אייסוקר בחר - ליאור רפאלוב שחקן העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏1/6/11.

1. Raulito Madridista

ערן זהבי הוא שחקן העונה שלי לעונת הכדורגל שזה עתה תמה. לו היה הסקר נערך בחודש מרץ - לאף-אחד לא היה ספק מי היה קוטף את רוב הקולות. אבל זהבי נחלש בישורת האחרונה כמו יתר חבריו וזו אחת הסיבות שהפועל לא זכתה בכתר. אבל זהבי נפרד בטעם מתוק עם בישול בגמר הגביע מה שהוביל לתואר. מתחילת העונה אני אומר שערן הוא השחקן המרכזי בהפועל, לאחר הפציעה של שכטר וירידת המתח של ורמוט. הוא תמיד היה השחקן שיקח את הכדור ברגעים המכריעים במטרה לנצח וזה הצליח לא פעם. ערן הציג סטטיסטיקה מדהימה ופתח את העונה בסערה. אי-אפשר להתעלם מכל-כך הרבה התעלויות במאני-טיים - שער ניצחון בדרבי, בעיטה חופשית נגד מכבי חיפה, בעיטת המספרת נגד ק"ש וכמובן גם ההצגות בצ'מפיונס ואין אחד באירופה שלא ראה את השער נגד ליון. ערן לא לחינם השיג את החוזה האדיר בפאלרמו. הווינריות שלו כל-כך תחסר לנו.

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/f-400/893436-5.Xxx

במקום השני, כמובן: ליאור רפאלוב. לא הייתה לו אפשרות להוכיח את עצמו באירופה ומן הסתם הוא תרם פחות. היה יותר קל השנה להצליח במכבי חיפה מאשר בהפועל ת"א העייפה ועמוסת הלחץ. אולי העובדה שרפאלוב שיחק העונה פחות - הועילה לו. אין ספק שהוא שידרג את היכולת שלו - פחות טריקים ויותר גולים ותאכלס, אבל צריך רצף ארוך יותר וגם קבלות באירופה. לזהבי היו את שניהם.

3) אריק בנאדו - הגיע אחרי עונה מחורבנת בבית"ר והתחיל ברגל שמאל כשהושפל אפילו על-ידי אלישע. אחרי שבנאדו לא שותף אפילו לא בגביע הטוטו אני זוכר דיבורים בנוגע לפרישה - הגיל עשה את שלו. וכמו בתסריט מהאגדות - מרגע שחזר להרכב פשוט תקע יתד ב-11 של אלישע לוי. לא מהיר כבעבר ופחות חזק פיזית - אבל כל-כך חכם ובעל ניסיון עשיר. בראבו בנאדו.

לא הרבה אחריהם - תומר חמד. קיבל צ'אנסים בעיקר בחצי השני של העונה והציג חוש מצויין לכיבוש - בעיקר בזכות משחק הראש הנפלא שלו. שקט, צנוע, עובד קשה - כל המאפיינים של מכבי חיפה העונה.

היו השנה שני חלוצים שהבקיעו המון שערים בליגה ובכל-זאת אני לא רואה לנכון להעניק להם את תואר שחקן העונה ואני אסביר:

טוטו תמוז - מצחיק אותי שדווקא הוא סיים כמלך שערי הליגה בתור שחקן של הפועל ולא איתי שכטר, רונן חרזי בזמנו או יבואה שפתח בסערה(2008-09). שמר על יציבות והבקיע הרבה שערים וגם היה השחקן היותר קבוצתי מבין חבריו לחוד - אבל קפא ברגע האמת. כשהקישור של הפועל נתקע הוא מעולם לא ניצח משחק לבדו למעט מכבי נתניה ובני-יהודה. אני מדבר בעיקר על משחק העונה בחיפה, על תצוגת הנפל בטדי - משחקים בהם הפועל הייתה נואשת לפעולה טובה של אחד מהחלוצים שלה.

אלירן עטר - הצליח מעבר למצופה וביחס לעונת בכורה היה טוב מאוד אפילו. אולי עבור חלוץ גולים הם העיקר - אבל לא רק. עטר חייב לשפר עוד המון דברים בסגנון המשחק שלו ואני לא זוכר אף משחק גדול - דרבי, משחק נגד מכבי חיפה או בתחילת העונה נגד קבוצת צמרת - שהוא בא לידי ביטוי.

