הדיון של נבחרת ספרד: חצי גמר יורו, מפסידים בגמר ליגת האומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/9/20.

1. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/ae61d7d1a98b70943e53a35784de57ed/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/03/29/16170316993480.Xxx

במארקה החליטו לכבוד יום הולדתו להתעסק בשיאים של ראמוס בנבחרת ספרד (חוגג יום הולדת 35). "ראמוס מציג - חצי מהחיים בנבחרת", צעקה הכותרת. הופעת הבכורה שלו הייתה נגד סין במשחק ידידות במרץ 2005 כשהמאמן היה לואיס ארגוניס כמובן. הוא החליף את פויול במחצית. לאחר מכן הוא פתח לראשונה במשחק החוץ נגד סרביה בבלגרד ושיחק מגן ימני. "זו הייתה חוויה מדהימה. האווירה בקבוצה נפלאה ואני יכול להבטיח שנעשה משהו חשוב. יש לנו שחקנים באיכות גבוהה". ההבטחה התגשמה כמובן בין 2008 ל-2012 עם זלילת התארים: יורו-מונדיאל-יורו. במשחק נגד יוון הוא ציין 17 שני קלנדריות בנבחרת, בדומה לאיקר קסיאס וריקרדו זאמורה. זה היה משחקו ה-179. ראמוס חולם על משחקו ה-180 נגד קוסובו ורחוק חמישה משחקים מלהיות שיאן ההופעות בכדורגל הנבחרות. הנה כל השיאים.
    אולם "ראמוס מסתכל אל עבר העתיד ולא מסופק מהעבר" כפי שנכתב במארקה. הוא רוצה לשחק ביורו הרביעי, בקיץ. בשלושת הקודמים יש לו רק 15 משחקים מכיוון שנעדר נגד יוון ב-2008 (לואיס ארגוניס נתן למחליפים לשחק). ססק ואינייסטה כן שיחקו והם השיאנים של הנבחרת במשחקי היורו עם 16. במונדיאל ברוסיה, ההפסד הטראגי בפנדלים למארחת הותיר את ראמוס בלי להפוך לשיאן ההופעות במונדיאל. הוא רק השתווה לאיקר באותו ערב עם 17.

2. Raulito Madridista

כותרת גדולה במארקה: ללואיס אנריקה יש ספקות גדולים לגבי סרחיו ראמוס. האם ייתכן ששיאן ההופעות של ספרד בכל הזמנים (180 משחקים) ישלם את המחיר על העונה החלשה, הגרועה בקריירה ומרובת הפציעות שלו? בעוד שבוע תתפרסם רשימת הסגל. "יורו ללא ראמוס הוא תרחיש אמיתי עד כמה שזה נשמע מופרך". זו העונה הקשה והגרועה ביותר של ראמוס שרשם 21 הופעות בלבד מבין 49 המשחקים של ריאל. בעוד אשתקד הצליח לשמור על עצמו מפציעות וגם בחצי העונה הראשון, יחסית, ב-2021 יש לו חמישה משחקים בלבד. גם כעת ראמוס מושבת. הוא לא שיחק במהלך ה-2:2 נגד סביליה ולא נכלל בסגל ריאל גם למשחק הערב נגד גרנאדה. אנריקה מעריך את ראמוס, כינה אותו כמנהיג הנבחרת לא פעם ושמר איתו על קשר בזמן הפציעה הארוכה, אך ביום ראשון הבהיר בריאיון: "אקח את השחקנים שאני חושב שהם הטובים ביותר לקראת היורו". נראה כי ראמוס מדורג בההיררכיה כרגע גם אחרי פאו טורס, איניגו מרטינס ואריק גארסיה. כמו כן נשקלת האפשרות שהמאמן יזמן חמישה שחקני הגנה. ראמוס שיחק בארבעה מונדיאלים ועוד שלוש פעמים ביורו וזכה עם הנבחרת ביורו-מונדיאל-יורו כמובן.
    בכתבה נכתב גם על יתר סימני השאלה מצד המאמן, בעיקר לגבי האיש בין הקורות לדוגמא כשלא אונאי סימון ולא דויד דה חאה מרשימים. ישנו סימן שאלה גם לגבי מרקו אסנסיו. ג'רארד מורנו ואלברו מוראטה הם הבטוחים ביותר, בחוד.

3. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/813a7049e84fa9fc875b20a0f99779e3/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/05/23/16217922684233.Xxx

ראמוס בסגל או לא? כל ספרד במתח אדיר לקראת השעה 13:00 (שעון ישראל) - אז יפורסם סגל נבחרת ספרד ליורו 2020. ההכנות יחלו ב-31 במאי כך שלשחקנים יש איזה מעין שבוע חופש, קצת יותר אפילו. "כדי להגיע ליורו השחקנים צריכים לעוף ולהיות בשיא", הביא המאמן הלאומי. קצת פחות מ-8,000 הצבעות בסקר המארקה, 33% חושבים שהוא לא ראוי לשחק משום שמיעט להופיע על כר הדשא ב-2021, בעוד 24% חושבים שהוא צריך להיות בכל מצב כי הוא הקפטן והמנהיג. 24% טוענים כי הוא ראוי להיות בסגל אך לא בטוח שבהרכב. אגב ניתן לבצע שינוי עד יממה לפני משחק הפתיחה - וספרד תשחק ב-14 ביוני כך שייתכן שראמוס יוזמן ואם לא יהיה בריא - ישוחרר.. כמובן שישנן עוד שאלות - למשל השוערים - ויסנטה גואייטה יהיה השוער השלישי? מקומם של דויד דה חאה ואונאי סימון מובטח. עמדת המגן הימני סבלה מפציעות - למשל דני קרביאל וגם לוקאס ואסקס, אולי מרקוס יורנטה ימלא את החור בעת צרה כאשר המגן הבכיר יהיה חסוס נבאס. במרכז ההגנה, לאפורט, פאו טורס ואריק גארסיה - מקומם די מובטח. קרלוס סולר ולואיס אלברטו עשויים לקבל זימון מפתיע ויעמיקו את הקישור, כשיש שחקנים קבועים כמובן - טיאגו, קנאלס, רודרי, בוסקטס. לגבי החוד - אולי סיום העונה של רודריגו יעזור לו. ג'רארד מורנו, אלברו מוראטה, דני אולמו, פראן טורס ומיקל אוירסבאל יהיו.
    אגב נשאלת השאלה האם לראשונה לא יהיה אף נציג מריאל בסגל?! זה לא קרה מעולם לפני טורניר גדול. למשל, במונדיאל הקודם היו לא פחות משישה - ראמוס, ואסקס, קרבחאל, אסנסיו, איסקו ונאצ'ו. ב-2014 היו שלושה נציגים, במונדיאל 2010 ויורו 2012 היו חמישה נציגים. ב-2002 היו חמישה - קסיאס, הלגרה, היירו, ראול ומוריינטס.

4. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/E2JWGr0WQAUtjMI?format=Xxx&name=medium

סגל נבחרת ספרד ליורו פורסם - תחזיקו חזק: לראשונה בהיסטוריה בטורניר גדול - אף נציג מצד ריאל מדריד. כן, זה אומר שהפציעות הכריעו את הקפטן סרחיו ראמוס שלא נכלל, וכך גם נאצ'ו על אף סיום העונה הנהדר שלו. רוברטו סאנצ'ס הוא השוער השלישי לצד דויד דה חאה ואונאי סימון שזימונם היה ברור. בחלק האחורי, ג'ורדי אלבה נכלל, פאו טורס אחרי העונה הגדולה שלו וגם דייגו יורנטה מעין הפתעה בניגוד "לרכש" אמריק לאפורט. גם ססאר אספיליקווטה שפרח בשיטת שלושת הבלמים של צ'לסי - מקבל את האשרי. מרקוס יורנטה הצטיין, פביאו, דני אולמו, גם הם בקישור. בהתקפה ג'רארד מורנו אחרי עונת חייו ו-29 השערים, אלברו מוראטה, פראן טורס ומיקל אויארסבאל. השמות הגדולים שנותרו בחוץ מעבר לקפטן? יאגו אספס אולי, סרחיו קנאלס יש הייראו בכך הפתעה. "אני לא מבצע את הסגל על סמך הקבוצות (למה אין נציג מריאל). אם דני קרבחאל או ראמוס היו בריאים אם היו בפנים". עוד אמר: "זה לא היה קל, זו הייתה החלטה קשה ועצוב, אתמול התקשרתי לבשר לו על כך והיה לא פשוט. אני מרגיש רע, הוא מקצוען גדול ועזר לנבחרת ויוכל לשחק בעתיד. אבל אני חייב לדבוק בתועלת הקבוצה. ביקשתי ממנו להתאושש היטב ולשחק בקבוצה שלו. הוא עוד יוכל לחזור. לאפורט לא קשור לכך (לעובדה שראמוס לא שיחק). אני לא מטיל ספק ברמה של נאצ'ו, יש לנו שלושה-ארבעה שחקני הגנה בעמדות האלה והם ראויים לכך. המשחקים האולימפיים? אני לא יודע, זה כלל לא מטריד אותי כרגע".

