אברטון 2008\2009 הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י spurs, ‏5/7/08.

1. Engonga Member

סוף סוף דיון לאחת הקבוצות היותר חביבות והלא מוערכות לדעתי.
    יש להם את כל הכלים להצליח..מאמן מצוין, סגל מפוצץ בכישרון, אצטדיון מפחיד אבל עדיין אני לא רואה אותם מגיעים לטופ 4..חסר להם משהו במפגשים מול הגדולות, וזה לא שהם פחות טובים במשחקים מולם.
    באירופה דווקא אני מאמין שהם הולכים להצליח השנה. המשחק מול פיורנטינה בגודיסון היה פשוט חוויה של כדורגל ורק יום ענק של פריי חוסר מזל גדול שלח אותם הביתה..
    אגב, מישהו יודע מה עם החלוץ פרגסון שיש לו קעקוע של הסמל של אברטון?

2. SeRgInHo Member

אם אינני טועה, אברטון אחרי ליברפול, יונייטד וארסנל היא הקבוצה המפוארת באנגליה מבחינת התארים, לא? שמעתי שבשנות ה-80 הייתה להם קבוצה גדולה...
    אגב מה הפירוש של nil satis nisi optimum?

3. Stretford Ender Member

"שום דבר פרט לטוב ביותר אינו מספיק טוב".

4. Commander vimes Member

אם אני לא טועה אז הם והוילאנס נחשבים באותה הרמה מבחינת תארים ויוקרה, אפילו נראה לי שלוילה נחשבים יותר מצליחים בגלל גביע אירופה שהם לקחו ב82', וגם נראה לי שבאנגליה מחשיבים את טוטנהאם איתם באותו הקלאס למרות שיש לה פחות תארים.

5. Rudess Member

אברטון הוא המועדון שהיה עד כה הכי הרבה שנים בליגה העליונה, פרט לכך הם אחת מ-5 הקבוצות המצליחות ביותר באנגליה בכל הזמנים (זכו 9 פעמים באליפות, 5 פעמים בגביע האנגלי ופעם אחת בגביע מחזיקות גביע). בגמר הגביע האחרון שלהם הם ניצחו את מנצ'סטר יונייטד ב-1995, נדמה לי שפול ריידאאוט כבש את שער הנצחון. בשנות ה-80 הייתה לאברטון קבוצה גדולה שזכתה ב- 2 אליפויות, גביע אנגלי וגם בתואר האירופי היחיד שלהם (בדרך הם ניצחו את באיירן מינכן בחצי גמר ובגמר את ראפיד וינה, באותה עונת 84/85 היונייטד מנעו מאברטון טרבל הסטורי).

משהו מעניין לגביהם הוא שאנפילד היה המגרש המקורי של אברטון אך מאחר והיה להם סכסוך על דמי השכירות, ליברפול הפכה אותו למגרשה הביתי ואברטון עברה לגודיסון פארק.

בין השחקנים הבולטים שהיו להם: ג'ו רויל (שהפך למנג'ר), אלן בול ז"ל (שכיכב גם בארסנל לאחר מכן), נויל סאות'הול השוער האגדי עם השפם, פיטר ריד (שהפך אף הוא למנג'ר), וגרהאם שארפ הסקוטי.

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/08
  6. Strawberry Fields Member

לאברטון יש 9 אליפויות אנגליה (7 מהם היו עד לשנות ה-70 כשהם באים אחד לכל עשור פחות או יותר),
    לאסטון וילה יש 7 אליפויות אנגליה (כולם היו לפני כ-100 שנה בערך ולמעט אחד ב-1981).

לאברטון יש 5 FA Cups כשהאחרון היה ב-1995.
    לוילה יש 7 FA Cups כשהאחרון היה ב-1957.

לאברטון יש גביע אופ"א אחד ב-1985.
    לוילה יש אליפות אירופה אחת ב-1982.

בשנות ה-80 לאברטון היו 2 אליפויות ופעם אחת סיימה מקום שני אחרי ליברפול.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/7/08
  7. George Best Member

דאנקן פרגוסון,
    פרש בתום עונת 2005/06,
    שיחק 10 שנים במועדון, אבל בשתי קדנציות שונות(בין לבין שיחק שתי עונות בניוקאסל).
    בהחלט נחשב לאחד השחקנים האהודים של הטופיז בויז.

