הסופרקופה הספרדי מודל 2020: בארסה מול סוסיאדד, ריאל נגד בילבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏12/1/21.

1. Raulito Madridista

סופרקופה 2020| לפני שנה בדיוק זה קרה בערב הסעודית - אחרי 120 דקות של פיהוק הגיע דו-קרב פנדלים דרמטי וריאל מדריד זכתה בסופרקופה של 2019 אחרי ניצחון על אתלטיקו מדריד. הפורמט המשונה של הכדורגל הספרדי נמשך אך הפעם המשחקים ייערכו על אדמת המדינה - אולי "הדבר הטוב" שיצא מהקורונה. כל קבוצה רוצה לזכות בתואר ראשון העונה, דבר שבוודאי יתרום לרונאלד קומאן שמחפש להרים מתכת כמאמן ברצלונה, וכן לזינדין זידאן שרואה את קבוצתו דועכת שוב ומאבק האליפות הפך כמעט ללא רלוונטי. ומה נגיד על צמד הבאסקיות שעוד חולמות לשחק כבר את גמר הגביע של העונה שעבר?

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/13/15789326734718.Xxx

ביום רביעי בחצי הגמר הראשון: ריאל סוסיאדד - ברצלונה (22:00)| ביום חמישי בחצי הגמר השני: ריאל מדריד - אתלטיק בילבאו (22:00). [המשחקים ישודרו בספורט2].

הגמר הנכסף ייערך ביום ראשון בסביליה. ברצלונה היא שיאנית הזכיות עם 13, האחרונה שבהן עם ה-1:2 על סביליה ב-2018/19. לקטלונים גם עשרה הפסדים בגמר. ריאל מדריד שנייה עם 11 זכיות ועוד חמישה הפסדים. לאתלטיק בילבאו שתי זכיות בתואר, האחרונה שבהן ב-2015 אחרי 0:4 עצום על ברצלונה עם לא אחר על הקווים מאשר ארנסטו ואלוורדה. לריאל סוסיאדד זכייה אחת, ב-1982, השנה הראשונה בה המפעל יצא לדרך.

ברצלונה פרסמה את הסגל שלה לקראת ריאל סוסיאדד ואין חדש תחת השמש. הפצועים שמוגדרים כ"ארוכי טווח"- עדיין לא החלימו - מדובר באנסו פאטי, ג'רארד פיקה, סרג'י רוברטו ופיליפה קוטיניו. אבל כרגע היעדרותם נשכחת. ליאו מסי שנמצא בכושר מצוין ותרם לא מעט ברצף שלושת ניצחונות הליגה הרצופים, טיפס לטבלת הפיצ'יצ'י - חולם לזכות בתואר ה-37 שלו - ולהשתוות לאנדרס אינייסטה ומאקסוול, כאשר רק דני אלבס מקדים אותם (42 תארים). ריאל סוסיאדד מצידה הפסידה לסביליה 3:2 ופתיחת העונה המעולה שלה נשכחה - ניצחון בודד בעשרת המשחקים האחרונים בכל המסגרות. היא תקווה שדויד סילבה יוכל לשחק אם כי הסיכויים לכך לא גבוהים.

ריאל מדריד, מצדה, מגיעה למשחק במצב קודר במיוחד אחרי שתי תוצאות תיקו בשלושת משחקי הליגה האחרונים. המאמן זינדין זידאן היה עצבני מאוד על קיום המשחק נגד אוססונה. דני קרבחאל סובל מפגיעת שריר וייעדר מהמשחק כך שנראה שלוקאס ואסקס ימשיך כמגן ימני. מיטב העיניים סביב אדן הזאר, כאשר קארים בנזמה בכושר רע עם שלושה משחקים ללא אף שער ואפילו ללא בעיטה למסגרת. סרחיו ראמוס ומרסלו יוכלו להשתוות לפאקו חנטו, השחקן המעוטר בריאל איי פעם עם 23 תארים. מנגד, באתלטיק בילבאו נהנו מכמה ימי מנוחה כשהמשחק שלהם נגד אתלטיקו מדריד לא התקיים כמובן לאור סופגת השלג. מרסליניו שנכנע 3:2 לברצלונה במשחק הבכורה שלו על הקווים, כבר הצליח להקשות על ריאל לא פעם בעבר הן בוויאריאל והן בוולנסיה. הבאסקים רק במקום ה-12 בליגה.

