איציק קורנפיין פורש מכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אבו, ‏20/6/07.

1. gRaz Member

הוא כבר לא בגיל שמתאים לשחק בקבוצה בסדר גודל של בית''ר...שמתכוונים לשחק באירופה עכשיו.

הגיל...וגם היכולת, לא מתאימים לאירופה.

צעד נכון, הגיע הזמן לפרוש וגם של ביתר שהביאו שוער במקומו.

2. Gaudi Member

הנה הגיע תורו של קורנפיין, כמו אבוקסיס ועוד, להתקשות להפנים שהוא כבר לא מתאים לרמות הגבוהות.
    מקצוען אמיתי לא היה בורח מתחרות ולא היה מפחד מישיבה על הספסל.

3. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

שוערים טובים יש הרבה, איציק יש רק אחד.

הרבה מעבר להיותו שוער ענק ולדעתי הכי טוב בארץ, הוא המנהיג והסמל הכי גדול של בית"ר בשנים האחרונות, שחקן שמייצג את המילה סמל בגאווה ובגאון.

Gaudi - לשוער ברמתו של קורנפיין אסור לשבת על הספסל, זה או בפנים לגמריי או בחוץ, מה שההנהלה גרמה לו לעשות.

4. Gaudi Member

מה זה ברמתו של קורנפיין?
    קאלה, דוידוביץ' ואניימה טובים ממנו.
    בית"ר (אם היא רוצה להיות ברמה של אירופה וכו') צריכה שוער יותר טוב.
    אז למה אסור לו לשבת על הספסל?

5. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

דוידוביץ' טוב ממנו ? נו באמת.
    זה כמעט כמו להגיד שאלימלך שוער טוב.

זה שעושים מדוידוביץ' יותר ממה שהוא - זה דבר אחר.

קאלה יותר טוב מקורנפיין ? לא בטוח. מה שכן הוא לא סמל מה שקורנפיין כן, והוא גם כבר לא צעיר (אם כבר מעיפים את קורנפיין שיביאו אחד צעיר שיצדיק את מה שהם עשו...).

אניימה ? יש לו פוטנציאל להפוך לשוער אחד הטובים, בבני יהודה הוא לא יתקדם לשום מקום. כרגע קורנפיין טוב יותר.

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

Gianluigi Buffon אני מבין את האהבה שלך לקורנפיין אבל האמת היא שמבחינת יציאות לכדורי גובה, ניסיון במשחקים אירופאים גם לאניימה גם לקאלה, וגם לדוידוביץ יש נסיון רב יותר בזה.
    מה שיותר מפריע כאן הוא שקורנפיין כמו שציינת הוא לא עוד שחקן שפשוט יישב על הספסל, ויילחם על מקומו בהרכב. הוא הסמל של הקבוצה שלכם ולהחליף אותו בשוער שבעוד שנתיים כלל לא בטוח עד כמה יהיה טוב הוא דיי טפשי לדעתי. אם אניימה היה זה שיחליף אותו הייתי אומר אוקי, שוער צעיר, כשרוני שרק צפוי להשתפר במהלך השנים. אבל קאלה? עוד שנה שנתיים הוא בדיוק יהיה כמו קורנפיין ואז שוב יחפשו שוער? איפה החשיבה לטווח הרחוק?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/6/07
  7. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אולי יש לקורנפיין קצת בעיות בכדורי הגובה, ותאמין לי בתור אוהד בית"ר גם אני מחסיר לעיתים פעימה, אך זה קצת טיפשי לשכוח את כל ההצלות שלו, עצירות הפנדלים, האחד-על-אחד המשובח שלו, והזינוקים וההצלות הטובות, מתאבד רציני.

אני לא חושב שיש לקאלה יותר ניסיון מקורנפיין, פשוט מאוד. אולי לדוידוביץ' יש יותר ניסיון מקורנפיין בזירה האירופית, אך ביכולת לפי דעתי האישית קורנפיין לוקח אותו, פשוט שוער יציב יותר לאורך עונה שלמה.

לגביי זה שאמרת שקאלה מבוגר גם ואתה לא מבין את הצעד, ועדיף את אניימה בקטע הזה - זה גם מה שאני טוען.

8. Arsenali Member

דוידוביץ' וקאלה לוקחים את קורנפיין , קורנפיין שוער בינוני ולא יותר מזה .
    אם אתם רוצים להיות קבוצה גדולה אתם צריכים שוער ברמה , אני במקומכם הייתי מביא את דוידוביץ' בהרבה כסף , ולפנות מקום של זר להתקפה.

