מחזור שמיני בספרד: אתלטיקו, סוארס וגריזמן נגד ברצלונה של קומאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/10/21.

1. Raulito Madridista

מחזור שמיני בספרד:

המחזור השמיני בליגה הספרדית מגיע ובגדול, עם משחק ענק רגע לפני שיוצאים לפגרת הנבחרות וכמובן הרבה-הרבה-הרבה פיקנטריה. בשבוע שעבר שוב קיבלנו הוכחה עד כמה הליגה הזו צפופה ומשוגעת: אתלטיקו מדריד נכנעה לאלאבס לה לא היו נקודות עד אז, אבל ריאל מדריד לא השכילה לפתוח פער משמעותי כשסיימה רק בתיקו מאופס נגד ויאריאל במשחק רע שלה והמשיך שבוע מהגיהנום - לאנצ'לוטי יש עוד הרבה עבודה. לפתע השנייה בטבלה היא בכלל ריאל סוסיאדד וראיו וייקאנו העולה החדשה, עם רדמאל פלקאו הלוהט - במקום החמישי. ברצלונה כביכול חזרה וגם אנסו פאטי שב לשחק, אך בליגת האלופות (מחזור שלא האיר פנים לספרדיות) שוב הושפלה וייתכן שהפעם באמת זה משחקו האחרון של רונאלד קומאן.

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/e489f077f788ad22fde409e7611fbf52/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/09/29/16329266734130.Xxx

ועכשיו אחרי מה שהיה - מה יהיה? פותחים עם משחק בודד ביום שישי - אתלטיק בילבאו העשירית בטבלה, תפגוש את אלאבס שצברה ביטחון. כעת רק חטאפה נמצאת על נקודת האפס והיא תקווה לשנות זאת אם כי נגד סוסיאדד זה יהיה לא פשוט. תחילת יום שבת די שוממת עם אוססונה התשיעית נגד ראיו וייקאנו, ואז מאיורקה נגד לבאנטה שמציגה את אחת ההגנות הגרועות בספרד. ולנסיה שקצת נתקעה לאחרונה, תקווה להשתפר נגד קאדיס. משחק מסקרן על טהרת הצמרת התחתונה ייערך ביום ראשון - בטיס השביעית תארח את ויאריאל שרשמה הפסד טראגי באולד טראפורד ואמנם לא הפסידה בליגה אך צריכה להתחיל לנצח כי יש לה ניצחון בודד.

הלאה למשחק המרכזי: יום שבת, 22:00, הוונדה מטרופוליטאנו. זה כבר לא רק סוארס נגד ברצלונה אלא סוארס וגריזמן נגד ברצלונה כשהשניים כבשו שערים מאוחרים ולא נתנו לקבוצה להיכנס למשבר כשהביאו ל-1:2 דרמטי על מילאן. כמה מוזר יהיה לראות משחק כזה ללא מסי שבפריז. אשתקד צ'ולו שבר את המנחוס בליגה נגד בארסה וכעת האלופה רוצה להוציא את קומאן (מושעה) לחלוטין מחוץ לתמונה. בארסה עוד הגיעה למצבים נגד בנפיקה במחצית הראשונה אך הרימה ידיים, הובסה 3:0 ובספרד מניחים שכבר נפלה החלטה להיפטר מההולנדי. בינתיים בארסה, לה משחק חסר, עדיין ללא הפסד בליגה, האם היא 'תישאר בחיים'?

המוליכה ריאל מדריד תרצה לשכוח מהבושה נגד שריף (הפסד 2:1 בברנבאו לקבוצה החדשה מליגת האלופות) כשתתארח אצל אספניול העולה החדשה לה ניצחון אחד העונה וגם חלוץ מסוכן כמו ראול דה תומאס אותו מכירים היטב במדריד. אחרי שני משחקים עם שער זכות אחד - יש למאמן עבודה. אספניול כבר הקשתה על אתלטיקו, נזכיר. המחזור יינעל עם משחק בין גרנאדה, אחת מהבודדות שטרם ניצחו העונה - לסביליה, שיכולה לראות את עצמה טוענת לגיטימית למאבק האליפות ביחס ליכולת של יריבותיה.

מה הלו"ז?

