שאר תחרויות האתלטיקה (ענפי השדה)

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Pipe, ‏1/8/08.

1. Gass12 Member

איסינבייבה המקסימה אנושית מאוד. היום בטקס חלוקת המדליות היא מיררה בבכי במשך דקות ארוכות.
    ובכלל רבים מהעיתונאים שפגשו אותה טוענים שהיא אדם מקסים.

2. JR-Riquelme Member

איסינבייבה נראית לי האתלטית היחידה(ביחד עם האתלטים) שנקייה ב100%.
    אני בדר"כ כמעט ולא צופה בספורט הנשי כי זה לא מעניין אותי אבל היא מאוד ריגשה אותי

3. SkiMan Member

כמה קשקשת יש פה.
    מאיפה הוצאת את זה? יש לך בעיניים רדאר לסמים?

4. shlomydavid מנהלים

להלן תחרויות ענפי השדה שיתקיימו ב'קן הציפור' ביום ה-6 לתחרויות:

החל מ-14:20: גמר ידויי פטיש לנשים.
    החל מ-15:40: מוקדמות קפיצה במוט לגברים (קבוצות A+B ).

* ערוץ יורוספורט וערוץ 1 ישדרו את תחרויות אחה"צ (מוקדמות + גמרים), החל מ-14:00.

דרכי העפלה לגמרים:

קפיצה במוט - 5.75 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/08
  5. shlomydavid מנהלים

להלן תחרויות ענפי השדה/מסלול שיתקיימו ב'קן הציפור' ביום ה-7 לתחרויות:

החל מ-4:00 בבוקר: גמר הליכה 20 ק"מ לנשים.
    החל מ-4:10 בבוקר: מוקדמות הטלת כידון לגברים (קבוצה A).
    החל מ-4:20 בבוקר: קרב 10 לגברים (3 מקצועות: 100 מ', קפיצה לרוחק והדיפת כדור ברזל).
    החל מ-4:50 בבוקר: מוקדמות קפיצה לגובה לנשים (קבוצות A+B ).
    החל מ-5:40 בבוקר: מוקדמות הטלת כידון לגברים (קבוצה B ).

החל מ-14:10: קרב 10 לגברים (2 מקצועות: קפיצה לגובה ו-400 מ').
    החל מ-14:20: גמר הטלת כידון לנשים.
    החל מ-15:25: גמר קפיצה משולשת לגברים.

דרכי העפלה לגמרים:

הטלת כידון - 82.50 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.
    קפיצה לגובה - 1.96 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.

* ערוץ יורוספורט ישדר מהמוקדמות בין 4:00 - 6:45 בבוקר, וגם את תחרויות אחה"צ החל מ-14:30.

6. Pipe Member

בלאנקה ולאסיץ', הסופרסטארית האחרונה שטרם נכנסה לסבב המשחקים מתחילה להתחרות מחר. היא קצת נשכחה בינתיים אך אני חושב שאחרי הגמר של הגובה הרבה מאוד אנשים ידברו גם עליה. היא לא פחות שואו ולא פחות ססגונית מאיסינבאייבה או בולט. היא גם לא פחות איכותית מהם במקצוע שלה. ספורטאית נהדרת.

7. shlomydavid מנהלים

בתנאים גרועים של גשם, הספיק 1.93 מ' להעפלה לגמר הקפיצה לגובה, כש-15 ספורטאיות עושות זאת.
    הפייבורטית הגדולה לזהב, בלנקה בלאסיץ' (קרואטיה), עברה את הגובה בניסיון השני, והעפילה לגמר.
    אלופת אירופה, טייה הלבאוט (בלגיה), העפילה לגמר בקלות, אחרי שעברה בניסיון הראשון את הגובה של 1.93 מ'.
    האלופה האולימפית מאתונה 2004, ילנה סלסרנקו (רוסיה), העפילה לגמר אחרי שעברה בניסיון השלישי את הגובה הנ"ל.

הגמר יתקיים מחר.

8. Pipe Member

מסקרן אותי לדעת האם המוקדמות היום נחשבות כתחרות נפרדת מהגמר. אם כן, אז רצף התחרויות של ולאסיץ' (34) בהן היא עברה את גובה 2 המטרים נשבר לו.

9. shlomydavid מנהלים

להלן תחרויות ענפי השדה/מסלול שיתקיימו ב'קן הציפור' ביום ה-8 לתחרויות:

החל מ-2:30 בלילה: גמר הליכה 50 ק"מ לגברים.
    החל מ-4:00 בבוקר: קרב 10 לגברים (3 מקצועות: 110 מ' משוכות, זריקת דיסקוס וקפיצה במוט).

