אברטון- אפיזודה חולפת או קבוצת צמרת לכל דבר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/12/02.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אברטון עד השנה הייתה בשבילנו כמו סתם עוד קבוצה, אבל השנה הקבוצה הזאת הפתיעה את כולנו בכך שהיא קבוצת צמרת ובנתיים היא מחזיקה מעמד שם יפה מאוד.

קצת על אברטון:

הקבוצה נוסדה ב-1878 והיא נחשבת לקבוצה מקצוענית רק משנת 1885. האצטדיון שלה נקרא גודיסון פארק והיא משחקת שם משנת 1892, הוא מכיל 40,170 מקומות ישיבה, אבל ב-1948 נדחסו לאצטדיון 78,299 איש לצפות בדרבי נגד ליברפול וזה היההשיא מבחינת צופים.
    השחקן הכי יקר בתולדותיה שהיא רכשה זה ניק בארמבי שנרכש תמורת 5.75 מיליון ליש"ט ממידלסברו ב-1996, והשחקן הכי יקר שמכרה היה פרנסיס ג'פרס שנקנה ב-2001 מארסנל תמורת 8 מיליון ליש"ט.

לאברטון יש 9 אליפויות מהתקופה שהליגה העליונה עוד לא נקראה הפרמייר ליג, היא זכתה 5 פעמים בגביע האנגלי האחרונה שבהם הייתה ב-1995 והגיעה עוד 7 פעמים לגמר אך הפסידה. בגביע הליגה היא הגיעה לגמר פעמיים אך הפסידה בשניהם. אברטון אפילו זכתה בגביע אירופה למחזיקות בשנת 1985.

והעונה.........

סטטיסטיקה: אברטון כובשת בממוצע 1.15 שערים למשחק וסופגת 1.1 שערים למשחק ז"א שהפרש השערים שלה עומד על 23 שערים לזכותה ו-22 שערים לחובתה. עוד דבר שהקבוצה הזאת מצטיינת בו זה כרטיסים אדומים, יש לה כבר 5 כאלו.

מלך השערים של אברטון השנה הוא קווין קמפבל עם 9 שערים בכל המסגרות, אחריו תומאס רדזינסקי עם 6 ווויין רוני עם 5.

יש לציין שבמפגשיה עם הגדולות בליגה היא השיגה את התוצאות הבאות: הפסד באולד טראפורד 3-0, ניצחון בבית על ארסנל 2-1, הפסד בבית לצ'לסי 3-1 ותיקו באנפילד 0-0.

הביעו את דעתכם.... האם אברטון שמסתמכת על שחקנים כמו- ריצ'רד רייט, אלן סטאבס, דיוויד אנסוורת, ג'וזף יובו, תומאס גראבסן, לי טיי הסיני, תומאס רדזינסקי, קווין קמפבל ווויין רוני שללא ספק אף אחד מהם מבחינה אישית לא נחשב לשחקן ברמה עולמית, האם היא תצליח להחזיק מעמד בחלק העליון של הטבלה ואולי נמצא אותה שנה הבאה בליגת האלופות.... הביעו את דעתכם.

2. ofer16 Member

קבוצה עם סגל חביב עד טוב. שחקנים ברמה טובה, אבל כמו שציינת, לא ברמה עולמית.

לפי דעתי היא לא תגיע לאלופות, כי אז זה אומר שהיא צריכה לסיים לפני ארסנל, ליברפול, מאן יו או צ'לסי, והיא לא תעשה את זה. אולי מקומות 5-7. אברטון היא קבוצת גביע טיפוסית. בנוסף לזכיות שלה בגביע, היא קבוצה שלא מתמודדת על אליפות או על הצמרת הגבוהה, אלא מסתמכת על הגביע כסיכוי שלה להגיע לאירופה. אם יהיה לה מזל (וכושר טוב של רוני, שאני מאוד מחזיק ממנו.) היא תוכל להגיע לגמר, ודרכו (או מקום טוב בליגה) לאירופה.

