אינטר 2017/18 :: השקט שלפניי הסערה (?)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י EO11, ‏8/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

http://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/18947826_473408902995870_3037684743299661824_n.Xxx?ig_cache_key=MTUzMzMxMjE2NTc4Nzk5MjE3NA%3D%3D.2 ​

העונה שהייתה
    "מה שהיה הוא שיהיה ומה שנעשה הוא שיעשה ואין כל חדש תחת השמש"

אז מה עבר עלינו ב-16/17? בעיקר בלאגן. בלאגן בהנהלה, בלאגן במגרש ועוד עונה שהולכת לפח, בלי צ'מפיונס, בלי ליגה אירופאית ובלי שום דבר להתגאות בו. עונה של הנהלה מבולגנת ומפולגת, של חילופי מאמנים תכופים ושהדבר היחידי שהיה יציב בה זה הקהל הנפלא של אינטר, שהעמיד ממוצעים גבוהים שלא היו ראויים לא לקבוצה שעלתה על הדשא ולא להנהלה.

קיץ 2016 לא סימן טובות וכבר מההתחלה היה ברור שאנחנו הולכים לעונה שהיא סימן שאלה אחד גדול. הקבוצה תחת רוברטו מאנצ'יני הציגה יכולת רעה מאוד במשחקי ההכנה והיה נראה שמאנצ'יני, שהיה עסוק בעיקר בלקטר על כך שהוא לא היה מעורב בתהליך רכישת הקבוצה ע"י סונינג, לא מפוקס ב-100 אחוז בהכנה ולאחר תבוסה מחפירה, 6-1 לטוטנהאם, הוחלט בהנהלה שמהשידוך הזה לא יצא שום דבר, ובתחילת אוגוסט מאנצ'יני סיים את דרכו באינטר בפעם השנייה בהיסטוריה ונקווה שגם האחרונה.

בהיעדר היצע אלטרנטיבות מספק והיותו האופציה הקורצת ביותר בשוק, מונה פרנק דה בור ההולנדי למאמן, כשהיו"ר דאז אריק תוהיר תמך בהולנדי בעוד שבדיעבד מסתבר ששאר חברי ההנהלה, כלומר אלו מסונינג, אוסיליו וזאנטי, לא כל כך התלהבו מהמינוי, וזה בא לידי ביטוי בהמשך הקדנציה. דה בור נהנה מקיץ די מספק מבחינת רכש, ובגזרה הזו הגיעו לאינטר כריסטיאן אנסאלדי, שהציג עונה טובה בג'נואה כמגן שמאלי, אנטוניו קנדרבה, ז'ואאו מאריו בהעברה הגדולה של הקיץ (40 מיליון), גביגול ואבר באנגה. השחקנים הבולטים שעזבו את הקבוצה היו ג'ואן ז'סוס, שעבר לרומא, ואדם לייאיץ'.

הקדנציה של דה בור הייתה סמל לעונה הזו. חוסר יציבות, התנהלות רעה וסיום עגום לכל הצדדים. זה התחיל עם נקודה משש בשני המחזורים הראשונים נגד קייבו (הפסד חוץ) ופאלרמו (תיקו בית), אבל המשיך עם שלושה ניצחונות רצופים, כולל אחד נגד יובנטוס במאצה עם מהפך גדול בניצוחו של מאורו איקארדי. בתווך אינטר החלה את קמפיין הליגה האירופאית בצורה רעה מאוד, עם שני הפסדים להפועל ב"ש וספרטה פראג, כשנגד סאות'המפטון גנבנו ניצחון 0-1 למרות יכולת רעה של הקבוצה. לאחר מכן הגיעו חמישה משחקים עם ניצחון אחד בלבד, ולאחר הפסד 1-0 במאראסי נגד סמפ, הוחלט לפטר את דה בור, וזאת לאחר שבמהלך כל הקדנציה נשמעו קולות על סיום דרכו של המאמן מהתקשורת, כולל אחריי ניצחונות ומשחקים עם יכולת טובה. התחושה הייתה שההנהלה לא מאמינה בהולנדי, ורבים יגידו שבצדק, והיה ברור שלא הולך לצאת מכאן משהו טוב. אז ב-1 בנובמבר 2016, אינטר כבר מספיקה לפטר עוד מאמן בדרך למאמן השלישי, סטפאנו פיולי.

