אות חיים מגלעד שליט

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏26/6/07.

1. ManUtd Fan Member

איזה שטוית? ואז מה תגיד להורים? לא חשוב מה תגיד להם, הם ירצו לרצוח את מי שנתן את ההוראה הזאת לא לשחרר את האסירים תמורתו. ואז כל חייל שנחטף, צריך להקריב אותו. במקרה כזה, הרבה מאוד אנשים ישכלו שנית אם בכלל להתגייס לצבא.

אגב, בניגוד לחמאס/פתאח לנו כן אכפת מחיי האזרחים שלנו, לנו כן כואב לראות אחד נרצח בדם קר. שם אם נרצח מישהו זה לא מזיז להם. זה כאילו לחיים שלהם אין משמעות.

דבר נוסף הוא שכל עוד החיילים ישארו עירניים, הם יכולים לסכל פיגועים רבים, והם עשו את זה לא פעם אחת ולא פעמיים.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכל זאת אני תוהה, איך ההורים יכולים לדרוש בכזאת נחרצות את החזרת הבן שלהם כשהם יודעים שהמחיר עשוי להיות כבד ולעלות להרבה אזרחים בחייהם?

3. ManUtd Fan Member

אני מניח כשיהיה לך ילד אתה תבין לבד.

או שהיית ציני?

4. Rudess Member

הבעיה היא שההתנהלות של ישראל מאז היא בעייתית. ביום שגלעד שליט נחטף, היה צריך להוריד את החשמל והמים לכל עזה. נכון לעכשיו עמדת המיקוח של החמאס נחלשת, בשביל זה הספין התקשורתי שהם ניסו לעשות בדיוק ביום של פסגת שארם.
    כל עוד החמאס לא מכיר במדינת ישראל, לא מכיר בהסכמים הקודמים שנחתמו עם הרשות, וקורא להשמדתה של ישראל באמנת החמאס, אין לישראל מה לנהל משא ומתן איתו. אני חושב שצריך לערב פה לחץ בינלאומי של הקוורטט כדי לסייע בשחרור גלעד שליט.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שבסתר ליבם זה מה שהם אמורים לרצות, שגלעד שליט יחזור הביתה. אבל לדעתי לתמוך בהחזרת 1,000 מחבלים לרחובות בפומבי תמורת הבן שלך זה במילים הכי עדינות - לא מתחשב, וצאו לרגע מהבועה ההומניטרית.

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/07
  6. לא מצאתי כינוי Member

בדיוק כפי שאתה היית עושה את זה במידה ואתה הבן שלך. לא אני ולא אתה(לפחות לפי מה שאני יודע) הורים לבנים כרגע, רק ברגע שאתה תהיה הורה לילדים אתה תבין עד כמה החיים של הילדים שלך חשובים לך, אולי אפילו יותר מהחיים שלך. מובן לגמרי ולגיטימי.

ולגבי ההצעה שמישהו הציע פה על ההוצאה להורג - מצד אחד אתה אומר מדינה מתוקנת ומצד שני מציע לשלוח 450 אסירים להורג כל יום? איך זה מסתדר פה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/07
  7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומה אשמים הפלסטינאים שגם היום סובלים מהחמאס שתסגור להם את המים והחשמל? לשחרר אסירים,להביא אותו הביתה וזהו נקודה.ברגע שהם בכלל יחשבו על כיוון של פיגוע קאסם עכשיו ששליט לא שם.פשוט להודיע מראש - אתם עושים פיגוע,אנחנו נגיב.ושכל תגובה תהיה תגובה.

8. Rudess Member

זה לא מעניין אותי מה אשמים הפלשתינאים, אנחנו לא צריכים להיות חסידי אומות העולם. האינטרס שלנו הוא להגן על האזרחים והחיילים שלנו. ברגע שתסגור להם את החשמל והמים, תראה ישר איך החמאס מתקפל!
    זה לא שיטה כל פעם לשחרר אלפי מחבלים עם דם על הידיים תמורת חייל אחד, אחרת הטרור משתלם ויכולת המיקוח של ישראל נפגעת. צריך לשחרר אבל לא בכל מחיר.
    ובקשר לפיגועים, לא צריך להודיע שום דבר מראש, צריך לפעול ולבצע מניעת טרור בשוטף.

9. raanana4ever Member

זו בדיוק הבעיה רודס. שאנחנו מרגישים שהומינטריות זה בגדר מותרות. הומניטריות זה המפתח להפסקת מעגל השנאה.

10. Hristo Member

רודס , נראה לך שבעזה כולם יושבים במזגנים ומתפנקים מול טלוויזיות תוך כדי שהם עושים אמבטיות קצף ארוכות? גם ככה כבר בחצי מהרצועה אין חשמל או אספקת מזון סדירה, ועדיין אני לא רואה מרי כגד החמאס.
    לגבי שחרור שבויים ואסירים אין לי דעה מגובשת לחלוטין בעניין הכמות/איכות תמורת חייל בודד, אני פשוט לא מבין למה על חייהם של חיילים שנלחמים בגבול לא מתנהל מאבק ציבורי דומה. הרי באותה מידה גלעד שליט היה יכול לקפח את חייו בפעולת חטיפתו, ואז כל מה שהיה קורה הוא שהיה נחקק שם נוסף ביד לבנים. למה חיי החטופים הופכים להיות כ"כ קריטיים ובעלי עניין לאומי רק כאשר הם נופלים בשבי ולא כאשר הם יוצאים לקרב?

11. Rudess Member

הומניטאריות היא לא המפתח להפסקת מעגל השנאה.

לא לא נראה לי, אבל אנחנו בהחלט צריכים להפסיק לעזור להם באספקת חשמל ומים, שידאגו לעצמם.

12. Maor321 Member

נושא רמת החיים בעזה היא לא עניינו. גם באפריקה יש מיליוני אנשים רעבים, זה לא אומר שהמדינה שלנו צריכה לשלוח חבילות מזון לשם.

מצב הרחוב בעזה נהיה רשה בעיקר בגלל אדם אחד - ערפאת. הוא זה שטיפל בכספים מבלי לחשוב על הציבור, רק שלאף אחד לא היה ממש אומץ להתקומם נגדו.

היום הם בבעיה בעקבות הריבוי הטבעי העצום שלהם. זה לא עניינו ואנחנו לא חייבים להם כלום. להפך, זוהי נקודת כוח שלנו שאנחנו צריכים לנצל.

13. Hristo Member

אין באפשרות העזתים לדאוג לעצמם לאור העובדה שבמשך 40 השנים האחרונות ישראל דאגה לכך שכל חיי תושבי השטחים ינוהלו על ידה, כולל מרבית מקורות ואספקת החשמל, המים והאוכל.

14. Rudess Member

וזאת כבר ממש לא הבעיה שלנו, שידאגו לעצמם, יש להם "ממשלה" נבחרת.

15. Diamond Cutter Member

ובתמורה שלטנו על השטחים בכוח צבאי.עכשיו אנחנו הוצאנו את החיילים אבל עדיין מחויבים לספק להם מים וחשמל כי החמאס שנבחר על ידי הפלסטינים עצמם דואג יותר לחומר נפץ חדיש מאשר לאספקת מים סדירה,בעיה שלהם שיבחרו במישהו שתומך בצרכים שלהם ולא בכמה נכנס חזק בישראלים.