בנוגע לפדרו גלבאן - לא ראינו משהו חדש בהשוואה לשנתיים הקודמות. סטטיסטיקה מרשימה מאוד ביחס לשחקן קישור - השחקן המוביל בבני-יהודה. אבל מה לעשות שעד שלא יוכיח את עצמו בקבוצה גדולה - הוא לא יקבל יחס אחר. לא סתם בוחרים שחקן עונה מקבוצות גדולות.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/11
  2. Number 8 Member

לכל אותם חבר'ה שהיו כל כך בשוק שאלירן עטר נמצא ברשימה - או שלא ראיתם מספיק משחקים של מכבי העונה או שאתם פשוט לא מבינים בכדורגל, חד וחלק.
    אלירן עטר הגיע בכלל בתור מחליף לקולאוטי וברק יצחקי ובעזרת מזל הוא נכנס להרכב של מכבי ועשה חיל, שבר את הסטיגמה המטופשת של קללת החלוצים והיה השחקן היחיד(בוזגלו מקום שני) שתיפקד במכבי. זה לא מצחיק אבל בלי עטר וה-18 שערים שלו, אני בספק אם מכבי הייתה בכלל בפלייאוף העליון. 18 שערים לחלוץ במכבי ת"א... מישהו זוכר מתי זה קרה בפעם העונה? אז בסדר, אולי יש שחקנים שמגיע להם יותר אבל אלירן עטר חייב להיות בחמשת המועמדים לפחות, אי אפשר להתעלם מכל מה שהוא עשה העונה.

בנוגע לתומר חמד - אם זה היה שחקן חצי עונה ופלייאוף אז תומר חמד היה זוכה אבל אני מזכיר לכולם שאת השער הראשון שלו הוא הבקיע רק במחזור ה-15. אז נכון שמאז הוא לא הפסיק להבקיע והיה אולי השחקן הכי חשוב במכבי חיפה, אבל בואו לא נהיה עם זיכרון קצר.

בקיצור, אני רוצה להיות אובייקטיבי אבל קשה לי במקרה הזה... אני פשוט התאהבתי באלירן עטר. נכון שיש לו דברים לשפר, בעיקר האגואיסטיות שלו אבל הוא תרם כל כך הרבה למכבי העונה ובאמת היה טוב כמעט בכל משחק ששיחק, אם זה כמובן השערים, השיתוף פעולה עם בוזגלו שהיה מצויין וכמובן היכולת האדירה שלו שבלעדיו לא יודע איפה היינו היום. מה שגם האהבה שלו כלפי האוהדים רק מוסיפה ועושה אותו עוד יותר גדול וחשוב.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/257/082.Xxx
    אלירן עטר בחור אחושרמוטה, אלירן עטר עולה :aaa021:

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שבעונה האחרונה היה שחקן שניתן להצביע עליו ולהגיד שהוא היה הטוב מכולם. אם אני נזכר, למשל, בעונה שבה גל אלברמן קרע את הליגה במדי ביתר ירושלים, אז היום אין אף אחד ברמה הזו.
    תומר חמד היה ענק מאז שקיבל הזדמנות והוא הראוי מכולם.

4. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

כולם טובים ותרמו לקבוצותיהם, אך לדעתי מי ששידרג את הקבוצה שלו כמעט לבד, לפחות בחלק ההתקפ, זה היה יותר מכולם [ביחס לכלל הקבוצה] פדרו גלבאן.
    היווה את חוד ההתקפה של בי יהודה כאשר היה מעורב בלפחות 21 שערים [שרשומים בסטטי'] - מה שמהווה בדיוק חצי מכלל השער של הקבוצה.
    ללא ספק הברומטר שלה, ואני בספק אם ישאר עונה נוספת אצל התרנגולים.

5. alexshw Member

אלירן עטר שחקן של פוזה. שחקנים כאלה לא מובילים את המועדון שלהם למשהו. זה שהוא נתן עונה פוריה בקבוצה שבה החלוצים נכשלו שנים, לא אמורה סתם ככה לתת לו את התואר.

