אייסוקר בחר - גילי ורמוט שחקן העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏22/5/10.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל, נתחיל מכך שאני חושב שמצטיין העונה לא חייב לבוא דווקא מהקבוצה האלופה. אחרי הכל, שער בודד בתוספת הזמן הוא זה שהכריע את האליפות, אז למה שבגללו כושר השיפוט שלנו יפגע? אם שחקן נתן עונה גדולה והביא את עצמו ליכולת טובה, מגיע לו שיתוגמל על כך.

אחרי התלבטות גדולה בין שלומי ארבייטמן לגילי ורמוט, החלטתי לבחור בחלוץ הירוק. 28 שערים, כשהוא פותח רק ב-23 משחקים, זה ראוי למלוא התשבוחות. בטח לקול הצנוע שלי בסקר.

2. Number 8 Member

גילי ורמוט, ביי פאר.

לא צריך לדבר יותר מדי, פשוט להסתכל על המספרים שלו - 16 שערים ו-23 בישולים(!). אפשר לומר מאזן מושלם עבור קשר. הבחור נתן עונה גדולה ובעיקר הופיע למאני טיים, אם זה הבישולים שלו במשחקי הפלייאוף, השער הכל כך חשוב במשחק האחרון נגד בית"ר וכמובן הצמד הגדול בגמר הגביע שהעניק להפועל את הגביע. כמה שאני לא אוהב להחמיא להפועל, אבל כשמגיע אז מגיע. שחקן ענק.
    גם לשכטר מגיעות הרבה מחמאות, ואם הפועל תצליח להשאיר אותו ואת ורמוט, שאלו שני השחקנים שעשו את הפעל העונה, אלי גוטמן יכול להיות קצת יותר רגוע לגבי העונה הבאה. גם לארבטמן מגיעות מילים טובות אבל לפי דעתי העונה הזו הייתה די בפוקס ובעונה הבאה הוא יחזור להיות אותו חלוץ בינוני פלוס.

על דה סילבה אין יותר מדי מה להוסיף... העובדה שליל תשלם עליו 2.5 מיליון יורו, שזה יוצא 13 מיליון שקל פחות או יותר, וזו ההעברה הכי גדולה בכדורגל הישראלי עד כמה שאני זוכר, העובדה הזו אומרת הכל.

3. alexshw Member

מסיללה. זר ענק, שהתקדם בצורה מצוינת העונה.
    נתן עונה גדולה למרות העומס הפיזי - משחק שנתיים ברציפות בלי שום מנוחה
    מגיע לו לשחק בפרמייר ליג בעונה הבאה.

4. מיכל3 Member

בחרתי בארבייטמן, זו עונה של פעם בחיים וברור שבעונות הבאות הוא לא יבקיע מספר כזה של שערים. מגיע לו לאור מספר המשחקים שהוא שיחק ביחס לשערים שהוא הבקיע. שינה את דעתי עליו באופן מוחלט, אני מקווה שתהיה המשכיות מסויימת גם אם לא בכמות כזו של שערים. מלך :aaa8:

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/10
  5. burning soil Member

אולי נראה שלורמוט ושכטר היתה השפעה גדולה יותר על הדאבל,
    אבל דה-סילבה לא בליגה שלנו. פשוט שחקן מעולה.

6. איגור .פ. Member

לצערי גילי ורמוט ,אחד הגורמים לעונה המצוינת של הפועל ת"א ולדאבל זה גילי ורמוט ,אני לא חושב שהפועל ת"א היית עושה השגים כאלו בלעדיו.

שחקן השנה שלי הוא ללא ספק וללא וויכוח גילי ורמוט.

7. N כמוני Member

קשה קצת להגיד לבחור שחקן מהאלופה, כי במקרה הזה האליפות הוכרעה רק בגלל הפרש שערים. מה גם שהטענה הזאת לא נכונה. לפעמים שחקן אחד משדרג את הקבוצה ברמה גבוהה וזה לא מספיק לאליפות. שחקן מאשדוד יכול לתת את עונת חייו וזה יספיק רק למקום 5 מקסימום.
    השחקן שהכי שידרג את הקבוצה שלו, וגם הפגין יכולת אישית הכי גבוהה הוא פיטר מסיללה.מאוד יכול להיות שאני משוחד, אבל לא ראיתי השנה בליגת העל מגן שהוא גם מהיר גם יוד לתקל כמו שצריך,,גם יודע להרים בצורה סבירה, גם יכולת טכנית טובה, כמו מסיללה, בוודאות הזר הכי טוב שהיה כאן השנה. וכמה עצוב גם בוודאות לא יהיה כאן שנה הבאה.

8. Don Joan Roman Member

גילי ורמוט
    הכישרון תמיד היה שם והשנה הזאת הוא הוציא אותו החוצה והוציא אותו בגדול, משחקים נפלאים באירופה, משחקים נפלאים בליגה וגביע כשהשיא היה הצמד הנהדר בגמר מול בני יהודה, עונה גדולה של גילי ורמוט שהיה דומיננטי גם במשחקים הגדולים בניגוד לארבייטמן, שכטר ומסיללה, הוא היה שם בכל רגע ורגע בעונה המדהימה של הפועל יחד עם דגלאס דה סילבה שלא בחרתי אותו רק כי אני אוהב יותר שחקני התקפה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/10
  9. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

פיטר מסיללה, למה דווקא הוא פשוט תראו את מה שראוליטו (דור?) רשם ותבינו .
    מ-ס-י- ש-ל-נ-ו

10. הכדור לא עגול Member

בוזגלו !!!! (האבא).
    זה שחקן העונה שלי !
    נראה בכל פוזה, בכל שידור, הרוויח הכי הרבה כסף לדקת משחק ו....מבוקש באינטר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

ואחריו, ורמוט.
    ללא ספק הכדורגלן הטוב ביותר השנה. אחד כזה שבאים בשבילו לראות משחק, כזה שכל דקה אתה מצפה למשהו, וכזה שכשאתה מצפה, הוא מקיים.

