ענייני דיומא: האם קאנטה מתבזבז בצ'לסי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏1/8/20.

1. alexshw Member

https://pbs.twimg.com/media/EeWwjNqWAAIAKOL?format=Xxx&name=small

באופן סמלי בעונה בה הוא שיחק הכי מעט בקריירה שלו בגלל פציעות כאלה ואחרות, נגולו קאנטה נשאר ללא תארים בפעם הראשונה שלו באי הבריטי.
    ההתחלה שלו באנגליה הייתה אלוהית, כאשר הוא שיחק תפקיד מפתח גם באליפות של לסטר וגם באליפות של צ'לסי עם קונטה.
    במרכז הקישור של שניים הוא כיסה המון שטחים, תיקל מצוין ותרם המון למשחק הלחץ, כאשר קשר אחורי מוגבל ואיטי שלצידו כמו דרינקווטר או מאטיץ', מגבה אותו מאחורה.
    נכון שפציעות התחילו להפריע לו, אך עוד לפני כן נראה כי בשנתיים האחרונות, צ'לסי מתקשה לנצל בצורה הכי אפקטיבית את הצדדים הכי חזקים שלו והוא אפילו הולך לאיבוד במרכז קישור של 3, למרות שתפוקתו ההתקפית עלתה, מה שגם היה צפוי אם הוא משחק יותר קדימה.
    נשאלת השאלה אם זה לא הגיע למצב שכדאי לצדדים להפרד? הוא בן 29 ובצדק נחשב עדיין לשחקן טופ, ויש הזדמנות אחרונה לעשות עליו קופה, מצד שני בצ'לסי לא מצליחים לשלב אותו באופן מיטבי כבר יותר מדי זמן. למפרד אפילו ניסה אותו כקשר אחורי וזה לא ממש עבד.
    האם רק ב - 4-4-2 או 3-5-2 כשנותנים לכסות שטחים גדולים באמצע, הוא יתן את התרומה הכי גדולה, או שיש לו מקום גם לצד עוד שני קשרים באמצע?
    מה צריך לעשות עם קאנטה בעונה הבאה?

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

התייחסת לכל מיני פרטנרים ומערכים, אבל אפשר לציין שבמונדיאל 2018 קאנטה היה השחקן הטוב ביותר של צרפת עם פוגבה ומאטווידי לפניו (לטעמי גם היה השחקן הטוב בטורניר מלבד גמר חלש מאוד). אז אפשר לדבר על התאמות טקטיות, אבל אחרי השנתיים האחרונות אני לא בטוח שזה רלבנטי כמו הכשירות שלו. הוא פשוט לא משחק מספיק כדי לצבור מומנטום. ושהוא משחק, ניכר שכבר לא מדובר במפלצת הדינאמית שהתרגלנו אליה. אולי זה בגלל הפציעות והשחיקה בסגנון המשחק שהתפתח בו למה שהוא ואולי זה בגלל פחד מפציעות נוספות. בכנות, קשה לדעת מה רמתו כיום.

הכול שאלה של מחיר, אבל שאני מסתכל על ג'ורג'יניו וקובא במשחקים האחרונים אני רואה גוש עצום של פרווה במרכז. לופטוס-צ'יק הוא סימן שאלה מבחינה פיזית. מאונט הוא סימן שאלה מבחינה מקצועית. בארקלי לא מספיק טוב. יש מהפכה התקפית, תצטרך להגיע גם מהפכה הגנתית. אני לא בטוח שאני מוותר כל-כך מהר על מישהו שעד לא מזמן היה ללא עוררין הקשר האחורי הטוב בליגה (הרי לא מדובר בקריסה מנטלית א-לה דה חאה).

3. k_700 Member

אני אף פעם לא הייתי בטוח שקאנטה בכלל מתאים ללשחק DEEP LYING שזה פחות או יותר מה שכולם זועקים שהוא צריך לשחק עכשיו.
    עם הפציעות סביר מאוד להניח שזה כבר לא החצי אלוהים שהיה, או שאפשר לסמוך עליו שיהיה שם בשבילך למשך עונה שלמה.
    במילים אחרות, זה הזמן לעטוף יפה, לקרוא למרינה לפתוח שני כפתורים בחולצה ולוותר על התחתונים.
    כלומר, לתפור פה עסקה של איזה 70 מל' לסינים או לפסז'.

4. alexshw Member

בגלל שהוא מתקל אדיר ועובד כמו חמור במגרש, אנשים חושבים שהוא גרזן קלאסי. בפועל הוא לא. הוא בעייתי אם הוא משחק קשר אחורי בודד ולוחצים עליו כי המסירה שלו לא ברמה הכי גבוהה. ככה זה לפחות נראה העונה כשניסו אותו שם.

5. k_700 Member

הוא שחקן שרגיל במנטליות שלו לצאת קדימה, ללחוץ גבוה, לשבת לשחקנים על העורק.
    DEEP LYING צריך לשחק שונה.
    תוסיף לזה את החששות שהוא כבר לא כשיר יותר וזה מתכון לצרות.
    בטח כשמה האופציות האחרות? ז'ורז'יניו וגילמור?
    הם בבעיה בעמדה הזאת ולא נראה שהם הולכים לחזק אותה בקיץ הזה.

6. alexshw Member

לא יודע לגבי כשירות. רק עונה אחת שהוא ככה. לפני זה 33-34 משחקי ליגה לפחות בעונה.