בניגוד לדה בור, בקדנציה של פיולי היו המון רגעים מוצלחים. זה התחיל בדרבי מטורף נגד מילאן, שנגמר בתיקו בשנייה האחרונה (ולא בפעם האחרונה העונה...), הפסד נוראי בטרנר לב"ש והמשיך עד אמצע מרץ עם רצף תוצאות טובות והפסדים מעטים. ב-17 המשחקים הראשונים של פיולי בקדנציה, כלומר רובה, אינטר השיגה 12 ניצחונות, 2 תיקו ו-3 הפסדים (מול שלושת המובילות), סטטיסטיקות מעולות יחסית לקבוצה שפתחה את העונה בצורה כל כך רעה. רוברטו גאילארדיני, אחת מתגליות העונה של הקבוצה המלהיבה של העונה (אטלנטה), הגיע בינואר ומהר מאוד הצליח לתפוס מקום של קבע בהרכב ולהפוך לאחד השחקנים החשובים והטובים ביותר של אינטר, והייתה תחושה שהשידוך של אינטר ופיולי הוא הפתעה גדולה והצלחה. אך אז, הגיעה הנפילה משום מקום. רצף תוצאות נוראי, כולל תיקו בשנייה האחרונה בדרבי שהגיע לאחר יתרון 0-2 של אינטר וניהול משחק שערורייתי של פיולי, וחמישייה מפיורנטינה, סימנו את דעיכתו של המאמן באינטר וב-9 במאי, כשהיה ברור שפיולי לא ימשיך לשנה השנייה בחוזה, הוחלט על סיום דרכו של המאמן. חשוב לי לציין שלמרות סיום עגום לקדנציה, פיולי יזכר אצלי כמאמן טוב ואני בטוח שפיורנטינה עשתה החלטה נכונה כשמינתה אותו. נתן לא מעט רגעים של אור בקדנציה הקצרה שלו.

בסיום העונה, כשכבר הייתה תחושה שלאף אחד לא אכפת וכולם במועדון, החל מהיו"ר ועד אחרון האוהדים, מייחלים שהעונה תיגמר, אימן את הקבוצה סטפאנו ואקי, המאמן של הפרימברה. אינטר סיימה את העונה במקום השביעי, עם 62 נקודות, בלי כרטיס לאירופה ובלי שום הצלחה גדולה.

- בגביע אינטר הודחה בשמינית הגמר לאחר הפסד ביתי לפיינליסטית, לאציו.
    - בליגה האירופאית אינטר הודחה בשלב הבתים לאחר שסיימה עם 6 נקודות בלבד מתוך 18.

הקיץ הקרוב
    "שינוי אמיתי מושג באמצעות תודעה חדשה"

אז לאחר העונה האחרונה, שאופיינה כאמור בהמון בלאגן ואי סדר, הקיץ הזה הוא אחר לגמריי. שקט לא אופייני אופף את הקבוצה, במיוחד בשוק ההעברות. אינטר, בהנהגת וולטר סבאטיני הנפלא, שהצטרף להנהלה כ"יועץ ספורטיבי" לסונינג אך בפועל מנהל את כל הדברים, ביחד עם אוסיליו, זאנטי ושאר חבריי ההנהלה, פועלת לאט, לא ממהרת לבצע רכישות וחושבת המון לפניי כל פעולה, לקח מהרכשים הכושלים של השנים עברו. במהלך חודש יוני התרכזו בקבוצה בעיקר במכירת שחקנים, זאת כדי לאזן את תקציב הקבוצה ולעמוד בתנאי הפייר פליי של אופ"א, והשמות העיקריים שעזבו אבר באנגה, שחזר לסביליה תמורת 9 מיליון אירו, וג'יאנלוקה קפרארי, שלא לבש לדקה את מדי המועדון ועזב לסמפדוריה בעסקת סקריניאר.

