פיינורד בעד הפלסטינים...האף סייד "מגינה על אמסטרדם" מפני אוהדי "הליגיון" (כך נקראים האולטראס של פיינורד), אבל בהפגנות אנטי ישראליות בעיר בירת הולנד לא חסרים עם השנים תופעות אנטישמיות קשות. אם הם אוהדי ישראל/יהודים הם לא היו מאפשרים את זה...

עניין היהדות וההיסטוריה שלנו הפכה למעין סמל למאבק בין שתי קבוצות כדורגל. שוב, לשני הצדדים אין מושג מה זה באמת להיות יהודי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

יותר ציונים מהפועל תל אביב

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO
    בארץ הקבוצות במקור היו פוליטיות. מכבי ובית"ר של הצד הימני הפוליטי, הפועל של השמאל ואליצור של הדתיים. גם העניין הזה כבר לא תקף בטח אצל השחקנים.

בהולנד המצב שונה. ממה שאני יודע רב המועדונים לא קמו מתוך אינטרס פוליטי. פ.ס.וו למשל קמה מתוך התאגיד פיליפס (Philips Sport Vereniging). אין פה מכבי או הפועל. מחנות האוהדים מחפשים בכל מדינה סיבות בשביל להקניט ולרדת על אוהדי היריבה. פה זה "יהודים", "איכרים", ו"גרמנים". לצערי נושא היהדות הוא דבר מאד רגיש ולדעתי אולטראס אייאקס לא תמיד מבינים את זה. שונאינו מהצד השני לא מבינים שלהשתמש בשואה זה דבר פסול מלכתחילה, אבל הרשו לי לומר שבאמסטרדם גם שרים "פצצות על רוטרדם" דבר שאמור להזכיר את העניין שהעיר הושמד למעשה כליל במלחמת העולם השנייה. אוהדי טוונטה צריכים מדי פעם לשמוע קולות של זיקוקים האמור להזכיר להם את האסון בעיר אנסחדה בשנת 13 במאי 2000 כשמאגר לא חוקי של זיקוקי דינור עלה באש וגרם למות של 23 איש ומעל לאלף פצועים. למרות הכעס יש גרעין של אוהדי כדורגל דיבילים גם בהולנד....

10. ארז כהן Piet van Reenen

אייאקס מסיימת את משחק ההכנה מול רד בול לייפציג בתיקו אחת.
    לצערי אין הרבה מקום לאופטימיות לקראת העונה שבפתח.
    חסר לנו בבירור יצירתיות במרכז השדה ומהירות בחלק הקדמי.
    אני מקווה שעם קודוס ואנתוני זה יראה אחרת.
    כרגע העונה הזאת בטח באירופה הולכת לכישלון אחד גדול.
    לדעתי אנחנו בבעיה רצינית.
    הקבוצה ממש חלשה, כרגע נראה שאנחנו טובים רק בשביל לנצח את פורטונה סיטארד וילם ושאר הקיקיוניות של הולנד. כל יריבה קצת יותר טובה יגמר במפח נפש עבור אייאקס.

11. Haifa love Member

אני מאמין העונה אייאקס תגיע לרבע חצי גמר האלופות.ובטח שתסיים באחד משני המקומות הראשונים בהולנד.אולי נגד ברצלונה המדרידיות יובנטוס ובאיירן מינכן זה לא יספיק היכולת.אבל נגד כל הבינוניות באלופות כמו פורטו ובשיקטאש זה יספיק

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייאקס נפרדת באוסטריה בתיקו אחת עם רד בול לייפציג. טאדיץ' כבש את השער. עד למשחק מול פ.ס.וו במגן הצדקה יש עוד ביום רביעי משחק אימון אחרון בבית בארינה מול לידס. לא ראיתי דקה מהמשחק, אבל לא שיחקנו טוב.

@Haifa love
    לדעתי אתה אופטימי מדי. לא נהיה באירופה בשר תותחים, אבל גם לא נגיע לשלבים הסופיים. הרבה יהיה תלוי גם בהגרלה. יש מספיק אפשרויות עם בית מוות אמיתי, אבל גם בית יותר נוח אופציה. בסך הכל העונה עוד לא התחילה ושום דבר לא בטוח...

ידיעות אחרות:
    נואה חסר (Noa Gesser),כשרון בן 16 של מחלקת הנוער נהרג בסוף השבוע ביחד עם אחיו הבוגר בתאונת דרכים.

שון קלייבר קרע את הרצועה בברך. המגן ייעדר מינימום חצי שנה.

מוחמד איהטארן שוב נענש ולא יכול להתאמן בפ.ס.וו. לא מן הנמנע שבקרוב יעזוב את הקבוצה.

13. Ajax Amsterdam Member

אוהדים יבינו כמה אלבארז קריטי, אוברמארס ידע מה הוא אומר שהוא לא מתכוון למכור אותו כי הוא שחקן חשוב.
    אני לא יודע מה יהיה כמו כל עונה אני בא עם הרבה ציפיות ומתח, נקווה לטוב ובכל מקרה אין לנו מה לכתוב סמינרים על משחקי אימון.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Ajax Amsterdam
    העונה מתחילה בעוד שבועיים. המשחק מול פ.ס.וו הוא בעיקר יוקרה. ברור שאין לי חשק לראות אותם מנצחים בטח לא אם זהבי שוב יכבוש, אבל את הפרסים מחלקים במאי 2022, לא עכשיו או בעוד שבוע...

קשה לדעת לאן פנינו הולכות. אייאקס לא עשתה (בנתיים) הרבה שינויים, אבל טן האח בפירוש רוצה עוד שחקן התקפה מהיר. סולימאנה לא הגיע ולפי דבריו של המאמן אני חושב שהוא בעיקר רוצה שחקן מהיר שיעזור לקבוצה במתפרצות. יש עוד חודש לסיום מועד ההעברות.

מילה לגבי אלברז. זה אכן נראה שמבחינת הקישור המקסיקני חסר עכשיו בעיקר בגלל החלק ההגנתי שלו. לא ראיתי היום את המשחק, אבל שמו אכן עלה בהרבה תגובות של אוהדים שהזכירו את העניין הזה.

בוא ניקח הכל לאט לאט. ביום רביעי בבית מול לידס עם קהל (עשרים אלף צופים) אני מקווה למשחק יותר טוב. אל תשכח גם שתחת טן האח הקבוצה לא פותחת את העונה בסערה...

דבר אחרון, אדבוקאט חתם כמאמן נבחרת עיראק */aaarofl

הרצליה עד המוות ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  15. ארז כהן Piet van Reenen

מוחמד קודוס הקשר היצירתי היחידי שיש לאייאקס בסגל יעדר ממשחק הסופר קאפ נגד איינדהובן.
    כמו כן הגנאי גם בספק לפתיחת הליגה.
    הגנאי מתגלה כפצוע סדרתי(כבר יותר מגצה).
    אייאקס לדעתי חייבת להיכנס לשוק העברות ולהביא קשר יצירתי, אחרת אנחנו בבעיה רצינית.
    כל שאר קשרי האמצע שלנו ממש מוגבלים למעט חראבנברח.
    בלי מרכז שדה יצירתי לא נראה התקדמות מהשנה שעברה(נמשיך לדרוך במקום).
    מאז ה4-4 מול צלסי לא היה אף משחק שאייאקס הרשימה. ברוב המשחקים אייאקס נראתה כמו בתקופה של דה בור- משעממת(רוב המשחק אחורה ולרוחב)