יובנטוס 23/24: הכוכבים נשארו, האליפות תחזור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י itzik.miro, ‏6/8/22.

1. itzik.miro Member

https://staticg.sportskeeda.com/editor/2022/05/86315-16525154871090-1920.Xxx

יובנטוס פותחת את עונת 2022/2023 לאחר שנתיים מאכזבות מאוד בהן הקבוצה לא הייתה במאבק האליפות כאשר בעונה האחרונה היא אף סיימה נטולת תארים לראשונה מזה 11 שנה לאחר שמילאן זכתה באליפות ואינטר ניצחה את הביאנקונרי הן בגמר הסופר קאפ והן בגמר הגביע האיטלקי ולקחה לגברת הזקנה את המעט שעוד נותר לה.

שובו של מקס אלגרי שהפיח תקוות והעלה זכרונות מימים טובים יותר לא רק שלא השיג את המטרה הרצויה אלא אפילו הרע אותה שכן המאמן המעוטר הגיע לעונה זו זחוח, הגנתי מאוד, חסר אמונה לחלוטין בשחקנים מוכשרים כדוגמת קולוסבסקי, מירטי ודה ווינטר וכך הכדורגל של יובנטוס היה עצוב, מדכא ויש שיאמרו אפילו מדמם עיניים. למזלה של יובה הקריסה של אטלאנטה השאירה אותו בתמונת הטופ פור והיא אכן סיימה שם אך הטעם של העונה היה חמוץ מאוד.

חלומות על עתיד טוב יותר אך הווה מלא בסימני שאלה:
    לאחר האכזבה העצומה מהעונה שעברה ביובנטוס יודעים היטב שעונה מאכזבת נוספת הכוללת אפס תארים, הדחה משפילה מול קבוצה נחותה בשמינית הגמר, יחס הבקעות גרוע מאוד והגנה מסננת כמו שהגברת הזקנה הציגה אשתקד לא תתקבל בהבנה בעיניי האוהדים שאינם אוהבים לראות את אוהדי אינטר ומילאן "חוגגים על דמם" שוב.

במהלך העונה שעברה אלגרי דיבר לא אחת על כך שאין לו מספיק ניסיון בסגל ולכן מנכ"ל יובנטוס מאוריציו אריוואבנה והמנהל הספורטיבי פדריקו קרוביני החליטו לנסות ולהתאים את הסגל למאמן. שחקנים כמו פול פוגבה (שהספיק להיפצע) ואנחל די מאריה שהיו על פי פרסומים בקשות רשמיות של אלגרי הגיעו והחליפו את פאולו דיבאלה ופדריקו ברנרדסקי במטרה ליצור מרכז שדה חזק יותר והתקפה יציבה יותר שיוכלו לסייע לדושאן ולאחוביץ' להראות את מרכולתו בדמות הבקעת שערים.

הסגל של יובנטוס עוד לא הושלם וישנם עוד מעל לשבועיים למארקטו אך קשה להאמין שבימים הנותרים יובנטוס תבצע קולפו רציני שישנה את המגמה ועל כן ישנם המון סימני שאלה, הרבה יותר מאשר סימני קריאה ובראשם שתיי שאלות עיקריות:
    1. האם מאמן יובנטוס מקס אלגרי הפנים במהלך החודשים שעברו שיובנטוס של עונות 2014-2019 (בדגש על הגנת הברזל) איננה עוד.

2. האם אלגרי הבין שהכדורגל השתנה לאין שיעור ושלקבוצה גדולה כבר לא מספיק להסתגר מאחור ולחכות למתפרצות?

שתיי השאלות הללו יקבעו המון עבור יובנטוס, אוהדיה והיכולת של יובה לקרוא סוף סוף תיגר על תואר האליפות ואת התשובות עליהן נקבל בקרוב.