יום שישי:
    אתלטיק בילבאו - אלאבס (20:00);
    יום שבת:
    אוססונה - ראיו וייקאנו (15:00);
    מאיורקה - לבאנטה(17:15);
    קאדיס - ולנסיה (19:30);
    המשחק המרכזי: אתלטיקו מדריד - ברצלונה (22:00);
    יום ראשון:
    אלצ'ה - סלטה ויגו (15:00);
    אספניול - ריאל מדריד (17:15);
    חטאפה - ריאל סוסיאדד (19:30);
    ויאריאל - בטיס (19:30);
    גרנאדה - סביליה (22:00);

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

3. Raulito Madridista

אתלטיקו מדריד - ברצלונה

"הריקוד האחרון עם ה-3:5:2", כך הגדירו בספורט את המשחק הענק הערב. ברצלונה, אחרי התבוסה נגד בנפיקה, רוצה להחזיר את הצבע לפנים. רונאלד קומאן לא ינהל את המשחק שכן הוא מושעה וזה עשוי להיות הערב האחרון שלו כמאמן הקבוצה כך לפי התקשורת. הוא ייאלץ לעשות זאת ללא פדרי שאינו כשיר ובמקומו ישחק גאבי הצעיר, המוזמן הטרי לנבחרת ספרד. נראה כי המאמן יעדיף את סרג'יניו דסט בצד שמאל במקומו של ג'ורדי אלבה. לוק דה יונג יפתח בחוד ההתקפה. כרגע אנסו פאטי, מספר 10 החדש שכבר כבש נגד לבאנטה, משתלב לאט לאט כשחקן ספסל ולא נמצא בתמונת ה-11. "לא אמרו לי כלום אבל יש לי עיניים ואזניים", אמר קומאן שהשתמש גם במשפט של לואי ואן חאל בהמשך. יאן אובלק יכול להיות רגוע שכן 'הסיוט שלו', ליאו מסי שהכניע אותו עשר פעמים - כבר איננו. לואיס סוארס ("אני לא שוכח ששלחו אותי להתאמן בצד") ממתין מוכן ומזומן לאקסית והוא טרם כבשה נגדה, והשאלה היא האם אקס אחר, גריזמן, שכבש את שער השוויון נגד מילאן באמצע השבוע - יפתח, או שיהיה זה ז'ואאו פליקס כפי שמניחים במארקה. רודריגו דה פול יחזור להרכב. "אני מרוצה מכל שחקני ההתקפה, חשוב שכולם ירגישו חשובים", אמר סימאונה והודה שהוא מאחל לקומאן כקולגה את הטוב ביותר. אתלטיקו רוצה להעפיל לפחות זמנית לפסגה ולשים מאחור סופית את ההפסד לאלאבס הצנועה במחזור הקודם. היא לא הפסידה לברצלונה בשלושת משחקי הליגה האחרונים אם כי צ'ולו ניצח את הקטלונים רק פעם אחת. הרכבים משוערים:

https://estaticos-cdn.sport.es/clip/3de11774-98c3-416f-833e-8109db2b23c3_16-9-aspect-ratio_50p_0.Xxx

4. Raulito Madridista

ומה קרה אתמול? אתלטיק בילבאו ניצחה 0:1 את אלאבס אך זה בטח לא הסיפור:

אינייאקי וויליאמס בן ה-27, בשר מבשרה של בילבאו, רשם את משחק הליגה ה-203 שלו ברציפות (מאז אפריל 2016!) - וקבע שיא בלה-ליגה מאז ומעולם. הנה הטופ10 אגב. "זה לא רק ההישג עצמו וכמה רחוק הוא הגיע - אלא הדרך לשם. אף מגיפה או פציעה לא הצליחה לעצור אותו". אינייאקי, שבחר את ה-11 הטובים ביותר מבחינתו בריאיון למארקה, הבהיר: "בילבאו בדם שלי ואני לא רוצה לעצור עד למשחק ה-300". הוא הודה: "ידעתי שהשיג מתקרב ואמרתי לעצמי - אסור לי 'לדפוק' את זה עכשיו', אני חייב להמשיך". לשחקן היה חשוב גם לדבר על הגזענות: "אין לזה מקום, צריך לחסל את זה. אני לא בא לשאת נאום אלא להגביר את המודעות. אני אישית יכול להתמודד עם זה, אבל יש אנשים ברחוב שסובלים מכך". המאמן מרסליניו שיבח: "אנחנו גאים בו ומברכים אותו. הרקורד הזה מרמז על הרבה דברים. הוא גאה גם במה שעשה, הוא התרגש מאוד. הוא הציג משחק נהדר, התרומה שלו לקבוצה אדירה. כולנו רוצים שיישחק עוד 200 משחקים ברצף".

5. סמואל אטו Member

בארסה עם הרכב ומערך שנותנים פלאשבקים לספרד של דל בוסקה.

6. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לאמבפה יש את הפוטנציאל להיות הדבר הכי קרוב שיהיה לכריסטיאנו (והוא בהחלט מממש חלק ממנו), לז'ואו פליקס יש את הפוטנציאל להיות הדבר הכי קרוב למסי (עד היום לא מימש כמעט בכלל).