3. Bellamy Member

לדעתי היא לא תחזיק עוד הרבה זמן בצמרת.
    העובדה שהיא כיום בצמרת היא כיוון שהם ניצחו 6 משחקים רצופים. אם מסתכלים על תוצאות המשחקים האלה רואים שהיא ניצחה בכולם 1:0, כלומר, יותר מזל מיכולת.
    גם אפשר לראות שאברטון ןלא ניצחה את קבוצות הצמרת האחרות (למעט נצחון בודד על ארסנל).

הצגת את הסגל של אברטון וניתן לראות שאין לה שחקן יצירתי, שיכול להכריע משחק בהברקה אחת, או להזיז את השחקנים שהקבוצה תקועה - ולכן כאשר אברטון בפיגור קשה לה לצאת ממנו.

אז כמו שאמרתי, לדעתי היא תחזור בקרוב למקומה הטבעי - מקומות 9-13.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. Julian Joachim Member

בלאמי צודק חלקית. אני גם מאמין שעד סוף העונה אברטון תחזור למרכז הטבלה, אולי תשתחל לאינטרטוטו או אופ"א במקרה המאוד טוב.

רק מה, אני לא מסכים עם הקביעה שאין לה שחקנים שיכולים להכריע משחק... מה עם רוני? זה בדיוק סוג השחקן.

ובלאמי, ברוך הבא.

5. Asaf Member

וואין רוני מנצל את המומנטום העכשוי עליו,הוא נכנס בעיקר בדקות הסיום ובמזל נותן פיניש טוב באיזה שער, אבל את העבודה הקשה ששאר השחקנים עשו עד דקות הסיום לא מציינים..

6. AFC Member

דקדוק... בבקשה, אני לא צוחק עליך או משהו, אבל תסתכל קצת על השגיאות כתיב שלך, זה משגע אותי ואני מתקשה להבין מה אתה אומר...

תשתדל יותר לכתוב ללא שגיאות כתיב...

7. gilb Member

זו קבוצה עם עבר גדול והווה בינוני מאוד.

8. gilb Member

לפי וואן יש לאברטון 9 אליפויות.

9. ofer16 Member

אדום בנשמה, gilb צודק.
    גם לפי האתר הרשמי של הפריימרליג וגם לפי soccerage אברטון זכתה ב9 אליפויות.
    אגב, בעונת האליפות האחרונה שלה (86/87) שיחק בשורותיה דייב ווטסון.

10. gilb Member

במשך עשורים היתה יריבות גדולה בעיר ליברפול בין שתי הקבוצות, ורק בשנות ב90 שתי הקבוצות דעכו מאוד.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לפי מה שאני יודע הקבוצה זכתה 9 פעמים ב-DVISION 1.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אחרי בירור שעשיתי אכן יתברר שלאברטון אין אליפויות, מה שאתם התכוונתם זה בליגה הראשונה. באתר וואן יש טעות.

13. Bellamy Member

הפריימר ליג נוסדה רק ב1992, עד אז DIVISION 1 זאת הליגה העליונה. לאברטון יש 9 אליפויות.

14. ofer16 Member

אכן, אברטון מעולם לא זכתה בפריימרליג עצמה. אבל זאת מכיוון שהפריימרליג שינתה את שמה מהליגה הראשונה לפריימרליג (כמו שקרה בארץ, עם ליגת העל והליגה הלאומית). אברטון זכתה 9 פעמים בליגה העליונה (שאז קראו לה הליגה הראשונה).
    הנה לינק מsoccerage:
    http://www.soccerage.com/en/23/00013.html

כמו כן, היא זכתה בגביע ובגביע אירופה למחזיקות.

15. Julian Joachim Member

טוב, עופר הבהיר את העניין.

מעניין אותי עוד פעם אם מישהו יכול לברר האם היה כובש צעיר ממילנר לפני הפריימר ליג...