אברטון 2008\2009 הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י spurs, ‏5/7/08.

1. George Best Member

רק היום נודענו שהטופיז בויז החתימו את מרואן פלייני, הקשר הבלגי בן ה20 של ליאז', שהיה נהדר כמו כל קבוצתו בצמד המשחקים מול ליברפול, תמורת 15 מליון פאונד!
    יחד עם סאהה(אם יועיל בטובו לשחק) - 2 החתמות טובות ואיכותיות.

נערך לאחרונה ב: ‏2/9/08
  2. Nayim Member

פלייני כשרון די גדול.הוא היה צריך לעבור לליון לפני חודש אבל בסוף העסק נפל בדקה ה90.אז סיכמו על 12 מיליון יורו.כנראה ההופעה נגד ליברפול הקפיצה את המחיר

3. Cup of Tea Liverpool, UK

יופי של החתמה.
    אם הוא רק יועיל ולו במעט לשפר את יכולת המסירה שלו, ומויס יעבוד
    איתו על לשחק יותר חכם ולעומק כמו שצריך באנגליה, הוא יהיה אחד
    הקשרים המוערכים בליגה.

4. George Best Member

אגב, פלייני יוכל לשחק מול...ליאז' בגביע אופ"א?
    אני לא בטוח, אבל אם אני לא טועה אז כן מאחר והוא שיחק בצ'מפיונס...
    מישהו?

5. Dimitar Berbatov Member

פלייני קשר מרכזי?

6. George Best Member

כן.
    חזק וגבוה מאוד, 1.94.

7. ManUtd Fan Member

ויקטור אובינה שהיה צריך להיות מושאל לטופיס בויז בסופו של דבר לא יגיע מכיוון שלא קיבל את רישיון עבודה.
    בסופו של דבר, אפשר להגיד שאברטון יכולה לצאת דיי מרוצה מחלון העברות הזה, אם כי ראינו שיש להם כסף, אז למה להשקיע אותו דווקא בסוף חלון העברות ולא בתחילתו, כשעוד אין הרבה לחץ? ללא ספק הדבר הזה השפיע על פתיחת העונה שלהם. פלייני בדיוק מה שהם היו צריכים, ממה שראיתי רודוול זה פשוט לא זה ובינתיים לא נראה שהוא מתאים לרמות האלה. סאהה גם יכול להתברר כהחתמה נהדרת, אם יצליח להשלים עונה בלי להיפצע הרבה.

8. KirkH Member

ממה בדיוק הם יכולים להיות מרוצים? מוייס דיבר על הצורך בחיזוק ובעיקר הרחבת הסגל לקראת המסע האירופי וסיים את תקופת הקניות עם קשר וחצי חלוץ. ועוד הספיק לשחרר את AJ....

9. ManUtd Fan Member

יחסית לאיך שהקיץ התפתח בגיזרה שלהם (שמועות על עזיבה של מויז בגלל שאין תקציב לרכישות שהוא היה זקוק להן) אז אפשר להגיד שהם יכולים להיות מרוצים. אם סאהה יצליח להחזיק מעמד 20 משחקים בלי להיפצע, אפשר להגיד שהם חיזקו את הסגל, אם כי לא הרחיבו אותו.
    AJ עזב והגיע סאהה. עדיין יש להם ארבע (נו טוב, שלוש ורבע) חלוצים בסגל (סאהה, יעקובו, ווהן, אניצ'בה).
    קארסלי וגראבסן עזבו והם רכשו (אמנם ברגע האחרון, מה שלא הועיל לקבוצה כמובן) את פלייני.
    בגלל כל הבעיות לא היה להם את הזמן (ואולי אפילו את הכסף, אם כי הקנייה של פלייני דיי סותרת את זה) לרכוש שחקנים על מנת להרחיב את הסגל.