11. שלו Guest

מאור מליקסון - הפועל באר שבע
    http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/124/250.Xxx
    מאור מליקסון שהגיע להפועל ב"ש לפני שנתיים בהמלצתו של גיא לוי, החזיר את הקריירה שלו לחיים ואת באר-שבע למפה. הקשר המצטיין של הקבוצה עבר עונה שנייה חלומית בהפועל ב"ש כאשר הוא מקבל את סרט הקפטן בחיתוליה ומסיים אותה עם מאזן של 12 בישולים ו 9 שערי ליגה כשהוא משחק בתפקיד הקשר. אם תשאלו את אוהדי הפועל ב"ש, כולם כאחד יגידו לכם שהשנה הקבוצה לא הייתה ללא המאור הגדול. שחקן צנוע ומוכשר מאין כמותו, ללא ספק שחקן העונה שלי.

12. yakov_y YNWA

Robbie Fowler
    עם כל הכבוד למאור מליקסון שנתן עונה גדולה, אין פה מה להשוות בינו לבין גילי וורמוט.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/10
  13. uriazu Member

אין לי ספק שוורמוט הוא שחקן העונה, עשה קפיצה מדרגה אדירה, נתן משחקים גדולים בליגה, בגביע ובאירופה, לצד המון בישולים ודריבלים שהובילו לשערים יש גם את השערים עצמו, היה שם גם במשחקים מכריעים, אני בעיקר זוכר איך במו רגליו הוא השווה וכמעט הפך משחק נגד מכבי נתניה ב10 דקות האחרונות, לא ראיתי כזה חוסר אונים מול שחקן בכל העונה מאשר באותו משחק, שיפר מאוד את המסירה שלו ומשחק העומק שלו, השתפר במצבים הנייחים ובהגבהות, ובעיקר השתחרר אצלו איזה בורג והוא נטף ביטחון לקבוצה ולעצמו לאורך כל העונה, יש לדעתי קשר רב לחברות שלו עם שכטר.

מקום שני אני אישית נותן לדגלאס על עונה נדירה, בלם שהיה גם קשר אחורי, התקפי וחלוץ, משחק ראש אדיר, סכנה בכל מצב נייח וחומה בהגנה, נתן הצגות נדירות בהגנה תוך כדי התפרצויות התקפיות אדירות, ללא ספק שחקן שראוי לרמות הרבה יותר גדולות, יכול להשתלב בכיף בכל ליגה באירופה אם ימשיך ביכולת הזאת.
    בלם ברמה אדירה.

מקום שלישי אני נותן לשלומי ארבייטמן, 28 שערים הם לא דבר שבא כל יום, בעיקר שנתן המון משחקים בספסל, בניגוד לאיתי שכטר שסבל מירידה בכושר בסוף העונה הוא שמר על יציבות לכל אורך הדרך, בעל משחק ראש שלא היה מבייש חלוצים גדולים בעולם, שיפר מאוד את הסיומת שלו, הפך ממחמיצן למניה בטוחה מול השער, כנראה שהעבודה עם אלון מזרחי עשתה את שלה כי השנה ראינו חלוץ אחר, אני גם חושב שהנתונים הפיזים שלו והעובדה שהוא שחקן שעובד הרבה ויש לו מיקום אדיר יכולים לעזור לו באירופה.
    אני באמת חושב שהספסול המיותר שלו במשחקים מסוימים גרמה לאיבוד נקודות גדול של חיפה.

הפתעות העונה שלי הם:
    מאור מליקסון - נתן קפיצת מדרגה, בישולים ושערים, מהלכים יפים, חבל שיישאר במקום הזה עוד עונה.
    אבי ריקן - קשר מאוד ורסטילי, טכני ועם ראיית משחק טובה, קשה לו בעמדת המגן, כששיחק קשר נתן משחקים מצוינים.
    שירן ייני - הפך מקשר פרווה לקשר אחורי קלאסי, עם שחקנים קצת יותר טובים לידו הוא היה בולט יותר, משחק הגנה והקרבה טוב + ויכולת טובה להניע את המשחק קדימה. (חבל שתוקעים לו את ז'אן ליד כל כך הרבה)

14. yedidel Member

סליחה? מה רע במקום הזה?

ובכלל, עם כל הכבוד לורמוט שנתן עונה גדולה, צריך לזכור שהיתה מסביבו קבוצה. הרבה יותר קל לשחקנים כאלה לבלוט שהכדור רוב הזמן אצלך (כלומר שיש לך הגנה וקישור אחורי חזקים). אין ספק בכלל שאם יש למליקסון חלוץ כמו שכטר בקבוצה הוא מסיים עם 20 בישולים בלי למצמץ, מי שראה את ב"ש העונה יודע שקדוסי ובדש הבקיעו 1 ל-5 פעמים שהוא שם אותם לבד מול השוער.

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/10
  15. yakov_y YNWA

מה זה משנה אם למאור מליקסון היו שחקנים בהפועל ת"א כמו איתי שכטר, ביברס נאתכו וערן זהבי או שהיה להם את דוד רביבו וברק בדש.
    נראה לך שבקבוצה אחרת מאור מליקסון היה משתלב כ"כ טוב והיה השחקו המוביל של הקבוצה, אותו דבר אני יכול להגיד על שלו מנשה או חן עזרא ממכבי נתניה.