מכבי נתניה 2021/22: בני לם החליף את אטפלד, מנסים להתייצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏31/7/21.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון מעורר השראה על מכבי פ"ת. אני לא מתרשם מהעובדה שהקבוצה המשיכה לשחק כדורגל גם אחרי שבוריס אינו קיבל כרטיס אדום, כי זה כבר קרה גם נגד הפועל חדרה וגם נגד הפועל ב"ש, אלא מתרשם מכך שהייתה קבוצה אחת על המגרש.
    כל הכבוד לבני לם שבמשמרת שלו השחקנים תמיד נראים כאילו חיממו אותם כמו מרק בסיר ושפכו למגרש רגע לפני שריקת הפתיחה.

איגור זלטנוביץ' יופי של חלוץ, אבל עדיין לא נמצאה הדרך להפעיל אותו. עד שזה לא יקרה, פרפה גויגון הוא 80% ממשחק ההתקפה של הקבוצה.

2. DRORIKO Member

נראה שבתקופה הקרובה תצטרכו לכסות את ה-80 אחוז האלה.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה מסוגלת לעשות מדי פעם דברים בזכות התלהבות גדולה ודרבון של הקהל, אבל בסוף צריך גם כדורגל ואת זה למכבי נתניה אין. זו בעיה שהיא סובלת ממנה כבר כמה עונות ברציפות. כל עוד שיחק כאן גבי קניקובסקי, אחד משחקני המעבר הכי משובחים שיש כיום בכדורגל הישראלי ואחד שמסוגל להעמיד שורה סטטיסטית מרשימה, אז מכבי נתניה יכולה הייתה להעביר עונות שקטות במרכז הטבלה. עכשיו, כשגם את זה אין לה והיא צריכה להסתמך בעיקר על הברקות של פרפה גויגון, זה בולט לשמיים שהקבוצה לא מאומנת לשום דבר.

מי שראה את המשחק נגד עירוני ק"ש, לא יכול היה שלא להיחרד מהרמה הנמוכה מאוד של הכדורגל. למעשה, אין שם כדורגל.
    כל המגרש נראה כמו זירת התגוששות אחת גדולה. אף קבוצה לא מחברת יותר משתי מסירות ברציפות, כי כל שחקן ישר מנסה לכדרר ומיד מופיע מולו שחקן יריב.
    כל הכדורים למעשה ניתזים משחקן אחד לשני כמו במשחק המחשב "פינבול" שכולנו היינו משחקים כילדים. רק מתוך ה"אין כדורגל" הזה שיש על המגרש, שחקנים כמו כארם ג'אבר וזלטן סחוביץ' נראים לגיטימיים, כי אם זה לא כדורגל, אלא התגוששות אחת אחרי התגוששות שנייה, אז זה הגיוני שהם יקבלו הזדמנות לפני עידו וייר ורותם קלר.

וזה מה שהכי עצוב - שלמכבי נתניה אין כדורגל. ומילא, היא לא הייתה מתיימרת, אבל היא כן.
    אם באמת הניסיון להיות קבוצת כדורגל חיובית היה גובה את המחיר כמו בעונת 2017/18, הייתי סותם את הפה, אבל זה לא המצב. מכבי נתניה לא דומה לכלום.
    בליגה שבה רוב הקבוצות לא מתיימרות לשחק כדורגל, עדיין מכבי נתניה לא מצליחה להתבלט בהיבט המסוים הזה.

אפשר להיות קבוצה שלא מספיק טובה לזכות באליפות, אפשר להיות קבוצה שלא מספיק טובה להתחרות על אירופה, אבל איך בליגה כל כך מכוערת מכבי נתניה מתיימרת להיות "מלכת היופי"/"המרעננת הרשמית"/"נערת החן" של הליגה ונכשלת כישלון חרוץ, לא רק מבחינת תוצאות, אלא מבחינת היומרות לנסות ולהיות יפה?

