אברם גרנט בפורטסמות': הסוף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏7/10/09.

1. קינג לדלי Member

גרנט כל היום מספר סיפורים על עצמו ועל התקופה שלו בצ'לסי.
    היום הוא כבר קיבל מחמאות יפות מדיוויד ג'יימס ומהארי רדנאפ בטור שלו בסאן.
    http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport...Grant-back.html
    זה קצת יותר ראוי מלשווק את עצמך.

גרנט הגיע לכדורגל האנגלי בדרך ממזרית כמו שהוא יודע אבל ברגע שהוא היה שם הוא היה צריך להוכיח את עצמו.
    את השקט שלו והדרך הידועה אל הלב של השחקן ושאר העובדים הוא הצליח להעביר גם באנגליה וזה יפה מאוד בהתחשב באנגלית הגרועה שלו.
    אני מאמין שזה באמת יעזור לפומפי.

לצ'לסי הוא לא ראוי ואני מודה לו על כל השטויות בוומבלי.

2. THE STRETFORD END Member

אותו רדנהאפ שראינו אותו מדבר בכתבה בטלוויזיה על שאין לו מושג מה היה התפקיד של גרנט כזה היה בפורטסמות'
    ואמר עוד כמה דברים שאי אפשר היה שלא להבין מה היתה כוונת המשורר כלפי גרנט.

חוץ מזה,איזה אינטרס יש לרדנהאפ ללכלך עליו עכשיו?
    הרי גם הוא שועל ותיק וערמומי.

גם דיוויד ג'יימס לא טיפש וככל הנראה יודע לראות את התמונה הרחבה,כלומר גרנט קרוב להיות המנג'ר של פורטסמות,כפי שהיכולת המקצועית שלו נראית כרגע,להשיג כמה נקודות זכות בדרך אחרת לא מזיק,
    חוץ מזה מה אתה מצפה,שהוא יגיד דברים אחרים?

אבל לדלי,אתה שבוי בגרנט ומה הוא אומר לשחקנים בחדר ההלבשה יותר מדי,
    זה עבד יופי בישראל עם כל מיני גיא גתים,עמית לוים ושאר חסרי כישרון שיצאו למלחמה עבורו,
    באנגליה,בצ'לסי זה לא עשה רושם על אף אחד.

מה עם לחמן?

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/09
  3. Rudess Member

בסקיי ספורטס ניוז בבוקר הביאו כבר ציטוט של אברם שאמר שהוא זוכר את "התקופה הנפלאה שהייתה לו בקדנציה הקודמת בפורטסמות'".

4. zivmay Member

תחת כזה, רק יכביד עליהם לצאת מהמקום האחרון.

5. eastlands Member

הקומבינטור שוב במולדת , בחיי שאני מתחיל לדאוג הוא מצליח להקסים גם סעודים ולא תהיה לו בעיה להקסים גם את אבו דאבי שלי , הוא מסוגל להכל בגלל זה הוא לא מתעסק באימון , צריך להרחיק את הנבלה הזה ממנצסטר שלי מה עושים ? איך להזהיר את קאלדום ? אני חייב לשפר את הערבית שלי ,יש מקום לטוס עוד לפני הכריסמס בהחלט מסוכן, אם להתחשב ברקורד שלו באנגליה יש לו ועוד אך קבלות , אל תשכחו שהמסע של פומפי לזכיה בגביע האנגלי החלה בסיבובים המוקדמים והרבה בזכות התה המופלא שאברם הכין להם .

ועכשיו ברצינות , מברכים את אברם בארץ על המנוי ,ואני עדיין לא מבין על מה הברכות ? מנהל מקצועי של פומפי ! ואאאו איזה ג'וב ,תגידו אתם לא קולטים שגם אם יש תפקיד כזה זה בכלל לא מה שאברם הולך לעשות .
    לפחות פומפי ניצחה בוולבס עוד לפני בואו , או שרק שמשמועה על בואו הם כבר ניצחו . לא לקנות עיתונים , לפתוח רדיו רק על 88 אפאם , ומהר להתחבר ללוייאן , אחרת אתם אבודים ,ותזכרו שהזהרתי אתכם , אני תמיד מוכן לעזור ,אם תרצו לשוחח אם תרצו להתייעץ .

6. Jack Wilshere Member

נכון. זה אחד הפלוסים הבודדים של אברם כמאמן, וזה פלוס גדול יותר ממה שאנשים נוטים לחשוב. הוא ניחן בסגולות הללו הרבה בזכות מי שכונה הקיוסקר מפ"ת, עמנואל אופיר ז"ל, שהיה מוטיבטור מדהים.

