אכזבת העונה של אייסוקר: אילייה יבוריאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏11/6/09.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסטטיסטיקות של מאור בוזגלו הם נפלאים למען האמת, אבל הוא נעלם יותר מדי ו85% מהגולים והבישולים שלו באו ממצבים נייחים.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו הסיבה שלא הכנסנו שחקנים זרים שלא שיחקו כאן עונה קודם לכן לסקר. הוא אולי אכזבה ביחס לסכום שמכבי תל אביב הוציאה עליו, אבל מי הבטיח מלכתחילה שהוא שווה את הכסף? הדביקו לו תג מחיר וציפו לקבל סחורה, שאולי הוא לא היה מסוגל לה בלי שום קשר לתג המחיר.

הבחירה שלי היא לירן שטראובר. כמי שראה את כל המשחקים של מכבי נתניה העונה, אני הרגשתי כמעט בכל משחק שנחטוף שער באשמתו וזה לא היה נעים. הוא הוריד לי את הבטחון בו ובחלק מהמקרים אפילו גרם לי לרחם עליו קצת. הוא נורא רצה לעזור למכבי נתניה, אבל הוא אכזב את כולם בכל המסגרות ובעיקר את עצמו.
    היו משחקים שהוא הפסיד לנו לגמרי בעצמו.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הבחירה שלי היא יבוריאן. לא חסרים חלוצים שדפקו עונות מוצלחות, הגיעו לקבוצות גדולות וכשלו. אבל הציפיות מיבוריאן היו שונות, יש לו רזומה טוב בכל העונות שלו בישראל, הוא היה בהפועל ת"א, היה לא רע שם והביא להם גביע, אני דווקא די הייתי משוכנע שהוא ייתן את שלו העונה ויתברר כרכש מאוד מוצלח, אבל הוא איכזב מאוד, יכולת רעה, 4 שערים זה נתון מאוד עלוב לחלוץ רכש, איך שלא נסתכל על זה- יבוריאן היה כישלון העונה.

4. Number 8 Member

הבחירה שלי היא ברוך דגו שלא נמצא ברשימה בגלל חוסר תשומת לב זעירה שלנו המנהלים, אבל זה לא כזה משנה. דגו הגיע לאשדוד אחרי מספר עונות מצויינות בהפועל תל אביב, עונות שנתנו לו את התואר אחד השחקנים היותר טובים בכדורגל הישראלי כיום, אבל משום מה הוא לא הופיע העונה בכלל. ראינו שיש לו כדורגל כך שהסיבה היחידה שאיתה אפשר להסביר את היכולת שלו היא זלזול. לותר מתיאוס ראה זאת בתחילת העונה כאשר דגו הגיע לנתניה, שיחרר אותו ועכשיו כולם יודעים שזה לא היה חד פעמי.

ברוך דגו הפך מאחד השחקנים הטובים בכדורגל הישראלי לשחקן שאפילו אשדוד לא רוצה...

אגב, כמה מילים בנוגע למאור בוזגלו - אמנם לא הייתה לו עונה גדולה אבל בסופו של דבר הוא סיים עם 9 שערים ו9 בישולים כך שהוא לא יכול להיבחר לשחקן המאכזב, במיוחד לאור העובדה שהוא היה השחקן הכי טוב ושהכי רצה וניסה במכבי ת"א העונה. אני לא יודע מי ציפה ממנו לסחוב את מכבי לאליפות אבל תהיו בטוחים שאלו לא האוהדים... הבחור עוד צעיר, עונה ראשונה בקבוצה גדולה, תתנו לו זמן זה לא יזיק.

נערך לאחרונה ב: ‏14/6/09
  5. קובי ברייאנט Member

אכזבת העונה מבחינתי זה איליה יבוראיאן אחרי עונות טובות שהיו לו בסכנין הופעל תל אביב וכל איפה ששיחק ציפו ממנו להצעיד את מכבי תל אביב להשיגים ולא עשה זאת והציג עונה גרועה לכן הוא ללא ספק אכזבת העונה!

6. Dimitar Berbatov Member

איליה יבוריאן ללא ספק. גם עכשיו, בדיעבד, כשאני מנסה למצוא את הגורמים לכשלון שלו במכבי אחרי שתי עונות נהדרות בקריית שמונה ובני סכנין, אני לא מוצא. כמובן שעכשיו הכי קל להגיד שהוא אף פעם לא הצליח בקבוצה גדולה, שגם כשהוא כבש בהפועל והיה טוב זה היה כשחקן ה-12, לדעתי זה ממש לא נכון. יבוריאן מסוג החלוצים שניזונים מהקישור ההתקפי, בסכנין היה לו את בוזגלו וחמד גנאיים (אנדרייטד) ובמכבי על הנייר היו לו את בוזגלו, ישראלביץ', שבחון, אבל בתכל'ס אף אחד מהרשימה הנ"ל לא פגע וזה בהחלט פגע ביבוריאן.

