לה סקוואדרה אזורה 2022-2023:: מפח נפש נוסף, מונדיאל נוסף ללא איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏26/5/18.

1. DRORIKO Member

אם הוא היה נכשל במועדונים גדולים יותר מלאציו הייתי מסכים איתך, הוא נכשל במועדונים שהם פחות או יותר באותו לבל. קח לדוגמא את סביליה, אימובילה נכשל שם אבל סוסו למשל מצליח שם, אז מה זה אומר שסוסו שחקן יותר גדול מאימובילה? זה ברור לך שלא. דורטמונד זה גם דוגמא. לכאורה היא היתה גדולה על אימובילה, אבל היא לא גדולה על אמרה ג׳אן שהשתלב שם טוב, וכשהוא שיחק בליגה שאימובילה מככב בה הוא היה אחד השחקנים הכי גרועים בליגה, שחקנים מפרוזינונה היו מפרפרים אותו. בסופו של דבר זה עניין של התאמה לליגה ולמועדון. אימובילה הוא בסך הכל דוגמא לחלוץ מצויין שלא מוצא את עצמו בנבחרת, גם היגוואין היה כזה, והוא כיכב במועדונים יותר גדולים מלאציו לצורך העניין.

2. yonmu Member

@DRORIKO
    זה ששחקן לא מצליח במועדון גדול יותר לא אומר שאף שחקן אחר לא יצליח במועדון גדול יותר.
    דורטמונד וסביליה באופן ברור לגמרי מועדונים גדולים יותר מלאציו. בעשור האחרון הן היו גדולות על הסריה אה.
    אימובילה לא חלוץ מצוין בקנה מידה אירופאי.

נ.ב. סוסו עם 6 שערים ו8 בישולים ב79 הופעות (4700 דקות) בסביליה. לא יודע איך זה נחשב 'מצליח'.

3. DRORIKO Member

לא יודע, כל פעם שיובה פגשה את סביליה בעשור האחרון היא לא התקשתה במיוחד, אז "גדולה על הסריה א'"? לא הייתי אומר. אגב גם את דורטמונד הדחנו לפני איזה 5 שנים, אם אני לא טועה אימובילה היה שם.

סוסו השנה בירידה אבל שנה שעברה הוא היה מצויין שם, פאפו גומז היה המחליף שלו. גם אוקמפוס כיכב שם ולזכרוני הוא לא ממש התבלט אצלכם. אה וכמובן! איך שכחתי תגיד לי? מיסטר סטיבן אנזונזי, האיש והאגדה. שחקן שמונצ'י כל כך החזיק ממנו בסביליה שהוא הביא אותו איתו לרומא. כן גם הוא לא מצא את עצמו בסריה א', בלשון המעטה.

עכשיו, אני לא בא לעשות תחרות איזה ליגה יותר טובה או איזה מועדון יותר גדול, אני רק אומר שזה הרבה פעמים תלוי סיטואציה. לאימובילה, ככל הנראה, קשה לתפקד מחוץ לאיטליה, אבל מפה ועד להגיד שהוא חלוץ נחמד? הוא מלך השערים בכל הזמנים של לאציו, לא של אודינזה, הבן אדם במשך שנים מביא בסריה א' מספרים מטורפים על בסיס קבוע, זה לא דבר של מה בכך.

4. yonmu Member

@DRORIKO
    כי יובה לא היתה גדולה על הסריה א בעשור האחרון? אתה ברצינות מביא את יובה של העשור האחרון כדוגמא לסריה א?!
    סוסו מעולם לא היה 'מצויין' בסביליה. ב19/20 הוא שיחק למעלה מ1000 דקות ונתן 2 שערים ובישול 1, ב20/21 הוא שיחק 3500 דקות ונתן 4 שערים ו6 בישולים, ובעונה הנוכחית הוא על 500 דקות עם 0 שערים ובישול אחד. להביא את פאפו גומז בטוח לא עוזר לטענה שלך, ואוקמפוס לא דוגמא לכלום.