המארקטו:

אם בדיון תחילת השנה הקודמת אמרנו שאוהדי יובה יכולים להתעודד מכך שאף שחקן משמעותי לא עזב ומנגד גם לא הגיע חיזוק משמעותי (עד הקיץ) הרי שבקיץ הזה אוהדי הגברת הזקנה נפרדו משלושה שחקנים אהובים מאוד בטורינו: הבלם מתייס דה ליכט שהחליט לנטוש את הספינה המיטלטלת עבור באיירן מינכן היציבה, פאולו דיבאלה עזב לרומא לאחר סאגה כואבת במיוחד בה מנהלי יובנטוס החליטו להיפרד מהיהלום הארגנטיני וכמובן ג'יורג'יו קייליני שעבר לליגה האמריקנית והותיר חלל מנהיגותי עצום. בנוסף אליהם עזבו גם פדריקו ברנרדסקי המאכזב, אלבארו מוראטה שחזר לאתלטיקו מדריד וארון ראמזי שהתיר את חוזהו כאשר הביאנקונרי מחפשים קבוצה לשחקנים נוספים כמו ארתור, ראביו ודניאלה רוגאני. גם ראדו דראגושין עבר לגנואה במסגרת עסקה שהביאה את אנדראה קמביאסו לביאנקונרי.

בגזרת ההחתמות יובנטוס מילאה את חסרונו של ההולנדי בבלם הטוב ביותר בליגה בעונה שעברה גליסון ברמר שהגיע מטורינו בעסקה שעשויה להגיע עד ל-50 מיליון יורו כאשר את מקומו של קייליני צפוי לתפוס פדריקו גאטי שחתם עוד בינואר שעבר מפרוסינונה, אליהם כמובן יצטרף בונוצ'י הוותיק. בקישור פול פוגבה חזר לאחר שש שנים במנצ'סטר יונייטד ובהתקפה אנחל די מאריה הצטרף כאשר פיליפ קוסטיץ' צפוי לחתום גם הוא בשורות הגברת הזקנה בקרוב.

בגזרת המושאלים חזרו ליובנטוס צמד הקשרים המבטיחים ניקולו רובלה וניקולו פאג'יולי לאחר השאלות בגנואה וקרמונזה בהתאמה כאשר מנגד קוני דה ווינטר הושאל לאמפולי והרכש הטרי קמביאסו הושאל מיידית לבולוניה. גם פיליפו ראנוקיה שחווה עונה מוצלחת בליגה השנייה עבר למונצה לה תהיה גם אופציה לרכוש את הקשר במידה ותישאר בליגה כאשר גרגוריוס קסטאנוס נמכר סופית לסלרניטנה.

דעה אישית:

אמנם המארקטו של יובנטוס לא סגור אך מבחינה אישית גם אם כל השמות שהוזכרו (קוסטיץ', פארדס, ומיוריאל/מוראטה) יחתמו אהיה מאוכזב מאוד מכיוון שלטעמי ליובנטוס יש בעיה קשה מאוד באגפים. עוד עונה שבה אלכס סנדרו ודנילו נמצאים בעמדות המגנים אומרת ששנה נוספת יובנטוס לא תוכל לפתח משחק קווים משובח והיום הכדורגל מחייב אותך שלפחות מגן אחד יהיה עם אוריינטציה התקפית. בנוסף לכך זהו קיץ שבו ניתן להשיג מגן שמאלי צעיר ומבטיח ואחד הכשרונות הגדולים באיטליה בעמדה זו כנראה עובר לפרמייר ליג מה שמוביל לבריחת כשרונות מהליגה ולכן יש בי אכזבה גדולה על כך שהעמדות הללו הוזנחו. נקווה שלפחות באגף ימין מקס אלגרי ייתן לקוואדראדו לשחק ולא יחשוב שהוא התקפי מדי.

סגל שחקנים (ישתנה על פי עסקאות המארקטו):

שוערים:
    וויצ'ך שצ'נזני, מתיאה פרין, קרלו פינסוליו

מגנים:
    דנילו לואיז, מתיאה דה שיליו, אלכס סנדרו, חואן קוואדראדו.

בלמים:
    גליסון ברמר, לאונרדו בונוצ'י, פדריקו גאטי, דניאלה רוגאני.

קשרים:
    פול פוגבה, ווסטון מק'ני, מנואל לוקאטלי, אדריין ראביו, ניקולו פאג'יולי, לאנדרו פארדס, פאביו מירטי.

התקפה:
    אנחל די מאריה, דושאן ולאחוביץ', מויסה קן, פדריקו קייזה, פיליפ קוסטיץ', ארקדיוש מיליק.

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/22
  2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתשובה ישירה לשאלה בכותרת - לא.

אין לי ציפיות גדולות מהעונה הזו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Roma מנהלים

מה המצב הפציעה של פוגבה? מוותר על ניתוח בשביל לשחק במונדיאל?