את התקופה הכי טובה מבחינה כלכלית בהיסטוריה של מכבי נתניה, כשדניאל יאמר היה הבעלים, המועדון בזבז על מאמן שהיום (בצדק גמור - ולהזכירכם, אמרתי את זה בזמן אמת) כבר לא חלק מהמקצוע.
    את התקופה הכי טובה מבחינה ניהולית בהיסטוריה של מכבי נתניה, כשאייל סגל הוא הבעלים, המועדון מבזבז על מאמנים שבעוד עשור לא יהיו חלק מהמקצוע.

אייל סגל חייב להפסיק להקשיב לאותם אנשים שהוא הקשיב להם עד היום ושאין להם מושג בכדורגל.
    בני לם זה לא המאמן שמכבי נתניה הייתה צריכה. היה לי ברור שאם מכבי נתניה נופלת עם מאמן שני בעונה הזו, היא תסתבך חזק בתחתית ולצערי זה בדיוק מה שקרה.

חוץ מאייל סגל, כולם צריכים להתחלף. כולם, כולל כולם, ללא יוצא מן הכלל.
    מנכ"ל - אם אחרי 5 שנים במועדון, עבר במוחו הרעיון לעשות את מה שעשה בקיץ האחרון, אז תודה רבה ושלום. הוא אולי מתאים להייטק, אולי הוא יתאים למועדוני כדורגל אחרים, למכבי נתניה הוא לא מתאים.
    מנהל מקצועי - אם אלמוג כהן המנהל המקצועי הסתכל על אלמוג כהן השחקן (ובמקרה יש לו זווית ממש טובה) והחליט שהדבר הזה צריך לעלות למשחק בליגת העל, אז תודה רבה ושלום. אני לא רוצה מנהל מקצועי כזה.
    מאמן - לי זה היה ברור עוד מהרגע שהוא החליט להמשיך עם 3 בלמים בסמי עופר שהוא לא באמת במקצוע, אבל יכול להיות שאני מחמיר מדי. על כל פנים, מאז הוא הוכיח בעוד מאתיים הזדמנויות שונות שהיו לו שהוא לא מאמן.

אם מכבי נתניה לא מביאה מאמן כדורגל אמתי (לא איזה איש כדורגל נחמד, אלא מישהו שיודע להגיד מגובה הדשא מה קבוצת כדורגל צריכה כדי להיות טובה יותר) עוד לפני ינואר, כדי שבחלון של ינואר יתבצעו השינויים הנדרשים, אז יש לי חדשות בשבילכם שאולי יפתיעו אתכם - כבר לא כזה ישנה לי אם אייל סגל יהיה הבעלים של הקבוצה או לא.
    אם אייל סגל לא משנה את החשיבה שלו לגבי כל האנשים הרעים (מקצועית) שהוא מעסיק ולוקח החלטות קשות, אז מכבי נתניה לא תגיע לכלום תחתיו. ועם כל האהבה שלי לאייל סגל, בגלל כל הטוב שהוא רוצה לעשות למועדון, אני ארצה שהוא לא יהיה הבעלים.

עוד לא מאוחר. לא זמן ולא כסף הם הבעיה. רק התובנה והאומץ להיפרד מאנשים שלא מספקים את הסחורה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/12/21
    kufsa, abcd, לירן ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. abcd Member

אין סיכוי בעולם שסגל יפטר את בני לם אחרי ששלף אותו מג׳וב החלומות בנוער של חיפה. לא כל כך מהר לפחות.

5. עידן444 Member

בני לם הגיע למכבי נתניה כדי לחזור למחלקת הנוער.
    על הדרך הוא מנסה את מזלו כמאמן בוגרים-
    אם יצליח- יצליח.
    לא יצליח- יעבור למקום שאליו יועד מלכתחילה.
    לא קרה כלום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. abcd Member

לא מסכים.
    כבר היתה לו עבודה בנוער.
    הוא בכלל עזב את המועדון כי סגל רצה שהוא יהיה אחראי על הגילאים הצעירים יותר.
    הוא חזר בגלל הבוגרים, התפקיד העתידי בנוער זה פשוט רשת בטחון כדי שלא יישאר אחרי חודשיים בלי כלום.

