חדשות, שמועות והעברות :: 2023/2024 - נאפולי אלופת איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏16/7/16.

1. yonmu Member

פתחו דיון דומה בפורום האנגלי על מאמני הפרמיירליג, אבל אותי דווקא מעניין היחס למאמן האיטלקי -
    איך אתם מדרגים את המאמנים האיטלקיים הבכירים הפעילים היום?

הדירוג שלי:
    1. אנצ'לוטי. אמנם קרטע בשנים האחרונות, אבל אחראי למילאן אדירה (שלא לקחה מספיק תארים), הצליח בריאל וצ'לסי ועבר גם בבאירן ופסז.
    אם יקח אליפות השנה יהיה המאמן היחיד שזכה בחמשת הליגות הבכירות באירופה, וגם בצ'מפיונז לא חסר לו. יש לו חסרונות ידועים (ניהול סגל וחילופים מאוחרים), אבל אפשר לראות טבעית אצבע שלו על הקבוצה ובהתכוננות למשחק נתון הוא נהדר.
    2. קונטה. פאה ובכיין ובלתי נסבל - אבל בסופו של דבר, הצליח כמעט בכל מקום שהיה בו. כשלא הצליח זה כי לא קיבל תנאים מתאימים, וכשמסתכלים על כמה מאמנים כמו פפ או מוריניו הוציאו בתקופתם אפשר להבין את הבכיינות שלו. גם אצלו אפשר לזהות השיטה הקבועה שלו, שהיא אולי לא מספיק אטרקטיבית לפנטזיות של שייחים מסוימים, אבל אובראצ'יברית באופן מובהק.
    3. אלגרי. אחראי למילאן ההישגית האחרונה שהיתה ואחראי ליובנטוס מעולה. עוד אחד שלא ממש נכשל בשום מקום. בתקווה שהעונה זה ישתנה.
    4. מנצ'יני. בנה אינטר חזקה, הצליח יפה בסיטי (כן כן), אחר כך נקלע לרצף מוזר ועכשיו הביא זכייה ביורו עם איטליה.
    5. בין ספאלטי לסארי קשה לי להחליט. אני רואה דמיון בין נאפולי של סארי לרומא של ספאלטי (קבוצה דרומית אטרקטיבית שמצליחה מעל המצופה אבל לא באמת מאתגרת את הגדולות). סארי לאחרונה נכשל גם ביובה וגם בצלסי, אז אלך עם ספאלטי.

גספריני הצליח באמת רק באטלנטה, אינזאגיניו עדיין 'צעיר' ואת פיולי אני לא רוצה לנאחס.

2. GRANDE LAZIO Member

לאלגרי היו סגלים יותר טובים ואיכותיים מלסארי ביובה. ואם לשפוט על פי עונה אחת ולומר שסארי נכשל, אז גם אלגרי נכשל כאשר הודח מול איאקס.
    צ'לסי לא תיקח אליפות כל שנה, סארי בסך הכל עשה שם עבודה טובה בליגה+זכיה בליגה האירופית. לראיה חוסר ההצלחה של קונטה שם בעונה השניה כאשר סיים במקום נמוך מסארי.
    העבודה בנאפולי - מיותר להרחיב.

3. VAR Member

1. גאספריני
    פער עצום
    2. אלגרי
    3. קונטה
    4. אינזאגי
    5. פיולי
    6. סארי
    פער עוד יותר עצום
    כל השאר. כולל אנצ׳לוטי.
    מנצ׳יני הצליח רק ברמת הנבחרת. כל הכבוד לו, אבל זה מקצוע אחר לגמרי. אני אגב חושב שאם לא הוא, אנצ׳לוטי היה מושלם לתפקיד.

4. DRORIKO Member

השאלה לפי מה מדרגים. אם רק בקטע הטקטי-סגנוני אז לטעמי סארי וגספריני המאמנים הכי מהפכניים, קצת מתחתיהם ספאלטי. אם זה לפי תארים אז הרשימה שלי תהיה פחות או יותר כמו של יונמו. אגב ליפי רשמית עדיין מאמן :tongueout:

5. yonmu Member

מבחינתי השאלה היא: יש לך קבוצה עם תקציב רציני. אתה רוצה את כל התארים. את מי אתה מביא?

6. DRORIKO Member

לפני 5 שנים כנראה שהייתי עונה אלגרי. אבל הכדורגל מאד השתנה מאז והשאלה אם המיסטר עדיין רלבנטי. מאד מקווה שכן. אבל אם הדירוג הוא ברמה ההיסטורית אלגרי בהחלט ראוי למקום 2-3, מבלי להיכנס עוד פעם לויכוח המתיש של אלגריVSקונטה. מבחינתי שניהם מאמנים גדולים, כל אחד בדרכו המעצבנת שלו.

7. itzik.miro Member

לא את קונטה כי בנוק אאוט הוא גרוע
    לא את אנצ'לוטי כי בליגה הוא בדרך כלל לא משהו
    לא את גאספ כי הוא לא זכה בכלום
    אלגרי אני מת עליו אבל בינתיים הוא ממש מעצבן אותי עם ניהול המשחק.

