Football, Capital And All That's In Between

הנושא בפורום 'אירוח אנטוניה הגמן' פורסם ע"י Zico, ‏26/1/10.

1. Zico Member

Hello Mrs. Hagemann,
    We live in a capitalist world under Darwin's theory-Survival of the fittest.

Therefore, my question is this- Under your premise clubs will be run by groups of supporters, but what chance of success do they have coming up against Manchester City's Sheikhs or Real Madrid's government links which allow them to buy players for 80 million pounds? Your project requires stable and prolonged financial grounds, how and where do you get guarentees from?
    Is the ultimate goal building something that will only be semi proffesional? Or have I got it all wrong?

I'd appreciate it if you could shed some light on the entire project in a few words.

Thank you very much and I hope you enjoy your stay in the holy land,

Jacko.

שלום גברת הגמן,

אנחנו חיים בעולם קפיטליסטי תחת תורת דרווין שהקטנים נטרפים על ידי הגדולים.
    בהתאם לכך השאלה שלי היא כזאת: לפי הרעיון שלך קבוצות אוהדים ינהלו את הקבוצה, עד כמה העסק יכול להצליח שמולם עומדים טייקונים כמו השייח של סיטי, הבוסים של ריאל שמביאים שחקנים ב 80 מיליון יורו וכו? מעבר לזה פרוייקט כזה זקוק לקרקע פיננסית יציבה וארוכת טווח, מאיפה הביטחונות?
    האם המטרה היא לבנות משהו חצי חובבני?

או שהבנתי את הכל לא נכון?
    אני אשמח במקרה זה אם תסכמי בשתי משפטים לאן בדיוק את חותרת את עם הארגון שלך.

תודה רבה ותהני בארץ הקודש,
    ז'אקו

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/1/10
  2. Antonia Hagemann Member

ז'אקו,
    אני מאוד נהנת בארץ הקודש. כפי שכתבתי לפני כן, רק משום שהפכת למיליונר בזכות מפעל עוגיות, לא אומר שאתה יודע לנהל מועדון כדורגל. (הבעלים הקודם של ווסטהאם היה בעלים של מפעל עוגיות).
    עלי לקצר. לאור תקנות אופ"א, מועדונים כמו צ'לסי, מנצסטר סיטי וכדומה יהיו חייבים לעמוד בקריטריונים מחמירים בעתיד. הרבה יותר ממועדונים המנוהלים בצורה דמוקרטית.
    מדוע שבנק לא יתמוך במודל עסקי שיבטיח קיום של מועדון המנוהל על ידי אוהדים?
    אתה יכול לקרוא על מועדונים המנוהלים היטב. במרבית המועדונים בבונדסליגה אוהדים בחרו את חברי הועד המנהל.