פורטוגל שולחת את אנגליה הביתה אחרי דו קרב פנדלים

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏24/6/04.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

רשמתי כאן תגובה כל כך ארוכה והכל כמובן נמחק... פורום מזדיין!!!

תחכו למחר, אולי יהיה לי כוח לענות שוב.

2. ScottishGunner Member

לי נראה שאתה סותר את עצמך, משה.

מצד אחד אנגליה היא נבחרת לוזרית לטענתך. מצד שני, בקהאם, השחקן שהחמיץ את הפנדל בצורה הכי רשנלית שקיימת הוא לא שחקן לוזר. יענו מה, קול, סול, טרי, למפרד, אואן כל אלו יצאו לוזרים, בעוד שמי שגרם להם לצאת כאלה נשאר נקי מאשמה.

נו, ממש פייר. ונראה אותך אומר לי שזה לא בגלל הפרצוף היפה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/04
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיבה שאני לא חושב שבקהאם הוא לוזר, כי אני בטוח שתנאי הדשא הם שגרמו לו להחטיא את הבעיטה.
    בכל משחקי הכדורגל שנכנסו לפנדלים שראיתי עד כה, מעולם לא ראיתי הכנות כל כך ארוכות של הבועטים(כל הבועטים) לבעיטות.
    ולא הכנות נפשיות, אלא טיפול באותו מקום שממנו אמורה לצאת הבעיטה.
    ריקארדו אף התלונן כשאחד משחקני אנגליה הזיז את הכדור מאותם מקום כדי להקל על הבעיטה.
    כל מי שראה את הבעיטה ראה שאותה נקודת פנדל, והמשטח הגרוע באותו אזור, גרמו לבקהאם לבעוט כפי שהוא בעט.
    ומכיוון שאני לא רואה בבקהאם כאחראי לבעיטת הפנדל, אני ממשיך לטעון שהוא לא לוזר.
    במידה ותנאי הדשא היו איכותים, והוא היה בועט כמו מול צרפת, הייתי מאשים אותו בהחטאת הפנדל, אך משום שהתנאים הם שגרמו לו לגעת בכדור בצורה לא טובה ובעקבות זאת להחטיא באותה צורה, אני לא מאשים אותו.

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגעתי למסקנה שאחרי תגובה כל כך ארוכה לא יהיה לי את הכוח לשחזר אותה - אז אני אגיב בקצרה.

"שונא את ערוץ 1" - איטליה וספרד עפו מהטורניר בשלב הבתים, הולנד לא מתקרבת לרמה של אנגליה. החזקת כדור לא אומר כלום היום, השיטה האנגלית לא מתבססת על זה בעוד השיטה הפורטוגזית מתבססת כמעט לחלוטין על זה. אינספור מצבים של פורטוגל? לא ראיתי.

ניב + משה - לא אמרתי שרוני סופרמן, לא אמרתי שהוא פלה. הוא שחקן צעיר ומצוין שנתן טורניר מצוין והיה מועיל לדעתי יותר מואסל שלא חשב שזה מכבודו להילחם על הכדור אתמול. עזבו, אני חוזר בי, אני לא יכול להוכיח שאנגליה היתה מנצחת אם רוני היה משחק.

הגנת פורטוגל מצוינת. אני לא אמרתי שהיא לא, אני אמרתי שההגנה האנגלית טובה יותר (וסול קמפבל לבדו הוא יותר טוב מכל ההגנה הפורטוגזית). פיגו לטענתך, ניב, שיחק שלושה משחקים טובים. פורטוגל שיחקה 4 משחקים ביורו, בשניים הוא היה חרא (הראשון ואתמול) ואת השניים האחרים לא ראיתי. רוי קוסטה בכושר גרוע לדעתי כי כבר שנתיים הוא כישלון במילאן. קטילות? בשמחה, אין לי שום בעיה שכולם כאן ירדו עלי. אם נרד על כל הימור לא מוצלח זה פשוט לא יגמר, אבל ניחא, מה אכפת לי.