10. Dimitar Berbatov Member

מרוצים הם לא יכולים לצאת. לא ראיתי הרבה את פלייני אבל כמה שהוא שחקן טוב הוא לבד במרכז השדה. רודוול כמו שכבר צויין לא מספיק טוב, נוויל לא קשר אחורי, ג'אגיקיילה לא קשר אחורי ועד שקהייל יחזור יקח לא מעט זמן. אני בטוח שמויס מאוכזב שלא הצליח לחזק ולהגדיל את הסגל הקצר שלו. אבל אין ספק שההחתמות של סאהה ופלייני בימים האחרונים של מועד ההעברות הצילו אותו.

11. Lupos Member

אם אני לא טועה קסטילו האקוודורי שהם הביאו (בהשאלה?) הוא קשר אחורי
    עדיין ציפיתי מהם ליותר בחלון ההעברות הזה...

12. N-S-N-O Member

קצת באיחור יצא לי לצפות במשחק נגד ניוקאסל (צבא...)
    הייתי מאוד מרוצה מהתפקוד של האגף השמאלי שלנו ומהשיתוף פעולה בין ביינס לפינאר, נראה שמשהו טוב מתפתח שם.
    לדעתי ביינס באחד המשחקים הכי טובים שלו (אם לא הכי טוב), 2 בישולים בהתקפה ובנוסף הגנה טובה מאוד + הצלה מהקו.
    מנגד, צד ימין שלנו מניב צרות, היברט במשחק לא טוב (כמו תמיד) ולדעתי היה אשם בגול הראשון כאשר סגר לא טוב את טיילור, הוא פשוט ניסה למנוע מטיילור להגיע לכדור על ידי כך שהוא הושיט את היד שלו ו"דחף" את טיילור, במקום לעשות את הפעולה הנכונה ולקפוץ גם כן לנגיחה ולנסות לנגוח בכדור או לפחות להפריע לטיילור לראות/לנגוח בכדור. וזה עוד לפני שדיברנו על הצד ההתקפי, היברט פשוט שממה, לא הוציא התקפה אחת לדרך, חבל לי מאוד לראות שארטטה (בערך השחקן הכי יצירתי וחשוב שלנו) משחק באגף ימין עם שחקן אפור וחסר מעוף כמו היברט. במהלך המשחק ראיתי את ארטטה מספר פעמים בורח למרכז והרחיק לכת עד לאגף שמאל רק כדי להיות משותף במשחק ולנסות ליצור דברים חיוביים.
    מויס עשה את המהלך הנכון שהביא שחקן כמו יעקובסן שהיה צריך להשתלב כמגן ימני במקום היברט, רק חבל שעוד לפני שראינו ממנו משהו הוא נפצע במשחק של הנבחרת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx .
    אני בטוח שכאשר יעקובסן יחזור ויכנס לכושר אנחנו נהיה הרבה יותר מסוכנים מאגף ימין, ואם שיתוף הפעולה הנהדר שראינו במשחק בין ביינס לפינאר ימשך ויתפתח יהיו לנו אגפים מסוכנים שיוצרים הרבה מצבים במשחק.

בקישור שמחתי לראות שפלאני משתלב טוב בקבוצה, עושה סדר במרכז המגרש וגם כבש שער שיעזור לו לצבור ביטחון ולהראות למה הביאו אותו ב15 מיליון.

חבל לי מאוד ששמטנו יתרון של 2 שערים על הקבוצה הכי מפורקת בליגה, קשה לי להבין מה קורה לנו בהגנה (אי אפשר להפיל הכל על היברט), שנה שעברה היינו הקבוצה הכי טובה בהגנה מחוץ לטופ 4 (תודה לג'ורג'י שהסב את צומת לבי לדבר) והשנה ב7 משחקים ספגנו כמעט מחצית מכמות השערים ששנה שעברה ספגנו ב38 משחקים.

