נבחרת ישראל 2022/2023 - עוד חלום עלייה לטורניר גדול מתרסק לאחר תבוסה לאיסלנד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏28/11/20.

1. EuropeGuy Member

אם ישראל תצליח לזכות בגביע, לפחות מבחינה סטטיסטית זה יאמר שיש לנו כמה שחקנים שיכולים להצליח ברמות הגבוהות של אירופה.

ב20 השנה האחרונות, קרה פעמיים בלבד שנבחרת 'קטנה' זכתה ביורו U-19. אוקראינה ב2009, וסרביה ב2013. עד כדי כך זה נדיר.

ככה שאם נצליח לזכות, וזה אם גדול, יהיה מדובר בסנסציה הכי גדולה בכדורגל נוער בעידן הנוכחי.

בכל מקרה, זה מה שהשחקנים הבולטים של אוקראינה ששיחקו בגמר ב2009 עשו בקריירה:

יבהן שאחוב - 7 הופעות בנבחרת אוקראינה, 24 הופעות בסרייה א', סרגיי ריבלקה -104 הופעות בדינמו קייב, 9 הופעות בנבחרת אוקראינה. דניס גרמאש - 328 הופעות בדינמו קייב, 31 הופעות בנברת אוקראינה. סרגיי קריבצוב - 213 הופעות בשחטאר דונייצק, 30 הופעות בנבחרת אוקראינה.

זה מה שהשחקנים הבולטים ששיחקו אצל סרביה בגמר עשו בקריירה:

מילינקוביץ' סאביץ'- 231 הופעות בסרייה א', אלכסנדר מיטרוביץ'- 104 הופעות בפריימרליג, נמניה מקסימוביץ'- 156 הופעות בלה ליגה, מילוש וליקוביץ'- 129 הופעות בפריימרליג, רייקוביץ' מיודענו - 102 הופעות בליגה הצרפתית. אפשר אולי להוסיף אליהם גם את אורוש ג'ורג'ביץ שרשם 8 הופעות בנבחרת מונטנגרו וסיים כמלך השערים של הליגה הסרבית.

מן הסתם הנבחרות היותר גדולות שזכו באליפות הוציאו הרבה יותר שחקנים עם קריירות מרשימות.

בכל מקרה אם טפו טפו טפו ניקח את הגביע, מקווה שהסטטיסטיקה תחול גם עלינו ולפחות 4 שחקנים מהנבחרת הנוכחית ירשמו קריירה אירופאית מוצלחת עם מספר הופעות מכובד בנבחרת. זה יהיה הספק טוב ולגמרי סביר.

אז מי שיכול לנסוע למשחק , שלא יתלבט :)

Civil אוהב/ת את זה.
  2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואלה בדקתי חבילות. היום בבוקר היה אפשר להרכיב נסיעה חמישי עד ראשון ב350-400 דולר. מחירים בחינם לעומת מה שקורה היום בעולם עם אינפלציה וכו.
    ואס בצהריים כנראה שכמה אנשים הזמינו זה קפץ הופ ל700.
    700 דולר עם כל הכבוד בעיר חור תחת (אפילו לא עיר הבירה בראטיסלבה שיש לה אחלה של מגרש אגב באותה תכולה) עם שעתיים וחצי שלוש שעות נסיעה מבודפשט או שעתיים מוינה, עם כל הכבוד זה כבר פחות מתאים.

במצב עולם של לפני קורונה כל הדיל הזה היה נתפר ב-200$ כולל הכל וגם אחרי קפיצה בביקוש זה היה נסגר גג ב300$-350$.