משה, אנגליה לא הפסידה את המשחק. היא השוותה נגד כל הסיכויים בדקה ה-115 נגד פורטוגל, לא מהלך קלאסי של לוזריות. היא הפסידה בפנדלים (ואם זה מדד ללוזריות אז אני כבר לא יודע מה להגיד לך) כשאחד מחטיא שחקן שלטענתך הוא לא לוזר והשני שחקן שאיך שלא תסובב את זה לא לוזר. שאר השחקנים הבקיעו ולא מעט הצטיינו. הטענה שלך שזה "שיא הלוזריות" לספוג שער בהארכה היא פשוט מצחיקה - אתה בעצם טוען שכל שער שקבוצה סופגת כשהיא ביתרון קרוב לסיום אומר שהיא לוזרית.

כדי שלא נלך סחור-סחור ונסיים את זה מהר, אני מבקש ממך להגיד לי איזה נבחרות לטענתך הן ווינריות. לפי השיטה שלך אין דבר כזה, כי בכל טורניר יש זוכה אחת, וכל השאר מפסידות. גם גרמניה מודחת הרבה פעמים בשלבי הנוק-אאוט המכריעים, גם ברזיל. בקיצור, אתה אומר שכל הנבחרות הטובות בעולם הן לוזריות, במילים אחרות.

זה לא הפריע ל-11 שחקנים אחרים להבקיע.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/04
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה, הולנד מבחינת פונטציאל עולה על אנגליה, בטורניר הנוכחי היא פחות טובה בגלל עמדת המאמן(אין להולנד כזה דבר) וההגנה(סתאם לבד לא יכול להחזיק הגנה שכוללת לפעמים את רייזחר וקוקו).
    עם עורכים השוואה בין הקבוצות, הקישור של הולנד(דווידס, ואן דאר ואארט, סיידוף, רובן) יותר טוב מזה של אנגליה(ג'אררד, בקהאם, סקולס ולאמפרד), וגם ההתקפה של הולנד(רוד, מקאי, קלייברט וואן הוידינק), יותר טוב מהמקביל האנגלי(אואן, רוני, וואסל והאסקי).
    גם בספסל יש יתרון ברור להולנדים.
    רק בהגנה היתרון הוא של אנגליה.

בני, לא טענתי שרוני שחקן לא כישרוני או לא מעולה.
    טענתי שלהגיד שאם הוא לא היה יוצא, אנגליה הייתה מנצחת, זה לא נכון.

בני, בוא תבין דבר פשוט.
    אתה מדבר איתי על העובדה שאנגליה חזרה מפיגור בהארכה, אני טוען שהיא הייתה צריכה לגמור את המשחק ב90 דקות, ולא להגיע למצב שהיא זקוקה לכדור קרן של בקהאם כדי להשוות בהארכה.
    כמו ששנה שעברה בגמר גביע המדינה, אמרתי שהסיבה שבאר שבע הפסידה את הגביע היא לוזריות.
    אז נכון שבאר שבע כבשה שער שיווין מחצי הזדמנות בדקה ה90 וכפתה הארכה ואז פנדלים, אבל אני טענתי שבאר שבע הייתה צריכה לנצח את המשחק ב90 דקות.
    שהלוזריות זה עצם ההגעה לפנדלים.
    ופנדלים זה המדד הקלאסי ללוזריות.
    פנדלים זה הרגע המכריע במשחק, שם מתבטא האופי של כל שחקן.
    אתה יכול לתת משחק גדול, ואז לבעוט פנדל חלש שהשוער יקח בקלילות.
    אני טוען שהעובדה שאנגליה הפסידה את המשחק אתמול 3 פעמים ( אחת מהפעמים בהארכה) מלמד על לוזריות.
    עצם העובדה שאנגליה איבדה יתרון בשער במצב נייח כשהלחץ של פורטוגל לא היה כבד, מלמד על לוזריות.