7. k_700 Member

נכון, לפני כן נטחן בלי לקבל מנוחה.
    היום הוא נפצע, סוחב סט בקים, חוזר בלי יכולת לחזור לכשירות של מעבר למשחק בלי להפצע שוב.
    זה לא "סתם" חוסר מזל.
    ברוב המקרים זו כבר נורת אזהרה שצריכה לסמן לך על מסלול אחר לקריירה, בטח על שחקן שההיבטים במשחק שהכי בולטים אצלנו זה יכולות פיזיות וריאות.

זה הזמן הנכון להתחיל לתמחר.

8. alexshw Member

גם לכם נראה שכל המאמנים פוסט קונטה של צ'לסי דפקו את קאנטה לגמרי עם המערכים והסגנונות שלהם?
    נראה לי קאנטה איך השחקנים הכי מבוזבזים בשנים האחרונות. או שפשוט הוא ירד ביכולת? זה די מתסכל כי קשה שלא לאהוב שחקן כזה.

9. Sturridge Member

המערך של קונטה היה הרבה יותר הגנתי, צ’לסי של קונטה הייתה הרבה יותר טובה, מה ההשוואה פה?

קאנטה פתח את העונה מצוין. כרגע כל הקבוצה נראית רע. תבדיל בין מתבזבז לסתם מתבזה.

10. alexshw Member

זה לא רק העונה. לפני כן הזיזו אותו קדימה יותר מהעמדה הטבעית. בסופו של דבר התרומה שלו באמת לצ'לסי ירדה ממה שהיה עם קונטה וכמובן בלסטר.

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק אחרון הוא היה על הפנים.
    אני חושב שיש קיבעון של מאמן שיש לו המון כלים אבל אני כל פעם רואה את אותו המערך ואותה צורת משחק.
    קאנטה זה תענוג, יכול לכסות שטחים ולשחרר עוד שחקן קדימה, אני לא רואה צורך סביבו לשים גם קובאציץ וגם מאונט.
    הייתי משחק עם קאנטה ועוד אחד הגנתי מכל האפורים האלה ומשחרר 4 קדימה במשהו דינמי שמחליפים תפקידים.

oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  12. one united Member

אני נותן את מאטיץ ופרד+40 מיליון ומציב שלישיה של מקטומיני קשר אחורי קאנטה 50/50 והקוסם לפניהם. חלום

13. k_700 Member

למה? לשים את קאנטה עם מקטומיני על המגרש זה לחזור על הטעויות שלמאפרד עושה עכשיו.
    למה צריך שני קשרים אחוריים על המגרש בכדורגל המודרני היום? אין לזה טעם.
    אם קאנטה מגיע זה במקום מקטומיני בהרכב לא לידו.
    ליד אתה צריך קשר אחורי טכני שמסוגל לנהל משחק(תיאגו, גונדוגאן) משהו בסגנון הזה.

יש ירידה מסוימת ביכולת שלו לדעתי, עוד לפני העונה ראו את זה.
    טבעי גם, בן 30.
    הוא פתח טוב את העונה אבל זה כבר לא שחקן לא בר החלפה.
    לאמפרד הרי בעצמו רצה מאוד את רייס(כבלם אולי בהתחלה, אני נותן לו את הספק שהמחשבה ארוכת הטווח היא לשחק איתו בקישור).

אולי באמת בקיץ זה זמן טוב להפרד ולעשות עליו כמה ג'ובות בשביל שחקן אחר.
    זה לא קארדינלי כמובן, הבעיה הגדולה זה מאמן שלא מוציא כלום מהכלים שיש לו.

14. one united Member

קאנטה מבחינתי יכול לשחק את ה 50-50 לפני קשר אחורי ,ולפניהם 4 שחקנים התקפיים. היכולת שלו ללחוץ אם צריך ולחלץ כדורים בשטח של היריב הם יתרון נורא גדול, היום יש לנו שם פרד או מאטיץ או מקטומיני או אפילו פוגבה, אף אחד לא מתקרב ביכולת הזאת לקאנטה. אני חושב שכקשר הכי אחורי הוא לא יביא את כל יכולותיו אלא רק חלק מהם וזה שזה לא הולך בצ'לסי לא בהכרח לא יצליח אצלינו.

15. k_700 Member

אין ספק שמבחינת לחץ ונתונים הגנתיים הוא מצוין גם בתפקיד הזה.
    אבל שם המשחק בקבוצה גדולה זה מה הערך להתקפה? שם הוא לא מספיק טוב, בטח לא בניהול המשחק מהקו האחורי שזה מה שרוב הקבוצות הטובות צריכות לקבל משם.

אם אתה מביא שחקן כזה אתה שם אותו במקום מאטיץ'/פרד/מקטומיני ולידו צריך להביא שחקן עם יותר יכולות התקפיות של ניהול משחק, נניח בנטקור כזה.

אבל זה די חלום לא ראלי.
    נראה שהשם הראשון של סולשאייר בהרכב אחרי ברונו זה פרד ובמקום גבוה בהררכיה- מאטיץ'.
    לא נראה לי שהוא בכלל מזהה את העמדה הזאת כקריטית להחלפה.

הוא רוצה בלם, מגן ימני ולשלם 100 מליון פאונד על גריליש רק כדי לשחק איתו כקיצוני.
    אחרי כל זה הוא ירצה חלוץ.