אות חיים מגלעד שליט

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏26/6/07.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

קל לומר "תשחררו אותו כבר". תלוי את מי לשחרר. יש גבול לכמה שאפשר לשחרר עבור חייל, עם כל היופי נפש שבי.

2. בית"רי מלידה Member

הממשלה הזו שלחה אותו להילחם - והיא גם זו שתחזיר אותו!

המחיר כבד? אז מה?

זה עניין עקרוני : חייל שיוצא להילחם צריך לדעת שיעשו הכל כדי להחזיר אותו מהשבי, גם אם לא קוראים לו טוראי אלחנן טננבאום ( היום סוף סוף הורידו אותו מדרגת אלוף מישנה לדרגת טוראי ).

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם הוא היה נהרג בתאונת ירי כמו שקרה לפני כמה שנים, הממשלה הייתה הולכת לכלא?

חייל צריך לדעת שיעשו הכל כדי להחזירו בגבול ההיגיון. הוא גם צריך לדעת (ולרצות!!) שהמדינה לא תקריב את בטחון אזרחיה בשבילו.

4. בית"רי מלידה Member

היא שלחה אותו - והיא תחזיר אותו, והיא תשלם את המחיר הציבורי בקלפי!

טרור היה ישנו ויהיה גם בם כשהם כלואים בבתי הכלא בארץ.

את החארות מהחמאס שישחררו ממילא יכלאו מחדש במיזבלה שנקראית רצועת עזה.

אחרי ששליט ישוחרר, אפשר יהיה להפגיז אותם חופשי על כל קסאם.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעתי הרגע את הקלטת - מונוטני לגמרי, הוא קורא מדף.

אם זה אנשים שאפשר לתפוס שוב תוך זמן קצר - אני הראשון לתמוך. לא אמרתי שאני לא מוכן לשחרר אף אחד תמורתו, אמרתי תלוי מי. אם זה אנשים שיחזור לכלא תוך חודש, למה לא.

לממשלה גם יש אחריות לשמור על בטחון אזרחיה. 1,000 מחבלים, אם יקבלו את הצ'אנס לחזור לעסקיהם, יהרגו יותר מחייל אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/07
  6. raanana4ever Member

כי זה לא ב-DVD?

7. לא מצאתי כינוי Member

לשמוע את הקלטת הזאת זה פשוט קריעת לב מלווה בצמרמורת. עד מתי?

8. Love Is Red Member

אני חושב שמהצב כרגע הוא שאסור לאומרט לעשות משדהו פזיז שעלול לעלות לנו בעתיד בחיי אדם רבים אז לדעתי עדיף להקריב את גלעד שליט אבל להרוויח את מותם של רבים אם שחרורם של האסירים יצא לפועל ולהזיכרכם שאותם אסירים פגעו בהרבה אנשים בדרך לכלא אז אני חושב שעדיף לוותר עליו אם כל הצער שבדבר כי אסירים עם דם על הידיים יכולים להרוג שוב ותזכרו טוב מאוד מה אני אומר לכם וכד"א אם יהיה שיתוף פעולה בין החמאס לפתח אנחנו נוכל אותה בלי מלח כי כאשר האסירים ישוחררו החמאס יתגעו בכך שהם שיחררו את האסירים ואס הפתח יצטרפו אליהם ואז יהיה להם כוח חזק מאוד נגדנו.

9. New Comer Member

אפשר להבין אותך. מצד אחד, ההיגיון אומר שאסור לשחרר מאות רבי מרצחים בעבור גלעד שליט, משום שלבטח הדבר יגבה קורבנות נוספים, ויעודד חטיפות נוספות. מצד שני, טיעון הרבה יותר חזק, הוא הרגש. מדינת ישראל לא תוכל להפקיר את אזרחיה. המדינה לא תוכל להסתכל להוריו של גלעד שליט בעיניים.

יש שיציעו מבצע חילוץ. לפענח את הקלטת, לגלות את המקום שבו גלעד כלוא, ולחלץ אותו. הדבר כנראה בלתי-אפשרי, משום שברגע ההקלטה של הקלטת וברגע זה ייתכן קרוב לוודאי שהוא נמצא בשני מקומות שונים. אפשר למצוא רמזים נוספים שיקשרו לחברי החוליה שחטפה את גלעד, אבל אין ספק שמשימת איתורו בשטח האויב היא קשה מאוד. אני הייתי שוקל לענות חלק מהאסירים מארגון החמאס הכלואים אצלנו בכלא, כי מישהו מהם יודע. מישהו מהם יודע איפה גלעד שליט. אולי לא, אבל תמיד אפשר להאמין. בעיה מצפונית לענות רבי-מרצחים לא נראה לי שקיימת.

שמעתי הצעות נוספות, כמו: לנתק את החשמל ברצועת עזה עד אשר יוחזר גלעד שליט, בהתחשב בעומס צריכת החשמל בארץ בימים חמים אלו. הדבר יגרור פגיעה אזרחית ויהיה "בלתי-מוסרי", בטח ובטח בקנה המידה הישראלי והאירופאי, ויקומם את דעת הקהל העולמית. אני אומר, אולי זה לא מה שאנחנו צריכים לעשות, אבל אסור להיכנע לתכתיבים של העולם, וצריך גם לפעול בניגוד לדעתם.