זה מה יש הייתי אומר, אי אפשר לזמן שחקן רק כי הוא מנהיג דגול, אבל אין מנהיגים, הסגל חרבנא. בוסקטס בפנסיה ולא הודיע, בושה שהוא בפנים, גם אלבה קטסטרופה ובכל משחק גדול נכשל אך נקווה שבמדי הנבחרת שהיא יציבה יותר - החסרונות שלו ייעלמו.

5. VAR Member

לא מבין איך עדיין קיים העסק הזה של מאמן (לרוב בינוני מאוד) שקובע בשביל עם שלם מי יהיו הנציגים שלו לטורניר גדול.

בקבוצה המאמן הוא המרכיב הכי חשוב, בנבחרת? מה הוא כבר יכול לעשות ב5 שבועות בשנה שהוא רואה את השחקנים שלו?

אין כמעט נבחרת שאין לה איזה נודניק שמזמן את אלה שהוא אוהב וסוגר חשבונות אישיים עם אלה שלא. צריך להפסיק עם זה. ועדה עם 5-6 מאמנים בדימוס שיודאו שההחלטות שמתקבלות הן על רקע מקצועי בלבד ושטובת הנבחרת תהיה מעל לכל. אחר כך שימנו מאמן שסבבה לו לצאת לטורניר עם החומר הזה.

6. Raulito Madridista

מה אתה מציע, משאל עם? לעשות ממוצע של סקרי הקהל במארקה, ב-AS ובמונדו דפורטיבו? זה בסה"כ מאמן נבחרת, לואיס אנריקה מאמן סביר והאמת שאני יותר מתוסכל ממצב השחקנים המחורבן ולא מהחלטה כזו או אחרת. חלק מתפקיד המאמן הוא לקבוע את הסגל. לא מסכים איתך. אני יכול להבין אותו שלא לקח את ראמוס כמה שעצוב לי כאחד שאוהב אותו, ולצורך העניין אני לא חושב שהעובדה שהוא "קטלוני" השפיעה על כך. כן הפריעו לי הזימונים של בוסקטס וג'ורדי אלבה (אבל גם את אלבה הוא מחק לפרק זמן מסוין). אני רואה פה נבחרת של שמינית גמר. בעצם - זה כבר קרה לנו במונדיאל העלוב ברוסיה שם הסגל היה קצת טוב יותר אבל לא היה מאמן (היירו, כי בעטו את לופטגי). וגם ב-2016 עשינו בושות, וב-2014.

7. alexshw Member

בדיחה שאדמה בפנים.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם צריך לבחור בין ראמוס לבוסקוס, אני בוחר בראמוס. כמובן שמביחנה מנטאלית גם קוקה יכול להנהיג את הנבחרת, אבל לא אצל לויס אנריקה. אצל דידיה דשאמפ כן.

9. yakov_y YNWA

אריק גרסיה זומן לנבחרת וראמוס לא.
    ראמוס שיחק יותר משחקים מגרסיה.
    אני חושב שגם לורנטה שיחק פחות מראמוס, מגרסיה אני מחזיק.

בדיחה, כבר בפרסומים הבנתי שראמוס בחוץ, תבוא תגיד אני לא מחזיק ממך, תודה, איזה תירוץ עלוב.
    יש מצב אנריקה רצה סגל צעיר יותר וזה בסדר גמור.

שמח בשביל לפורט, מחזיק ממנו, חבל שזה קורה רק עכשיו.
    יש רק 7 שחקני הגנה, 2 בלמים שמאליים.
    מי מגן ימיני מחליף ? סזאר גם ככה סיכון שם.

אחלה סגל, סתם הגזמות, בחלק הקדמי יש את מוראטה, לורנטה, מורנו ואויארסבאל, הבעיה אין מספיק שחקני אגף.
    איפה קרלוס סולר ???? בדיחה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/21
  10. VAR Member

כתבתי בדיוק 'מה אני מציע', אבל נראה שאתה כבר מקרה אבוד, לא רק כותב על משחקים שלא צפית בהם ועל שחקנים שראית אולי פעמיים בעונה (אם הוגרלו נגד ריאל מדריד), אתה גם לא קורא מה כותבים לך.