8. N-S-N-O Member

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מה זה אומר? שהוא לא הולך לרשת את פרגי ביונייטד כשהוא יפרוש? לא יודע מה איתכם אבל לי הוא נראה תפור על היונייטד, לא יודע להסביר את זה אפילו באופן רציונלי לגמרי אבל הוא ממש מזכיר לי את סר אלכס בסגנון שלו .אולי זה רק בגלל העובדה שהם סקוטים. אני אשמח לראות אותו ממשיך עוד כמה עונות באברטון ומצליח סוף סוף להקפיץ את המועדון הזה מדרגה.

נראה לי שמויס הוכיח מיומו הראשון בגודיסון פארק שיש לו שיקול דעת מעולה בכל הנוגע להתנהלות בשוק ההעברות, הן מבחינה פיננסית (שקול ולא נגרר למחירים המופקעים שכמה מקבוצות הפרמיירליג נסחפות אליהם) והן מבחינת בחירת שחקנים (קשה לי לחשוב על הרבה פלופים שהוא הביא). אם אני יושב ב-board שם אני פותח את הארנק ועכשיו כי יכול להיות שכזו הזדמנות להשתחל לטופ לא תחזור על עצמה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/08
  10. George Best Member

אתה מתכוון למדרגה המיוחלת או מדרגה בכללי?
    כי באופן כללי מויס לקח את אברטון ארבעה צעדים קדימה...

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/08
  11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ודאי שלקח אותם ארבעה צעדים קדימה, נראה לי שהיה אפשר להבין מההודעה שלי שהוא אחד המנג'רים שאני יותר מעריך בפרמיירליג היום, לבטח המנג'ר שאני הכי מעריך מחוץ לטופ 4. אני מתכוון למדרגה המיוחלת, ה-מדרגה, הטופ 4 הבלתי-עבירות... עם כל יום שעובר בקיץ הזה ארסנל וליברפול ניראות לי יותר מעורערות. אברטון מנגד סולידית מאוד ושומרת על אותו שלד שהביא אותה להצלחה בשנים האחרונות, לא אמורה לאבד שחקני מפתח בקיץ (למעט אנדי ג'ונסון שכנראה יעזוב מתוך בחירה של הקבוצה להיפטר ממנו ולא מתוך רצון אישי שלו), היא "רק" צריכה עוד איזה שחקן-שניים עם קלאס אמיתי בחלק הקדמי, סטייל מיקל ארטטה, כדי באמת להיות מועמדת אמיתית למוקדמות הצ'מפיונס. ככה אני רואה את זה לפחות.

12. George Best Member

אל תשכח שהם כבר הגיעו למקום הרביעי והיו קרובים לעשות זאת שוב לא פעם,
    אבל כמובן שאתה מדבר על קביעות.
    שמע, זה קשה עד בלתי אפשרי.
    אין לו את הסכומים שיש לליברפול וארסנל,
    אין לו שחקנים ברמה של השתיים,
    ואל תשכח שטוטנהאם נראית קרובה לעשות זאת לפני אברטון.

13. אבו Member

14. George Best Member

אפשר לדעת מה כ"כ הזוי בזה?
    וויגאן צריכה חלוץ, דיברנו על זה פה בדיון של שאר הליגה,
    המעמד של ג'ונסון כבר לא יציב, מויס רוצה לחזק את הקבוצה וסכום נאה על ג'ונסון והוא מוכר את הקרחת.
    מה מפתיע פה?

15. KirkH Member

לא הבנתי מה ניסת להביע עם ה"וואט דה הל"...

לוויגאן יש פול כסף ואני לא רואה יותר מדי אופציות יותר טובות מאנדי ג'ונסון לחיזוק החוד. בטח שלא בשוק המקומי. סך הכל מדובר בשידרוג אדיר עבור החוד הלא קיים שלהם. AJ גם אחלה פארטנר עבור האסקי לדעתי, יכול לרוץ אחרי כל הכדורים הארוכים שהאסקי מוריד.

אברטון יודעת הרבה קבוצות רוצות את ג'ונסון, הם יסחטו את הלימון עד הסוף. עוד מיליון שניים וזה ייסגר. לא רואה את ג'ונסון מתחיל עוד עונה בגודיסון בכל מקרה.