7. DRORIKO Member

אתה אומר את זה מידיעה?

אגב איזה מאמן נתניה יכולה להביא. רוני לוי לא רלבנטי. גם בלבול לדעתי לא חפץ להגיע לשם. עטר איבד את יכולת האימון. מאמן זר שווה להביא רק אם יש לך את הקשרים של ג׳ורדי כי אם לא אז זה סתם להביא זבל, כמו שראיתם רק לאחרונה. אז…..שי ברדה?

8. עידן444 Member

אז ענית לעצמך.
    יש לו רשת בטחון.
    לא יוותרו אחרי חודשיים. אבל גם לא בטוח שיסיים את העונה.
    אני מאוד מקווה שכן כי אם לא אנחנו מבינים מה זה אומר על המצב של הקבוצה.

9. עידן444 Member

ברור שמידיעה.
    בני לם קיבל רשת בטחון.
    הוא ואלמוג כהן אמורים להוביל את המועדון מקצועית לשנים הבאות- ויותר הגיוני שיעשו את זה כמנהלים מקצועיים-
    בני במחלקת הנוער ואלמוג בבוגרים.

10. עידן444 Member

כשהלביא שאג דוד לביא, החלוץ האימתני של מכבי נתניה, מעלה זכרונות - וואלה! ספורט

דוד לביא היה בן הזוג להתקפה של עודד מכנס שידוע אולי כגדול שחקני מכבי נתניה אי פעם אחרי מטלה שפיגלר.
    לביא היה חלוץ גדול בפני עצמו(4 פעמים מלך שערים, בדיוק כמו מכנס).
    לא יודע אם היה אי פעם צמד כה קטלני בכדורגל הישראלי.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/21
    Maccabi Diamond ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסתיים סיבוב ואפשר לקבוע שמכבי נתניה קבוצת חלשה ביותר ואם היא לא תמצא את הדרך להשתפר, היא תרד ליגה.

אין בקבוצה יותר מדי. חלק מהשחקנים לא שייכים לרמה ובכל זאת הם מקבלים העדפה על פני החברים שלהם, המערך לא מתאים לחומר השחקנים והחילופים לא טובים. ראוי לציון - הקבוצה תמיד מחויבת.
    כמעט בכל מה שניתן למדוד בו מאמן, בני לם נע בין "לא מצליח" ל"נכשל". אם מכבי נתניה רוצה להישאר בליגה, היא צריכה לכל הפחות מאמן שלא מפריע לה - אם אפשר, שגם יעזור - אבל קודם כל שלא יפריע.

בכל חוליית ההגנה יש רק שחקן אחד שראוי להרכב בקבוצה שהשאיפות שלה הן מעבר להישארות בליגה והוא רז שלמה. את כל האחרים אני אשמח מאוד שלא לראות בעונה הבאה, גם לא כמחליפים.
    את הקישור אני ממעט לשפוט, גם בגלל ההיעדרות הממושכת של עדן קרצב וגם כי ההגנה החלשה גורמת לכך שעמרי גנדלמן ויובל שדה נדרשים בחלק מהמקרים לשחק בהגנה, מה שמרזה את הקישור.
    על משחק ההתקפה אין בכלל מה לדבר, כי אין כזה. כשפרפה גויגון משחק אז היכולת האישית שלו מצליחה לייצר דברים.

בהנחה שאף אחד במערכת לא ייגע בבני לם, אז בינואר הקבוצה חייבת להתחזק. אם היא לא תתחזק, היא תרד ליגה, כי כל התסמינים משתי הירידות הקודמות מופיעות גם בעונה הזו: מאמנים רעים (שבזמן אמת מסתכלים עליהם וחושבים "הם דווקא מנסים, לא יכול להיות שהם הבעיה"), שחקנים מוגבלים מאוד (שבזמן אמת מסתכלים על כל אחד מהם לחוד וחושבים "הוא לא הבעיה שלי, גם הוא לא הבעיה שלי", אבל בסוף אף אחד מהם הוא גם לא הפתרון) ומערכת שלא מתפקדת - בעבר כי לא הייתה מערכת וכיום כי משוכנעים שהמועדון מנוהל בצורה מופתית ושרק חוסר מזל/יריבים ש"לא מנסים לשחק כדורגל"/שקר כלשהו מונע מהקבוצה להצליח.