4. itzik.miro Member

הוא מוותר על ניתוח, למה? אני לא יודע אבל אם זו עצת הרופאים וזו ההחלטה שהם קיבלו אני נותן להם את הקרדיט שהם יודעים יותר ממני.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

קצת עצוב אם שחקן שלא זכה בתואר קבוצתי חשוב כבר כמה שנים, חושב על המונדיאל לפניי הקבוצה שלו.

6. VAR Member

כשאתה שחקן בכיר בנבחרת שזוכה במונדיאל (לא שאני חושב שיש לצרפת סיכוי עם מחבל על הקווים ועם סרטן כמו פוגבה כשחקן הרכב, אבל הם בהחלט רואים בעצמם מועמדים), אתה רחוק חצי צעד מלקבל בלון ד'אור גם אם עשית פוטוסינתזה בשאר העונה.

סומך על ראיולה שידע להעביר לו מסרים מהסוג הזה טרם מותו.

7. טל. Member

ומה אם זו לא המלצת הרופאים?

מעניין אם ליובה עומדת הזכות לביטול חוזה? היה פעם תקדים לדבר כזה?

8. itzik.miro Member

אי אפשר להכריח שחקן לעבור ניתוח. אני אתן לו את הקרדיט שהרופאים המליצו לא לעבור ניתוח. זה לא שניתוח הוא פיתרון קסם.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

9. SerieA Il Capitano

אני לא כ״כ מסכים. זכייה במונדיאל זו פסגת השאיפות של כל שחקן כדורגל. פוגבה אינו שונה.

יובנטוס היא אימפריה באיטליה ובמקרה הכי גרוע יזכה בתואר שנה אחרי.

זה אולי גם המונדיאל האחרון שלו.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא סותר שום דבר. שחקנים גדולים חושבים על הכל ולא מתמקדים במטרה אחת על חשבון אחרות.

וזה לא האחרון וגם לא הלפניי האחרון.

11. SerieA Il Capitano

אני לא משוכנע שזה לא האחרון, ובוודאי יכול להיות שלפני האחרון.

לאוטרו למשל, נניח שנפצע באוקטובר (חס וחלילה טפו טפו טפו טפו טפו), נראה לך שהוא יסכן את הצ׳אנס לזכות עם מסי במונדיאל?

12. yonmu Member

המפולת תעצר - כן. התאוששות? פחות נראה לי.

חלון ההעברות עדיין פתוח והכל יכול לקרות, אבל כרגע הגישה נראית די 'לוזרית'.
    מילאן ממשיכה בקו היציב שלה וזה הגיוני והביא אליפות, אינטר מתחזקת כדי להחזיר את האליפות שאיבדה, ויובה... מחזיקה סגל תחרותי.
    ברור שיש תסריט סביר לגמרי שבו יובה לוקחת אליפות, אבל לא נראה שמאוד מכוונים לשם. רק לא להסתכן באיבוד המקום הרביעי.
    הבעיה היא שבמקביל לא נראה שממשיכים בקו הכוכבים-לעתיד, זה שראינו בו את לוקאטלי-קייזה-דושאן.

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שראיתי את החולצה המסריחה הזו יותר מדי פעמים השבוע (ויותר מדי פוטושופ על זאניולו במהלך הקיץ), אחלה הודעת פתיחה.

Roma ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב גם לפרגן ל @itzik.miro - אחלה של עבודה!

אני עדיין בתחושה שהדיון מחזור המרשים שלך הוא הדבר הכי מרשים שקשור בקבוצה שנראה ממנה השנה.

משחקי קדם העונה המשיכו להאיר את אותם בעיות מדאיגות, באור בוהק יותר מבעבר. נראה ששום דבר לא השתנה, בלי קשר לפרסונל על המגרש כמעט.

יש לי הרגשה שימאס לכם מהמרירות שלי השנה. אבל זה מה יש.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

מה שמפריע לי במרירות שלך זה שהיא מוצדקת, מה שהופך אותה לעוד יותר מבאסת. לזכותך יאמר שכבר לפני 5 שכולם היו באופוריה ופירקנו את בארסה ואת אלה ואת אלה זיהית כמה בעיות שעם הזמן הלכו וגדלו כמו כדור שלג.