גרמניה לדעתי היא ווינרית.
    היא יכולה להגיע לטורניר כמו המונדיאל האחרון בלי ציפיות ובלי יותר מידי מה למכור ולהגיע לשלבים הכי גבוהים.
    היא יכולה לשחק חרא 120 דקות ואז לנצח בפנדלים את המשחק.
    לוזריות הם אנגליה והולנד, שבדיוק ההפך כמו גרמניה, יכולים לתת 120 דקות של כדורגל מעולה(כמו שהולנד נתנה בחצי גמר יורו 2000) ואז להפסיד בפנדלים.
    אני טוען שיש דרך להפסיד.
    שאם אנגליה הייתה מודחת במונדיאל בתוצגת כדורגל נהדרת של ברזיל עם תבוסה 3-0 הייתי אומר שאנגליה הפסידה כי ברזיל שיחקה בכמה רמות מעליה. אבל כשאנגליה עפה בגלל שער ביזארי שחוטף סימן, זה מלמד על משהו.
    עם פורטוגל היו אתמול שוטפים את המגרש, וזה לא קרה, ההפסד היה מתקבל.
    אבל כשהשיווין בא ממצב נייח, כשבהארכה אנגליה חוטפת עוד אחד, מצליחה להשוות ואז לעוף בפנדלים, זה מלמד על משהו.
    צרפת לדוגמא, לדעתי, הם לא לוזרים.
    הם הפסידו היום(או יותר נכון בשעה הזאת לומר אתמול) כי הם לא שיחקו טוב, כי הם לא התחברו כקבוצה, ולא בגלל טעות טיפשית של שוער או טעויות מטוטמות ברגעי השיא של המשחק.

בקשר לפנדל, יפה בני, אבל הרבה שוכחים את העובדה שכל שאר הבועטים למדו ממקרה בקהאם ועסקו כחצי שעה בסידור הכדור כדי שזה לא יחזור.
    קל לאדם להיות חכם לאחר מעשה.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

העיקר שאנחנו מסכימים שהולנד פחות טובה מאנגליה.

אז אתה אומר שאנגליה לוזרית כי היא לא ניצחה את פורטוגל ב-90 דקות... נו באמת. כל נבחרת שלא תנצח את יריבתה ב-90 דקות היא לוזרית, אם כך?

אתה שוכח כמה דברים קטנים :

1) לגרמניה היה מה למכור - באלאק, קאן וקלוזה.
    2) סעודיה, קמרון, אירלנד, פאראגוואי, ארה"ב ודרום קוריאה היו הנבחרות שהיא עברה בקושי עד הגמר שם עפה לברזיל.

אנגליה לטענתך גם "לוזרית" כי היא הפסידה לברזיל באותו הטורניר מטעות שוער. גרמניה עשתה את כל הדרך לגמר ושם הפסידה לברזיל מטעויות שוער. אפשר לדעת מה ההבדל בדיוק?

אנגליה נתנה חרא של משחק מול שוויץ וניצחה. אנגליה נתנה חרא של משחק נגד ארגנטינה במונדיאל ועלתה. אנגליה, בוא נודה בזה, כמעט תמיד משחקת חרא וזה לא מונע ממנה לנצח. הולנד? זה כבר מעבר ללוזריות - מדובר בבעיות משמעת, אופי ויכולת.

שסימן היה בכושר גרוע ולא היה מרוכז. אם סימן עושה טעות מוזרה זה לא אומר שכל הנבחרת צריכה להיות מוכתמת ב"לוזריות". אתה לוקח טעות בודדת ומלביש אותה על נבחרת שלמה לאורך שנים רבות.

