שמינית גמר היורו-היום הראשון

הנושא בפורום 'יורו 2016' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏25/6/16.

1. DRORIKO Member

בסופו של דבר זה קשור לזהות היריבה. הרי קרואטיה באה כפיבוריטית גם מול טורקיה הפתטית ומול צ'כיה המאכזבת(מאד) ושיחקה טוב. אני בטוח שגם מול צפון אירלנד היא היתה מלהטטת. פורטוגל כשהיא משחקת הגנתי זה סיפור אחר.

2. cheddar Member

פייבוריט זה בסך הכל סוג של שקלול נתונים, שמשמש להערכה בסיסית לא מדוייקת לפני המשחק. לא צריך לתת לזה יותר מדי משקל
    צריך לזכור שלא מדובר במדע, מה שקורה על הדשא הרבה פעמים לא תואם.
    זה מקרי בסופו של דבר, קרואטיה היו רק טיפה פייבוריטים לא הרבה, וככה זה גם נראה משחק מאוד קרוב.

3. JohnTerry26 Member

לא בפעם הראשונה כדורגל נבחרות גורם לי לשאול את עצמי כמה אני בכלל אוהב כדורגל. זה פשוט גרוע ברמות.

צריך לשקול להפוך את זה לטורניר דו קרב פנדלים.

רנאטו סנאצ'ז כישרון ענק, עם סגנון מעניין מאוד. כיף להיות אוהד באיירן, ובמיוחד בקיץ.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/16
  4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קרואטיה עפה בצדק, אז הם קנו והרשימו את כולנו בשלב הבתים, אבל נבחרת ששואפת למשהו ומרשה לעצמה להראות ככה חייבת לעוף, משחק ביזיוני של קרואטיה, לא ראינו שום דבר משלב הבתים, המעמד פשוט גדול עליהם.

על פורטוגל אני לא מדבר, זאת יוון של 2004 עם כישרון יחסי בהתקפה, לא נצפה מהם ליותר. לחשוב על רבע גמר של נבחרות כל כך אפורות כמו פולין ופורטוגל.. סבל.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הסיבה להפסד של קרואטיה היא שבירת האמירה "הרכב מנצח לא מחליפים". אני חושב שלמעט הכניסה של מודריץ' ו-וידה להגנה, לא היה שום צורך להחליף אף שחקן. ברוזוביץ', שהוא אוברייטד מטורף, לא היה צריך להיכנס על חשבון פיאצ'ה הכל כך מוכשר ומלהיב. מנדז'וקיץ', שנתן טורניר זוועתי, לא היה צריך להיכנס במקום קאליניץ' שנתן משחק גדול נגד הספרדים. אני חושב שאפילו היה עדיף להמשיך עם ורסאליקו בשמאל (למרות שהוא מגן ימני במקור) כדי לא לראות את סטריניץ' המעצבן.

מהרגע שפיאצ'ה נכנס והצטרף לקאליניץ', ראינו את אותה קרואטיה שניצחה את ספרד והייתה עדיפה בהרבה על הפורטוגל השודדת אתמול (פנדלים היה ראוי יותר מהכל). חבל מאוד, עכשיו נצטרך לראות נבחרת חלשה בגמר גם אם זו תהיה פורטוגל או בלגיה. קדימה בייל!

Civil, Die Werkself ו-alexshw אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

אם לסכם עד עכשיו את הנבחרת הפורטוגלית, אין לי בעיה עם איך שהיא נראתה אתמול. היא באה מול נבחרת שעולה עליה כמעט בכל עמדה ובאופן טבעי הסתגרה ועשתה את זה היטב. אני גם מצדיע לשחקנים ששמרו על כושר גבוה לאורך כל כך הרבה זמן.
    אני גם לא חושב שפורטוגל בבתים היתה כל כך גרועה כמו שעושים ממנה . מה שדפק אותה שם היתה הרגל המסיימת,עם דגש על רונאלדו, הוא וחבריו כן הגיעו למצבים, אבל חוסר פוקוס/חוסר מזל הוביל לכמות החמצות בלתי נסבלת.
    כך או כך פרננדו סטנוס עושה עבודה נהדרת, ולא סתם יש לו רקורד מרשים.

