אייל ברקוביץ' ופורטסמות'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏8/1/04.

1. ArsenalFan Member

טוב, הגיע הזמן לעשות קצת סדר אחת ולתמיד...

נכון לימי דיוויז'ן וואן, שם ברקוביץ' היה מצוין והיה השחקן המרכזי של סיטי בלי עוררין. לא לאחר מכן. נורא יפה לבוא ולומר את זה, רק שיש דבר שנקרא עובדות שקצת סותר את הדברים האלו. כבר בעונה שעברה קיגן הבין היטב שהוא לא יכול שמשחק ההתקפה שלו יהיה תלוי באייל ברקוביץ' בפרמייר ליג גם בגלל שאיל לא היה בשיאו (היו לו משחקים טובים, אבל הרבה יותר משחקים חלשים), ולכן היו משחקים לא מעטים שברקוביץ' לא שיחק או לפחות לא פתח בהם. אחרי שסיטי חטפה חמישייה בבית מארסנל ואחרי שכל המשחק של סיטי התפורר ברבע שעה, קיגן התחיל באופן סדרתי להחליף את ברקוביץ', לפעמים גם במחצית, או לא להעלות אותו בכלל בהרכב ובמקרה הטוב לתת לו דקות פה ושם. בסיום העונה ראו היטב שברקוביץ' כבר לא בתכניות של קיגן. זה לא בא סתם מהחלטה של הרשע המרושע (האנטישמי?) קווין קיגן לבצע איזו ונדטה בברקוביץ' המסכן. בינתיים, מי שהתבכיין בקיץ היה ברקוביץ' בעצמו.

הזיכרון הקצר. לברקוביץ' היו כמה יציאות, בעיקר בתחילת העונה שעברה (הדרבי נגד יונייטד, למשל), אבל עונה מיוחדת בטח לא הייתה לו, הוא לא היה "שותף בכיר" להצלחה היחסית של סיטי, והוא התקשה להראות את היכולת שלו מדיוויז'ן וואן בפרמיירשיפ. שחקנים כמו ניקולאס אנלקה, מארק ויויאן פו ז"ל, ואפילו עלי בנארביה (כן, היה שחקן כזה, ואוהדי סיטי אהבו אותו לא פחות מברקוביץ', אולי יותר) היו חלק הרבה יותר משמעותי בהצלחה היחסית של הסיטי.

מי אמר שזה בגלל שהוא נעלב ממנו? ברקוביץ' בעצמו! ברקוביץ' איבד את המקום שלו בהרכב מסיבות מקצועיות, קיגן ידע שהוא חייב שינוי בקישור כדי להחזיק טוב יותר בפרמייר ליג, בעיקר השנה, אם לסיטי יש בכלל שאיפות. הוא נתן לשחקנים כמו בארטון להתקדם, הביא את טארנט, בוסוולט וריינה כדי לתת לו עוד אופציות לשמירה במרכז השדה, הביא את מקמנמן וסינקלייר ונתן לרייט פיליפס עוד המון קרדיט כדי לספק יותר תחכום באגפים. את כל זה הוא עשה בגלל ונדטה באייל ברקוביץ'?! או בגלל שהוא ניסה להכניס שינויים בקבוצה?

בינתיים מי שהתנהג כמו ילד קטן הוא ברקוביץ' התככן והמפונק (זוכרים את מרטין או'ניל?), שלא ידע לשבת בשקט ולחכות להזדמנות שלו בלי ליצור בעיות, ושברגע שמישהו שם לו מקרופון בפה, הוא פתח את הג'ורה והוציא רפש מיותר. זו התנהגות של ילד קטן, לא החלטה לגיטימית של מנג'ר לא להעדיף שחקן בהרכב.

2. KirkH Member

איזה מזל שבהודו לא יודעים מי זה ברקוביץ'... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

אני פשוט לא מבין את מי שמתלהב מהדברים של ברקוביץ' - לפחות לדעתי, לצאת עם כאלה התבטאויות יום אחרי שאתה עוזב את המועדון זה תת רמה. אם הוא כל כך צודק וכל כך מאמין בדרכו למה לפני שבועיים וחצי (כשהיה לו שמץ של סיכוי לחזור לרוטציה של קיגן) לא רק שלא שמעו ממנו כאלה דברים אלא גם שמעו דברים ברוח הפוכה? מה קרה? בשבועיים האלה קיגן השתנה?