ואם כבר טרחתי - אז כן, גם משאל עם עדיף. למה מי זה לואיס אנריקה שיחליט מהי רמת הכשירות של ראמוס? הוא הרופא שלו? מי זה דדיה דשאן שיתעלם 6 שנים מבנזמה בגלל סיפור הסחיטה ועכשיו פתאום יחליט שזה כבר לא כל כך נורא? הנקודה היא שנבחרות לאומיות לא שייכות לאמא של המאמן ואין סיבה שיחליט באופן בלעדי מי נוסע ומי לא.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עם השיטות "הדמוקרטיות" לויס ארגונס לא היה מביא לספרד את התואר הראשון שלה.

12. VAR Member

מי אמר?

הדבר היחיד שאני אזכור מארגונס זה את האמירה הגזענית שלו כלפי הנרי.

הקרדיט למאמן נבחרת שמביא תואר בעיניי שואף לאפס. בערך כמו לומר שדי מתאו הביא לצ׳לסי גביע אירופה ראשון. ואברם גרנט הביא אותה לגמר צ׳מפיונס ראשון (ותחתיו גם היה הקמפיין הכי מוצלח של הנבחרת ב40 שנה האחרונות לפחות) יש סיכוי לא רע שפסיכולוג ספורט עם הבנה מינימלית בכדורגל ויחסי אנוש טובים יעשה עבודה לא פחות טובה מאף מאמן נבחרת.

13. k_700 Member

הזימון של גארסיה הזוי.
    כמה שיחק בכלל? 300 דקות בליגה, 200 דקות באלופות.
    מצחיק שעם דבר כזה אתה עושה סגל בספרד.

דייגו יורנטה לא שיחק הרבה אבל מהרגע ששיחק ההגנה של לידס כבר ברמה של חלק עליון ממצב שהייתה אחת העלובות בליגה.
    מגיע לו להיות שם.
    לאפורט? גם כן בלם מחליף בסיטי.
    אם הם משחקים 3 בלמים הייתי הולך על אזפי, יורנטה ופאו טורס.
    בשמאל בטח יפתח ג'ורדי אלבה, אני בכל יום מעדיף את גאייה.

חסוס נבאס באמת היה מועמד לעשות את הסגל הזה? ב2021? מה אני מפספס? אבסורד.

אדאמה נפצע אתמול בהאמסטרינג, בעונת בלעות.
    מישהו רואה את הסגל הזה עושה רבע?

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לויס היה שחקן אגדי ומאמן אגדי והביא את האליפות בגלל שגם התאים את הסיגנון לחומר השחקנים, גם הכניס את הווינריות. וכל מה שאתה זוכר זו שיחת מוטיבציה בשפה בוטה. עם הגישה הזאת אין לך סיכוי להסביר את הפנומן של בורה מילוטינוביץ'.

15. Raulito Madridista

לואיס ארגוניס ויתר על ראול שהיה צל כבד, זה היה עצוב מצד אוהדים רבים והתקשורת שחטה אותו אבל דויד ויאה ופרננדו טורס היו בשיאם וראול (ששולב אגב כחלוץ שלישי במשחק ההדחה נגד צרפת במונדיאל ב-2006) על הספסל זה נטל. זה שאתה זוכר מארגוניס רק את השטות ההיא - זו בעיה אחרת. אז אני לא מסכים איתך לגבי ההצעה שלך. דווקא הפעם אצל מאמני הנבחרת הבכירים, ללא יוצא מן הכלל - אין "שערוריות". מולר חזר בצדק, בנזמה חזר בצדק, ראמוס בחוץ כנראה בצדק.
    מה שכתבתי היה בצחוק ותחסוך ממני את הדעות מטומטמות שלך לגבי הכתיבה או ההבנה שלי בכדורגל, עוד אידיוט, כל אחד נהיה לי מחלק ציונים. זה נהיה דבר חדש באייסוקר - אין לאנשים מה לכתוב מקצועית אז הם הולכים לגופו של אדם. אבל המשתמש VAR עלה על משהו גאוני שאיך עולם הכדורגל לא חשב על זה קודם לכן. אולי גם לא יהיה מאמן נבחרת, אתה תאמן מהבית או שהקפטן יהיה מאמן-שחקן, חבל על הכסף. והפגנת את הבורות שלך בכל הקשור לכדורגל הספרדי. מה זה "מי זה לואיס אנריקה שיקבע לגבי הבריאות של ראמוס?" הבחור לא שיחק במחזור הסיום וגם קודם לכן, חמש הופעות בלבד ב-2021, החמיץ לא מעט אימונים, נראה נורא נגד צ'לסי בגשר כשזידאן מיהר להחזיר אותו. העיקר שאתה 'מעודכן'.