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רואה את דמבלה משחק ישר זה מזכיר לי את אקולטסה עד ה20 מטר מהשער הוא עושה הכל נכון , מגיע ל20 מטר ובוחר בכל האופציות הגרועות.

שער ענק וקשה של דה יונג , הוא נותן לכדור לנגוח בו מאשר ההפך .

3. Raulito Madridista

- פתיחה מזעזעת לדו קרב הפנדלים בו טר שטגן היה גדול, אם גריזמן היה זה שבגלל הפנדל שלו ברצלונה בחוץ - אוי ואבוי. יש בזה משהו קוסמי שדווקא ריקי פוץ' המושמץ (מצד המאמן) בעט את הפנדל המכריע. "טר שטגן עשה מסי בשער" זו כותרת מדויקת.
    - לא מזלזל בהישג של ברצלונה שפתחה הרבה יותר טוב, זה לא פשוט בכלל לשחק בלי מסי ועוד בכושר כזה אבל במועדון עשו בשכל כשלא לקחו סיכון. - אני לא יודע אם זה בהכרח קשור לקומאן אלא אולי זה היה פורץ החוצה בכל מקרה בעונה שנייה בקבוצה אבל דה יונג מתחיל לקחת יותר סיכונים, להצטרף להתקפה ולא לחפש את הדיוק טוני קרוס במסירות שלו קרי 93%.
    - לא מסכים עם הביקורת על עוסמאן דמבלה, לפחות לא העונה, תיזכר בשער המטורף שלו נגד יובנטוס לדוגמא. השנה יש תחושה טובה כשהכדור אצלו. לא צריך להיות אולי באנקר על עיוור אבל כן שחקן שמפתיע, לדעתי כבר כמעט הרימו ידיים לגביו, הוא נשאר רק כי לא היו הצעות.

- סוסיאדד צריכה לנצח פה ושם משחקים כאלה, ולנסיה או סביליה של פעם היו יכולות להעיף את ברצלונה. בסופו של דבר אולי יהיה קלאסיקו בגמר - אבל ריאל מדריד עשויה לפשל.

4. Raulito Madridista

ריאל מדריד - אתלטיק בילבאו

ריאל מדריד מגיעה למשחק די עצבנית אחרי שתי תוצאות תיקו בשלושת המחזורים האחרונים – לא רק 1:1 נגד אלצ'ה אלא גם 0:0 עלוב נגד אוססונה מהמקום ה-19, וחוויה לא נעימה בפמפלונה שהוציאה אף את זידאן משלוותו. הקבוצה המשיכה היישר למאלגה מבלי לחזור הביתה. לא רק כעס – על כל העולם ואשתו: הליגה הספרדית, היכולת והפער מאתלטיקו – אלא גם פציעות. דני קרבחאל שחגג את יום הולדתו ה-29 – עדיין סובל מבעיית שריר והוא בספק גם לגמר. לוקה יוביץ' בין-כה עם רגל וחצי באיינטרכט פרנקפורט וטוב שכך. הקבוצה רוצה להשאיר את האירועים האחרונים מאחור ולקנח עם תואר, דבר אותו בברנבאו אוהבים יותר כל. "אני שמח שאנחנו מסוגלים לקחת חלק במשחק כזה, היריבה חזקה מאוד ונצטרך לעשות משחק נהדר כדי לנצח", אמר זידאן. כמובן שהצרפתי לא הגיב לביקורת של נשיא לה-ליגה "זה שייך לעבר, רק המשחק מחר מעניין אותי". כשנשאל על כך שרק לעתים רחוקות הוא נראה כה כעוס, ענה: "לא אכפת לי מה יגידו, באותו היום אמרתי את מה שחשבתי. אלה לא תירוצים אלא הפרשנות שלי".