7. ManUnd Member

אני מוכן שפורטוגל תזכה סטייל יוון 2004,מגיע להם אחרי הגניבה ההיא. אבל סיכוי טוב שהיא תפסיד בגמר לצרפת/גרמניה.אלא אם כן הם יתעלו על עצמם והכדורים יתחילו להכנס.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא מבין איך משווים אותם ליוון, כי זו חתיכת דמגוגיה. פורטוגל הנבחרת שבעטה הכי הרבה לשער בשלב הבתים למיטב זכרוני.
    לפולין ממש לא נבחרת אפורה, אי אפשר להיצמד ככה לשם בלבד. זו נבחרת עם איכות התקפית יוצאת דופן. התקפה של לבנדובסקי ומיליק זה הכל חוץ מאפור, גורסיצקי וקובה הם סילונים מלהיבים, יש להם קשר טופ קלאס כמו קריכוביאק, מגן מצוין כמו פיזצ'ק ובכלל קאדר מרשים של שחקנים טובים (גליק קפטן טורינו, צמד שוערים טובים) גם אם חלקם משחקים בליגה הפולנית.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין פה קשר לשם אלא נטו למה שראינו על הדשא, פולין לא כל כך מצליחה להראות כדורגל מרתק.

בקשר ליוון מסכים שזה רחוק מיוון, אבל הפואנטה היא שפורטוגל נבחרת עקרה וחסרת כל תכליתיות, נבחרת שבועטת לשער ברמה נמוכה עד כה והסטטיסטיקה שלה מעידה בעיקר על היריבות שלה שאוטומטית התבטלו מולה.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לי נראה שעם ניצול מצבים טוב יותר היית מדבר אחרת. פולין מרשימים בעיני, לוחצים טוב בהתקפה, סוגרים מצוין בהגנה. יופי של נבחרת.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

היריבות הן אותן היריבות, אתמול ראינו רמת תכליתיות עלובה ומעליבה, למזלה גם יריבתה הייתה חלשה כמוה.

בנוגע לפולין, יופי של תוצאות אבל יכולה להראות טוב יותר וגם צריכה. שוויץ אתמול הרשימה הרבה יותר ושיחקה הרבה יותר שוטף. שוויץ הסתדרה מצויין עם ההגנה של פולין ורק הצלות גדולות מנעו הדחה של פולין

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

12. Raulito Madridista

פורטוגל הוגרלה לבית די קל וזה מביך שהיא לא הצליחה לנצח אף משחק. היריבות היו נחותות ממנה משמעותית ולכן היא איימה הרבה פעמים על השער והייתה צריכה לנצח, אבל שוב 'אין מגיע בכדורגל'. רוצה לומר שעם קצת יותר מזל היא הייתה מגיעה למשחק האחרון עם 4 נקודות למשל ולא עם 2, אפילו נניח שהפנדל של כריסטיאנו היה נכנס. כמובן שלציין שהם בעטו לשער מעל 40 פעם זו בהחלט דמגוגיה אבל היו לה מספיק מצבים איכותיים כדי לכבוש. נגד קרואטיה היא פגשה נבחרת שלא פחות טוב ממנה וחלק יחשבו שאף טובה ממנה אבל שוב - מדובר בהבדלים זניחים לדעתי וזו הייתה טעות לציין את הקרואטים כפייבוריטים ברורים, ובמשחקים האלה גם הבדלי המנוחה חשובים ופורטוגל נחה פחות. השורה התחתונה שפורטוגל משחקת איך שהיא יכולה ועושה מה שהיא יכולה. כל יום המשחקים הזה אתמול היה די עקר ואני מקווה שבמשחקי הערב נקבל שיפור משמעותי.

מרכז השדה של הקרואטים הרבה יותר מוכשר. מודריץ' דחף מעולה קדימה למרות ששיחק בעמדה אחורית קצת מהרגיל בעוד היה חסר לי את הערך המוסף של ראקיטיץ' שטוב ממנו בייצור הזדמנויות ואף איום על השער ו\או כניסה לרחבה כמו שראינו נגד ספרד בהקפצה מעל דה-חאה(גם אם במקרה) וגם בשער שכבש נגד הצ'כים. ראינו את הקרואטים עושים טעויות גם נגד צ'כיה למשל, היא לא גרמניה עדיין חבר'ה. פורטוגל לעומת זאת למרות הדם החדש במרכז השדה - אל תשכחו שמדובר בילד בן 18 שקשה לפספס את הפוטנציאל אבל ברור שהוא עדיין לא שחקן שלם ולפורטוגל לא היו את הכלים לשלוט באמצע.

אני זוכר את הגמר ההוא ב-2004 כשכריסטיאנו רונאלדו הילד השחיף עוד בוכה ואוהד בארסה נכנס ועוטף את פיגו עם הצעיף\דגל, זה היה רגע ענק למלעיזים ורגע פחות טוב לאלה שאהבו אותו ואהדו את ריאל מדריד. קשה לקרוא לגמר ההוא שוד אגב גם אם פורטוגל שכבה להם על השער.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הסיכום הכי טוב למה שקרה אתמול...:

http://images0.tcdn.nl/telesport/article26085625.ece/BINARY/q/2018+HH.Xxx

אם אני מסכם בקצרה את היום הראשון אז פולין הצליחה דרך פנדלים לשרוד מול שווייץ שבחצי השני והארכה התעוררה. וויילס ניצחה בגלל שער עצמי אומלל ופורטוגל עברה שלב בגלל שקרואטיה חשבה שהיא כבר אלופת היורו.

