מחזור שני בליגת העל: דרבי ירושלמי, מכבי חיפה נגד כיאל וסכנין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/9/21.

1. Raulito Madridista

מחזור שני בליגת העל

פגרת הנבחרות מאחורינו, מה תיקחו ממנה - את החמישייה הנהדרת של הנבחרת נגד אוסטריה (עם קצת מזל) או התבוסה בדנמרק (עם קצת מזל רע)? בכל מקרה, נפרדים קצת מערן זהבי ומנור סולומון ומקבלים בחזרה את עומר אצילי ודור מיכה. ליגת העל חוזרת, הלחם והחמאה, כשמי שצריך תזכורת - המחזור הראשון כבר היה מרתק לשעצמו וסיפק הפתעות כמו התיקו המאופס של האלופה מכבי חיפה ו"תבוסה" של מכבי תל אביב נגד בני סכנין. משה חוגג המשיך עם "תחזיקו אותי" והפעם, במשחק המרכזי - מגיע הדרבי הירושלמי אחרי 21 שנה, זה יהיה ביום שני. המחזור ייצא לדרך בשבת ב-18:00.

הפועל תל אביב של ניר קלינגר, שפתחה עם 1:2 על מ.ס אשדוד, תצא למגרש המנחוס, אם תרצו, בקריית שמונה ויודעת שעליה להשתפר, כאשר הקבוצה מהצפון סיימה בתיקו במחזור שעבר. זוכרים כמה זמן הפועל לא פתחה עם 6 מ-6? לאחר כשעה, שריקת הפתיחה במגרש בנתניה שם הקבוצה של ריימונד אטוולד שסיימה ב-0:0 עם הפועל חיפה - תארח את העולה החדשה נוף הגליל שגם לה נקודה. איך מסתדרים בעידן שאחרי גבי קניקובסקי?
    האקשן יימשך ב-19:30 - אשתקד, כעולה חדשה, מכבי פ"ת הציגה לעולם את ליעל עבדה וניצחה 1:2 בבלומפילד את האלופה מכבי ת"א במחזור הפתיחה. הפעם הן נפגשות שוב כשחובת ההוכחה על הצהובים אחרי היכולת הנוראית בדוחא, בתקווה ששחקני הרכש השונים כבר יקחו חלק במשחק. עוד איבוד נקודות והלחץ על פטריק ואן לוון יהיה גדול מאוד. ב-20:30 האלופה מכבי חיפה פוגשת את בירם כיאל ובני סכנין, גיבורי המחזור הראשון ואולי משחק שמהווה קונטרה למשחק המרכזי. דולב חזיזה ישוב להרכב, ועל האלופה להוכיח שהמשחק נגד הפועל חדרה היה פאנצ'ר ותו לא.

ואותה הפועל חדרה תנסה לאתגר את הפועל באר שבע בטוטו טרנר, כשהקבוצה מהדרום נעזרה בשערים של שכטר וספורי כדי לחזור מטדי עם כל הקופה. חדרה של קורצקי בהחלט נראית כאחת שיכולה להיות קוטלת הענקיות. ב"ש כזכור התחמשה יפה ברגע האחרון והחתימה את ניקיטה רוקאביצה מלך שערי הליגה. במשחק שנקווה שיהיה אטרקטיבי ויספק גולים - אשדוד של רב"ש תקווה ליותר תאכלס מאשר בבלומפילד כשתפגוש את הפועל חיפה של אלישע לוי שאיכזבה במחזור הראשון. ביום שני המשחק המרכזי, דרבי בטדי כשהפועל ירושלים מארחת את הקבוצה של ארווין קומאן עמוסת הבעיות כשהיא עדיין עם סגל חסר ככל הנראה. הפעם הקהל הצהוב-שחור יגיע גם יגיע.

https://pbs.twimg.com/media/E-IGlXxWEBAz094?format=Xxx&name=medium

2. Telkiyski Member

בדנמרק ישדרו את המשחק המרכזי?

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

נראה שיש קבוצה מעניינת מאוד בסכנין. קטע אם הם יעשו משהו בסמי עופר זה אומר פתיחה של 4 מ6 (אולי 6 מ6, מי יודע) ממכבי ת"א ומכבי חיפה. איזה בוסט מטורף לפתיחת עונה.

מצד שני עוד איבוד נקודות של חיפה וזה כבר סיר לחץ (לא שיש ממה, כולה מחזור 2, אבל ככה הדברים עובדים כאן..)