ושתבינו שאני אומר כולל הכל זה אומר ככה:

אופציה א
    טיסה לבודפשט בחמישי בוקר או אחהצ
    לקחת רכב בשישי לנסוע למשחק ולחזור אחריו )(180 קמ לא משהו שלא עושים פה כשנוסעים לדוגמא מתל אביב לבאר שבע נניח).
    ואז שבת וראשון בבודפשט וחסרה בראשון ערב

אופציה ב
    טיסה לבודפשט בחמישי בוקר או אחהצ
    לקחת רכבת מבודפשט בשישי לבראטיסלבה
    ועוד רכבת פנימית מבראטיסלבה לטרנבה
    לישןם בטרנבה לילה אחרי המשחק
    למחרת אותו דבר חזרה לבודפשט.
    ושבת ראשום בבודפשט

ב350-400 דולר כולל הכל אופציה א היא סבבה. ב700 דולר לא זו ולא זו רלוונטיות. אם היו עושים את זה בבראטיסלבה גם 500 דולר היה סבבה אבל כל ההתניידות היא בלץי נסבלת כי זה בסוף לוקח זמן משמעותי

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/22
  3. עידן444 Member

שמעתי את אוזן אומר שהשאיפה צריכה להיות שכמה שיותר שחקנים שלנו יצאו לחו"ל- אם מה שחשוב לנו זה שהנבחרת שלנו תשתפר ותהיה טובה יותר.
    והאם הזה הוא אם גדול מאוד שמעלה אצלי הרבה תהיות..
    גם לפי התגובות כאן ולדעתי זו מגמה בהרבה מקומות בעולם- עבור הרבה אנשים הקבוצה שהם אוהדים יותר חשובה מהנבחרת.
    אוהד של מכבי ת"א לא רוצה להנות מגלוך עוד קצת? ובכלל משחקנים שיכולים להוביל את הקבוצה להצלחה גם בליגה וגם באירופה?
    אוהד של מכבי חיפה לא מעדיף שאבו פאני ישאר בקבוצה?
    אני לא מעדיף שקארצב ישאר בנתניה מאשר ילך לאיזו קבוצה בבלגיה או בהולנד?

האם באמת מה ש"יעשה את זה" לאוהד הממוצע זה שהנבחרת תהיה טובה יותר?

oFiRzZz ו-abcd אוהבים את זה.
  4. ייא Member

ב2018 היה שןוה כאמור.
    אני רק מייחל לדיל אינדונז, מאמין שלפחות 333צופים שהם לא משפחות/ מקורבים/ קומבינטורים עסקנים, ירצו לטוס לשם לשבוע-שבועיים,תלוי בהצלחת הנב'...

כמה דיל כזה לדעתך יעלה? כולל הנפקת ויזה מיוחדת לשם

Sent from my M2101K7BG using Tapatalk

5. oranfu Member

יכול להגיד לך שמבחינתי - הנבחרת על הזין. הייתי מאוד שמח אם היו מבטלים את כל הדבר הזה שנקרא כדורגל נבחרות.
    קודם כל זה לא שהקבוצה יותר חשובה מהנבחרת אלא שהנבחרת בכלל לא משהו בר השוואה לקבוצה.
    אם, נגיד, זהבי לא יהיה חלק מהנבחרת (כמו המשחקים האחרונים) אז אני בעד הנבחרת אבל יותר חשוב לי שמכבי חיפה ינצחו משחק חסר חשיבות בגביע הטוטו מאשר שהנבחרת תנצח משחק חשוב.
    לעומת זאת, וזה אני יודע שאני כנראה שונה מהרוב, אם הנבחרת מזוהה עם שחקנים שאני שונא (כמו הנבחרת של זהבי) - אני רוצה שתיכשל.

6. EuropeGuy Member

אצלי לעומת זאת האהדה מבוססת התנהלות. כשאני מתחבר לדרך ולחזון של מועדון/נבחרת, אני הופך לאוהד. יש תקופות שאני בעד כמה קבוצות במקביל אם כולן מתנהלות כמו שאני אוהב. גדלתי על הפועל ב"ש (חצי מהמשפחה באה משם) ככה שיש לי אקסטרה זיקה אליה, אבל אף פעם לא באמת היתה לי קבוצה שהלכתי איתה באש ובמים, תמיד הייתי אוהד של הקבוצות הישראליות באירופה ושל הנבחרת, ככה שמבחינתי הצלחת הכדורגל הישראלי חשובה יותר מקבוצה ספציפית אלא אם כן אני מתחבר בתקופה מסויימת להתנהלות של קבוצה ספציפית יותר משל הנבחרת .