הייתי מהמר על סארי האמת.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Gianzola01 אוהב/ת את זה.
  8. טל. Member

הכדורגל לא השתנה.
    הדבר היחיד שהשתנה זה היכולת של ה ds'ים לבצע עסקאות בעולם בועתי עם מחירים משתוללים, ורווי פרימדונות.

אם זה גאספריני בעסקת חבילה ביחד עם ה ds שלו: אז הוא מקום ראשון.

אם לא אז אלגרי מקום ראשון.

VAR ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לסארי יש בעיה משמעותית בניהול חדר ההלבשה, כזו שכנראה תמנע ממנו להצליח בקבוצה גדולה.
    זה התפוצץ בצ׳לסי אבל גם ביובה כל הזמן דלפו סיפורים בנושא.
    הפרסונה שלו כנראה לא מתאימה ללחץ, לדרישות והמערכתיות שקבוצות גדולות באמת דורשות.

יש סיכוי שגם לגאספ יש בעיות דומות, אבל זה עלול להיות שיפוט מוקדם מדי בגלל הסיבוב ההוא באינטר

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אצלי מאמני כדורגל זה:
    1. דה זרבי
    2. ספאלטי
    3. איטליאנו
    4. סארי
    5. גאספריני

לאחרונה אני מחבב גם את פיולי.

11. Alta Tensione Member

לפני השנתיים האחרונות: פיולי בפער. אחריו גאספריני. כל השאר לא מעניינים.

היסטורית זה לא רלוונטי כי מאמנים יכולים להיות אחרי שיאם בדיוק כמו כדורגלנים.

12. VAR Member

בדיוק כפי שדירגתי.

כתבת על אנצ׳לוטי שהוא בנה מילאן אדירה. מה הוא בנה בדיוק? ליד ההגדרה של yes man במילון תמצא תמונה שלו. נתנו לו סגל אדיר והוא היה אנדר אצ׳יבר רציני עם הסגל הזה. וזה מוטיב שחוזר על עצמו לאורך כל הקריירה שלו. הטיקט של אנצ׳לוטי זה man management נהדר, לכן הוא תמיד אופציה עבור קבוצות גדולות עם המון אגו בחדר ההלבשה. אבל במקרה שלו זה בבירור בא על חשבון יכולות אימון.

EO11 אוהב/ת את זה.
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בפה מארוטה.

Gianzola01, SerieA ו-VAR אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

לא חושב שהוא היה אנדראצ׳יבר. לעשות 2 צ'מפיונס ועוד גמר זה לא דבר של מה בכך. סיטי של פפ עם כל הכסף והעצמתיות של הסגל לא זכתה אפילו פעם אחת.

לאנצ׳לוטי אכן היה סגל אדיר אבל היה צריך את המאמן הנכון שידע להשתמש בו. למשל ההסטה של פירלו לעמדת הקשר האחורי והפיכתו לאחד הקשרים הגדולים בהיסטוריה, אותו פירלו שהגיע בתור ריג׳קט מאינטר. כל מיני התאמות כאלה שהחזירו את מילאן לקדמת הבמה האירופית. אגב הזכיה שלו עם ריאל אחרי הרבה שנים שהמועדון נכשל באירופה מאד מזכירה את זה.

15. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שאנצ׳לוטי יס מן של ההנהלה לא אומר שהוא לא מבין כדורגל וחסר יכולות אימון. זה משפט זחוח ואינפנטילי שמתאים לטוקבקיסטים. סורי אם זה יוצא ״רע״ אבל זו ראיה כלכך צרה וילדותית של מציאות הרבה יותר מורכבת. עבודת מאמן מורכבת מכלכך הרבה רבדים, מה שרואים על המגרש זה רק חלק מזה.

אפשר לשאול האם אנצ׳לוטי עדיין רלוונטי(שאלה מצויינת), אבל לזלזל במה שהוא השיג(ובזכות)…

השאלה היא באמת על איזה קבוצה מדובר. קבוצה עם לחץ, כוכבים, תקציב ורעב לגביעים צריכה משהו מסוים, וסאס ושחטאר יכולות לקבל משהו אחר שהוא יותר נכון להם. זה לא נוסחא של טוב יותר וזהו.

סארי וגאספ, חוץ מהיותם מאמני בעלי חותם מסוים ופילוסופיה ברורה, הם גם אנשים, שכך נראה לפחות לפי התקשורת, שלא טובים בניהול חדר ההלבשה, שלא טובים בניהול כוכבים, ושלא נראה שהם מסוגלים להיות פרגמטיים שצריך כדי להגיע לתוצאות. אפשר לטעון שלגאספ מגיעה עוד הזדמנות מלבד אינטר, וזה נכון בעייני, אך גם אצלו יש סימן שאלה בנושא הזה…

דה-זרבי עוד צריך להוכיח עצמו בשביל לקבל ג׳וב באחת מאריות אירופה.