כדורסל - הישראליות באירופה 2022/23

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י כינוי, ‏3/7/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

ברור שהגרלה קלה, זאת עובדה ולא משהו רע.
    בלי קשר ליריבות, 5 משחקי בית ו-2 בחוץ, עכשיו יוצאים למסע מטורף של 5 משחקי חוץ מ-6 משחקים ועוד איזה משחקים, ספרד בחוץ שזה קשה, צסק״א, אולימפקוס וריאל מדריד, מאוד קשה.
    מעניין אם ביורוליג חשבו על הרצפים האלה בגלל הטיסות והקורנה או שזה סתם...

רשמתי בשישי בבוקר במחשב של העבודה את סיכום המשחק ורציתי לערוך ושכחתי לשלוח, מסתבר שעבר יום וחצי וזה לא שמר, באסה.
    בקיצור לא הפסדתם משהו, רק ממליץ על הטור האישי של האוזמן !

סה״כ הפתיחה מעולה אבל לא משהו יוצא דופן,
    הציפייה שלי הייתה לנצח את הסרבים, להפסיד לברצלונה ו-50:50 נגד פנת׳, כלומר 4-3 חיובי המאזן.

קבוצה טובה נבנתה, אוקי, גם אני חושב ככה, לא שוברי שיווין רבים אבל כן יש גיוון, כלי נשק, קו אחורי עם 4 זרים, אחלה סגל ישראלי.
    הבשורה הכי גדולה זה שיש את נאנלי שהוא לא פחות טוב מסקוטי, וויליאמס - זיזיץ׳ - לסור - ריינולדס - כל גבוה תענוג.
    סורקין לדעתי יהיה עדיף בקרוב על תומר גינת, תענוג ואנחנו מדברים פה על קו קדמי.

יש בעיה קשה, מעבר לצוות המקצועי, הגנתית.
    דיבר׳ ויפתח זיו לא משחקים (בצדק) והם שחקני הגנה, לעלות עם ווילבקין ואוונס בעייתי מאוד.
    הגבוהים כולם כולל כולם בסימן שאלה הגנתי, סורקין פוטנציאל הגנתי אבל הוא כבר בן 25, זיזיץ׳ בטוח לא יהיה שחקן הגנה כי הוא כבד ולא אתלט, עם כל הזילזול בבנדר (!) הוא היה מטרייה אווירית, לפחות בליגה הישראלית, ביורוליג אני לא בטוח.

דיב׳, זיו וטיילור לא משחקים הרבה, נשארנו רק עם נאנלי מנייה בטוחה הגנתית, הגבוהים בסימן שאלה כנראה שלילי, בעיה.

נ.ב:
    איזה עונת יורוליג משוגעת יאללה, תוצאות הזייה.
    מזכיר, מאזן 50-50 לא מספיק, חייבים מאזן חיובי וגם זה לא בטוח.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

דיבה גמור לדעתי, מעבר לשיא ואולי סוג של מיצה את עצמו במכבי מה גם שעבר 2 פציעות לא פשוטות. עדיין לטעמי חסרים גארד הגנתי נושך אבל מסתמן שטיילור בהחלט שומר טוב אבל כרגע התקפית לא ממש קיים למרות משחק סולידי נגד ברצלונה.

שים לב שיאניס מאוד מקצר את הרוטציה ביורוליג מאז וילרבאן וזה ביינתים הולך לו אבל קשה למשוך את זה עונה שלמה. כרגע רק 8 שחקנים באמת משחקים וכל השאר (זיו, כהן, בלייזר, סורקין ממש קצת) די נמחקו.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@הרצליה עד המוות
    תגובה טובה. הבעיה היא שחוץ אולי מסורקין הישראלים לא בדיוק תורמים ביורוליג. אני מעריך שיאניס מנסה בליגה המקומית לתת לישראלים דקות רציניות כדי שהזרים הסוף לא ייפלו בעוד זמן מה מהרגליים. לדעתי הוא מחלק יפה את העומס. לא מפתיע גם שאין שום דיווח על זה שהקבוצה שוקלים למשל לוותר על ג'ייק כהן. ברור לי שהוא ככל הנראה מאד מאוכזב שהוא לא מקבל דקות ביורוליג, אבל הסנטר מקבל דקות בליגה המקומית.

מבחינתי לא משחררים איש כי העונה רק התחילה. הקורונה עדיין חלק מחיינו ופציעות תמיד יכולות להפוך לעניין רציני. אם מכבי מסוגלת להחזיק כלכלית סגל שכזה אז פשוט צריכים להמשיך הלאה.