בקיצור מה שאני לוקח איתי מהמשחק , למעט התוצאה המאכזבת שתילך איתי עכשיו למשך שבועיים, זה שיתוף הפעולה בין ביינס לפינאר שנקווה שיניב עוד הרבה פירות.

אנחנו עם הפנים לארסנל, משחק חוץ קשה מאוד באיצטדיון האימרויות. שיהיה בהצלחה!

13. George Best Member

הקטע עם ההגנה באמת לא מובן.
    ההגנה תמיד הייתה החלק החזק בקבוצה, ומשום מקום אתם חוטפים צמדים מהאל וניוקאסל.
    למה משום מקום?כי זו בדיוק אותה הגנה מאשתקד.
    ההתקפה עוד מתפקדת פחות או יותר(אוקיי, ארטטה תמיד ומדי פעם יעקובו),
    כי אחרי הכל הטופיס בויז כבשו שער אחד יותר מליברפול שבמקום השני...
    כרגע המצב לא נראה טוב, בטח ובטח אחרי מבט קצר על לוח המשחקים -
    ארסנל באימרויות, יונייטד בגודיסון ואז ריבוק.
    דירגתי אותם בתחזית שלי במקום ה-9, שנראה מאוד ריאלי.

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/08
  14. N-S-N-O Member

זה שכבשנו יותר מליברפול זה לא יותר מ"גימיק" נחמד, אם היית אומר לי שאנחנו מקום שני בליגה בכיבוש הייתי אומר נו מילא, יכול להיות שמויס החליט ללכת על התקפה על חשבון הגנה אבל כאשר מסתכלים על הנתונים רואים שאנחנו במקום ה6 בכיבוש שערים (כאשר ווסטהאם מתברגת במקום השני ביחד עם צ'לסי, ואסטון וילה, שלטעמי אנחנו אמורים להיות באותו הדרג של הוילה ודרג אחד מעל ווסטהאם [עם כל הכבוד...]), מקום 6 בהתקפה זה לא כזה שיפור, עונה שעברה סיימנו מקום 7 בכיבוש שערים כאשר 4 מתוך ה6 שמעלינו הם קבוצות מהטופ 4. ובהגנה כמו שצויין היינו מקום ראשון מחוץ לטופ 4, כאשר השנה אנחנו קבוצת ההגנה הכי גרוע בליגה, 19 קבוצות ספגו פחות מאיתנו!!

גם אני האמנתי שנגיע למקום 8-9 אם לא נחזק את הקבוצה (לא, למרות שהבאנו את פלאני ויעקובסן אני לא חושב שהקבוצה התחזקה), אבל ציפיתי שמהמשחקים האלה ניקח יותר נקודות ונשמיט נקודות נגד קבוצות מהטופ 4 ואולי מול קבוצות מהדרג שלנו (שיטי, טוטנהאם[שהיו אמורים להיות בדרג שלנו], וילה) ולא נשמיט נקודות נגד בלקבורן(בגודיסן!) שנחלשו מאוד העונה, האל וניקאסל(גם בגודיסן) ושלפחות ניתן פייט לקבוצה כמו פומפי ולא נפסיד 3-0 בבית.
    פתיחת עונה מאוד מאכזבת ולדעתי אחרי 3 המשחקים הקרובים שמצפים לנו:
    אנחנו נישאר באותו המקום במקרה הטוב וזה יהיה כבר אחרי 10 מחזורים.

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/08
  15. ManUtd Fan Member

לדעתי הבעיה דווקא מתחילה מהקישור. בתחילת העונה הרי לא היה את פלאייני, אלא את רודוול בן ה-17. מרכז הקישור היה רך מאוד, בטח לעומת הקבוצות שנגדם שיחקו הטופיס בויז, ולדעתי מכאן נובע ספיגת השערים. כשפלאייני יתחבר יותר לקבוצה, אז מרכז הקישור יראה הרבה יותר אגרסיבי וטוב וכך גם ההגנה תספוג לדעתי פחות.