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

דוידוביץ לא יבוא לבית"ר אתה יכול לשכוח מזה. יש לו חוזה לעוד 3 עונות במכבי חיפה.
    ואנחנו מדברים על מי עדיף אניימה או קאלה, אך למעשה ההחלטה כבר בוצעה. קאלה יהיה השוער הבא של בית"ר, וסביר להניח שכבר מחר זה יהיה רשמי.

10. Arsenali Member

הם יכולים לפתות אותו בהמון כסף , ואז תאמין לי שהוא ירצה לעבור .
    גם פעם שמעתי ששחר אמר " שחקן שלא רוצה לשחק במכבי חיפה לא ישאר " כלומר אם הוא ירצה לעזוב בכוח ,גם אם יש לו חוזה הוא יעזוב בהרבה כסף .

11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

קורנפיין שוער בינוני ? דוידוביץ' יותר טוב מקורנפיין ?
    אנשים פה אוכלים סרטים, אבל שיהיה.

אם היה לי כוח כרגע אז הייתי מביא 'הוכחות' או דוג' לכך שקורנפיין דומיננטי יותר וטוב יותר ובלה בלה בלה, אבל הרגע חזרתי מכדורגל אני עף להתקלח, ואז נדבר. :]

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Gianluigi Buffon - אם אין לך כח לכתוב הודעה לגיטימית בפורום, אז עדיף שלא תגיב מאשר שתגיב כמו בצ'אט. אני מבין את הרצון שלך לאשר שקראת את התגובה שלו, אבל ככה לא עושים את זה בפורום. ההודעות צריכות להישלח רק במידה והם באות להאיר על הנושא המדובר.

יכול מאוד להיות שאיציק קורנפיין הוא מנהיג, אבל הוא נופל מחלק לא קטן של שוערים בליגת העל. ההבדלים הם מזעריים, אבל קיימים.

13. שגיא Guest

נוצרה בכדורגל שלנו מעין תדמית כזו שהקבוצות "מפרישות" את המנהיגים שלהם. זה התחיל ביוסי אבוקסיס ועכשיו נמשך באיציק קורנפיין. התדמית הזאת לא בהכרח נכונה, בכדורגל המודרני, המאמן הוא זה שקובע, ואני לא מאמין שמישהו יכול להגיד שאי אפשר להבין את ההחלטה הזו. בית"ר ירושלים, בצדק, רוצה שוער ברמה טובה כי מראש היה ברור שהם לא יצאו למאבק על ליגת האלופות עם שוער אחד טוב ולא פעם התבטאו שרוצים בבית"ר שוער בעל שם לצידו של איציק קורנפיין. קורנפיין מצידו, בחר לפרש את זה בכך שלא תולים בו אמון, והחליט לפרוש מכדורגל. אותו סיפור גם עם יוסי אבוקסיס.

זה לא משנה מנהיג או לא, כי יש החלטות מקצועיות שמרכיבות בתוכן כל מיני פקטורים. אני לא חושב שקורנפיין צריך להעלב מזה. היו כנים איתו, והוא עשה את החושבים שלו ואת הבחירה שלו ובסופו של דבר החליט לפרוש מכדורגל.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יש רק הבדל אחד בין מקרה אבוקסיס למקרה בית"ר. במקרה אבוקסיס הוא בעצמו הבין כי הוא כבר לא ברמה מספקת על מנת לפתוח במשחקי הקבוצה, ולכן הסכים להשאר כשחקן פעיל גם אם יעלה למספר דקות מועט או כלל לא.
    מנגד, ההנהלה נתנה את האופציה לאיציק לשמש כשוער שני, אך הוא בחר לפרוש. לאבוקסיס כלל לא הייתה את האופציה הזו.

15. אלי מתחן Member

במקרה של אבוקסיס זה לא היה בגלל שהוא לא מספיק טוב, כי העונה הוא הוכיח שהוא מספיק טוב בשביל לשחק.
    העניין הוא שכנראה במקרה של אבוקסיס כמו בהרבה מקרים אחרים, כשרוצים לבנות מחדש, קשה לעשות את זה עם הנוכחות של שחקן דומיננטי כמוהו במועדון (כמו מקרה ראול, אבי נימני). לוזון החליט שהוא רוצה לבנות את הקבוצה בלי הצל של אבוקסיס עליה, ולכן לא רצה להשאיר אותו בסגל למרות שמקצועית הוא טוב מהרבה שחקנים בליגה שלנו.