6. Fanatic Member

איזה פוזה? חשבתי כמוך עד לפני שנה אבל עטר הוכיח שהוא אחד השחקנים היותר מוכשרים שיש לנו בארץ ועם הרבה עבודה ובגרות הוא יכול להצליח באירופה כי יש לו את כל הנתונים לכך.

בכל מקרה, שחקן העונה שלי הוא ליאור רפאלוב. כמה שהוא הפתיע אותי העונה. החזקתי ממנו שחקן של הבלחות פה ושם, אבל הוא הוכיח העונה שהוא אחד השחקנים היותר טובים שיש לנו בארץ. חייב להתקדם לאירופה כבר עכשיו או בעונה הבאה כי כבר אין לו יותר מה לחפש פ יותר.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקיצור אם לא היה כאן מנהל שהוא אוהד מכבי שחולה על עטר אז אלירן עטר לא היה מהמועמדים(אל תיעלב עידן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ), תומר חמד וקובי דג'אני יותר ראוים ממנו לפי דעתי ואם כבר אז גם משה אוחיון החזיק את אשדוד ובן-בסט החזיק את הפועל חיפה, אלירן עטר לא עשה למכבי את ההבדל בשום משחק גדול, נתן מספר גולים יפה אבל הקבוצה שלו הייתה על הפנים, הוא נתן עונה טובה אבל מכאן ועד שחקן העונה זה שמיים וארץ.

8. מיכל3 Member

בחרתי ב"אחר", תומר חמד. נכון שרפאלוב הופיע במאני טיים וסוף סוף הראה בשלות ומנהיגות בשלבים חשובים ומכריעים של העונה, אבל אני חושבת שאין אוהד אחד שלא הופתע השנה מחמד, אף אחד לא ציפה שיעשה שינוי יוצא דופן בקבוצה ומרגע שהוא קיבל הזדמנות אמיתית מאלישע הוא הצדיק אותה והחזיר למאמן ולאוהדים בריבית. שחקן והפתעת העונה.

9. xavi6 Member

רפאלוב. כי הוא בסופו של דבר שילב גם התקדמות עצמית מדהימה, הפגין עליונות, גם לקח מנהיגות בקבוצה, וגם הוביל את חיפה לאליפות. הוא היה הכי טוב.

אחריו גיא צרפתי. יאללה הפועל פ"ת!

נערך לאחרונה ב: ‏3/6/11
  10. aloneli Member

רפאלוב לוקח בלי תחרות.

בדר"כ נהוג לתת לשחקן מהאלופה אלא אם יש משהו באמת יוצא דופן,ליאור הוא השחקן הטוב ביותר בארץ(ששכטר פצוע) ואני שמח שסוף סוף הוא מימש את הפוטנציאל שלו.
    ויאללה לאירופה!

11. Don Joan Roman Member

עצם העובדה ששחקנים כמו ליאור רפאלוב שנתן פוש טוב מאוד בתום העונה אבל לא היה שם בתחילתה ואלירן עטר שכבש 18 גולים בקבוצה שסיימה את הליגה במקום השלישי אבל לא כבש באף משחק גדול, מועמדים לתואר שחקן העונה רק מראה את האכזבה שטמונה בעונה הזאת מבחינת יכולת משחק, לא הייתה אף קבוצה שהראתה עליונות על הליגה, לא היה אף שחקן שיש סביבו קונצנזוס לבחירת שחקן העונה ולדעתי התואר צריך ללכת לאיש שהשפיע הכי הרבה על הקבוצה האלופה ולדעתי זה ללא ספק תומר חמד, החלוץ שבא כ"סותם חורים" אחריי שחיפה לא הצליחה מסיבות שונות לשים יד על טוטו תמוז ו/או ברק יצחקי יובש על הספסל במשך מספר משחקים וכשהגיע ההזדמנות שלו הוא לקח אותה בשתיי ידיים, שערים חשובים ברגעים הכי מכריעים של העונה וברגעים שליאור רפאלוב, קטן ודבאלשווילי לא היו שם, שערים שלדעתי הביאו את האליפות למכבי חיפה הרבה יותר מאשר המנהיגות של רפאלוב מול ק"ש(גם שם תומר חמד סידר לו צמד) ולכן מבחינתי הוא שחקן העונה.
    מי שהגיע למקום השני אצלי הוא פדרו גלבאן, הארגנטינאי שלפניי שלוש שנים כולם צחקו עליו ואמרו שהוא שמן וחסר יכולת מוכיח זו השנה השלישית ברציפות שלבני יהודה יש על מי לסמוך, כשגלבאן לא היה במיטבו הקבוצה השתרעה בחלק התחתון של הטבלה, ברגע ש"לאונסיטו"(על פי יונתן כהן) התעורר ראינו בשכונה קבוצה אחרת שבסופו של דבר עקב חולשתה האדירה של הליגה זיכתה את הכתומים בעונה נוספת באירופה.