ואני שוב אומר, עם כל הכבוד לאייל, הוא לא האיש שישאיר את הקבוצה הזו בליגה העליונה. בלי קשר אחורי איכותי הם אולי ימשיכו לכבוש בצרורות - אבל מול קבוצות טיפה יותר יציבות, הם בדרך כלל גם יקבלו אחד יותר לרשת שלהם.

3. Hammers Fan Member

לפעמים אני משתגע מהאובססיה שיש לתקשורת/אוהדי כדורגל בארץ כלפי ברקוביץ'. מה כבר לא שמעתי- "ברקוביץ' הקשר הטוב באנגליה", "ברקוביץ' היה יכול בקלות להשתלב בארסנל או מנצ'סטר יונייטד", "אין לו אופי בעייתי, הוא פשוט אומר את מה שיש לו על הלב"...

הגיע הזמן לעשות לזה סוף.

אייל ברקוביץ' הוא אחד השחקנים היותר בלתי נסבלים באנגליה, הוא השאיר מאחור 4 קבוצות שפשוט בזות לו ולהתנהגות שלו, הוא השגריר הגרוע ביותר שיכול להיות לנו באי הבריטי, למרות שהוא דוגמא מושלמת לישראלי הממוצע...

זה התחיל בבגידה, שלכאורה נראתה קטנה וחסרת חשיבות בסאות'המפטון. הסיינטס נתנו לו את הבמה ואת הסיכוי שכל שחקן חולם עליה באנגליה - השאלה + אופצייה לרכישה בסוף העונה. ברקו הרשים ובסוף העונה, כשהוצע לו חוזה בדל, הוא שיחק אותה סופרסטאר, התעלם לחלוטין, ובכלל שקל הצעות מטוטנהאם ו-ווסטהאם. מקריאות ה"ג'ודאס" בעונה שלאחר מכן הוא בטח לא היה מופתע.

ווסטהאם- מה הוא לא עשה בשתי עונות מסכנות... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx זה התחיל בשחרור הצהרה שמטרתו היא לעבור לאולד טראפורד בעוד כמה עונות (מנהג ישראלי שעובר על כל חוקי הכבוד והנאמנות באנגליה), המשיך במכות באימונים (לא אשמה ישירה שלו, אבל הוא לא טלית שכולה תכלת) וזה נגמר בספר השערורייתי שלו, בו הוא בוכה שדי קאניו מרוויח יותר ממנו, וטוען שפראנק לאמפרד משחק רק בגלל אביו עוזר המאמן (תראו איפה הוא ואיפה לאמפרד).

ואז שסוף סוף חשבנו שהוא התבגר, בא הריב המתוקשר שלו עם מרטין אוניל בסלטיק. על פי ברקוביץ' הוא רמה מעל כולם באימונים והמנג'ר פשוט "מתעלם ממנו". כמובן שהוא לא ויתר על יציאות כמו "אני לא אוותר להם על שקל" וכו'.

גם כשברקו חתם בסיטי ונדמה כי סוף סוף הגיע לבית חם ויציב (הקבוצה בא שיחק הכי הרבה- שנתיים וחצי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx) הוא איכשהוא שוב הסתבך עם קיגאן, דבר שלא צריך להרחיב עליו נוכח האקטואליות של כל העניין.

השורה התחתונה היא שברקוביץ' כן בעייתי, ברקוביץ' לא בין הקשרים הטובים בבריטניה, ובטח שעם האופי המעוות שלו הוא בחיים לא היה מצליח להשתלב בקבוצה גדולה כמו מנצ'סטר יונייטד או ארסנל. מקצוענות זה חלק בלתי נפרד מהכדורגל.

ברקוביץ' שחקן כשרוני, אני מודה (אם הוא לא היה, הוא מזמן היה עף חזרה לארץ), אבל הקירקורים סביבו בארץ מוגזמים, ההשתלטות של הקבוצות בהן הוא משחק על מסכי הטלוויזיה על חשבון משחקים איכותיים באמת מוציאה מהכלים והכי מרגיז לשמוע את אותן הצהרות נוסח "אייל בין השחקנים הטובים באירופה".