4. צ. שיף Member

5. yakov_y YNWA

מחצית גדולה, רק 9 הפרש אבל היה צריך להיות כפול.

הישראלים עלו ברבע השני, הספרדים רצו ל-13:0 ואז יירדו ומכבי תל אביב חזרה ל-14:0.

נאנלי אחד הטובים באירופה, לא שלא ידענו לפני.
    לא אוהב את המשחק של יאניס,
    לא מובנת לי הרוטצייה הקצרה, החילופים, מחסל שחקנים וגומר להם את הביטחון אחרי דקת משחק.
    באסקוניה קולעת מחוץ לקשת ברמה גבוהה, למה לצפוף את האמצע באיזורית ולהשאיר במשחק חוץ את הקלעים של היריבה לבד ?

התקפית אין כלום, הכל יכולת אישית.
    זה מספיק, יש שחקני התקפה רבים ומוכשרים, לא חושב שווילבקין קלע וזה מוכיח שיש עוד שחקנים טובים התקפית.

6. DRORIKO Member

אשכרה מכבי מתפוצצת בלי וילבקין, עידן חדש.

7. DRORIKO Member

פשוט מדהים. יפתח זיו רק נכנס וכבר עלה למכבי ב-5 נקודות.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון קל וזה ללא ווילבקין בחצי השני. @DRORIKO , היום זה עבד, במשחקים האחרונים שחקנים אחרים תורמים, אבל סקוטי חשוב. ברגע שהוא על המגרש הרבה תשומת לב הולכת אליו. זה יכול לשחרר שחקנים אחרים. בהתחלה רק הגארד הגיע לפרקט, אבל היום ראינו את נאנלי, ווילאמס, אנטה זיזיץ', וקינן אוואנס מובילים לנקודות.

מוקדם מדי לשמוח, אבל מכבי נמצאת כרגע בין הקבוצות היותר טובות בליגה. לפחות מבחינת כושר. עכשיו לקוות שהפציעה של סקוטי לא חמורה מדי. הישראלים? אחלה בחורים, שישחקו בליגה המקומית שם הם יכולים להצטיין. ביורוליג אין להם מה לתרום, לפחות לא עכשיו.

9. DRORIKO Member

לא אמרתי שסקוטי לא חשוב, רק אומר שעל סמך שני המשחקים האחרונים, ובעיקר זה מהערב, נראה שכבר אין את התלות האבסולוטית בו. אואנס לוקח את המושכות יפה, ואני מקווה שתהיה לזה המשכיות. קבוצה שבנויה רק על שחקן אחד זה אף פעם לא בריא.

10. DRORIKO Member

אגב זה לא רק אוואנס. יש לך פה עוד כמה שחקנים דומיננטים שרוצים את הכדור ביד. דריק ויליאמס, נאנלי. זה כבר לא פרופיל של קבוצה ששחקן אחד מכדרר וכולם עומדים בצד ומסתכלים עליו.

11. yakov_y YNWA

כמה נק׳:
    1. פתיחת עונה גדולה, מאזן 6-2 והכי חשוב 2.5 משחקים מחוץ לפלייאוף, צריך לשמור משחקים לימים קשים.
    אני עדיין לא מאמין הגנתית בקבוצה אבל התקפית כמות הכישרון כאן מטורפת, זה לא רק ווילבקין שאין בו תלות, נפילה התקפית עם קמרון טיילור ואפילו לסור הנהדר אין בהם צורך, מי זוכר שלפני חודש דיברו על שינויים בסגל והאם בנדר יחזור בינואר ?
    נאנלי, וויליאמס וזיזיץ׳ כמו שידענו שחקני התקפה יוצאים מן הכלל, אני מאוד אוהב לראות לא רק את המנהיגות והבקשה לקחת כדור בצד של נאנלי, הוא לוחץ נהדר על גארדים.
    לדעתי ההפתעה של מכבי ת״א והצרפתיות זה בעיקר כי מדובר בקבוצות אתלטיות, יתרון משמעותי.

