איך מכריעים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏8/5/06.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אז כמו שכתוב בכותרת - הדיון הזה יתרכז בשיטות ההכרעה השונות שכן אנחנו צפויים לראות סוג אחד אם לא בגמר ליגת האלופות אז לבטח במונדיאל הבא עלינו לטובה.

כרגע כידוע שיטת שובר השוויון היא חצי שעה של הארכה מלווה בפנדלים, אבל לכל אחד מהחלקים יש את הביקורת שלו. יש אנשים שהיו רוצים לראות את חזרתו של שער הזהב כמו במונדיאל 2002 או לפחות שער הכסף כמו ביורו, יש אנשים שחושבים שפנדלים זה עניין של מזל ועצבים ומקפח את הקבוצות הראויות לניצחון.

יש גם הצעות לאלטרנטיבות - לשחק עד שאף אחד לא יכול ללכת (NBA סטייל), הטלות מטבע, משחקים חוזרים ועוד ועוד ועוד.

אז מה לדעתכם משלב בתוכו את שני האלמנטים החשובים - הכרעה הוגנת ובידור לקהל הצופים, מה הייתם רוצים לראות באופן אישי כשיטת שובר השוויון במונדיאל?

מבחינת הארכה (כי אני מניח שכולם יסכימו שאין צורך לעבור לפנדלים אחרי 90 דקות), אני אישית אהבתי מאוד את שער הזהב, המתח וההתרגשות בלתי נתפסים כשאתה יודע שכל גול יהיה גם האחרון. מצד שני, אני חייב להודות שזה לא רחוק בהרבה מהפנדלים - שכן קבוצה יכולה לגמור משחק במתפרצת אחרי בונקר של למעלה מ-90 דקות.

מה שבטוח, שער הכסף הוא לדעתי פשרה בין שער הזהב לבין הארכת ה-30 דקות וזה פשוט מוטעה, מבחינתי או שתשחקו עד גול אחד, או שתשחקו כבר עד הסוף.

לגבי הפנדלים, אני מסכים שזה שיטה מקפחת, אבל מה כבר אפשר לעשות במקומם?

שוטו..

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה נושא....

אני אישית בעד שער זהב..ככה כל ההארכה מתוחה ומצד שני יש סיכוי שהמשחק לא יתעכב סתם זמן
    ובזמן ההארכה יש פחות דקות מתות כי יש עדיין סיכוי גדול לנצח.

הטלת מטבע לדעתי זה הדבר הכי גרוע שאפשר,גם לא נותן לנו לראות כדורגל ובטח ובטח זה לא הכרעה
    הוגנת.
    שער הכסף הוא כמו שער הזהב רק עם יתרון שהוא עוד נותן לקבוצה היריבה צאנס להשוות אבל מצד
    שני הוא מוריד קצת את המתח[קצת..]
    יותר מדי משחקים בין קבוצות זה ממצא את הרעיון ויכול לגרום לשיעמום.לאף אחד אין כח אחרי 90
    דקות של 0-0 למשל לראות עוד פעם את שני הקבוצות מסתגרות אחת נגד השנייה לעוד 90 דקות.
    ולשחק עד שלא נגמר זה יכול להרוג את השחקנים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

שער זהב עדיף על הכל. הבעיה שחזרה של שער הזהב יכולה לגרום למשחק הגנתי בהארכה, במטרה שלא לספוג את השער המקולל הזה.
    הטלת מטבע? אם זה יגיע למצב כזה אפשר לסגור את הכדורגל.
    אה כן, אני שונא פנדלים (ומכיוון שאני אוהד הולנד, אתם מבינים למה), אני מקווה שיבטלו את זה. אתה יכול להיות יותר טוב מהיריב שלך בערך כל המשחק, אבל ברגע שהחמצת פנדל אחד, אתה מודח.

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שאין סיבה אחרת לשנות את מה שיש עכישו.

שער זהב יגרום למשחק זהיר והגנתי מצד שני הקבוצות של ירצו לספוג ולא להפקיר את ההגנה.
    גם שער הכסף מבוסס על אותו עקרון , קבוצה שתבקיע ראשונה תתבצר בהגנה עד השריקה לסיום של החלק הראשון/שני של האררכה.

ושיטה של עוד אהרכה ועוד אהרכה ועוד אהרכה עד שזה יגמר זה לא רציני , השחקנים יפלו מהרגלים.
    פנדלים מה לעשות זה הדבר הכי הגיוני למרות שזה הכי לא הגון

5. cazzo Il Capocuoco

פעם שמעתי שבעיטות עונשין היו רעיון ישראלי?