רש"י - אם הוא יתאפס על עצמו, הפורטוגלי לדעתי יכול להיות שחקן טוב יותר מאמבפה ומהלאנד. לא מאמין אבל שזה יכול לקרות באתלטיקו של סימאונה.

7. riquelme1 Member

אוי ואבוי איזה הגזמה פרועה, פאקינג מסי? עזוב שהוא בקושי כובש באתלטיקו, יש לו מספרים די עלובים ביחס לסכום הענק ששולפ עליו.

בהכי פוונציאל שלו, היא יכול להיות קאקא, לא דומה למסי בשום תורה, וגם קאקא הוא חא יהיה, כי הוא בעייתי באופי.

הפורטגלי מגיל 19 מככב יותר ברומנים עם ילדות וחיי הוללות סטייל ניימאר, אין לו גם תאופע המתאים.

8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה שער קל. קל מדי.

העומק ללמאר, החופשיות של סוארז, העצירה והשער, הכל היה כל כך קל.

יאן קולר אוהב/ת את זה.
  9. סיונרה Member

הקוון סתם המשיך לרוץ, אין סיכוי בעולם שסוארז היה נתקע בנבדל במצב הזה. זה אמנם נראה טריוויאלי אבל זו יכולת עילאית של סוארז להיות תמיד בתזמון הכי מושלם ובקצב המדוייק של הבלם.

10. riquelme1 Member

קומאן מחסל את בארסה.

הזוי שהוא עדין שם.

11. avicii Member

ג'ורדי קרוייף בודק עכשיו אם מכבי ת"א רוצה אותו בחזרה

12. רוברטו באגיו31 Member

השיחרור של סוארז מברצלונה זו אחת ההחלטות המקצועיות האומללות ביותר שאני זוכר .
    מה בער לנשיא להיפטר משחקן שמבקיע 20-30 שערים בעונה ?

הרי גם בדיעבד היה ברור ורשמנו שמדובר בהחלטה אידיוטית לחלוטין .

מעניין אותי להבין מכל אלה שרוצים כבר להיפטר מקומאן, את מי אפשר להביא במקומו שיהיה פחות גרוע ??

אגב, מה עם זידאן יש מצב שהוא יסכים להגיע ?

13. riquelme1 Member

אתה שואל על סוארס, ולא יודע שקומאן הוא זה שלא רצה אותו. אין יותר גרוע מקומאן, המאמן הזה כמעט הוריד את ולנסיה ליגה בעבר ומחרב אל בארסה כיום.

נכוו שהסגל של בארסה לא טוב, אבח עדין חא כזה גרוע, קומאן חייב ללכת וזה עוד מחדל של לאפורטה.

14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי הכי קרוב למסי (שזה עדיין יכול להיות רחוק מאוד מהארגנטינאי), לא כמו מסי. וכמובן שבפועל הוא לא מראה מזה כמעט שום דבר.

אם קשה לך עם הרעיון שמשווים מישהו למסי אז בסדר גמור, גם קאקה זה אחלה (דומים גם במראה). הנקודה שלי היא שהתקרה שלו לדעתי אולי היא הגבוהה ביותר שיש כרגע לשחקן צעיר, יותר משל אמבפה והלאנד שנמצאים כרגע במעמד גבוה בהרבה ממנו כמובן.

15. Raulito Madridista

ועל סמך מה אתה מכתיר אותו? על סמך מחצית אחת מעולה נגד הכלום ושום דבר הזה שנקרא ברצלונה 21/22? זה המשחק הכי קל שהיה לו בספרד עד עתה. כל כך הרבה שטחים, כולם איטיים ורכים במקום להתנפל עליו. גם בגול של למאר, היה יכול לחכות עשר שעות עד שיבואו לסגור אותו. אמבפה הוביל את צרפת לזכייה במונדיאל, הולאנד מראה קילריות וטירוף לתת גולים שבוע אחר שבוע. אם יהיה חצי מאמבפה והולאנד מה טוב. במה התקרה שלו גבוהה יותר? הוא לא מהיר מהם ולא גולר כמוהם. הטכניקה שלו אדירה אבל הוא גם לא נראה חזק מנטאלית כמוהם באופי. הגול של סוארס כנראה נעל את המשחק הזה, רגע מרגש לכל אוהד כדורגל. לא הגיע לו להיפרד מברצלונה כמו סמרטוט ריצפה עם כל הכבוד לאירוע ולצילום עם הגביעים בהם זכה. ג'ורדי אלבה חלש הגנתית אבל גורם ליריבות להיערך כלפיו כל פעם. גם את פאטי צריך להכניס, אין ברירה.