14. Raulito Madridista

http://e04-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/06/26/14668959107023.Xxx

בקרואטיה שבורים אחרי ההדחה נגד פורטוגל. לוקה מודריץ' שמירר בבכי בסיום המשחק וחבריו לריאל מדריד פפה וכריסטיאנו רונאלדו ניסו איכשהו לעודד אותו, אמר לשדרי הקווים - "לא הגיע לנו להפסיד אבל זה הכדורגל, אנחנו מאוד עצובים אבל אין מה לעשות". איבן ראקיטיץ' שהוחלף בדקות האחרונות היה חד יותר - "אני מאוד מצטער אבל הנבחרת הטובה ביותר ביורו הולכת הביתה" הקשר הוסיף שהוא מתגעגע למשפחתו וישמח לראות את אישתו ובנותיו אך כמובן שזה לא מנחם אותו. בהמשך שלח איחולי הצלחה לספרד. המאמן צ'אצ'יץ' החמיא לשחקניו ואמר - "שיחקנו נגד יריבה חזקה, לאט-לאט השתלטנו על המשחק והכל היה מושלם חוץ מהשער שלא נכנס. קורה פעמים רבות שהנבחרת הטובה יותר מודחת".
    ובצד השלילי עוד יותר של המשחק עצמו - המשחק בין פורטוגל לקרואטיה היה הראשון מאז יורו 1980 בין ספרד לאיטליה בו לא הייתה אף בעיטה למסגרת בתום 90 דקות - פשוט איום ונורא. "לא עוד 30 דקות!" צייץ אלן שירר כשהמשחק נקלע להארכה, למשל.

בפורטוגל שמחו על ההעפלה הדרמטית לשלב הבא ומנגד התקשורת ביקרה לא מעט את הנבחרת. פפה אמר - "שיחקנו עם הקרבה וענווה עבור העם הפורטוגלי אבל אנחנו חייבים להשתפר". רנאטו סאנצ'ז שעלה מהספסל נבחר לשחקן המצטיין ואמר שהוא מאוד שמח על כך שהוא חלק מסגל הנבחרת. כובש שער הניצחון ריקרדו קווארסמה בכה מאושר וסיפר - "רצתי מייד להתקפה והתמקמתי ליד כריסטיאנו רונאלדו כי הוא תמיד יודע איפה נופלים הריבאונדים ואני מאושר שכבשתי". פורטוגל מעפילה לפחות לשלב רבע הגמר בפעם השישית ברציפות.

עוד קצת מספרים:

* קרואטיה איימה לא פחות מ-16 פעמים על השער של רוי פטריסיו. הכי קרוב שהיא הגיעה הייתה נגיחה לקורה בדקה ה-116.
    * נאני רשם את הופעתו ה-100 במדי נבחרת פורטוגל, והוא הרביעי לעשות זאת לאחר כריסטיאנו רונאלדו, לואיס פיגו ופרננדו קאוטו.
    * השער של קווארסמה היה השער הראשון בארכה במשחקי יורו, מאז שאנדריי ארשבין עשה את זה עבור רוסיה נגד הולנד ב-2008.
    * קרואטיה הפסידה רק אחד מעשרת משחקיה האחרונים במסגרת היורו, בשאר ניצחה שישה ורשמה שלוש תוצאות תיקו.
    * קרואטיה עדיין לא כבשה שער בארבעת המשחקים שלה נגד פורטוגל. הפרש השערים (כולל זה הלילה בהארכה): 0:7 לפורטוגל.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זו גם חתיכת דמגוגיה להציג את נתון הבעיטות של פורטוגל לשער ולעשות מהם קבוצה התקפית חזקה. הם בועטים מכל מצב סתם (אהמ רונאלדו אהמ) ומול קרואטיה בעטו 6 פעמים לשער, מתוכן פעמיים למסגרת, הבעיטה של רונאלדו והריבאונד של קווארסמה, כלומר מהלך אחד שאם להוציא אותו, ב-119 דקות פורטוגל בעטה 4 פעמים לשער. כלומר כשיש קבוצה שמונעת מהם לעשות את השטויות שלהם, ולא אוסטריה/איסלנד/הונגריה החלשות, הם יכולים רק לגנוב גול, ואתמול זו הייתה וואחד גניבה.

פורטוגל שיחקה בבית חלש, ולא הצליחה להשיג ניצחון אחד אפילו. הם לא משחקים גרוע כמו שהצרפתים משחקים לדעתי, אבל הם בהחלט לא נבחרת ששווה זכייה או אפילו העפלה לטופ 4 אם שואלים אותי.