מבחינתי יש הרגשה בנבחרת הנוער של משהו חדש ומשם נובע הרצון לראות המשכיות לבוגרת. זה לא רק התוצאות, גם הדרך. פתאום שמים דגש על הנעת כדור תחת לחץ (בולט מאוד בנבחרת הזו שמנסים להניע תחת לחץ באיזורים מסוכנים שבנבחרת הבוגרת נגרים כמו טהאה וטיבי תמיד העיפו על עיוור), פתאום שמים דגש על גילאים צעירים יותר (הנבחרת הכי צעירה בטורניר) משהו שזעקנו שנים על גבי שנים, פתאום אתה שומע מאמן שמבין שכדורגל זה משחק קודם כל בשביל הקהל והוא דוגל בהתקפה, לא כמו כל המאמנים העלובים שהיו כאן בעבר והיו גונבים דעת על תוצאות למרות שנראינו כמו חרא על המגרש.

הלוואי שכמה שיותר שחקנים מהנבחרת הזו ילכו לשחק בליגות גדולות יותר כבר הקיץ. הלוואי שמכבי תרד מהעץ ותמכור את גלוך במחיר ריאלי למועדון כמו אייאקס שהוא מושלם לפיתוח שלו. כרגע לא רואה שום עתיד לשחקן שנתקע בליגת העל אחרי גיל 20-21.

עומר, ייא, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

באם באמצעות כסף שייכנס ממכירת שחקנים צעירים, אפשר להביא זרים איכותיים שירימו את הכדורגל פה, אז כן התשובה צריכה להיות למכור את הצעירים. בסוף הצעירים האלה גם ככה לא רוצים להישאר פה דקה אחת, מבחינת הקריירה שלהם ואני מבין אותם.עם כל הכבוד לאוסקר גלוך ששיחק במכבי 7 משחקים בערך, אם למכבי תא תהיה הזדמנות למכור אותו ב-7 מיליון יורו + בונוסים היא צריכה לחתום מיידית על השיק - אחד לטובת השחקן, שניים לטובת הקבוצה (כלכלית וגם כי מי רוצה שחקן שלא רוצה להיות פה) ושלישית - ב-7 מיליון יורו אתה יכול להביא 3 זרים יובאנוביץ' סטייל שירימו לך את הקבוצה וישדרגו אותה כמה שנים קדימה ואז גם למכור אותם.

בסוף ישראל צריכה להבין את מקומה - היא ספקית שחקנים, בשרשרת המזון שנקראת כדורגל, לא שום דבר מעבר. זה לא שהישארות של צעיר כזה או אחר תיקח את המועדון שלך לרבע גמר קונפרנס ליג, לעומת זאת אם תמכור אותו בכסף גדול - אתה יכול להביא 3 זרים שיקחו אותך לשמינית גמר קונפרנס ליג כמעט בוודאות. או יותר מזה, תחשוב שמכרת שחקן ב-5 מיליון אירו וקוראים לך בטעות מכבי נתניה ולא מכבי תא - אנחנו מדברים פה על כמעט 20 מיליון שקל - תקציב של שנה שלמה, שבשניה אחת לפני ספונסרים זכויות שידור מנויים וכרטיסים וכו' - סגרת את המועדון שנה קדימה או אם אתה מחלק את זה יחד עם ההקצבות דאגת למועדון שנתיים קדימה - מה יותר טוב מזה? שלא לדבר על זה שאפשר להשקיע את זה בבניית עוד מגרש או שניים שיכולים להצמיח לך שחקנים.