לאור פציעתו של קרבחאל, לוקאס ימשיך בעמדת המגן הימני וריאל תשחק שוב "עם כל הארטילריה" מה שלא עבד בשבת. בספרד נכתב על "הטריו עליו חלום זידאן" – אסנסיו-הזאר-בנזמה, אבל כמובן שהבועה התנפצה. הם שיחקו יחד גם נגד אינטר בוולדבבאס וקשרי הכנף אכזבו. זה עבד רק נגד הואסקה, משחק בו הזאר פרץ את הסכר עם גולאסו. הזאר בלבן מעולם לא היה באמת הזאר, ובמארקה אפילו דנו האם כדאי למכור את הבלגי בקיץ. כל השוואה לבייל שבעונה וחצי הראשונות הפגיז במדריד - מגוחכות. בעיה גדולה לא פחות, כי להזאר התרגלנו - לאחרונה גם בנזמה הוא לא בנזמה (או שדווקא כן? אנחנו מבולבלים). החלוץ פוגש את היריבה האהובה עליו לצד גרנאדה. העונה הוא כבש צמד במשחק הליגה ובסה"כ יש לו 13 שערים ו-15 ניצחונות ב-22 משחקים בכל המסגרות (נגד גרנאדה כבש אותו מספר שערים ובפחות משחקים). כפי שלמדנו, אם בנזמה לא כובש – אף אחד לא עושה זאת.

מי שנחלץ להגנתו של הזאר היה לוקה מודריץ' שהגיע עם זידאן למסיבת העיתונאים. "כולנו מכירים את הרמה שלו, במדריד הוא הצליח לעשות זאת רק לכמה רגעים, כי הוא לא כשיר. הבעיה היא הפציעות לטעמי הוא שחקן נהדר והוא יוכיח את עצמו. הוא צריך המשכיות. הוא יראה מדוע ריאל החתימה אותו, יש לו הכל". איזה הבדל גדול יש ביניהם. עוד חמש שנים הזאר בטח יהיה בפנסיה. מודריץ', שהחמיא גם לאודגור, ניסה שלא לקח צד בין המועדון וראמוס ("הוא חבר שלי ולא אכנס לשם" והתייחס גם לעתידו ("הכיוון טוב") צפוי לשחק מחר שכן זידאן לא מרענן. פדה, אותו איש שעשה את הגליץ' נגד מוראטה אשתקד - ימשיך על הספסל. מודריץ' נשאל וסיפר על "הסוד שלו". הלוואי וכולם היו רעבים כמוהו. "שום דבר מיוחד לא השתנה, אני עובד הרבה מחוץ לאימוני הקבוצה. יש לי את אותו הרצון להתחרות, הגיל לא מהווה בעיה. אני לא מסתכל על הגיל שלי, אני עדיין יכול להמשיך ברמה הזו". מבחינת מודריץ' אין סיבה לשנות יותר מדי: "אנחנו בסדר, השלמנו שלושה ימים של הכנות כאן במלאגה. הרגשות של הקבוצה ושלי הם טובים. אנחנו בהחלט יכולים לעמוד בקצב המשחקים. המאמן בוחר את ההרכב, כמובן, רק הוא, והוא מעניק הזדמנויות לכולם". לדבריו אין פייבוריטית.

זידאן נשאל שוב על הקפטן ראמוס ומלמל "כל פעם אותן השאלות" וענה בכל זאת בחיוך: "אנחנו ביחד ארבעה ימים (צוחק) ואנחנו בסדר, מתכוננים למשחק. ראמוס חושב רק על המשחק מחר". הקפטן, כמובן, זה שכבש את הפנדל המנצח אשתקד, הוא שיאן ההופעות של ריאל בסופרקופה ויהיה זה משחקו ה-15. הוא כבש גם פעמיים, אם כי לא עשה זאת מאז 2008. אולי שער שלו יוכל לעזור למשחק ההתקפה של ריאל. המאמן דיבר גם על יוביץ', החמיא לו ואמר שהוא סבל מחוסר מזל של פציעות וקשיי התאקלמות ואמר (מה שלא נשמע אמין במיוחד) "הוא איתנו, שחקן שלנו, לא כאן בסגל כי הוא פצוע, לא אמרו לי דבר לגביו, נראה מה שיקרה". זידאן גם הסביר מדוע רצה להחתים אותו ופרגן אפילו לאודגור ("רואה אותו מעודד ובטוח") והבטיח כרגיל שכולם ישחקו. בכל מקרה, הגווארדיה הוותיקה תכריע גם את המשחק מחר, בתקווה שראמוס יעשה צעד אל עבר התואר ה-23 שלו, כמו פאקו חנטו.

https://www.realmadrid.com/img/galeria-marca/_he16792_20210109092529.Xxx
    עוד ערב ללא מוצא?
    ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ'| מרקו אסנסיו, אדן הזאר וקארים בנזמה

