אחרי קרב צמוד - נטע לביא תגלית העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏1/6/16.

?

מיהו תגלית העונה ?

1. נטע לביא

24 הצבעות
    55.8%
  2. דוד קלטינס

16 הצבעות
    37.2%
  3. מקסים פלקוצ'נקו

3 הצבעות
    7.0%
  4. אחר

0 הצבעות
    0.0%
  1. yakov_y YNWA

בקשר לפלוקוצ׳נקו, 9/12 נקודות במו רגליו לקבוצה שצברה כמעט הכי מעט נקודות, שמתי לב אליו לפני שנה וחצי, שיחק בנוער כקשר 50/50, העונה אם אני לא טועה כבש שער בנוער מחצי מרחק (או שאני מתבלבל עם השחקן סער פדידה מהנוער).

בקשר לקלטינס, גם אותו וגם את אבישי כהן אני מכיר לפני שנה וחצי, הראשון שיחק בכלל בלם שהבקיע הרבה שערים ואבישי כהן היה חלוץ שמפציץ והיום משחק כמגן, מוזר.
    בקשר לקלטינס, יחד עם אייבינדר ופריירה הקישור לא מספיק טוב מבחינה התקפית, הגנתי מידי, קלטינס בנקודת מפנה בקריירה אם הוא קשר אחורי או קשר 50/50, יהיה חייב להביא מספרים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/16
  2. Love Is Red Member

למה נראה לך שלקטינס היה טוב מלביא?
    אל תשכח שלביא קיבל את חולצת ההרכב רק בסיבוב השני בעוד קלטינס שיחק מהסיבוב הראשון אם אני לא טועה.

קשר שמאלי ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למה נראה לי? אמממ, לא יודע, כי הוא היה באמת יותר טוב וזה מגובה סטטיסטית??

אבל הוא היה טוב נגד אוגו!!!!!111

amn אוהב/ת את זה.
  4. Love Is Red Member

סטטיסטיקה זה לא באמת מראה על היכולת של שחקן מול שחקן אחר, כי מדובר בקשר אחורי.
    לדעתי האישית אני התרשמתי יותר מנטע לביא.

DRORIKO ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

סטטיסטיקה של חטיפות, לדוגמה, כן מעידה.

6. gilad16 Member

אלו נתונים בסגנון אלו שאוהד מכבי תא הביא בויכוח על זה שמשיח שופט של מכבי
    חסר פה המון בשביל להראות שהקשר לא רק אקראי אלא סיבתי.
    כל אחת מהבחירות ראויה בעיני, אני הולך עם לביא.

Drama2 ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הקשר לא אקראי, ואני מאמין שבניגוד לכמה עיוורים פה אתה תבין למה אני מתכוון:
    עד החמישה משחקים האחרונים בפלייאוף העליון, גם הנתונים הקבוצתיים היו לטובת קלטינס בכל פרמטר. כלומר, הרבה אחריי שלביא נכנס להרכב באופן קבוע, חיפה השתפרה בצורה ניכרת, כך שאין קשר אליו. עד שרוני לוי החליט לשחק על מתפרצות, ונלך למשחק בטרנר נגד באר שבע שהוא לדעתי נקודת המפנה בעונה הזו של חיפה, חיפה ניצחה 8 משחקים והפסידה 4, ואני מתייחס רק למשחקים שלביא שיחק. ברור שזה הרבה יותר טוב מפתיחת העונה הזוועתית של חיפה, אבל להשוות את זה למה שקלטינס ובית״ר עשו? להשפעה של קלטינס על בית״ר? בלי קלטינס בית״ר ניצחה 3 פעמים בלבד, והשיגה 13 נקודות מתוך 10 משחקים, 43 אחוז הצלחה, בעוד שאיתו יש לה כמעט 63 אחוז, נתון שרק אצילי מערער אותו עם אחוז הצלחה יותר גבוה. כלומר, במילים אחרות, שאחריי אצילי קלטינס היה השחקן המשפיע ביותר על קבוצה שהציגה יכולת הרבה יותר מרשימה מחיפה במשך כל העונה עד לאותם כמה משחקים בפלייאוף.
    הוא השחקן ששרף הכי הרבה קילומטרז׳ בבית"ר, ביצע הכי הרבה פעולות הגנה, בין שחקני ההגנה המצטיינים בליגה ומבחינה התקפית המספרים שלו טובים משל לביא (2 בישולים וגול מול כלום).