6. M_T_A Member

הארכה של 30 דקות+פנדלים

גם שער זהב נראה לי הגיוני.
    חלאס עם השטויות האלה, שער כסף, שער נחושת, שער אלומיניום. אכזרי מדי? בולשיט. קבוצה שקיבלה 90 להכניס את הכדור לרשת ולא הצליחה לא מגיע לה יותר מדי הזדמנויות חוזרות. חטפתם גול? יאללה הביתה.
    אבל בכל זאת נראה לי עדיף לתת עוד 30 דקות וזהו כמו במונדיאלים הישנים וכמו אצלינו בגביע. ככה נוצרו משחקים אגדיים כמו גרמניה איטליה בחצי גמר מונדיאל 1970 וגרמניה צרפת באותו שלב ב1982.

האמירה הכי שטותית היא ששיטת הפנדלים אכזרית מדי. אכזרי שמכזרי? יש לכם משהו יותר טוב להציע?
    אולי נתיש את השחקנים במאות משחקים חוזרים כי הם כולה מכונות ולא בני אדם? או שנחזור לימי הטלת המטבע?
    2 קבוצות שקיבלו שעתיים שלמות ולא הצליחו להכריע את המשחק, מגיע לאחת מהן לעוף בדרך אכזרית. אין מה לעשות, ככה החיים. וגם אם 2 הקבוצות נתנו משחק ענק וכדורגל בלתי נשכח וסיימו בתיקו 3-3 אין מה לעשות, מישהו חייב לעוף.

קיצר מה שאני אומר זה להשאיר את הכדורגל יפה ופשוט כמו שהוא כי ככה אנחנו אוהבים אותו וככה גדלו עליו בכל העולם.
    לא הצלחת להכריע את המשחק 90 דקות? קח עוד 30. עדיין לא הצלחת וגם הפסדת בפנדלים? הביתה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/5/06
  7. BLUE MOON Member

הארכה 30 דקות, תיקו? פנדלים (5 לכל קבוצה), אותו מספר פנדלים ברשת? שער הזהב...

8. Barcik Member

מסכים לחלוטין עם M_T_A. השיטה הנוכחית, הכי טובה. שער הזהב לא סיפק הרבה הארכות מרתקות, ורובן גלשו לפנדלים. לי נחקק בראש רק רגע אחד בקונטקסט החיובי עם שיטה זו - שער הנצחון של טרזגה מול איטליה ביורו 2000. כל השאר, ממש לא 'תרמו' למשחק (בירהוף בגמר יורו 1996, זידאן מול פורטוגל ביורו 2000, וכו').

9. Riki Member

אין סיבה לוותר על 30 דקות של כדורגל, ההפך שער זהב רק יהרוס. אנחנו זוכים לקבל 30 דקות של מלחמה... במידה ויש תיקו אז פנדלים...עד שנופלת ההכרעה. אין טעם לעשות שער זהב אחרי הפנדלים, זה כבר סחבת.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

להשאיר איך שזה ואיך שזה תמיד היה.

ובכלל די כבר! הכדורגל הוא הספורט האהוב בעולם כבר מאה, אז למה להרוס אותו בכל מני שינויים.
    מספיק כבר יש על הראש את קרוייף הזה שכל שנה ממציא רעיון מפגר אחר (10 על 10 או לבטל את חוק הנבדל ועוד...).

11. Barcik Member

זה ואן-באסטן לפי דעתי שפולט שטויות כאלה ללא הפסקה.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הצעתי פעם משהו בעניין. אולי היה כבר גיון כזה?
    הרעיון שלי הוא לאפשר לקבוצות חילופים נוספים בהארכה. קל מאוד ליישם כי זאת אותה המסגרת הנוכחית של הארכה ופנדלים ואותם 11 שחקנים על המגרש ו-6 על הספסל.
    גם זה לא פתרון קסם, אבל לפחות נקבל יותר כדורגל.

13. נדב מיכאלי Member

כל השיטות האלה אכזריות ביותר .
    לקבל שער זהב זה הכי מדכא שיש ,לחטוף גול בהארכה דקה 119 נניח זה מעצבן ,ופנדלים זה בכלל סיוט.
    אני אהבתי את הרעיון של שער הכסף ,ככה זה לא גומר את הקבוצה השניה באותו רגע שנכנס הגול.

14. Paolo Maldini שחקן ותיקים

כמו שאומר אורי, די לשנות את המשחק הפשוט והאהוב הזה.

15. FelaKaT Member

לשנות את הפנדלים בדיוק כמו בהוקי-אחד על אחד ויש לשחקן חצי דקה להבקיע.

הכדורגל נמצא בירידה מתמדת ואם מישהו לא יקום ויעשה שינוי הענף יאבד מהפופולריות שלו, כמה זמן נראה לך שהאוהדים מסוגלים לסבול הפתעות כמו פורטו, ליברפול ויוון?
    ובכלל, אם לא היו משנים את החוקים עד היום אז הדיון הזה לא היה מתקיים, היה נערך משחק חוזר וסוף סיפור.