ובכלל אם נכנס לכל הנושא של הישראלים, לדעתי יש שחקנים כשרונים בדיוק כמו ברקוביץ' ואף כשרוניים ממנו (אני התלהבתי משלומי ארביטמן של בית"ר, יכול להיות תוספת מעניינת לפטישים המגמגמים), שבקלות יכולים להשתלב באנגליה ולנסות איכשהוא לבנות מחדש את הכבוד הישראלי שברקוביץ' רמס.

אבל זו כבר סטייה מהנושא...

4. burning soil Member

עם חלק מהדברים שנכתבו על ברקוביץ' כמו האופי וההתנהגות אני מסכים,
    גם לגבי אי היכולת ההנהגה להביא את הסיטי לצמרת אני מסכים,אבל להגיד
    שברקוביץ' לא היה חלק חשוב בסיטי בעונה הקודמת? ברקוביץ' עזר לסיטי
    להתאקלם בתחילת העונה,נבחר למצטיין במשחקים מס' פעמים,וגם הוביל
    את הקבוצה לתצוגות טובות,חצי שנה איל לא שיחק בגלל סיבות מקצועיות?
    מצחיק להגיד דבר כזה,במיוחד אם לשחקן יש מוטיבציה ורצון לשחק,והוא
    מראה את זה באימונים.

5. ArsenalFan Member

מעניין מה יש לאוהדי הסיינטס לומר היום, כשברקוביץ' עבר דווקא לפורטסמות'. אני משוכנע שזה לא הוסיף לו נקודות פופולריות בסאות'המפטון... כ"כ חבל שהדרבי בסנט מרי'ז כבר היה, אני רק מקווה שאוהדי סוטון יבואו לפראטון פארק לדרבי וישמיעו את קולם.

מעבר לכך, אני מסכים עם כל מילה. ברקוביץ' הצליח ליצור לעצמו תדמית בקרב הקהל האנגלי של שחקן מגעיל, ומעטים האיצטדיונים שברקוביץ' לא זוכה בהם לקריאות בוז אחרי פחות מחצי שעה שהוא משחק. והוא זוכה להן בזכות ולא בחסד, יש לומר.

ועדיין לא הבנתי מה הבעייה שמישהו נחשב לשחקן ספסל (או פחות מזה) בגלל סיבות מקצועיות, גם אם קוראים לו אייל ברקוביץ' (אפשר לחשוב). זה עד כדי כך לא הגיוני, או חסר תקדים בכדורגל העולמי?

6. ArsenalFan Member

אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אם אפילו הבוגד המפונק ניקולאס אנלקה הספיק ללמוד טיפה להתנהג, אחרי שהיה כפוי טובה לארסן ונגר ולארסנל, אולי יבוא יום וברקוביץ' יחזור בו.

7. KirkH Member

לדעתי זו דוגמא קלאסית להשפעה של התקשורת הישראלית שגם נובעת מהסיקור של ספורטאים ישראלים בחו"ל באופן כללי.
    בטח שאייל ברקוביץ' הוביל את הקבוצה לתצוגות טובות, הוא קשר עושה משחק - ב99% מהמקרים כשהקבוצה מנצחת \ משחקת טוב לקשר שבמרכז יש חלק לא מבוטל בעניין. אז כן לפתיחה הנאה של הליגה (שמסתכמת בניצחון על לידס) יש לאייל מניות. מצד שני, מה עם הופעות רעות? בזה לברקוביץ' אין חלק? אם הוא בתור קשר עושה משחק לא מצליח לגרום לקבוצה שלו לייצר מצבי הבקעה זה באשמת קיגן פתאום? בולשיט!!!
    כמו תמיד התקשרות בארץ מזיינת בשכל. ברקו איבד את המקום הבטוח שלו בהרכב כבר בעונה שעברה כי הוא לא היה טוב, כל הבניה של השיטי בקיץ נעשתה תוך כדי הדגשה של המעמד החדש של ברקוביץ' - שחקן ספסל.