אני גם לא חסיד של אברם (בלשון המעטה) עוד מהתקופה בה אימן במכבי, אבל יש דברים שאי-אפשר לקחת לו. גם אני, כמו רבים אחרים, חושב שהוא יותר הצליח מאשר נכשל בצ'לסי, למרות שצ'לסי לא זכתה באף תואר. הדרך-לא-דרך בה קיבל את התפקיד לא רלוונטית לעניין התוצאות שלו בצ'לסי (אך היא כן רלוונטית לסלידה שמעורר האיש).

סביר להניח שאברם יוצנח מעל פול הארט. הרי הוא לא היה מגיע לפומפי כדי להיות מנהל מקצועי (כלום ושום-דבר). ואם אברם אכן יוצנח מעל פול הארט, הוא קיבל כאן החלטה נכונה. עם הכסף של פאראג' והקשרים שלו, אולי הוא יוכל לבנות שם קבוצה טובה. ימים יגידו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/10/09
  7. THE STRETFORD END Member

מוטיבטור בכדורגל זה נהדר אבל לא מספיק
    ומה שהצליח בליגה החצי מקצוענית בישראל לא תופס באירופה,
    צריך גם להנחיל כדורגל וכשגרנט היה בצ'לסי לא ראינו מהם גדולות ונצורות,
    דברים זזו שם לטובה לקראת סוף העונה כשאנשים כמו קלארק ועוזר המאמן הבכיר,האנק קאטה עם נסיון עשיר מאחוריו,בטח יותר מזה של גרנט
    וביחד ולאחר אסיפת שחקנים שהמנהיגים שם בראשות ג'ון טרי החליטו לקחת את העתיד בידיים שלהם
    צ'לסי חזרה להיות קבוצה מלוכדת יותר.

8. Jack Wilshere Member

אפשר לחשוב איזה גדולות ונצורות מבחינת איכות המשחק ראינו מצ'לסי בתקופת מוריניו, סקולארי, חוס הידיינק ואנצ'לוטי.

תעזוב אותך סטרטפורד, זו אותה גברת בשינוי אדרת. אותו כדורגל כוחני, שמבוסס על מרכז שדה כוחני והגנה חזקה וסוס יאור אחד שעושה שמות בחוד ההתקפה. אז נכון שאפשר לזהות שינויים פה ושם ושחקנים שמשתפרים תחת מאמן כזה או אחר (מאלודה), אבל לא ראינו שום שינויים מהותיים, שבעטיים אפשר לומר שאברם לא הנחיל מספיק כדורגל ביחס לאחרים.

לפעמים הכדורגל הזה, על בסיס הסגל הקיים, יספיק לתארים ולעיתים לא. זה פחות חשוב מי עומד על הקווים. מי שעומד על הקווים צריך להתוות שיטת משחק, להנחיל כדורגל כמו שאמרת, אבל בהקשר הזה לא ראיתי שוני מהותי בין כל המאמנים שאימנו בגשר בשנים האחרונות.

ושוב, אני חוזר ואומר - אני סולד מכל מרוב הדברים שגרנט האיש מייצג, אבל הניתוח שלכם את תקופתו בצ'לסי רחוק מהמציאות.

9. THE STRETFORD END Member

צ'לסי תחת מוריניו הפכה להיות הקבוצה הטובה והחזקה ביותר באנגליה ללא עוררין,
    היא קבעה את הרף החדש והגבוה עבור כולם,
    כדורגל עוצמתי ומגובה בתארים,
    איך בכלל אתה יוכל לעשות השוואה?
    צ'לסי תחת הידינק שיחק יופי של כדורגל,מגובה בתואר גם כן ובתקופה קצרה מאוד מאז ההגעה שלו.
    סקולארי נכשל ולמרות שהיה בקבוצה זמן פחות מאשר גרנט בזמנו.
    אנצ'לוטי...צ'לסי במקום הראשון עם כדורגל טוב עד כה ואנחנו רק בתחילת הדרך.

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/09
  10. Jack Wilshere Member

לפני רגע דיברת על להנחיל כדורגל... להנחיל כדורגל, בעייני, זה לא מבחן התוצאה.

ועכשיו אתה שוב חוזר לתארים - מבחן התוצאה. ואת כל התזה שלך אתה בונה לפי מבחן התוצאה.

אני אומר לך שאני לא רואה הבדל מהותי בין צ'לסי תחת כל המאמנים שאימנו שם בשנים האחרונות מבחינת איכות המשחק.