עצוב לשמוע שאולי אי-אפשר לנצח את החוטפים. אז מה עושים במקרה כזה? נהיים כמוהם. חמאס דורש את שיחרורם של ארבע מאות וחמישים אסירים עם דם על הידיים. רוצחים שכאלו, במדינות מסויימות בארה"ב, היו מקבלים עונש מוות באופן מיידי, אם היו הורגים אזרחים אמריקאים. אם האמריקאים מוציאים להורג את סדאם חוסיין, אנחנו יכולים להוציא להורג אפילו את ברגותי. כן כן. להם מותר ולנו לא?

אז הרעיון שלי הוא שונה מרעיונות אחרים. נודיע לחמאס, בכל יום שגלעד שליט נמצא אצלם, אנחנו מוציאים את אחד מאותם ארבע מאות וחמישים אסירים עם דם על הידיים להורג. אותם אסירים שהם דרשו לשחרר. בעסקה יכלל גם השבוי הבריטי. אם גלעד שליט ירצח, רבע מהאסירים יוצאו להורג באופן מיידי. הרי במדינה מתוקנת הם לא אמורים להשתחרר מבית-הכלא מתישהו. גם מההיבט הדתי, רוצח דינו מוות, ועפ"י "דיני רצח" בתנ"ך אפילו חברי המשפחות השכולות הן אלו שאמורות להרוג את הרוצחים בעצמם. אני רוצה לראות את אותם יפי נפש צבועים בעולם מבקרים את ישראל על האכזריות שבהוצאת רוצחים להורג, כאשר במדינה שלהם אותם אנשים היו מוצאים להורג כבר מזמן. אפשר לשנות את האולטימטום להוצאה תקנית להורג, מרוצח ליום, לרוצח לשבוע. כל זאת, עד שגלעד שליט ישוחרר. אם בנאדם אחד, גלעד שליט, שקול לארבע מאות חמישים רוצחים- אז החיים שלהם בכלל שווים משהו?

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/07
  10. Arsenali Member

אני לא מבין מה הבעיה..
    סבבה נשחרר אותו ונשחרר להם אסירים , נשים אותם בעזה , ומה הם יכולים לעשות מעזה? הם לא יכולים לצאת , אם הם ימשיכו עם הקסאמים אז להפציץ אותם מהאויר וזהו.. יאללה לשחרר אותו ! הם כבר לא יכולים לעשות פיגועים בישראל , אין להם דרך לצאת מעזה.

11. New Comer Member

הלוואי. אבל כמעט כולנו יודעים שזה לא נכון, ומה תגיד למשפחות שיקיריהן נרצחו ע"י אותם אנשים?

12. Arsenali Member

עובדה , כמה פיגועים היו בזמן האחרון ?
    אם הם היו יכולים לצאת הם לא היו יורים קסאמים , אלא עושים פיגועים .
    ומה אני אגיד למשפחות ? אין הרבה מה להגיד , אבל תחשוב מסכן הבן אדם , כבר שנה בתוך בונקר ואפשר להוציא אותו משם אבל לא עושים כלום ! הוא היה צריך לצאת מזמן ..

13. New Comer Member

לאנשים שמבינים רק כוח צריך ללכת בדרך של כוח ולהוציא להורג אסירים פלסטיניים. ככה אני מבין את המצב, כמו שכתבתי מקודם. מו"מ עם טרור?

ברגע שחמאס ישתלט על כל עזה, וכל הנשק של פתח יפול לידי חמאס, אנחנו לצערי עשויים לשמוע מהם יותר מאשר אנחנו שומעים היום, ואם יהיה "הסכם שלום" בין פתח לחמאס, המצב יוכל להיות אפילו יותר גרוע. ברגע שהם נלחמים אחד בשני הם מתקשים להיאבק בנו כצד שלישי, על-מנת שחמאס יוכל לעשות זאת הוא צריך "חיזוק" בדמות ארבע מאות וחמישים אסירים ביטחוניים, שעשויים להיות יותר קטלניים ממה שאתה חושב, לצערנו.

14. Arsenali Member

אם תוציא אותם להורג הם יוציאו גם את גלעד שליט , אז עזוב .
    אני מדבר במחשב עם מישהו מלבנון והוא אמר לי מה הבעיה פשוט "נשחרר את האסירים " ואז נחזיר אותם בחזרה לכלא אחרי שהם יחזירו את גלעד שליט , אבל לא נראה לי שאפשר לעשות את זה . אני הייתי משחרר להם את האסירים תמורת שליט , ואם הם עושים בעיה הכי קטנה! אז ישר מפציצים את עזה , כל קסאם להוריד 10 בניינים , וככה הם יבינו .
    זה לא משנה אם נשחרר או לא , תמיד יהיו אצלהם עוד טרוריסטים , והם לא יגמרו .
    אז אני מעדיף ששליט יחזור הביתה , ולעשות את מה שאמרתי מקודם .
    או .. כל קסאם שנופל אין חשמל דלק ומים יום שלם בעזה , רק בשיטות כאלה זה ילך תאמין לי .

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי, להוציא אסירים להורג. ככה בדיוק הופכים לאיראן, ישר כח. אתה באמת מאמין שהאסירים האלה כל כך יקרים לליבו של החמאס שהם יבכו על כל אחד ואחד מהם עד שיניחו את נשקם ויכנעו? תודה שהדגשת בבולד את המשפט שלך, זה חסך לי לקרוא את שאר ההודעה. נו באמת...