כרגע לא ברור מה תכניות הרכש ומי השמות שעל הכוונת, מכיוון ששחקנים רבים מוזכרים בתקשורת כמועמדים לאינטר. הדבר העיקרי שאינטר עשתה עד כה הוא הצטרפותו של הבלם מילאן סקריניאר הסלובקי בן ה-22, ששיחק בעונה האחרונה בסמפדוריה וחתם לחמש שנים. ההעברה של סקריניאר מוערכת ב-30 מיליון אירו (בפועל התשלום הוא 15 מיליון וקפרארי) וביחד עם ההעברה החופשית של דניאלה פאדלי מטורינו, אלו הפעולות שאינטר ביצעה בגזרת הרכש.

מבחינת לוח זמנים, אינטר כבר הספיקה לפתוח את מחנה אימון המסורתי בברוניקו ב-6 ביולי, ובמהלכו תקיים שני משחקי אימון, אחד מול ווטנס מהליגה השנייה באוסטריה ואחד מול נירנברג, מהבונדסליגה השנייה. בהמשך אינטר תסע למזרח, שם תקיים מספר משחקי אימון מול קבוצות בכירות ביבשת, ולאחר מכן תחזור לאיטליה ותקיים עוד מספר משחקים לפניי תחילת העונה. הנה הלו"ז למשחקי הידידות במזרח ואלו שאחריהם באיטליה:
    21 ביולי - משחק ידידות מול שאלקה.

24 ביולי - משחק ידידות מול ליון.

27 ביולי - משחק ידידות מול באיירן.

29 ביולי - משחק ידידות מול צ'לסי.

6 באוגוסט - משחק ידידות מול ויאריאל.

12 באוגוסט - משחק ידידות מול בטיס.

המיסטר
    https://www.romaforever.it/appo-foto/77467.Xxx

יכול להיות שטעיתי שאמרתי שסקריניאר הוא החיזוק העיקרי לסגל עד כה, מכיוון שהאיש שבתמונה הוא עד כה הרכש המשמעותי והטוב ביותר של אינטר לקיץ הנוכחי. לוצ'יאנו ספאלטי, מאמן רומא בעונה האחרונה ואחד מהבכירים בארץ המגף, מגיע למאצה עם עומס ציפיות ועבודה על כתפיו. ספאלטי סיים קדנציה נהדרת ברומא מבחינת מספרים, כשבעונה האחרונה הוא מסיים עם כרטיס לשלב הבתים ביד ו-87 נקודות, סכום נקודות בכל עונה נתונה היה יכול להביא אליפות לרומא, אך מה לעשות שבסרייה משחקת מפלצת מטורינו העונה לשם יובנטוס?

לספאלטי עבודה רבה. בניגוד לרומא, שם הוא קיבל קבוצה עם בסיס מוכן ואיכותי מרודי גרסיה, הוא מגיע פה לקבוצה שמצריכה המון עבודה מהבחינה הזאת. על הנייר לאינטר יש סגל טוב ושחקנים שמתאימים לספאלטי, כמו ז'ואאו מאריו וגאילארדיני, אך ברור שהקבוצה צריכה רכש וברור גם שצריך שיפור משמעותי מהיכולת של העונה שעברה. ברצף התוצאות הטובות של פיולי ראינו את הפוטנציאל הגלום בסגל ואת האיכויות שבו, והתפקיד של ספאלטי הוא להפוך את זה לקבוע ולהחזיר את אינטר לטופ.

מבחינת תוצאות, אז לבוא ולדרוש מספאלטי מאבק בצמרת ו"ללכת על כל התארים האפשריים" זה אמנם משהו שבאינטר ,בהיותה קבוצה גדולה עם מסורת מפוארת, חייבים לעשות, אבל זה יהיה לא ריאלי ולא הוגן כל כך. מבחינתי, אם נסיים עם כרטיס לצ'מפיונס ונהיה יציבים עם כדורגל טוב, זו תהיה עונה טובה והתחלה של דרך חדשה. מעבר לזה זה יהיה בונוס.