אתלטיק בילבאו מגיעה למשחק עם מאמן חדש על הקווים, הלא הוא מרסליניו שהחליף את ג'אזיקה גריטאנו דווקא אחרי שזה ניצח 0:1 את אלצ'ה. למאמן הייתה בכורה לא פשוטה בכלל כשנזרק למים העמוקים נגד ברצלונה ועל אף שער יתרון מהיר של איניאקי וויליאמס נכנעה הקבוצה 3:2. משחקה בשבת נגד אתלטיקו מדריד בוטל כצפוי לאור מזג האוויר הקשה בספרד ("האריות" פשוט לא יכלו להמריא למדריד) כך שלקבוצה היה זמן רב יותר להיערך אך אין ספק שזו עונה מאכזבת. בילבאו במקום ה-12 בלבד עם שישה ניצחונות לעומת תשעה הפסדים. בשלוש מחמש העונות הקודמות היו לה 28 נקודות בשלב הזה.

המאמן, שכבר הקשה על ריאל מדריד בעבר הן בווי אריאל והן בוולנסיה יחסר את יורי המגן השמאלי החשוב (ארבעה בישולים ב-16 הופעות ליגה) בעוד יראי אלברס התאושש במפתיע מהפציעה ונכלל ברשימת 24 המוזמנים שלא תכלול אף שחקן מקבוצת המילואים. מיקל בלנסיאגה צפוי לפתוח בצד שמאל. בעיה אחרת היא סביב ראול גארסיה, מלך שערי הקבוצה אשתקד – העונה יש לו שער בודד והוא הורחק נגד ריאל כזכור. ייתכן וישחק בכל זאת. איקר מוניאין ואינייאקי מנסים לקחת פיקוד אך גם הם לא בולטים יותר מדי עם ארבעה שערים לכל אחד מהם. מרסליניו אגב זכה בגביע עם ולנסיה והמשחק מחר יהווה עבורו חוויה מתקנת שכן לא הדריך אותה בסופרקופה אשתקד משום שפוטר הרבה קודם לכן, כבר בספטמבר. המגן הימני אנדר קאפה שכבש במשחק הליגה בין הקבוצות, בולט עם שני שערים ובישול והוא שלישי במספר הדקות העונה ושני מבין שחקני השדה.

בקבוצה עוד מחכים לשחק את גמר הגביע מהעונה שעברה נגד ריאל סוסיאדד, וכמובן שתמיד ישנם געגועים לאריץ אדוריץ. החלוץ הוותיק שפרש אשתקד בשל פציעה, הוביל את בילבאו לזכייה האחרונה שלה בגביע הסופר קופה (והשנייה בתולדותיה) כאשר ב-2015 כבש שלושער מטורף ב-0:4 על ברצלונה בסאן ממס והוסיף שער גם בגומלין ב-1:1 בקאמפ נואו. יגו הרנין השוער המחליף , מיגל בלגנזיידה, איניגו לקווה ואוסקר דה מרקוס הם השרידים היחידים מהסגל מאותו ערב קסום פרט לשניים שצויינו. עוד מחסום שבילבאו תרצה לשבור – האריות לא ניצחו את ריאל כבר 11 משחקים, מאז מרץ 2015 וברור לכם שאדוריץ כבש את שער הניצחון. מוניאין סבל מפציעה קשה בזמן שהקבוצה זכתה בתואר ב-2015, הוא קעקע את הגביע על אחת מרגליו. "יש מקום לקעקוע נוסף", אמר. אנחנו עם תשוקה עצומה. זה תואר חשוב מאוד. אני מקווה שנעשה את הדברים טוב, אנחנו לא יכולים לחכות שהמשחק יתחיל. אנחנו אוהבים אתגרים".

