אייאקס:מתי תחזור אייאקס להיות אימפריה באירופה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י dror_khayat, ‏24/11/04.

1. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

לא צריך לתת להם שום איתות, הם יודעים שאנחנו פה ושתמיד נהיה פה.
    אבל מי שם על הסופרקאפ ההולנדי (שיש לו דווקא שם מגניב בהולנדית: Johan Cruijff Schaal).

http://img37.imageshack.us/img37/4867/cruijffschaalplate20027kz.Xxx
    וזה כל הסיפור.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

כמובן,ובאמת מגיע גם לאגדת כדורגל כמוהו,תואר על שמו.

ובאבל,שנה שעברה למרות שהוא נתן הרבה משחקים טובים ,היו הרבה משחקים שלא ראינו אותו. אין ספק לכמות הכישרון האדירה שיש לו ברגליים. השנה אני מקווה לפריצה עוד יותר גדולה שבאמת,תסחוב את איאקס קדימה.אני אישית חושב שתוך שנה שנתיים,הוא עובר בגדול את זלאטן שהשאיר רושם גדול פה.
    (בוא נזכיר גם שבאבל הרבה פחות בעייתי מזלאטן,שהאוהדים של איאקס לא ממש אהבו אותו בגלל האישיות הבעייתית שלו. )

3. Spanish Weapon Member

הבעיה עם אייאקס , וזה חורה לי , שהם רק משחררים ומשחררים.

במקום להתסכל על עתיד שופע מבחינה מקצועית הם מסתכלים רק על העתיד הכלכלי.

במקום להשאיר את הכשרונות של מחלקת הנוער שלהם , הם מייצאים ועושים כסף.

4. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

שוב, זה לא שבאייאקס רוצים לשחרר את הכוכבים שלהם אחד אחרי השני, זה בגלל שהשחקנים רוצים להתקדם הלאה (ולקבל משכורת גבוהה יותר בקבוצה קצת יותר עשירה).

5. Spanish Weapon Member

תאמין לי שלאייקס לא חסרים אמצעים על מנת להעניק אותם לשחקני הבית בשביל שיישארו , היא פשוט רוצה לראות עוד כמה מיליונים טובים של דולרים על הגידולים שלהם וזאת הסיבה העיקרית שאייאקס עומדת על אותו המקום כבר כמה שנים לא מבוטלות.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אז זהו,שלא.

תאמין לי איאקס עשו הרבה כדי להשאיר את הכוכבים אבל איאקס לא יכולה להתמודד עם הסכומים של אינטר,יובנטוס,רומא וכו'. בדיוק כמו שPSV לא יכלה להתמודד עם הסכומים שיונייטד ובארסה הציעו על פארק וואן בומל ואם הרצון של שניהם לעזוב.

השחקנים רואים את הכסף הגדול בליגות החזקות, והמשכורות המפוארות,ורוצים לעזוב.להשאיר שחקנים בכח,זה לא מה שאיאקס צריכה לעשות.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/05
  7. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

יש לאייאקס ניסיון בלהשאיר שחקנים בניגוד לרצונם, אחרי הזכיה בגביע האלופות ב-95. פיפ"א התערבה, השחקנים הועברו ללא כל תמורה (חוק בוסמן) ואייאקס הפסידה הרבה מאוד כסף כתוצאה מכך.

8. Joel Gion Member

ואן דר סאר, דני בלינד, נראה לי שסילוי הזה (החטיא פנדל בגמר של 96 למי שזוכר), סיידורף, רייקארד, ליטמאנן, רייזיחר, אוברמארס, דוידס, דה בור ומוסמפה (לא בטוח).

9. קלייברט Member

נראה לי שהאחרון זה קאנו.

10. dror_khayat Member

אחל'ה תמונה הבאת סניידר.של הקבוצה מ 95'.לדעתי הקבוצה הטובה בהסטוריה של המפעל הזה.אאיאקס של אז היתה פי אלף טובה יותר מכל קבוצה כיום באירופה.

11. Ampelmann Member

מממ...מה בדיוק היה מקרה 95' ומה הקטע עם חוק בוסמן הזה, אם אפשר בבקשה לדעת?

12. dror_khayat Member

בקצרה:ב 95' היתה לאייאקס את אחת הקבוצות החזקות בהסטוריה של הכדורגל העולמי.הקבוצה פשוט דרסה את הליגה ואת כל אירופה בדרך לזכייה בגביע האלופות,ולא הפסידה משחק אחד במשך שנה וחצי לפחות.קרעה את מילאן הגדולה של קפאלו,את ביירן מינכן,את ריאל מדריד,ונתנה תצוגות כדורגל בלתי נשכחות.אני לא אגזים אם אני אגיד שכיום אין קבוצה בעולם שמגיעה לקרסול של אותה אייאקס.
    רק מה?בסוף עונת 96' פרץ חוק בוסמן הארור(!!!!) שבגללו אייאקס שחררה את מרבית שחקניה ולא קיבלה עבורם כמעט שום פרוטה.השחקנים שעזבו קיבלו הצעות מפתות מקבוצות עשירות ברחביי אירופה,וכידוע,אייאקס לא יכולה להתחרות בתקציב של הקבוצות מהליגות הגדולות.וכך למעשה אותה קבוצת החלומות התפרקה והתפזרה לאירופה.
    חוק בוסמן בעצם מאפשר לקבוצות לקנות כמה זרים שהן רוצות ללא הגבלה.פעם זה היה מוגבל ל 3.
    זה בתמציתיות,הסיפור העצוב של חוק בוסמן ואייאקס.

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

איאקס של 95 הייתה הקבוצה הגדולה בכל הזמנים. בכלל בלי ויכוח.

14. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

עם כל הכבוד (ולאייאקס יש לי תמיד כבוד), עכשיו יש דיון לליגה ההולנדית, אולי תתנו לדיון הזה לשקוע?

וכן, אין על אייאקס של 95'. דור הזהב של הכדורגל ההולנדי שלא הצליח להגיע לשום הישג משמעותי בזירה בינלאומית...