yakov_y ו-abcd אוהבים את זה.
  12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה עוברת את הפועל פ"ת בקושי רב, יש שיגידו בשיניים. הכחולים היו טובים יותר ולא הורגש בשום שלב במשחק שכל מתמודדת מגיעה מליגה אחרת.

אמנם במפעל כמו גביע המדינה מה שחשוב זה לעבור שלב, ואת זה הקבוצה עשתה, אבל אם אני מסתכל מעבר - זה עוד משחק שמכבי נתניה לא נראתה בו טוב. ומילא לא נראתה טוב, אבל גם לא הצליחה להראות שום עליונות בשום מאפיין של המשחק.
    שוב אין כדורגל. שוב זה מהתגוששות אחת לאחרת. שחקנים נתקעים אחד בשני, כדורים עפים לכל עבר, בלי מחשבה, בלי כיוון, בלי רעיון. "22 מטומטמים רצים אחרי כדור".

גם אם חומר השחקנים הוא לא רע, בסוף, כקבוצה, מכבי נתניה חלשה בצורה קיצונית ואני מחשיב אותה למועמדת מספר 1 לרדת ליגה, כי לא רק שהיא חלשה, היא לא מודעת לכמה היא חלשה.

13. DRORIKO Member

ראיתי בתקציר שהאוהדים הניפו שלטים עם הכיתוב ערן לוי והמספר 99 כשהרמז די ברור, ואני שואל למה לא בעצם?

14. prica9 Member

שיחזור

15. yakov_y YNWA

סיכום המשחק נגד נוף הגליל:
    משחק מזעזע (שוב), מחריד, מחריד, טיפשות, איבודי כדור, הכי גרוע שיש, כרטיסים צהובים מיותרים, מערך נורא, הכל מזעזע.
    למה מכבי נתניה ניצחה ? ההבדל בשוערים.
    דני עמוס שוב מציל, שוב גדול, שוב מנצלת את הבלבלה והאיטיות במרכז ההגנה ויוצא לכדורים.
    השוער מנגד מקבל שער עם חלק בשער ובכלל לא מסוגל לתפוס כדור, נפלו שם עם השוער הזר.

בני לם עם הרכב נוראי ואפור.
    3 בלמים, קשר אחורי שמשחק כבלם, בלם (נגר נוראי) שמשחק כקשר, דומבייה הבינוני ולא המוכשר בחלק הקדמי עם מאמון קשוע הנגר, פארפה נותר לבד במערך ההגנתי הזה.
    ג׳אבר משחק כבלם לפעמים, איזה המצאה מטורפת.

סיכום עד כה:
    * כרטיסים צהובים - יש לנו שחקנים טיפשים, זה לא בא לידי ביטוי בפעולות, גם בצהובים המפגרים.

* צריך לעלות הרכבים נורמליים, לא התקפיים אבל בטח שלא הגנתיים ואפורים כאלה.

* נפלנו בזרים, רק זר איכותי אחד, כל השאר לא תורמים כזרים, אולי שחקני ליגה ממוצעים אבל על חשבון בוריס אינו אפשר לקחת סתם קשר אחורי ישראלי או במקום דומבייה אפשר להמר על ילד מוכשר מהלאומית.

* בני לם מזעזע, הוא האשם היחידי בהרכבים האלה.
    דני עמוס מציל אותו לא פעם.

* מעבר לבלם שחייב להגיע, מקווה שיגיעו שחקני התקפה על חשבון אל שייך שעוזב ומקווה שייעזבו נוספים, זלאטנוביץ׳, דומבייה, שלום אדרי צריכים לעזוב, 4 שחקני התקפה, מקווה שינפגע במחליפים.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.