איך את מנהלת, גברת מינהלת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏16/4/16.

1. amn Member

מצטער להגיד, אבל הדיון שלכם הוא דיון סרק.
    המנהלת מחוייבת למינימום X מחזורים מול הטוטו, כש-X הוא אם אני לא טועה 33 מחזורים. מניח שיש התחייבות דומה מול זכיין השידור.

איכות וטיב הכדורגל כאן, וכמובן גם הצרכן (האוהדים) ודעותיו הם במקרה הכי טוב שיקולים משניים מאוד לשיקולים כלכליים שמנחים את מקבלי ההחלטות כאן.

בגלל זה משחקים פה ביום ראשון 2 משחקים מליגת העל, בגלל זה חצי מהליגה הלאומית משוחקת ביום שני בשעות שלא נוחות לאף אחד, ובגלל זה מועדי המשחקים נקבעים לפעמים פחות משבוע לפני תחילת המחזור.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  2. סיונרה Member

באופן כללי הסיכוי שהויכוח שלנו יוביל למשהו, לא רק בנושא הזה הוא אפסי.
    אבל הסכמים מסתיימים מתישהו וניתן לנהל משא ומתן על התנאים לחידושם. לדעתי, משתלם לכדורגל הישראלי לחתום על הסכמים נמוכים יותר בשביל לעשות מהלכים שיתרמו לו בטווח הארוך.
    גם בליגת הפוטבול האמריקאית יכלו להרוויח הרבה יותר כסף עם יותר מ20 משחקים בעונה, אבל הם מבינים שערך המותג שווה הרבה מאוד גם בכלל העובדה שלא מקבלים ממנו בכמויות עצומות.

3. amn Member

אני מסכים איתך, וציפיתי שהמנהלת יכניסו סעיף שמאפשר להם את המילה האחרונה בכל הנוגע לשיבוץ המשחקים, תוך הסכמה על גבולות גזרה כלליים (למשל, המשחק המרכזי יהיה באופן קבוע ביום שני בשעה 21:00, עם אפשרות ליום שבת בשעה 21:00 במקרה שהקבוצה משחקת משחק גביע או ליגת אלופות בימים שלישי או רביעי).

כרגע? גם אם אתה יודע להצביע באופן מובהק מה יהיה המשחק המרכזי, אין לך דרך לדעת אם זה יהיה בשבת, ראשון או שני, והדוגמא הכי טובה היא המשחק ביום שבת הקרוב, שמכבי תל-אביב היו תלויים בחסדי ערוץ הספורט שיסכימו לשדר את המשחק המרכזי בשבת במקום בראשון/שני.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

א. גם 14 לעומת 12 זו הגדלה.
    ב. אז שישחקו, בלאומית, כשהיא מייצגת את הקבוצה ה-11-20 בישראל, לא הבדל גדול לעומת 1-16 (או אם להיות ריאליים - 10-16).
    ג. לבדוק אחוזי הצלחה של הקבוצה הכי חלשה זה לא משהו כדי למדוד שיוויוניות, צריך למדוד את זה בהשוואה לאחוזי ההצלחה הכי גבוהים, ולראות ממוצע.
    מעבר לכך, כפי שאני רואה את זה, יש 4-5 קבוצות בליגה (גם ברמת המועדון), שהן נחותות משמעותית מהשאר, ויותר דומות לרמה כיום בצמרת הלאומית, זו הנקודה.

הגיוני שהגארבג' טיים יצטמצם אם הליגה תקטן. פחות מרווחים. זה כן עלול ליצור מצב של חצי ליגה תחתית וחצי ליגה צמרת, עם פער גדול באמצע.

5. סיונרה Member

חוץ מפרמטרים מומצאים בלתי מדידים יש לך משהו שאתה כן יכול לבסס עליו את הטיעונים שלך? כי כרגע נראה שאתה ממשיך לירות טיעונים שנתקלים בכל מני קירות מציאות וחוזרים חזרה.
    יש יותר קבוצות ברמה פחותה מהשאר (5 על מי מדדך) מאשר ברמה גבוהה מהשאר (2 על פי המדד), כלומר, ה5 הן מדגם מייצג יותר. אני לדוגמא לא אתנגד לליגה של 2 קבוצות עם מכבי וב"ש ו30 מחזורים. ככה אתה תהיה מרוצה שאתה לא צריך להתלכלך עם שחקנים נחותים ושאר ה14 ישחקו בליגה מייצגת את הרמה.
    סכנין מהמקום החמישי קרובה יותר למקום אחרון מאשר למקום הראשון, אז היא כן ברמה שראויה לשחק עם הכוכבים של ג'ורדי באותה ליגה? איפה עובר הגבול?