hbs7 ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול לבנות איזה דיל שאתה רוצה, גם בחינם, כל עוד אין לך דרכון זר, אתה לא יכול לדרוך על אדמת אינדונזיה לא משנה מה תעשה. הכניסה לישראלים אסורה - וכל מי שהוא לא מהשחקנים וצוות האימון לא יורשה להיכנס לאינדונזיה. עם כל הכבוד זה לא קטאר והמונדיאל שמחייבים אותם להכניס ישראלים עם כרטיס.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הנבחרת הזאת היתה כזו שמגיעה לטורניר ולא באמצעות הבלחה אני מבטיח לך שהדעה שלך היתה שונה, ויותר מזה, אני גם די בטוח שאתה מיעוט של המיעוט באופן כללי. בסוף כשנבחרת ישראל היא נבחרת בדרג 4-5 באירופה נכון להיום - אז אתה אומר וואלה מה אני צריך את החרא הזה, להגיע לטורניר גם ככה סיכוי אפסי כי אין רמה, אז מי רוצה ת זה ומי צריך את זה? העיקר שלא יפצעו. אם נבחרת ישראל היתה ברמה ודרג 2 באירופה היית מדבר אחרת. קל לדבר גם כמוך כשהנבחרת זזה בין דרג כמעט הכי נמוך לדרג בינוני ללא כל סיכוי להגיע לטורניר. זה אפילו מתבקש.

10. עידן444 Member

נדיר מאוד שמשלמים על שחקנים ישראלים סכומים גבוהים כל כך ובוא נראה מה ישלמו על גלוך.
    מנור סלומון שעשה קצת יותר מגלוך נמכר ב 6 ולא זוכר יותר מידי שהתקרבו אפילו לסכום כזה.
    מנור סלומון זה שם שהיה מגיל 15-16 בהרבה פנקסים באירופה.
    גם לא כזה קל להביא זרים משדרגים לליגה.
    את מי מכבי פ"ת הביאה להחליף את סלומון?
    במקרה יצא לה טוב שהיה לה תחליף מהבית- וזה האידיאל. כשגם הוא עזב היא ירדה ליגה.

11. ייא Member

מה עשה הנוער עם סולומון?

12. oranfu Member

אני מבטיח לך שאתה טועה (לגביי).
    לא אוהב כדורגל נבחרות, אף פעם לא אהבתי. לא מתחבר לזה.
    אם בנבחרת יש שחקנים שאני מחבב (או לא שונא) - מאחל להם בהצלחה.
    אם הפנים של הנבחרת אלה שחקנים שאני שונא - מאחל להם לקבל 10-0 כל משחק.
    תן לי עכשיו את הבחירה בין העפלה קבועה ליורו\מונדיאל כשבנבחרת יש שחקנים שאני שונא לבין המשך המצב הקיים כששחקנים שאני שונא לא בנבחרת - בוחר את המצב הקיים.
    תן לי העפלה קבועה לטורניר גדול (בלי שחקנים שאני שונא) לבין גביע של מכבי חיפה - מכבי חיפה בלי למצמץ.
    תן לי אליפויות לחיפה על כל טורניר גדול שהנבחרת לא עולה - הלוואי והנבחרת לא תעלה בחיים.

אני מיעוט? אולי בקיצוניות היחסית שלי.
    אבל אני בטח לא מיעוט לגבי חוסר האיכפתיות מהנבחרת. זאת תופעה נרחבת ולא סתם עלתה פה השאלה.

abcd אוהב/ת את זה.
  13. ייא Member

מיעוט על מצע עוכר

14. Morientes Member

אני לא חושב שמנור סולומון עשה יותר מגלוך לפני שנמכר.
    קנו אותו על סמך הכשרון שלו ולא על סמך היכולת.

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

סולומון יצא מהארץ עם פי 10 הופעות בוגרים ממה שיש כרגע לגלוך.