גם לומר ששחקן כמו ברקוביץ' עזר למועדון כמו השיטי להתאקלם בפרמייר זה מצחיק. פיטר שמייכל, דאן, פואה (ז"ל), אנלקה ובנרביה לא ממש היו זקוקים לעזרה של "הקוסם", מה גם שקשה לי לראות מישהו נתלה בתמיכה של ברקו במגרש האימונים. הוא לא ממש השחקן שיחנוך ויתפח שחקנים צעירים.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתברר שהוא כנראה לא למד עד כדי כך.....אנלקה

9. burning soil Member

ידיד היקר,כנראה שכחת,שלפני משחק הפתיחה של הפסד הסיטי
    ללידס בעונה הקודמת,ישבו רמי ויץ ואבי מלר ודיברו על כך שאיל ברקוביץ'
    ייתקשה לחזור על התצוגות מהליגה הראשונה,דיברו על העניין שהפריימר
    ליג ברמה גבוהה יותר,ושההגנות חזקות יותר,ולכן לדעתי ברקוביץ' לא
    זכה להאדרה מהתקשורת,אני לא מבין למה לחפש הקטנות,עם זאת אני חוזר
    ואומר שברקוביץ' היה שחקן לגיטימי בעונה הקודמת,הוא היה בורג חשוב
    בקבוצה,למרות שאיבד את מקומו בהרכב בסוף העונה,ולמרות תצוגות
    חלשות.

ודרך אגב,אולי התקשורת הישראלית האדירה את ברקוביץ',אבל גם האוהדים
    של הסיטי תמכו בו עד יומו האחרון בקבוצה,הוא נבחר למצטיין ע"י התקשורת
    האנגלית ולא על ידי הישראלית.

10. KirkH Member

נתחיל מזה שלפתוח כל יום ראשון עיתון ולראות כותרת שמדברת על מעללי ברקו וקבוצתו למרות שהסיפור המרכזי בכלל מגיע ממשחק אחר זה ניפוח תיקשורתי.
    נמשיך עם זה שהתקשורת האנגלית לא בחרה בו למצטיין יותר מדי פעמים - גג בשלושה משחקים, כמו שאמרתי נוטים לזכור לו את העניין הזה ולא לייחס חשיבות דומה למשחקים שהוא פשוט הסריח את הדשא ותקע את השיטי (ולא חסרו כאלה).
    אייל ברקוביץ' נוגע מסיט כדור נייח למארק ויוייאן פואה שמרים לנגיחה וגול של אנלקה = אצל התקשורת בארץ זה נקרא להתחיל מהלך...

כן הוא היה שחקן לגיטימי, סו וואט? זה לא משנה את העובדה שאף אחד לא ספר אותו מהרגע שהוא הגיש את בקשת ההעברה. זה גם לא משנה את העובדה שהאוהדים של השיטי תומכים עד היום בדארן האקרבי וניקי וויבר - הם יתלו בכל שערה של תיקווה.
    תאמין לי שהיום אחרי הליכלוכים שהוא מפזר גם הם לא מתים עליו.

11. burning soil Member

ציינתי שלאיל היו גם משחקים חלשים,לא אמרתי שהוא שחקן
    ברמות הגבוהות ביותר,אבל אני לא מסכים עם דברים שנאמרו כאן
    ואת עמדתי הבעתי.

12. ברוק Member

אם תשאלו אותי ברקוביץ ויעקובו זה שילוב קטלני!!!!!!!!
    כמה גולים פורתסמות תבקיע ווואי ווואי וואי!!!

13. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

ברקוביץ' הוא כבר לא מה שהיה פעם. אני לא יודע עד כמה הוא ויעקובו יהיו שילוב קטלני... יעקובו שחקן לא רע אבל ברקוביץ'... אני חושב עבר את השיא.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

את השיא הוא עבר וזה בטוח..השיא היה בווסטהאם..השאלה אם עכשיו הוא יכול להוביל את הסיטי..ונראה לי שכן.
    הוא שחקן מצויין..
    ודרך אגב..מתברר שכנראה לא רק ברקוביץ לא מת על קיגאן..אחרי שאנלקה אמר בזהירות שהוא לא מבין את ברקו מתברר שגם אנלקה לא יותר מדי מאושר בקבוצה מסיבותיו שלו.

15. Julian Joachim Member

ומה אתה מנסה לומר זיו? אנלקה אף פעם לא היה גאון הדור, ואני מנסה להיות עדין.