סגל הקבוצה, נכון ל-8/7:
    שוערים - הנדנוביץ', פאדלי, בארני.
    הגנה -
    מיראנדה, מורייו, סקריניאר, אנסאלדי, דאמברוסיו, נאגאטומו, ראנוקיה.
    קישור - גאילארדיני, מאריו, קונדוגביה, ברוזוביץ', גארי מדל.
    התקפה - קנדרבה, גביגול*, פריסיץ', איקארדי, אדר, ביאביאני.

הגיעו הקיץ.
    אמורים להישאר.
    מתנדנדים.

מתוכננים לעזוב.

*אמור לעזוב בהשאלה.

2. SerieA Il Capitano

תודה @EO11 על הסיקור המרתק וההירתמות!

עונה מעניינת מחכה לנו... ללא ספק.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהמר שספאלטי > על כל השחקנים שמילאן הביאו.

מאוד אוהב את המאמן הזה ומקווה שזה יתפוצץ עם תארים באינטר.

Dayatso, Gianzola ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת קשה להגיד אם המשוואה של @אלעד מדוייקת(בכל זאת עשו שם פימפ מיי רייד מטורף כמו שקובי אמר), אבל אין ספק שאינטר חיזקה את העמדות שהיו הכי חלשות אצלה בשנים האחרונות - המאמן והמנהל הספורטיבי. גם אם אינטר לא תצליח העונה,היא תצליח בבאה.
    שנה שעברה חשבתי שאינטר עלולה להיות סוס שחור ומפתיע, בסוף לא יצא מזה כלום, הפעם נראה שהכיוון טוב יותר,מחושב יותר

מאחל לכם כשלון מהדהד ומקום 5 מעתה ועד עולם.

Carlo Ancelotti, Dayatso ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני גם לא יודע אם נהיה יותר טובים ממילאן, מה שכן, אנחנו עדיין לפניי הרכישות העיקריות (אם יגיעו) ולכו תדעו איך הסגל יראה בסיום הקיץ. התקשורת מדווחת על שמות הזויים כמו וידאל, נאינגולאן ואלכסיס, אני די בטוח שמה שקורה בפועל שונה לגמריי. מה שאני יודע זה שאינטר מתנהלת טוב מאוד לדעתי, אני אוהב את השקט, אני אוהב את אנשי המקצוע שמגיעים, אני אוהב את ההתנהלות שכל כך שונה ממה שהיה כאן בשנים האחרונות. יש לנו עוד חודש וחצי לפתיחת הליגה, וגם אם נחתים שחקנים אחריי המחזורים הראשונים, הכל בסדר. העיקר לא לבצע רכישות פזיזות ושוב ליפול עם שחקנים שנצטרך לחפש להם רוכש מתחת לסלעים.

- בדרום אמריקה מדווחים שגארי מדל עובר לטיגרס תמורת 5 מיליון אירו ומחר תגיע ההודעה הרשמית. באיטליה לא מדווחים שום דבר, נחכה ונראה אם נכון.
    - ההכרזה על החתמתו של בורחה ואלרו עשויה להגיע ביומיים הקרובים. אינטר תשלם עבור הקשר הספרדי 5.5 מיליון אירו לא כולל בונוסים שיכולים להביא את העסקה ל-7 מיליון אירו.

וזה, חברים, לוצ'יאנו ספאלטי:
    A bit of drama struck the Nerazzurri practice session today. One of the fans shouted at former Inter captain Andrea Ranocchia by saying:

“You have to go”

Observing the situation newly appointed Inter manager came forward and profoundly replied the fan:

“It is you who should go”

The audience applauded Spalletti and the accused fan later apologised.