מרסליניו חתם רק בארבעה בינואר ועשרה ימים לאחר מכן ניצב בפניו עוד אתגר, בתקווה, מבחינתו, להוליך את בילבאו לתואר היסטורי אחרי שבועיים בתפקיד. "אנחנו רחוקים שני משחקים מזכייה בתואר", אמר בביטחון. "אין לי ספק שיהיו קשיים אבל ההתלהבות היא מקסימאלית. ריאל פייבוריטית והיא תמיד חזקה במשחקים כאלה, אבל כמובן שאנחנו יכולים לנצח. אנחנו רוצים שהקהל יהיה גאה. יש לנו 90 דקות חשובות. אנחנו רוצים להיות עצמנו, תמיד, אך ברור נג דמי אנחנו עומדים. אנחנו רוצים לחזור למה שאפיין אותנו בעונה שעברה". המאמן היה אופטימי מ-20 הדקות הראשונות נגד ברצלונה". המאמן התייחס גם לאינייאקי: ,הוא ישחק לרוב כחלוץ, אנחנו אוהבים את המהירות שלו. הוא ישחק באגף רק ברגעים ספציפיים. הוא משפיע מאוד על הקבוצה". הוא נתן קרדיט גם לקודמו בתפקיד שבעצם בזכותו בילבאו הגיעה למעמד זה. יכול להיות שהחיים לא הוגנים". גם איניגו מרטינס אופטימי: "בילבאו תראה את פניה נגד ריאל. יש לנו קבוצה נהדרת וסגל טוב. היה טוב עבורנו שיכולנו לנוח. זה הזמן ללמוד מהרעיונות של המאמן. ניצחנו ידחפו אותנו קדימה". בבילבאו מקווים ליכולת טובה יותר של השוער אונאי סימון שעל רקע הכללתו בסגל נבחרת ספרד בחודשים האחרונים - נראה רע מאוד.

אתלטיק בילבאו – הרכב משוער: אנדר קאפה, אונאי נונייס, איניגו מרטינס, מיקל בלאנסיאגה| אוסקר דה מרקוס, אונאי ונסדור, מיקל וסגה, איקר מוניאין, ראול גארסיה| איניאקי וויליאמס

קצת היסטוריה
    גביע הסופר קופה שנכנס אשתקד לארון התארים העמוס בברנבאו היה ה-11 במספר, כשריאל שנייה לברצלונה לה 13 זכיות. ריאל נכנעה עוד חמש פעמים בגמר. אשתקד בחצי הגמר היא גברה 1:3 על ולנסיה משערים של טוני קרוס (מכדור הקרן!), איסקו (פארטידזו) ולוקה מודריץ' (עם הפאלש). בגמר, אחרי 120 דקות מתישות ופאול אחד חכם של פדה ואלוורדה - טיבו קורטואה הדף את הפנדל של תומאס פארטיי וראמוס שלח את הפנדל המנצח.

בקיץ 2017 הבלתי נשכח ריאל השלימה דאבל ענק על ברצלונה בסופר קופה – 1:3 אדיר בקאמפ נואו על אף שיפוט עוין – שער עצמי של פיקה, גולאסו עצום של כריסטיאנו שהורחק לאחר מכן ושער יפה של אסנסיו במתפרצת בתוספת הזמן (מסי השווה זמנית אחרי שסוארס גנב פנדל) ו-0:2 בגומלין בברנבאו עם עוד גולאסו של מרקו ושער יפה של בנזמה. קודם לכן ריאל מעדה עם הפסד לאתלטיקו ב-2014 – תיקו 1:1 מאכזב בברנבאו כששער יתרון מאוחר של חאמס לא הספיק והפסד 1:0 בקאלדרון. גם ב-2012 ריאל גברה על ברצלונה - הפסד 3:2 בקאמפ נואו (כריסטיאנו כבש בנגיחה ודי מאריה ניצל שגיאה איומה של ואלדס שבירטז) נמחק כלא היה עם 1:2 בברנבאו משערים של היגואין וכריסטיאנו (הקפיץ מעל פיקה) בתוצאה שהייתה חייבת להיות בומבסטית יותר לאחר כרטסי אדום שספג אדריאנו ואינסוף החמצות של ריאל. במקום זה, מסי צימק בכדור חופשי.