Don Joan Roman, Drama2 ו-לירן אוהבים את זה.
  6. itay7 Member

בשביל לצמצם גארבג' טיים לא צריך לעשות שינוי בגודל, אפשר פשוט לשנות את הפורמט ולצמצם את מספר המשחקים המקסימלי ל-32 (או 33 או 34, תלוי בהסכם עם הטוטו). סה"כ גם היום הפערים בנקודות לא גדולים, החלוקה 1-6 היא זו שמוציאה קבוצות כמו ק"ש לחופש מוקדם.

7. סיונרה Member

אתה צודק, אבל מספר המשחקים הוא נוסחא מסויימת של מספר הקבוצות ומספר המפגשים ביניהן.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כל עוד אתה מתעקש לראות בזה את ה"מכביסט שלא רוצה להתערבב עם נחותים" אני באמת לא מוצא סיבה להמשיך את הדיון.

9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

נו באמת, לקחת את עדן קארצב כדמות שמראה על העבודה במחלקה של מכבי זו שגיאה. עדן קראצב היה כוכב על (כן, לא טעות בכתיבה) בנתניה וכל הגדולות נאבקו עליו. אז כל הכבוד למכבי שהצליחה לשים עליו את היד ולשכנע אותו (ואת הוריו) להגיע אליה, אבל אי אפשר להגיד על ילד שבגיל 14 שיחק במכבי נתניה ובגיל 16 הוא פוטנציאל העתיד של מכבי ת"א - שמחלקת הנוער של מכבי אחראית על זה.

כן, אני מודה לזה שאפילו שחקן שמגיע למועדון מגיל 16 ובגיל 17 עולה לבוגרים מבחינת הרב המוחלט הם יקטלגו אותו כשחקן בית ושאפו למחלקת הנוער ובלה בלה בלה. אבל מהפורום הזה אני דווקא מצפה ליותר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה רואה שחקנים לפני גיל 17 שבנויים ככה במחלקות אחרות, לשם השוואה?
    הוא שלוש שנים במכבי, התפתח המון וכבר היום מוכן לרמת בוגרים (לא ליגת העל, אבל כן לאומית), אני ממש לא בטוח שהיה מגיע לזה בשלב כזה במחלקה אחרת.

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

צריך הרבה בשביל להרוס פוטנציאל כזה. אין לי ספק שהיה מגיע לשם גם במכבי חיפה ובמכבי פ"ת. לא שזה קל להמשיך ולפתח דבר כזה, אבל במועדון כמו מכבי ת"א שכבר שם עליו את היד וקיבל אחלה מוצר ליד, אני לא רואה בזה הצלחת המאה. אמר לי מאמן נערים שאימן אותו וגם אימן במכבי ולמעשה היה הראשון שאימן אותו במכבי אחרי המעבר מנתניה - אם הוא לא מגיע לבוגרים זה כישלון עצום שלנו.

במקרה כמו שלו מהרגע שקיבלתי אותו אתה בעיקר יכול רק להכשל (כמובן אני מוציא מהסיפור דברים שהם כח עליון כמו איזה פציעה גומרת קריירה שלא נדע)

אגב, הקרדיט במקרה של קארצב (שלפני נתניה שיחק בצפון, גלבוע לדעתי) הוא בעיקר לשחקן ולההורים שלו שעטפו אותו מכל זווית עם אימונים אישיים, פסיכולוג, תזונאי ומה לא וכל זה לפני מכבי ולא שהיה להם מיליונים. וכן גם נתניה ראויה לקרדיט.
    ואחרי זה מכבי.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא רק מכבי, זה לא מה שטענתי וגם השתמשתי בו לשם הדוגמה. אני כן חושב שבמכבי יכלו לספק לו את התנאים הכי טובים, וכן חושב שבמקום אחר היה לוקח לו עוד קצת זמן להגיע לרמה כזו.
    אני גם חושב שמגיע למכבי הרבה יותר קרדיט עליו מאשר לנתניה, הוא הגיע בשנים קריטיות יחסית. זה כמו שאי אפשר ממש לזקוף את יכולתו של עומר אצילי, גידי קניוק או אלי דסה לזכות מכבי.

13. סיונרה Member

הייתי שמח אם היית מביא טיעון ונתונים שיכולים לגרום לי לשנות את דעתי בנושא. עד כה עושה רושם שבהמשך להודיעה שכתבת בתחילת הדיון על ב"ש ומכבי שמשחקות מול קבוצות מתנ"סים זאת כנראה הסיבה להתעקשות שלך על הדעות הנ"ל.
    ד"א אם היסודות שיש לאלי דסה בתור כדורגלן הן מה שמכבי מסוגלת להוציא אז אין במחלקה הזאת שום גאווה.

14. Telkiyski Member

אני קורא פה על הטאלנט קארצב ושואל את עצמי אם הוא חותם בפרמייר ליג לפני או אחרי 2019.

רבים פה על קרדיטים כאילו הוא חתם ביונייטד.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

דסה עזב את מכבי לפני כמעט 10 שנים..