Dayatso, SerieA ו-אלעד אוהבים את זה.
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דיי סקפטי לגבי מילאן עם כל הטירוף המוצדק עכשיו סביב ההתנהלות שלהם. היה דרוש שם מהפכה, אבל משם ועד להפוך את זה לקבוצה טובה במגרש הפער הוא גדול, גדול מאוד אפילו לפי מקרי עבר. כרגע הפרויקט שם מורכב על התלהבות משמות חדשים גרידא שאין לנו שום מושג איך ייראו בפועל יחדיו בתוך הקבוצה החדשה. אני גם עוד לא מבין מי אמור להוביל שם במגרש, למרות כמות גדולה של שחקנים שהגיעה.

איך שאני לא מסתכל על זה אני הרבה יותר מאמין ביכולת של ספלאטי לבנות קבוצת כדורגל מצוינת באינטר עם יסודות בריאים יותר, תוך כדי שהוא יביא אותה לטופ 4 (לא אופתע גם מסנריו טוב יותר). כך או כך, זה סופר מסקרן לראות אותו מגיע למועדון עם אמביציה שונה משהתרגל אליה.

DUGRI, Dayatso ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

העסקה נסגרה, הוא יגיע לג'נואה בהשאלה.

8. SerieA Il Capitano

אני תוהה כמה זמן סבאטיני יהיה עקשן מול ההצעה של יונייטד על פריסיץ'.

שייקח את ה45 מיליון וזהו. חבל על הזמן.

Mamadu ו-Dayatso אוהבים את זה.
  9. SerieA Il Capitano

משחק הידידות מהיום.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לדעתי וזוהי דעתי בלבד - סבא היה שמח לקחת את הכסף ולהתחיל לעבוד על ברארדי ו/או קייטה באלדה, אבל ספאלטי הוא זה שמתעקש על הקרואטי, וזה מה שהוא אמר היום עליו:
    בעניינים אחרים:
    - בורחה ואלרו במילאנו. מחר יעבור בדיקות רפואיות ויצטרף לאימונים בימים הקרובים.
    - די מארציו מדווח שאינטר שלחה לניס הצעה על סך 15 מיליון אירו נטו ועוד 5 מיליון בונוסים כדי להנחית את דלברט הנריקה לעמדת המגן השמאלי. לברזילאי סעיף שחרור נמוך יחסית על סך 30 מיליון אירו, אך אינטר תעדיף להשקיע את הכסף הזה במקומות אחרים ולסגור את העסקה הזו בסכומים שפויים יחסית. עוד לפי התקשורת, השחקן מאוד רוצה להגיע למועדון, ברמה כזו שהוא מנדנד להנהלה של ניס מדי יום כדי שיאפשרו לו להגיע לאינטר כשבמקביל הוא מסרב לקבוצות גדולות באנגליה.
    -

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הערה שלא תורמת הרבה לדיון, אבל אני חולה על הנגיעות הקטנות של ואלרו במרכז השדה (עקבים!!!1) והטיות הגוף שלו שהוא תוקף את המגן שלו.

למרות הגיל, אני באמת חושב שמדובר בעסקה מצוינת מבחינת אינטר.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני חושב שבכל מה שקשור לפורום הזה יש קונצנזוס לגביי העסקה הזו. לגביי הפורומים ואוהדי אינטר בחו"ל, קרי אלה שישר מסתכלים על הגיל של השחקן ופוסלים את העסקה, זה משהו אחר. הדעה שלי היא שמעבר לאיכויות שלו עם הכדור, ואלרו הוא השחקן הכי אינטליגנט שנחת כאן מאז תיאגו מוטה וזה משהו שהיה מאוד חסר לנו בשנים האחרונות. זה גם ההבדל בינו לבין באנגה חסר היציבות.

אלעד ו-Gianzola אוהבים את זה.
  13. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

14. SerieA Il Capitano

אלפרדו פאדולה: "אין לי מידע על שוק ההעברות של אינטר. סבאטיני עובד בשקט".

תודה לסונינג. יש תקווה שסוף סוף מישהו במועדון הזה עושה עבודה.

בלי קשר לכך שאני מעריך מאד את פיירו אוסיליו. סבאטיני הוא ליגה אחרת.

15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@EO11
    @SerieA
    אני צריך להילחץ ממה שמילאן עושה?

מצב נושא:
הנושא נעול.