אני רוצה להתייחס לעוד מספר שחקנים:
    זנדברג לדעתי לא ראוי ליכלל ברשימה. נתן עונה מצוינת בעונת האליפות הראשונה ומאז חלש ביותר. אני זוכר שכולם תקפו את קשטן על ההחלטה לא לזמן את זנדברג ואני הייתי מהיחידים שאמרתי שקשטן עושה בשכל שהוא מעדיף את טועמה. כשרון אין ספק שיש לו, הרמה טובה, סקורר, כדרור לא רע, אבל הוא מאוד לא יציב.

עכשיו עלה לי לראש גם ישראלביץ' שחקן שאני מאוד מעריך ומחבב והיה חושך העונה. כמו כל מכבי בעצם, גם בוזגלו שדווקא היה סביר אבל בהתחשב בגודל הצפיות ראוי להכנס לרשימה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/09
  7. JR-Riquelme Member

מיוסי שבחון ציפיתי להחזיק את מכבי ת"א ולהיות המנהיג של הקבוצה הזאת. השחקן היחיד שאני מחזיק ממנו במכבי ת"א...

זנדברג בסה"כ היה פצוע וכשהיה בריא ישב על הספסל כי עטר לא תפס ממנו, מיבוריאן אף פעם לא תפסתי ככה שהוא לא איכזב אותי, כנ"ל גיא צרפתי...
    לירן שטראובר באמת קצת אכזב עם יותר מדי טעויות קריטיות.

8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הצבעתי ליבוריאן ואני די מתחרט.
    כי לא הוגן להצביע ליבוריאן,צרפתי וזנדברג מכיוון שבעצם כל הקבוצה איכזבה איתם.
    קריית שמונה-אחרי עונה חלומית יורדת ליגה,לא הוגן להיתפס לשחקן אחד.
    מכבי ת''א-מתי הצליח שם חלוץ? חלוץ במכבי שמסיים עונה עם מעל ל10 שערים זו הצלחה מדהימה,שוב אכזבה של האימפריה לשעבר הזו.
    בית''ר י-ם-האכזבה של העונה,מי האמין שבית''ר לא תיקח אליפות,אם בית''ר היתה לוקחת אליפות וגם זה היה עם תחרות עד למחזורים האחרונים זו הייתה הפתעה,אולי אנחנו לא זוכרים,אבל כולנו האמנו שבית''ר תאכל את הליגה וכבר במחזור ה12 תוכתר האלופה.
    נתניה? לא איכזבה ולא הפתיעה,אבל להגיד ששטראובר הוא אכזבת העונה,לא צודק.

בכל אופן,אכזבת השנה מבחינתי הוא-יאניק קמאנן,פרננדס(בית''ר),טוטו תמוז,טל בן חיים,אבידור.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך טוטו ובן חיים? אני חושב שטוטו תמוז באמת אחד האוברייטדים הגדולים בליגה, אבל הוא לא קיבל אף צ'אנס העונה, ואי אפשר לקבוע על פי זה כלום.
    בן חיים? כולה ילד מושתן בן 17, לא ציפיתי ממנו לכלום ואני לא מבין איך אתה ציפית למשהו מילד חסר ניסיון כזה.

10. Dimitar Berbatov Member

ואיך פרננדז? דווקא היה מנקודות האור של בית"ר ירושלים העונה

דרך-אגב, טל בן חיים (שחקן מאוד מוכשר לפי מה שראיתי ממנו) בן דוד של חבר שלי.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/09
  11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

+ שבן חיים גם משחק בקבוצה כמו מכבי פתח תקווה,מה הוא יכול לעשות אם זה?להיות שחקן העונה?
    סך הכל ילד שעלה מהנוער,יש לו,לא מעט כשרון אבל הוא לא יכול להיות אכזבת העונה.

12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכל אופן,בילד הזה יש ימבה של כישרון,אני ציפתי מהבחור להתעלות על עצמו,בליגה בה ההגנות כה כבדות ואיטיות.
    בקשר לטענה שאי אפשר לבלוט בקבוצה חלשה,אבוחצירה,עטר,גלבאן,עלי עותמאן.