אז עם כל הכבוד לעונה הבאמת נהדרת של לביא, בראייה לטווח ארוך קלטינס הציג עונה טובה יותר חד משמעית.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש כאן נתונים עובדתיים של אחוזי הצלחה של הקבוצה כשהם שיחקו וכשהם לא שיחקו.
    לא מדובר בנתונים שמודדים חמישה או עשרה משחקים אלא נתונים שמודדים עונה שלמה ולכן לא מדובר בנתונים אקראיים.
    בשני המקרים אפשר לראות שיפור גדול אצל הקבוצות אחרי שהצמד נכנס ואני חושב שכולנו גם ראינו את זה בעצמנו, גם אם יש ויכוח מי מנצח את הדו קרב של תגלית העונה בנקודות.
    כמובן שזה לא מספר את כל התמונה, אבל זה כן נותן בסיס מסוים לדיון, ואני בוודאי לא חושב שצריך לזלזל בנתונים שהם אובייקטיבים בוויכוח כל כך סובייקטיבי כמו שמתנהל כאן.

9. gilad16 Member

אני לא מזלזל בהם בתור בסיס לדיון, אבל חסר פה הרבה.
    לפי נתוני ההצלחה שלנו במשחקים שמנשה משיח שפט אותנו לאורך השנים, שזה גם מעל 5 משחקים
    אנחנו דווקא מצליחים איתו יותר מעם רוב השופטים; אז האם זה אומר שמנשה משיח בעדנו? לא.
    בסיס אולי יש, חסר פה המון.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  10. Civil Anti Madridista

@EO11 אתה צריך להשלים עם זה שמשחקי הפלייאוף הם חלק מהעונה.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני אשלים עם זה כשכולם ישלימו ש-5/6 משחקים לא מוחקים כמות כפולה ואף משולשת. כמו שאמרתי, אם הולכים לפי השיטה הזו אז בן שהר השחקן מספר אחד של באר שבע.

12. Civil Anti Madridista

אני לא ראיתי תגובה אחת בדיון שמבטלת את העונה הנהדרת של קלטינס. לא סתם בכל אתרי הספורט ההכרעה בינו לנטע צמודה מאוד.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוצאות הסקר מדגימות עד כמה הזכרון של הישראלים קצר. זוכרים רק את הסוף.

נטע לביא הציג עונת בכורה מרשימה לכל הדעות והלוואי ושבכל עונה יהיו לנו 5-6 כמוהו, אולם המרחק בינו לבין דוד קלטינס יחסית גדול. נטע לביא הציג יכולת גבוהה בחלק מהזמן והתבלט בעיקר בזכות האופי הלוחמני שלו, אך דוד קלטינס הציג יכולת גבוהה יותר, שמר על יציבות זמן ממושך יותר והתבלט גם בזכות אופי לוחמני וגם בזכות היכולת הטכנית שבאה לידי ביטוי במסירות, יציאות קדימה באמצעות כדרור או בעיטות לשער.

EO11 אוהב/ת את זה.
  14. Butragueño מנהלים

אתה אומר בעצמך שקלטינס שמר על יציבות זמן ממושך יותר, אבל טוען שיש לנו זכרון קצר (מכאן אני מסיק שלקראת סוף העונה חלה ירידה משמעותית ביכולתו, ככה שזה סותר את הטענה שלך).
    זה שמכבי חיפה שחקה העונה בצורה מחפירה, ובקרבות הפליאוף הייתה קבוצה שבעיקר לחמה וניסתה להתגונן רוב המשחק, לא אומר שלא היו לה משחקים בה שלטה ותקפה. אקח לדוגמה את משחק גביע המדינה נגד ב"ש, אולי המשחק הכי טוב של חיפה העונה. זה היה משחק של ציון 10 עבור נטע לביא. משחק הגנה מדהים ובנוסף יכולת יציאה קדימה (למשל השער הראשון של פלט).
    אז זה קל מאוד להגיד שחיפה שחקה הגנתי רוב המשחקים אז אוטומתית התצוגה של לביא לא מרשימה.
    קודם כל, בין כל הסקרים שנעשו, הקרבות היו צמודים מאוד, כמו פה, לכן קשה לי להבין את כל הטענות של רובכם "זכרון קצר" , "קלטינס היה ענק" , "קלטינס היה גדול על לביא". פייר? אני חושב שאם היינו מחליפים בין השחקנים, שניהם לא היו נותנים הרבה לקבוצות שלהם. לדעתי, לשניהם הייתה דינמיקה טובה עם יכולת ושיטת המשחק של הקבוצה שלהם, ושניהם קדמו את הקבוצה. לא משנה אם היא הייתה התקפית יותר או הגנתית יותר. בפועל, נטע לביא הפך את מכבי חיפה לקבוצה אחרת לגמרי. מקבוצה אנמית ומביכה לקבוצה שקבוצות שוברות את הראש איך לשלוט על מרכז השדה. אתם יכולים להמשיך לדבר על סטטיסטיקות ועל גרפים של השחקנים, אבל מה שמיוחד בשני השחקנים אלה, שהם נותנים תפוקה שאי אפשר למדוד.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  15. gilad16 Member

למה? הילד של הפועל חיפה קיבל רק קול אחד.