2. מכבי ת״א התקפית רביעית בליגה ביחד עם אנדולו (ליון שנייה עם ממוצע של 2 נק׳ יותר ממכבי ת״א), הגנתית מקום 8.
    זיזיץ׳ מלך החס׳ עם 0.8 למשחק, אחריו סורקין ודיבר׳ (כן כן) עם 0.2, עלוב, מכבי ת״א נחסמת 1.75 חס׳ למשחק.
    מכבי ת״א הכי גרועה בליגה בריב׳ התקפה ובחס׳, ידענו את זה לפני בגלל הסטט׳ של השחקנים בעבר.
    בריבאונד בכללי מהחלשות בליגה, אחת הקבוצות שנחסמות הכי קצת ומאבד מעט מאוד.

3. אנג׳לו קלויארו.
    שיחק הכל, 6 בחמישייה, 26 דק׳ בממוצע, 3.8 נק׳, 26.7 אחוז לשלוש, 3.1 ריב׳, 1.5 אס׳, חט׳ ו-0 חס׳ למשחק.
    איזה סטט׳ עלובה, בטח לעומת כל השאר, איזה תופעה, חצי מיליון דולר לעונה, שמישהי תאהוב אותי כמו שיאניס אותו אוהב.

4. לסור - 7.5 נק׳ ב-11.5 דק׳, חבל לפספס אותו, שלא יהיה לנו ריינולדס 2, אותו סגנון של שחקן הם גם.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO
    לחלוטין מסכים איתך. אפילו ג'ורדן בגדולתו קיבל עזרה. העובדה שנאנלי, דרק וויליאמס, אבל גם זיזיץ' ואוואנס קמו מאד יעזור לווילבקין בהמשך. לדעתי לקינן אוואנס יש מפתח רציני בידיו. אם הוא יצליח להוביל את הקבוצה אנחנו סוף סוף יכולים להגיד שיש לנו רכז ברמה רצויה. ג'ון די ויפתח זיו (כרגע) לא מביאים את הסחורה. יהיה נהדר אם הם יצליחו בהמשך טיפה לעזור.

@yakov_y
    הנתונים הסטטיסטיים שאתה מביא הם עובדה, אי אפשר להתווכח עליהם, אבל לדעתי הרבה יהיה תלוי גם במומנטום. כמובן גם פציעות. אחרי שני המשחקים הראשונים פחדתי מאוד עונה בתחתית. אנחנו עדיין עלולים להתפרק, אבל במילאנו גם צריכים אולי טיפה לחשוש שהם יותר מדי מהר בכושר טוב...בכלל, הליגה השנה מאד לא צפויה. יש לי הרגשה שנראה עוד הרבה הפתעות. את האמת שאני מתקשה לנבא מה יקרה עם מכבי, אבל כרגע אני לא מסתכל יותר מדי קדימה. הפציעה של ווילבקין לא רצינית, ובשבוע הבא נוכל לנצח במוסקבה. לא יודע אם זה יקרה, אבל כרגע זו לא הקבוצה האימתנית שאנחנו מכירים.

מילה אחרונה על קאלויארו. אתה גם צריך בקבוצה שחקנים שקטים שלא מחפשים את אור הזרקורים. אנג'לו לא כוכב, אבל תמיד נותן את שלו. מאמנים אוהבים שחקנים כאלה. אין לי שום בעיה איתו.

הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

14. Roma מנהלים

לא הבנתי מה הבעיה? האחות מהכדורגל משלמת את המינוסים או שהם מוציאים דרך לשלם את זה.
    רוצה תקרת שכר? התחלת להיות אוהד של קבוצה מליגת ווינר סל שהיא לא מכבי?

הגזמת גם עם הכתבה, פסקה ואז את הנתונים של השנים האחרונות בלי מידע איך הם מצליחות לשלם את הכסף והאם היו הלנות שכר וכדומה.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Roma
    לך זה לא מפריע, לי כן. מדינות דרום אירופה חיים בבועה שלהם. קבוצות הפאר הספרדיות כבר שנים מקבלות הלוואות מהבנקים כדי להמשיך את מסע הקניות המטורף שלהם. מי דואג לעזור לבנקים הספרדים כדי שלא ייפלו? אהה, כן, מדינות מערב אירופה. אני תושב הולנד. אני דואג עם כספי המסים שלי לשטויות האלו. בשנה האחרונה רק תרמנו מיליונים מכספי מסים (ועוד נתרום בהמשך) בשביל שכלכלת ספרד לא תתמוטט בגלל משבר הקורונה. העניין הזה צריך פעם להגמר ואני מקווה שזה יקרה. הגיע הזמן שגם ברצלונה וריאל ישלמו על הניהול הכלכלי הכושל שלהם.

Roma אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.