בכלל, הטענה היא לא ביחס לליגה או למועדון. יש שחקנים שמצליחים פשוט כי הם מוצאים סיטואציה מאוד ספציפית שמתאימה להם בדיוק, ולא כי הם מאוד כשרוניים בפני עצמם. אימובילה הוא שחקן שמצא את המשבצת שלו בכדורגל - כוכב של מרכז-צמרת טבלה - ושם הוא פורח. הוא פרץ בפסקארה בסריה בי ועדיין יובנטוס ויתרה עליו, הוא נתן עונה מצוינת בטורינו ואז דורטמונד וסביליה הימרו עליו והוא נכשל, ורק בלאציו הוא הסתדר שוב. במקביל הוא לא עשה שום דבר בולט בנבחרת.

אני לא מנסה לרדת על אימובילה או שום דבר כזה. אחלה שחקן, כיף שהוא בליגה ושיצליח ושלאציו יהנו ממנו והכל.
    זו עדיין לא סיבה לעשות ממנו משהו שהוא לא, וזה חלוץ ברמה בינלאומית. יש לבנדובסקי והלאנד, יש לוקאקו ובנזמה, והרבה אחרי יש אימובילה.

itzik.miro, Bianconeri ו-EO11 אוהבים את זה.
  5. טל. Member

(אחרי לא מעט שנים של פיחות) לאחרונה חל ייסוף עצום במעמדו של החלוץ 9.

בדגש על עצום.
    עצום ברמת "וואלה אי אפשר בלי זה".

-אבל בכדורגל מועדונים!
    -בכדורגל נבחרות אני עדיין לא בטוח. זה כמעט משחק אחר.
    עניינים חוץ-טכניים כמו מוטיבציה אמונה ריכוז משמעת וריאות: משחקים כאן תפקיד הרבה יותר משמעותי מכל הברקה/יכולת/שילוב טכני.
    בגלל זה המאנשאפט (כשעוד היתה מאנשאפט... ולא חבורת קוקסינלים פרימדונות כמו בהווה) שלטה פעם בכדורגל העולמי למרות שלא היה צורך בסופרסטאר על כל פינה.

באיטליה אחרי היורו אני מזהה שובע אצל חלק מהשחקנים (ברמה הלאומית). באופן מפתיע.
    ז'ורז'יניו ואינסיניה זו דוג' ברורה. גם אימובילה האמת. גם בארלה לך תבין.

ווראטי שבגלל הסיפור העגום שלו היה רעב - כולם ראו איך הוא נראה.
    בהמשך לאותו טיעון: אם פרנצ'סקו סקטינו, סליחה, רוברטו מאנצ'יני, היה משתף את זאניולו - הוא גם כן היה רואה משהו טוב ממנו.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פאביו קאפלו: ״הכדורגל האיטלקי כבר 15 שנה מנסה לחקות את גווארדיולה, אין מסירות אנכיות, אין פיזיות, ואף אחד לא מחפש אתגרים. עדיף שנתחיל לחקות את יורגן קלופ. היחידים שעושים זאת כבר אלה אטאלנטה ורואים את זה בתוצאות שלהם. גם איטליאנו מנסה וגם בלסין בג׳נואה. הדגם הגרמני אותו צריך לחקות. אין לנו את הטכניקה כדי לחקות את הספרדים. בכדורגל האירופאי יש קצב גבוהה שהקבוצות שלנו לא עומדות בו. חלוצים כמו אוסימן, לוקאקו ואברהם היו רק חלוצים רגילים מחוץ לאיטליה שם הכדורגל פיזי ותראו אותם פה. כבר זה כשלעצמו אמור להעלות שאלות. אני רואה שאנשים מתלהבים מכמות המסירות שמישהו עושה, אבל צריך לשאול כמה מהמסירות הללו היו שימושיות ליצירת מצבים.״

https://sf.football.fr/wp-content/uploads/2022/03/suisse_crop.Xxx

itzik.miro ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרוריקו,אחי,
    הדוגמאות שלך לא קולרטיביות בעליל.