בוא לא נשכח גם שמוריניו הגיע כשהקבוצה הייתה מאוד רעבה, כאשר שחקנים כמו למפארד, טרי ואחרים היו בשיא כושרם וכמהים להצלחה.

השאלה היא פשוטה - תעזוב רגע את הטבלה, תעזוב רגע את התארים, אתה רואה הבדלים מהותיים, מבחינת איכות המשחק, בין צ'לסי של מוריניו, צ'לסי של סקולארי, של היידינק, של אברם, של אנצ'לוטי? התארים פשוט מסנוורים אותך...

ותיכף גם יגיעו כל האוהדים הפנאטים של צ'לסי ויסבירו לי שאני אידיוט ושבתקופת מוריניו המשחק שטף כמו האמזונס... אז שיגידו.

11. eastlands Member

"תעזוב אותך סטרטפורד, זו אותה גברת בשינוי אדרת. אותו כדורגל כוחני, שמבוסס על מרכז שדה כוחני והגנה חזקה וסוס יאור אחד שעושה שמות בחוד ההתקפה. אז נכון שאפשר לזהות שינויים פה ושם ושחקנים שמשתפרים תחת מאמן כזה או אחר (מאלודה), אבל לא ראינו שום שינויים מהותיים, שבעטיים אפשר לומר שאברם לא הנחיל מספיק כדורגל ביחס לאחרים."

אברם לא הנחיל כלום ,אברם נכנס לקאדר של מוריניו והמשיך איתו עד סוף העונה , הסיפורים שיוצאים מתקופת 9 החודשים שלו בתפקיד הם שקלארק את גון טרי נהלו את הקבוצה , אני לא אשכח את הארכה בוומבלי כשגראנט מרגיש לא קשור ושואל את עצמו מה אני קשור למה שקורה פה בכלל קלארק וטרי נותנים הוראות בהפסקה על כר הדשא ,ואברם מגרד את פדחתו ומקבל קלוז אפ על 20 מטר בוומבלי של חוסר אונים ושליטה בכלל.
    דרוגבה לא מצא את עצמו וכל הזמן דיברו על היחלשותו , הוא נכנס לתפקיד שגדול עליו ובפוקס כמעט וגנב תואר , אז מה להיפך זה רק מעיד עד כמה מוריניו השאיר קאדר בריא , קאדר שמוביל את צלסי עד היום ,רוב רובם של השחקנים הם של מוריניו , הנחישות,הדבקות, האופי לא יעזור כלום על צלסי של אברם (ובעצם עד היום ) כתוב מוריניו.

12. Jack Wilshere Member

אבל אני לא אמרתי שאברם הנחיל כדורגל... תקרא שוב את ההודעות שלי. אמרתי שאני לא רואה הבדל מהותי בסגנון המשחק של צ'לסי תחת כל המאמנים שאימנו שם בשנים האחרונות.

בהחלט יכול להיות שמי שהנחיל את הכדורגל (המגעיל) הוא מוריניו...

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

צ'לסי של סקולארי בהחלט היתה קבוצה שונה. וזאת גם היתה הבעיה, כי על הרווח (היכולת לפרק יריבות בתצוגות התקפיות) היו גם הפסדים (סדרת כישלונות מול הקבוצות הגדולות).

כך או כך, זה לא משנה את העובדה שגרנט לא הביא לא תארים ולא שינוי כלשהו בצורת המשחק. אז מה נשאר?

14. THE STRETFORD END Member

Mr. Arsenal

בלי איכות משחק אתה לא מנחיל שום דבר ולא מגיע לתארים
    חד וחלק.

טרי ולאמפארד היו רעבים לפני ההגעה של מוריניו וכמהים להצלחה ובתקופת גרנט לא?
    נו באמת...

15. Jack Wilshere Member

בכך אתה צודק, אני רק רוצה לומר שצריך להבין שרוב המאמנים לא מנחילים כדורגל, כמו שסטרטפורד כתב, ומבחינתי חיזוק לכך ניתן לראות בכך שאין שינוי מהותי בסגנון המשחק של צ'לסי בתקופת הצאר, למרות שהרבה מאמנים אימנו שם (אגב, אני מסכים איתך שסקולארי בהחלט ניסה להנחיל משהו שונה). לכן, הטענה שאברם לא "הנחיל" כדורגל היא במידה רבה לא הוגנת כלפיו. אברם הוא פחות מאמן שמנחיל כדורגל, אלא יותר מוטיבטור, שמדבר ללב של שחקנים, כפי שלדלי כתב, וזהו כוחו היחסי על פני אחרים (ומכך התחיל הרי הדיון).