כנ"ל. לא התכוננו טוב למצבים נייחים, לא לחצו על קוסטה שהיה מרחוק. פנדלים? זה כבר עניין שאסור לתת לבקהאם להתקרב לנקודה הלבנה. לעולם.

לא מבין, אם טעויות שוער למשל הן מדד ללוזריות אז איך גרמניה שעפה מהמונדיאל בגלל הטעויות של קאן היא ווינרית?

אתה סותר את עצמך. אמרת שבקהאם הוא ווינר, אבל הוא החטיא שלושה פנדלים ברציפות במדי אנגליה ברשלנות. אם פנדלים זה מדד ללוזריות, איך בקהאם יכול להיות ווינר?

1) גם בקהאם לפי מה שאני זוכר בילה לא מעט זמן בסידור הכדור.
    2) אולי זו לא הגבשושית אחרי הכל אם מסתכלים על הניסיון של הבחור בבעיטות פנדלים.

7. Max Member

סתם משהו שמפריע לי פה, השער של פורטוגל אם אני זוכר נכון לא הובקע ממצב נייח אלא מהרמה של סימאו מהאגף.

8. Max Member

וד"א לכול אלה שאומרים שרונאלדו הוא השחקן הכי טוב בעולם באחד על אחד, מה עם רונאלדיניו? קאקה? אפילו זידאן כשהוא בכושר משחק? פיגו? הנרי? ממש לא חסר שחקנים עם שליטה טובה ממנו, אפילו חואקין וויסנטה, אז זה שרונאלדו מתבסס רק על אחד על אחד ולא עושה שום דבר אחר לא אומר שהוא הכי טוב בזה.

9. Barcik Member

מאה אחוז הסכמה. יש לו זריזות ברלגיים, והטעיות גוף שמטעות רק את עצמו. הדריבליסט הטוב מכולם את רונלדיניו - אתה פשוט יודע שהוא עומד לעבור את השחקן מולו. להזכירכם, את אותו האשלי קול הוא הפיל על התחת בהינף רגל.

10. THE STRETFORD END Member

עזבו אותכם מהשטויות,לוזר,לוזרים,אלו סיסמאות רייקניות מתוכן,
    לבקהאם היה טורניר חלש מאוד,הוא לא הביא לידי ביטוי 50 אחוז מהיכולת המקצועית שלו(ויש לו הרבה מאוד יכולת)וחמור מכך לא היה לו את ההתלהבות התשוקה והרצון שהם הסמל המסחרי שלו(הרדיפה אחרי כל שחקן וכדור בטירוף)למה זה קרה?אני חושב שבעיות אישיות,הראש שלו לא היה בטורניר,זה לא בקהאם שכולם למדו להכיר,אין שמחת חיים אז אין שמחת משחק.

אני מאוכזב מדבר אחד מרכזי והוא שאנגליה עם חומר השחקנים שיש לה צריכה היתה לשחק כדורגל הרבה הרבה יותר טוב,כדורגל התקפי יותר,יותר להחזיק ולהניע את הכדור,אף אחד לא ישכנע אותי שפורטוגל או אפילו איטליה וספרד או בעצם כל נבחרת כיום באירופה יותר טובה מהנבחרת האנגלית,אריקסון עשה קפיצת מדרגה גדולה עם הנבחרת אבל הגיע זמנו לעזוב משום שאת קפיצת המדרגה לזכייה בתארים הוא לא מסוגל להוביל משום שהוא מקובע מידי עם חלק מהשחקנים שהוא מזמין(הסקי)שיטת המשחק(4-4-2 בכל מיני צורות)וחילופים כושלים שוב ושוב.
    חבל,כואב,מאכזב,הפעם באמת היה צאנס גדול לאנגליה לזכות,אבל עם אנגליה עד המוות,
    דבר קטן נוסף,כל העולם ראה מי הקהל הטוב ביותר בעולם,בלי פירוטכניקה,חזיזים,מגאפונים וכדומה,שירה סוחפת,מדהימה ועידוד שאין כדוגמתו-אנגליה-אימפריה!!!