עוד קצת מספרים:

* המאזן המלא של ריאל בסופרקופה: 16 השתתפויות – 11 זכיות ועוד חמישה הפסדים בגמר. ריאל שיחקה 30 משחקים במפעל וזה הרקורד שלה – 13 ניצחונות, חמש תוצאות תיקו, 12 הפסדים ויחס שערים 44:53 לטובתה. בשנות ה-2000, ריאל גברה על סראגוסה ב-2001 כשאחרי תיקו 1:1 בלה רומארדה היא ניצחה 0:3 בברנבאו (כל השערים ברבע השעה האחרונה)| על מאיורקה ב-2003 כשאחרי הפסד 2:1 בחוץ (יתרון של פיגו לא הספיק) היא ניציחה 0:3 כשבקהאם כובש שער בכורה| על ולנסיה ב-2008 במשחק הזוי כשאחרי הפסד 3:2 במאסטייה (צמד לרוד) ריאל ניצחה 2:4 על אף ששיחקה עם תשעה שחקנים - רוד, ראמוס, דה לה רד והיגואין כבשו| וכן זכתה בתואר גם ב-2012 כאמור על חשבון ברצלונה וכעבור חמש שנים על חשבון אותה היריבה.

* מלך השערים של ריאל מדריד בסופרקופה הספרדי הוא ראול עם שבעה כיבושים ב-12 הופעות. בין היתר הבקיע צמד נגד ברצלונה ב-1997 ויש לו גם שלושער נגד סראגוסה ב-2001. במקום השני מדורג כריסטיאנו רונאלדו עם ארבעה שערים בשבעה משחקים. כל שעריו נכבשו נגד ברצלונה. לרוד ואן ניסטלרוי שלושה שערים, לגונסאלו היגואין, קארים בנזמה, מרקו אסנסיו וסרחיו ראמוס – שניים.

* לגבי המאמן זינדין זידאן – יש לו ארבעה משחקים במפעל, ניצח בשלושה ואחד בזכות פנדלים - אשתקד. אם יגיע לגמר ישתווה ללואי ואן חאל, לואיס ארגוניס, דייגו סימאונה ופפ גווארדיולה לכולם שישה משחקים. יוהאן קרויף הוא שיאן המשחקים והניצחונות – חמישה ניצחונות מתוך 12 הופעות.

5. Raulito Madridista

מצד אחד יש את ה"ריאל מדריד לא משחקת בגמרים - היא מנצחת גמרים" והמאזן של זידאן, מצד שני הקבוצה שלנו כל כך אפורה וכבויה ועם משחק איזה מאתיים ברציפות של פחות או יותר אותה השבלונה. כבר כתבתי על ההבדלים, לטעמי, בין צמד המשחקים בעונה שעברה (אגב, בנזמה היה פצוע והקשרים סיפקו את השערים). משאלת לב שלי: פדה במקום קרוס כדי להוסיף עוד מהירות ודריבל ואגרסיביות ואולי מרסלו אפילו סתם כי משעמם. ואם כבר משעמם, שוב אותן כותרות ב-AS ובמארקה, אפשר לעשות קופי-פייסט גם אם נעבור בילבאו וברצלונה תחכה בגמר.

אני חושב שהשילוב של ואסקס כמגן הוא לא רע ומסוגל לתת לנו עוד נפח התקפי גם אם זה לא הצליח בשבת. מה שכן חסר לי קצת אלה נסיונות של אסנסיו לבעוט מרחוק הרי הגולים שלו לא הגיעו אחרי פריצות סוחפות, והזאר, בכל זאת - לפחות שיינסה לכדרר וייאבד, שיהיה שחקן כדורגל. נתון לאספנים: בנזמה אוהב לשחק נגד בילבאו, אולי זה הזמן להתעורר בתקווה שיהיה קצת מעבר לשתי מסירות ואז הגבהה לרחבה. תארים תמיד מתקבלים בברנבאו בברכה ויכולים להרגיע קצת (אגב, קלאסי שראול גארסיה שהורחק במשחק הליגה - ישבור נגדנו את הבצורת שלו העונה). האללה מדריד

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעניין דמבלה הוא משחק טוב עושה פעולות טובות בפתיחת המשחקים ואחכ הוא נחלש והוא בוחר לעשות רק טעויות והחלטות שגויות.

7. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/7/767b4137bd362d269c161f98adabe16f129e89e1.Xxx

שער הרחמים| מצטער אבל אני הייתי נביא הזעם [כן הלוואי ואני אוכל את הכובע אבל אני לא צופה רמונטדה מארץ הרמונטדות]. ראול גארסיה כבש שער בודד עד שהוא פגש את האקמול ריאל מדריד. פאקו חמס אמר משפט גדול - ריאל מדריד הזו, כדי לנצח ולהתקרב לתואר - חייבת לשמור על שער נקי, אחרת זה לא ילך. זה ההרכב הכי כשרוני שלנו ומה עשינו עד עכשיו? כלום ושום דבר. מה יש לנו מאדן הזאר חוץ מ"חצי מלא חצי חיצון" כמו שאוהב אבי נמני להגיד. הוא כבר נע לעומק וקיבל מסירות טובות אבל קבלת החלטות מרושלת ובנזמה גם בגזרת נעלם. לוקאס מסוכן התקפית יותר מהשאר אבל הגולים עליו ואסנסיו בסדר, חוץ מזה כלום. עוד מסירה ועוד מסירה. אני ממש מחזיק את עצמי במהלך משחקים לא להירדם או להיות בטלפון וזו משימה קשה. אמרתי לבוס בספורט1 - אל תתלהב, אל תמהר לחגוג קלאסיקו בגמר, לא בטוח בכלל.

8. Jefecito Member

על מה לעזאזל הואר בודק בסוף המשחק? בכוח רצו להשאיר את ריאל במשחק. מחמאות לבילבאו.

9. Raulito Madridista

מנסה לחשוב על דברים טובים לקחת מהמשחק הזה ואני לא ממש מצליח, אולי רק לגבי אסנסיו שבמחצית השנייה השתפר משמעותית וגרם לי לחזור לרגע אחורה בזמן, בתחושה, ל-2017. אחת-שתיים-שלוש - והוא יורה פצצה משום מקום, מאפס את הרגל. ביקורת עצומה לבנזמה שחלק מהתפקיד של חלוץ זה לא להיות בנבדל והעובדה שדווקא מנדי היה זה שבעט את הכדור האחרון "והמכריע" ועשה את זה כמובן כל כך רע (אז מה אם ברגל חלשה) - אין ייאוש בעולם כלל. השיטה של לזרוק את ראמוס כחלוץ ולהרים אינסוף כדורים כשגם מריאנו עושה בלאגן ו-ויני נכנס - זה לא עובד, דיי עם זה בבקשה. ותעזבו כבר את השיפוט, זה פאתטי.

בילבאו תמיד תהיה קבוצה מיוחדת וחזקה, מישהי שאי אפשר לזלזל בה. הלחץ הגבוה, השקט הנפשי, גם במשחק הליגה הם נתנו פייט מעולה ובעשרה שחקנים. מרסליניו היה צריך לחזור לאמן עוד מזמן. במשחק אחד היא יכולה להקשות על ברצלונה לחלוטין והוא יכול להיות חתום על תואר היסטורי. לגבי הליגה זה נראה קצת מסובך העונה אבל אולי בעונה הבאה יבנו שם משהו. זו קבוצה שתמיד אכבד בגלל המסורת ובגלל מה שהיא.

10. Raulito Madridista

ברצלונה - אתלטיק בילבאו

https://estaticos-cdn.sport.es/clip/8a79844d-8b33-4d75-937d-68a20f5507e3_16-9-aspect-ratio_50p_0.Xxx

תואר ראשון יחולק העונה בספרד - גמר הסופרקופה הספרדי. ברצלונה רוצה תואר ראשון בעידן רונאלד קומאן והיא קיבלה חדשות גדולות כאשר ליאו מסי שנעדר מחצי הגמר - התאמן כרגיל הן אתמול והן הבוקר וצפוי לפתוח בהרכב. "יותר מסופרקופה", נכתב ב"מונדו דפורטיבו". "בארסה מאוד להוטה לזכות בתואר ראשון אחרי שנה לבנה אשתקד (שנה מוצלחת של ריאל מדריד שזכתה באליפות וכן בסופרקופה). לפי "ספורט", מקורות בחדר ההלבשה אישרו שהארגנטינאי יפתח והוא רוצה תואר מספר 37 בקריירה - כמו אנדרס אינייסטה ומאקסוול. מי שייפנה את מקומו הוא מרטין בריית'וויט, סרג'יניו דסט יחזור לעמדת המגן הימני. קומאן אמר אתמול במסיבת העיתונאים כי זה לא התואר הכי חשוב אבל הוא בהחלט משמעותי ושהוא מקווה שמסי יעמוד לרשות הקבוצה: "לשחקן יש את המילה האחרונה כי הוא מכיר את גופו יותר מכל אחד אחר". עוד הוסיף כי הקבוצה מקבלת צורה. "עם מסי או בלעדיו זה אחר לגמרי כמובן, הוא מוסיף לנו המון יצירתיות ויעילות אך נעשה את הטוב ביותר בכל מקרה". בילבאו תשמור על אותם 11 שגברו על ריאל מדריד - מיקל בלנסיאגה כמגן שמאלי, ראול גארסיה שלהט עם צמד - בחוד. מרסליניו דרוך: "השחקנים הם כמו אקדחים שלופים, הם רוצים לזכות בתואר אחרי שהתגברו על ריאל ובארסה. זה יהיה דבר גדול". איניאקי, מהשרידים הבודדים מהזכייה ב-2015 בניצחון המרשים על אותה ברצלונה (0:4) אמר: "בגמר 2015 אף אחד לא נתן לנו דבר. אנחנו יותר מחברים לקבוצה, וכך קל יותר להילחם".