ובגלל זה אני בחרתי ב"אחר".

נ.ב אני באמת שלא מבין איך טוטו תמוז נמצא ברשימה ותומר חמד לא, למה מה הוא עשה? כשהפועל כבשה שערים ורצה הוא רץ יחד איתם וכבש הרבה שערים, ברגע שהמכונה האדומה נעצרה גם "מכונת השערים" של העובד הזר נעצרה ועצם העובדה שהוא מלך השערים זו עוד תעודת עניות לכדורגל שלנו.

12. Number 8 Member

דווקא כשהפועל לא הייתה טובה, טוטו תמוז היה שם בשביל להחזיר אותה למשחק, אם זה הצמד נגד אשדוד כשחזרו מפיגור של שלוש שערים, הצמד נגד נתניה בפלייאוף העליון, צמד נגד בני סכנין בדוחא שסכנין הובילה ותמוז החזיר את הפועל למשחק, צמד נגד הפועל באר שבע וכמובן השער נגד בני יהודה בפלייאוף העליון שהיה יכול להיות שער אליפות.

טוטו תמוז מלך השערים העונה, הוא לא הפסיק להבקיע ובזה אין ויכוח, ומעבר לכך חלק גדול מהשערים שלו היו שערים חשובים ובמאני טיים.

13. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

רפאלוב לוקח בגדול, אחריו תומר חמד שעשה קפיצת מדרגה ענקית לדעתי פריצת השנה אין בכלל ספק מיהו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/6/11
  14. uriazu Member

טוטו תמוז 21 שערים 3 בישולים
    אלירן עטר 18 שערים 2 בישולים
    פדרו גלבאן 16 שערים 5 בישולים
    ערן זהבי 9 שערים 11 בישולים
    תומר חמד 13 שערים 4 בישולים
    ליאור רפאלוב 11 שערים 2 בישולים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/new_let_it_all_out.Xxx
    אריק בנאדו בלם

בושה שליאור רפאלוב המועמד המוביל פה, באמת.

15. WellNeverDie Member

אני מתייחס כאן רק לליגה, כי אם זה היה קשור גם בליגת האלופות קשה לא לבחור בזהבי שנתן עונה מדהימה והביא את הפועל להישגים מדהים, שסביר להניח שלא יחזרו בשנים הקרובות.

רפאלוב הוא שחקן העונה שלי.
    איזה התקדמות - וזה הרבה יותר מהמספרים. הוא פשוט משחק בשביל הקבוצה. זה מתבטא בכך שהוא עובד יותר קשה, משחק יותר קבוצתי בהתקפה ופן האישי הוא לקח מנהיגות והשתפר בלא מעט תחומים.
    לדעתי, העונה הבאה יכולה להכניס אותו לפנתיאון של הירוקים, כל עוד הוא יקח את המושכות מקטן (שלטעמי אין מקום יותר בהרכב, אבל אחלה אופציה מהספסל). אם הוא יעשה דברים יפים בליגה, יוביל לאליפות נוספת ואולי דאבל וגם יוביל את חיפה לאלופות, והפעם גם לאיזה הישג של מקום 3 באלופות - והוא מסוגל אם יבוא הרכש הסביר, זה לא בשמים - הוא יזכר כאחד הגדולים שלנו, ויעזוב לאירופה בראש שקט.
    צריך לזכור שכל זה נעשה אחרי הנפילה הגדולה בסוף העונה שעברה, ההתרסקות מבחינתי. זה שלא התרסקנו ולקחנו אליפות אומר הכל.