צ׳ירו אימובילה הוא לא חלוץ טופ, ומעולם לא היה כזה.

הוא ניסה להיות זנב לאריות, והבין שעדיף לו להיות ראש לשועלים. כמוהו בלוטי, אינסינייה וברארדי - שחקנים שבסיטואציה מסוימת היה נראה שיש להם את מה שצריך, אבל בפועל - אין להם.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  8. itzik.miro Member

ברארדי עוד יכול לבחור לעשות משהו יותר משמעותי עם הקריירה שלו. הכישרון שם, האופי נכון להיום לא.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אופי זה דבר שקשה לבנות ולפתח, הרבה יותר מיכולת טכנית.

רק תשאל את אלוף העולם בפער שבין כשרון לאופי - מריו באלוטלי.

10. itzik.miro Member

יש לייט בלומרס, ברארדי יכול להיות כזה אם יבחר לעשות כן.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

11. DRORIKO Member

לא הבנת אותי כנראה. לא אמרתי בשום שלב שאימובילה אחד החלוצים הטובים באירופה. אבל להשתמש בכשלונות שלו בדורטמונד ובסביליה כנגדו זאת וואחד דמגוגיה. להגיד ש"סביליה רמה מעל הסריה א'" זה מעבר לדמגוגיה, זה לירוק לבאר שממנה אתה שותה. מחיטריאן היה הצלחה גדולה בדורטמונד, אז זה אומר שהוא יותר גדול מאימובילה? כי לא בדיוק ראיתי ממנו גדולות ונצורות בליגה "פח" שלנו. אנזונזי היה בורג מרכזי בקבוצה שהיא "רמה מעל הסריה א'" לכאורה זה אומר שברגע שהוא יעבור לסריה א' הוא אמור להיות הקשר האחורי הכי טוב בה, בפועל הוא היה הקשר האחורי הכי גרוע בה. הסיבה שאימובילה נכשל בקבוצות האלה זה כי קשה לו מחוץ לאיטליה, בעיה שמאפיינת אגב הרבה איטלקית.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  12. טל. Member

אימובילה זה תרחיש קיצון נדיר. הוא אנומליה נדירה. הוא לא דוגמא לכלום.

אתם מכירים עוד מקרה כזה של חלוץ (לא חוכמה שחקן בעמדה אחרת) שהיה כזו מכונת שערים פסיכית - מלך שערים/מתמודד על מלך שערים קבוע (בדגש על קבוע!), שנה אחר שנה, נון סטופ, רק בקבוצה אחת ספציפית מסויימת.
    -ובכל קבוצה אחרת שהוא נמצא בה, כולל בנבחרת הלאומית שלו - נראה כל כך רע שנה אחר שנה?

אין דברים כאלה. -ואם יש זה אחד למיליון. זה תרחיש פסיכולוגי נדיר. השחקן הזה לא דוגמא לכלום.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  13. DRORIKO Member

למה ככה? הצליח גם בטורינו

14. טל. Member

בטורינו הוא היה עונה מלאה? לא רק חצי עונה? חוץ מזה אני לא זוכר אותו שם בכזו "דומיננטיות רחבתית" כמו בלאציו.
    בלאציו לפעמים זה נדמה שהוא ימצא את הפינה גם עם עיניים קשורות וידיים קשורות. אין דברים כאלה בכלל. -ואתה רואה שהדבר הזה לא נפסק. פשוט שנה אחר שנה.

אני לא מצטיין בפרספקטיבות אני לא עוקב אחרי ליגות אחרות. אבל אני לא מכיר מקרה אנומלי כזה נוסף. גם לא היסטורי.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

שיחק עונה מלאה בטורינו. תקע 22 גולים בליגה.