החל מ-14:00: קרב 10 לגברים (2 מקצועות אחרונים: הטלת כידון ו-1,500 מ').
    החל מ-14:20: גמר קפיצה לרוחק לנשים.
    החל מ-14:55: גמר קפיצה במוט לגברים.

* ערוץ יורוספורט ישדר בין 2:30 בלילה ל-7:15 בבוקר, וגם את תחרויות אחה"צ החל מ-14:30. (ערוץ 1 ישדר רק את תחרויות הצהריים).

10. Pipe Member

אני מנסה לחשוב מה עובר בראש של ספורטאים כשהם מקבלים את החלטה להפוך למקצוענים דווקא בהליכה, ועוד ל50 ק"מ. ספרינטים, ריצות למרחקים בינוניים, קפיצות, הטלות, כל כך הרבה מקצועות נורמאליים, איך מישהו נהיה הולך מקצוען?

הם קמים בבוקר, מסתכלים במראה, ואומרים לעצמם "וואלק, אני רוצה להיות אתלט. רגע רגע... יש לי ניסיון הליכה כבר מגיל שנתיים, ואני גם בקושי נפלתי! אולי אני אעשה את זה למחייתי?! כן, זה נשמע כמו רעיון טוב. אבל רגע, 20 ק"מ זה לא קול. אני יודע, אני אלך 50 ק"מ! זהו... עכשיו עליתי על דרך המלך. זה בטח מה זה יעזור לי לתפוס יותר כוסיות מהספרינטרים השרירניים האלה. כולם יודעים שרגלים בעובי של ספגטי זה הריבועים בבטן של שנות האלפיים!"

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/8/08
  11. King Kenny Member

עזוב את זה, איך נשים מחליטות להדוף כדור ברזל/לזרוק כידון/לזרוק פטיש(זה בכלל לא פטיש, זה כדור ברזל) למחייתן. גברים עוד מילא, אבל נשים?

12. Pipe Member

גם להיות דאבה וגם להרוויח מזה כסף ופרסום. מה רע?

סתם, זה דווקא הרבה פחות תמוהה בעיני ואני מוצא בזה היגיון. נשים שואפות להשתוות לגברים בכל תחום, וגברי ככל שיהיה, תמיד יהיו נשים שינסו להתחרות בו ולהוכיח שגם הם יכולות.
    בנוסף, רוב הספורטאיות במקצועות הכוחניים הן בעלות מבנה גוף שרירי וגדול יותר ובאופן כללי מראה יותר "גברי" - טום בויז משודרגות.
    ולסיכום - אם לגברים מותר לעשות פלייה על קורה אז גם נשים מותר לזרוק פטישים.

13. shlomydavid מנהלים

אני רואה שאתם במצב רוח טוב הלילה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    התנאים היום בהליכה ל-50 ק"מ צפויים להיות קשים ביותר, עם גשם ורוחות חזקות. צפויות הרבה פרישות..

ד"א, השם לידויי הפטיש נובע מתחרויות מוקדמות יותר בהיסטוריה, במהלכן נזרק פטיש של ממש.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/08
  14. Pipe Member

מה שעוד יותר מצחיק מההולכים המקצוענים זה השופטים המסכנים שצריכים לעקוב אחרי כל צעד וצעד של עשרות הולכים ולוודא שמה שהם עושים בעצם לא נחשב ריצה.
    במקום לשלוח פושעים לכלא או לתת עבודות שירות צריך לשלוח אותם להיות שופטים בתחרות הזו לכמה שנים. אחרי שהם יסיימו עם זה הם יהיו כאלו אזרחים למופת שגם את אגרת רשות השידור הם ישלמו חודש לפני הזמן.

15. shlomydavid מנהלים

עידכון:

אלכס שווצר (איטליה) לקח את הזהב בתחרות ההליכה המפרכת ל-50 ק"מ, כשחצה ראשון את קו הסיום באיצטדיון 'קן הציפור' אחרי 3:37.09 שע'. זהו שיא אולימפי חדש, ושיפור של דק' ו-20 שניות לשיאו של ואצ'יסלאב איבננקו (ברה"מ) מסיאול 1988.
    גארד טאלנט (אוסטרליה) הגיע שני בזמן של 3:39.27 שע'. זו המדליה השנייה של טאלנט בתחרויות ההליכה, אחרי הארד בתחרות ההליכה ל-20 ק"מ. שיאן העולם, דניס ניז'גורודוב (רוסיה) הסתפק בארד עם תוצאה של 3:40.14 שע'.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/08