המשחק המרכזי האמיתי לטעמי ולפחות להרגשה שלי גם עם הרבה גולים.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

yakar אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

אני חושב שהפעם זה גדול קצת על בני סכנין ולמה? המשחק בסמי עופר, מכבי חיפה בבית חזקה מאוד ויכולה לנצח את המשחק בהברקה של אצילי או שרי, התיקו עלול להלחיץ אבל גם להביא למוטיבצייה נוסח "לא ננצח משחקים בלי להתאמץ". יש פה ושם בעיות ב-11 וזה עדיין לא ההרכב החזק של מכבי חיפה, האמצע קצת חסר בעיקר וממול נצא בירם כיאל - אבל מכבי חיפה פייבוריטית ברורה אפילו ושלא נטעה. אגב דולב חזיזה צריך לחזור לשחק כדורגל ואני מקווה שמדי הנבחרת כששותף למעט נגד דנמרק - הזכירו לו את זה. אצילי חוזר לליגה בה הוא גדול. אני חושב שהמשחק הקודם היה אגב הטוב ביותר של רז שטיין.

מילה על הקבוצה שלי, הפועל חייבת להוציא לפחות תיקו בק"ש, עם כמה שזה מגרש קשה ומדובר בקבוצה צעירה והרפתקנית ממול (קלינגר ערך את הבכורה כמאמן הפועל במשחק חוץ וניצחנו 0:1 מפנדל של בוזגלו נדמה לי ב-19/20), אחרת הניצחון שגירדנו על אשדוד לא שווה כלום. קצת יותר גליצ'ים ותנועה ללא כדור לא תזיק, לא יכול להיות שניתן להם לצאת למתפרצות בקלות, וכמובן לא לספוג כי אני לא יודע אם יש לנו את האופי להגיב. חשוב לראות את רוסה ב-11 וזה המבחן האם הוא מסוגל לשחק טוב כל כך או לפחות 60-70% מזה גם מהדקה הראשונה. קשה להגיד שדוידה היה טוב מעידן ורד לדוגמא.

5. alexshw Member

מחמוד ג'אבר תורגל בהרכב. ילד מוכשר בן 22 תוצרת המחלקה של מכבי חיפה. 0 הופעות בליגת העל.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

6. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד חריג גיל מוכשר?

7. alexshw Member

אפשר להגיד. הושאל לנוף הגליל פעם ראשונה בגיל 20 כמעט. באוקטובר הוא יהיה בן 22.

8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם בישראל הולכים ליישר קו עם חוק ההשאלות של פיפא זה חייב לבוא עם ביטול חריגי הגיל, אחרת הליגת נוער תהפוך ל U21

9. alexshw Member

ביטול חריגי גיל בודאי, אבל חייבים לשפר סטדנרטים באקדמיות ולייבא יותר אנשי מקצוע זרים, במיוחד באקדמיות הגדולות. לא הייתי מגביל השאלות.

10. oranfu Member

לא הבנתי מה הקשר חריג גיל למה שאלכס רשם.

שחקן צעיר, היה מושאל בעונה שעברה (להבנתי הרשים שם), יאללה.
    לא מדובר פה על מה שעשה\לא עשה בנוער.

11. alexshw Member

שהוא סיים את חלקו בנוער כשהוא כמעט בן 20.

12. oranfu Member

איך זה רלוונטי להיום?
    הוא היה מושאל בעונה שעברה, הוא חלק מהסגל של הקבוצה הבוגרת העונה.
    מה רלוונטי שבעבר הוא היה חריג גיל?

13. alexshw Member

תראה בתכלס זה קשור לכל ענייני חוזה עכשיו עם אבו פאני וכל הבוגרים שעזבו לחו"ל בחינם. התפתחות מאוחרת מדי, הרבה פעמים קרוב לסוף החוזה ואז יש בעיה למועדון. זה חרא בכל מקרה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשמוע שבאלופת המדינה, הקבוצה הכי טובה בארץ, פותח בליגה באופן מפתיע שם שאף אחד לא מכיר, מדובר בשחקן בית ולגלות שהוא בן 22, זה קצת תמוה לא?

מה זה איך זה רלוונטי להיום?
    שחקן שבגיל 22 עושה הופעה ראשונה בבוגרים ועבר עונת השאלה אחת בליגה לאומית, מגביל את ההתפתחות שלו באופן קריטי. מוכשר ככל שיהיה, התקרה שלו בין אם היה משחק כדורגל בוגרים מגיל 17-18 ועכשיו זה שמיים וארץ.

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

קח גם דוגמא רלוונטית, אבו פאני (23) כבר 4 שנים שחקן הרכב בליגת העל, איך הוא היה נראה היום אם היה עורך הופעת בכורה בליגה הזו אשתקד?