11. Barcik Member

מדוע? בקהאם יניע כדור? ג'רארד יתן מסירה קצרה? סקולס יעשה דאבל-פס? למפארד יכדרר? אנגליה לא מסוגלת לדברים שאתה רוצה. אין לה שום צורך לעשות אותם - זה לא החלק החזק שלה. במשחק פתוח, הם היו מפסידים לצרפת, ולפורטוגל הרבה מוקדם יותר. אין לאנגלים את היכולות המתאימות לסגנון משחק כזה. אריקסון צדק במאה אחוז בכך שהתבסס על הגנה.

12. THE STRETFORD END Member

אתה עיוור או שלא ראית מעולם את השחקנים הנ"ל משחקים???
    בקהאם גארארד סקולס ולאמפארד הם שחקנים מהשורה הראשונה,הם עושים את כל הדברים הנ"ל כל שבוע בליגה האנגלית,במשחקי קבוצתם בגביעי אירופה(הם השחקנים המובילים שם) וגם עשו זאת במדי הנבחרת,
    אנגליה לא מסוגלת?מה אתה ילד קטן,לא מסוגלת,על מה אתה מדבר,
    מצטער מאוד אבל התגובה שלך לא רצינית
    אז בטח תגיד לי זה לא חוכמה לעשות את זה בליגה האנגלית אז:
    בקהאם וסקולס עשו ועושים גם בזירה האירופאית(זכייה בגביע האלופות)
    גארארד בליברפול(זכייה בגביע אופ"א)
    לאמפארד בעונה האחרונה עם צלס"י(חצי-גמר האלופות)
    מה עם רוני ואואן הם גם לא מסוגלים להניע או לרוץ עם כדור???
    ילד לך תכין שיעורי בית!!!

13. Paolo Maldini שחקן ותיקים

1. בקהאם מהשורה הראשונה? כבר לא, ואני לא מדבר על החמצת הפנדל הרשלנית, אלא על כל העונה שלו בריאל.
    ד"א, אולי אתה לא מעודכן, אבל בקהאם כבר מזמן לא משחק בליגה האנגלית, אלא בריאל מדריד.

2. בקהאם וסקולס זכו בליגת האלופות לפני כמה שנים, אלה לא אותם שחקנים של אז.
    ליברפול לא זכתה בגביע אופ"א בזמן האחרון.

3. רוני, אואן וההגנה הם היחידים שמחזיקים איכשהו באנגליה.

4. להבא, תשתדל לדבר בשפה פחות מכוערת בפורום, אל תגיד פה לאף אחד ילד קטן, כי יש פה אנשים שמבינים פי 1000 ממך.

14. Barcik Member

אמרתי שמדובר בשחקנים לא טובים בקישור של אנגליה? אמרתי שג'רארד הוא גנב רחוב, בקהאם דוגמנית, סקולס פועל בניין ולמפארד מנקה חרא? לא זכור לי. אמרתי שעיקר כוחם הוא לא במשחק התקפי, אלא בהגנתי. אין כאן ספק. לא מדובר בשחקנים טכניים, יצירתיים ומלהיבים. מדובר בשחקנים שעובדים קשים, מתקלים, משחקים חכם ועושים תנועה טובה. מה לעשות שהנעת כדור זה לא בדיוק סגנון המשחק המתאים להם.

15. THE STRETFORD END Member

"יש פה אנשים שמבינים פי 1000 ממך"
    אין ספק שזוהי תגובה של ילד
    אז שוב פעם ילד לך תעשה שיעורים,
    בקהאם לא שחקן מהשורה הראשונה(מה הקשר לפנדל שהוא החטיא),סקולס כבר לא אותו שחקן,
    גארארד רק עובד קשה אך לא יצירתי ועוד כל מיני שטויות
    נו באמת...