11. zivmay Member

חח שיפוט כלכך מוטה שלא ראיתי בחיי, וקומאן בכלל כבש חסר מושג.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

210 דקות של כדורגל נפלא של בילבאו מול ריאל ןברצלונה .
    קבוצה באמת טובה יש שם , לא מובן איך הם רק במרכז הטבלה .

13. Jefecito Member

שאפו לבילבאו, ניצחו גם את ריאל וגם את ברצלונה. אין אופי לקבוצה הזאת, טוב מאוד שלא זכינו שלא תהיה אופוריה בטעות.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

14. Raulito Madridista

בשנה שעברה היא דורגה במקום ה-11, היא שווה קצת יותר מזה. אני חושב שהרענון בעמדת המאמן היה נחוץ ומרסליניו הוא הפיתרון והייתי אומר את זה כמובן גם אם היה מפסיד לגדולות. הבעיה היא שהסגל לא משתנה מספיק וישנן מגבלות. ראול גארסיה בעונה שעברה רשם את עונת חייו והשנה עד למשחק נגד ריאל כבש רק פעם אחת. אני חושב שהשנה כל הליגה עדיין משתנה בשלב מאוחר יותר, המגמות עדיין לא נתפסו, והטבלה מאוד צמודה. כלומר, לא הייתי רואה אותם במאבקי ירידה. צריך לשים לב גם לסגנון המשחק, זו קבוצה שאוהבת ללחוץ גבוה וזה אחלה אבל קל לה כמובן לצאת למתפרצות וכן הלאה. היא פחות מניעה כדור מרגל לרגל כמו ויאריאל או סביליה ואפילו ריאל סוסיאדד. יש לי ריספקט עצום לבילבאו בכל מקרה היא קבוצה מרגשת.

15. Raulito Madridista

1. ברצלונה יכולה להתחיל לנצח כמה משחקים ברציפות ולהסתיר בעיות נקודתיות, אף אחד לא חשב שהיא תסיים את העונה במקום השישי עם אחוזי הצלחה כאלה עלובים - אך לא לאורך זמן. אין לה הגנה וזה לא משנה שה-2:2 לדוגמא הגיע ממצב נייח או שאיניאקי וויליאמס הבקיע את שער חייו. אפשר להפסיד לבילבאו אבל זה התזמון, הקבוצה הייתה צריכה ממש את התואר הזה ואני לא חושב שמישהו היה מסתנוור וחושב שהכל טוב. עד שגריזמן אשכרה מריח שלושער. יש יותר מדי חורים בהרכב, זו הקבוצה החלשה ביותר מאז עונת הבכורה של רייקארד, אין מה לעשות. ג'ורדי אלבה עם בישול שמיני העונה, זה מטורף.
    2. רציתי לראות אם יש כאן מישהו עם יושרה שיגיד מילה רעה על מסי שחזרה שלו להרכב זה בדיוק מה שהקבוצה הייתה צריכה. ערב עלוב שלו ולקינוח גם אדום פאתטי והראשון שלו במועדון בתזמון לא משהו. כששחקן כמו דה יונג מסתכל עליו ורואה את מסי ככה מה הוא צריך לחשוב? איפה הטירוף לזכות בתואר, ומה עם כדורגל. אם ראמוס היה מקבל אדום כזה ומוציא תסכול היו אומרים שהוא מטומטם וגם את כריסטיאנו היו שוחטים. אסור לו לאבד ככה את העשתונות וזה לא משנה שזה קרה בדקה האחרונה. תמיד "השיפוט מוטה".