אוברייטד/אנדרייטד

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AW forever, ‏19/1/07.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאוכלי החומוס, קבלו טיפ שווה זהב.
    לפני החומוס, כשמקבלים את הבצל והמיץ לימון - לטבול את הבצל ברוטב של הלימון. מחדד את חוש הטעם וגם טעים לאללה.

2. AW forever Member

אפלמן, ממש לא הבנתי מה הקשר להיצע וביקוש כאן. אני דיברתי על שלב אחד קודם-מה גורם לך לרצות את המוצר. זאת הסיבה שהיצרנים ממתגים את המוצרים שלהם, הם רוצים לגרום לך לרצות את המוצר שלהם מסיבות לא רציונאליות- ככה עובד פרסום. והם מוכנים להשקיע על זה הרבה כסף, כי זו תחושה שנשארת אצל הצרכן לא מעט זמן. וזה מה שגורם לך לך לרכוש מוצר במחיר מופרז. רוב מי שדיבר איתי על איכות- אני בספק אם הוא טרח פעם אחת בחיים שלו לעשות השוואה בין טכניקות תפירה של מותגים שונים שהוא רוכש (למה לא? אנחנו עושים סקרי שוק על מוצרים שאנחנו קונים בזול יותר), אנחנו פשוט מסתפקים בזה ש"מה שיקר הוא כנראה מה שטוב", בתת מודע: "אם זה טוב לבר רפאלי, זה טוב גם לי"

בנוגע לסיפור הלפטופים (ממש לא אגדה): המהנדסים של החברה ייצרו לפטופ במשקל מאוד קל, פיתוח ייחודי שלהם. אין להם קו ייצור ללפטופים כבדים יותר. אנשי השיווק רצו למכור את אותו המוצר לכמה קהלי יעד: אנשי עסקים וסטודנטים. הם יודעים שאנשי עסקים מוכנים לשלם 2000 דולר על המחשב ולכן תימחרו אותו כך. אבל הם רצו גם למכור את המחשב לקהל צעיר יותר. זה הגיוני- במקום למכור את המוצר שלך במחיר ממוצע, שלא יתאים לגמרי לסטודנטים ולא ימצה את מלוא הפוטנציאל מאנשי העסקים- אתה יוצר שני מוצרי "נישה". אז כדי ליצור הבדלה בין המחשב לאנשי העסקים והמחשב לסטודנטים- הם הוסיפו משקולת למחשב, והוזילו את המחיר שלו. ככה יש להם קו מכירה אחד לאנשי עסקים, ואחד לסטודנטים. הרי ברור שמבחינת מוצר פרופר, המחשב של הסטודנטים צריך לעלות יותר (הוא "מכיל" יותר- את רכיבי המחשב+משקולת)- אבל זה לא העולם שבו אנחנו חיים.

3. Ampelmann Member

הבנתי בערך את היגיון הלפטופ,אבל לגבי המחיר אני מתעקש: מחיר הוא פונקציה של היצע-ביקוש. ביקוש הוא פונקציה של פרסום+איכות המוצר(שהיא בעצם גם סוג של פרסום).

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה?מה ההבדל?כולה יש על זה שם אחר.

5. Ampelmann Member

יש מספיק חברות שהן לא מותגים ומייצרות מוצרי איכות. על מכשירי חשמל אולי פחות כדאי להתפשר (ביטוח, תיקונים, אחריות וספקים) אבל בגדים? שווה לצאת מגבולות הקאסטרו.

6. saviola Member

מה מוצג בקאסטרו? מותגים זה ראלף לורן, לאקוסט, ורסצ'ה, דיזל...

7. spurs229 Member

קאסטרו זה מותג, ואפילו לא רק מותג מקומי; דודה שלי גרה בגרמניה ואומרת שזה נחשב מותג גם שם.

8. Ampelmann Member

יש לי תמונה יפה מהשוק בקולן שבו רואים המון שלטים של חנויות ורק אחד ענקי וברור: קאסטרו...אני צריך למצוא רק איך להעלות אותה לכאן

9. spurs229 Member

אימג'שאק?

10. Riki Member

גיא, אני סוגדת לך. יבשת אפילו אותי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

וקאסטרו מותג בגרמניה ?! מה ?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

11. Zizou10 Member

אין לי כל כך אנדרייטד ואוברייטד אבל יש לי דעה בנוגע למותגים (אולי שווה להפריד את לדיון אחר, מה אתם אומרים?)

קודם כל, לכל אלה שטוענים שבגלל פרסומות אתה לובש בגד של חברת X או חברת Y - אז זה בולשיט, אלא אם כן אתה בן 13 שמופשע מכל דבר חדש שצץ בהשיר שלנו.
    בקשר לכל האיכויות בין הדברים השונים, לא יודע מה איתכם לי יצא ללבוש לא מעט דברים גם של מותגים וגם לא, אני מסכים עם ריקי שבדברים כמו טרנינגים לא צריך להשקיע כמה מאות שקלים ואפשר להסתפק בבגד באיכות לא פחות טובה במחיר נמוך הרבה יותר, אבל אם למשל תקנה ג'ינס מהשוק או אתה יודע מה אפילו יש לי ג'ינס מפוקס לא כל כך ישן ותשווה אותו לג'ינס ליוויס (שאותו יש לי כמה שנים טובות)
    קודם כל אתה תראה בעין שלך, הג'ינס של פוקס שלי דהה כמו אני לא יודע מה ובקושי כיבסתי אותו הוא מרגיש מאוד זול, הג'ינס של ליוויס לא איבד צבע והוא מאוד חזק (הבד) וכביסה אחרי כביסה אני לא מרגיש הבדל, ככה שהבדל באיכויות אני בטוח שיש ולכן אני מוצא לנכון סיבה להשקיע לפעמים קצת יותר כסף לבגד שאני יודע שישמש אותו לכמה שנים טובות ולא סתם אחרי כמה פעמים שאני אלבש אותו יהרס לי.

בקשר לחולצות אני גם באותה דעה, יש לי די הרבה חולצות ממותגות שאני חושב שישרדו גם פצצת אטום, הבד לא נפרם, הריצ'רץ' עובד חלק, כפתורים לא נופלים, הצבע לא דוהה בכלל.
    אני בטוח שאם תיקח חולצה מהשוק ושוב אני אומר לאורך זמן אז היא תשנה צבע/תפרם או כל דבר אחר...
    בקשר למה שאתה אומר שמיוצר הכל בסין זה גם לא מדוייק, זה ידוע שדיזל מיוצר באיטליה ויש חברות שיש להם מפעלים שמייצרים עבורם את הבגדים גם בארצות אחרות שהם לא סין.

בנושא אחר אני חושב שAW forver העלה נקודה טובה, לא שהיא מבטלת את מה שאמרתי אבל המחירים שהחברות גובות מאיתנו הם גבוהים, אבל כל אחד קונה בהתאם לכיס הפרטי שלו, כמו שאני לא אלך להוציא על ג'ינס 1000 שקל יש כאלה שכן.
    לא צריך לפסול כל מה שהוא לא מותג, אני גם קונה דברים שהם לא ממותגים, כל עוד הם מוצאים חן בעיני.

אגב ריקי, קסטרו זה מותג שנמצא ב8 מדינות כמו רוסיה, רומניה, לטביה ואוקראינה (בתוך שיש 8, את יכולה לבדוק באתר של קסטרו).

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/07