אלופות: אין הפתעות, בארסה ושחטאר בשלב הבא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏7/3/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אולי יש פערים בין הקבוצות, אבל לדעתי לא כאלו גדולים בשביל לבטל את ארסנל לחלוטין כמו שנראה שעושים (חלק), בטח לא שהיא מגיעה עם יתרון מהמשחק הראשון. זה עוד לפני שנכנסים לעניין החסרים, שיותר מאשר זהותם, משמעותית אולי זהות המחליפים שלהם וההשפעה על מערך הקבוצה.

אני מקווה למשחק צמוד, אני גם מאמין שיהיה כזה במידה וארסנל לא כובשת ראשונה - אם זה יקרה יש לי הרגשה שהיא תפרק את ברסלונה.

2. Ian Wright Member

הוכחנו שאפשר לנצח את ברצלונה גם עם כדורגל טוב גם אם זה תודות לחילופים של גווארדיולה. היום הם מגיעים עם חיסרון משמעותי בחלק האחורי. הם עדיין פייבוריטים ברורים והם עדיין הקבוצה הכי טובה באירופה לא משנה מה יקרה היום אבל עדיין אפשר לעבור אותם. יש לנו את הכלים להבקיע בכל מגרש ובטח שקבוצה לוחצת עלינו בחלק שלנו והוכחנו את זה כבר במשחק הראשון.

בוא לא נהיה חזירים. התוצאה גם בקלות יכלה להסתיים בעוד תבוסה שלנו לקטאלונים. זו לא תוצאה מזהירה במשחק בית בשלבי הנוק אאוט אבל לחזור מפיגור מול הקבוצה הכי טובה באירופה ואחת הגדולות בהיסטוריה זה תמיד עושה טוב על הלב.

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/11
  3. JR-Riquelme Member

אני לא רואה יתרון אחד של ארסנל על ברסה.
    לאינטר וצ'לסי היה את משחק ההגנה הנדיר שמנע מברסה שערים בקאמפ נואו, ארסנל יודעת ללחוץ ולהחזיק כדור אבל זה לא יצליח נגד קבוצה כמו ברצלונה שעושה את זה טוב פי 2. בדיוק כמו ריאל מדריד שהיא קבוצה איכותית אבל אין לה כלים ויתרון על ברצלונה בשום אספקט, ככה בדיוק ארסנל ואני צופה התפרקות במחצית הראשונה. כמו בעונה שעברה.

4. alexshw Member

אם אתה רוצה להעלות את הסיכויים לעשות סנסציה, אז כן צריך להיות חזירים. אתה לא תופס את ברסה של פפ כל כך הרבה פעמים עם מחצית שכזו, אז צריך לדעת לנצל את זה עד תום.
    ארסנל, זה לא קופנהגן, יש לה אמביציות מול כל יריבה.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

להגיד שארסנל צריכה להיות מאוכזבת מהתוצאה מהמשחק הראשון זו שטות.

כי ברצלונה, ביום גרוע ככל שתהיה, יכולה תמיד להבקיע שער-2 מכלום, וארסנל צריכה להיות מאוד מאוד מאוד מרוצה מכך שביצעה מהפך, ויותר מרוצה מכך שלא חטפה יותר משער אחד. בהתחשב באיך שהמשחק התפתח, ארסנל הציגה תוצאה נהדרת.

6. alexshw Member

נהדרת אם היא רוצה יותר "למות יפה" מבאמת לעשות סנסציה.ברסה לא הייתה על המגרש בחצי השני. קבוצות ברמות האלה צריכות לדעת להכות על הברזל בעודו הוא חם.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

JR-Riquelme,

ברסה עדיין פייבוריטית במפגש בכלל ובטח שבבית, אבל זה לא שלארסנל אין כלים בכלל. תודות לשיטת הנוק אאוט, זה שכביכול לארסנל "אין יתרון אחד על ברסלונה" לא אומר שאין לה סיכוי ברמה שיש פה נטייה להציג. כמו שכתבת בעצמך, ארסנל יודעת להחזיק כדור, ברגע שמצליחים להחזיק בכדור מול ברסלונה, דבר קשה מאוד אמנם, חושפים עד כמה ההגנה שלה פגיעה (גם בהרכב מלא).

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נהדרת כי ברצלונה במחצית הראשונה הגיעה למצבים, לא נתנה לארסנל לזוז, ובהתחשב במציאות, ארסנל צריכה להיות מאוד מרוצה שספגה גול אחד בחצי הראשון ולהיות מאוד מרוצה מכך שלא חטפה באיזו מתפרצת מסוכנת בחצי השני.
    וארסנל היכתה על הברזל, אתה מציג מהפך מול ברצלונה כאילו זה דבר פשוט שציפית לעוד 2 גולים לפחות...

כמובן שאפשר לחיות בארץ הפלאות או בלהלהלנד ולצפות ל-5-0 על ברצלונה...

9. Ian Wright Member

מה הקשר בכלל לעונה שעברה? עלינו עם הרכב טלאים וגם זאת מחמאה. או שעדיין נמשיך לדבר על משחק המסירות הנפלא בין סילבסטרה למסי?

לגבי ריאל מדריד. זה כבר הולך לדיון אחר אבל אני חושב שהפערים בינה לבין ברצלונה זה לא 5-0. זה לפחות מה שאני יכול להגיד ממה שאני רואה את שתי הספרדיות כמעט כל שבוע. ריאל מדריד קבוצה מאוד חזקה העונה ולדעתי נוצר ש סוג של מחסום פסיכולוגי כבר במשחקים מול ברצלונה. הם פשוט עלו כמו חבורה של ילדות מפוחדות במשחק העונה בקאמפ נואו.

10. alexshw Member

אבל ארסנל הייתה במשחק ביתי ולא ברסה.
    לא צריך 5:0, מספיק שארסנל הייתה כובשת את השלישי כמו אינטר ותראה איך זה היה משנה את התמונה ומוסיף הרבה יותר לחץ על הקטלונים.

11. Ian Wright Member

לא מסכים. ברצלונה הייתה בשליטה ברורה ברוב המחצית ה-1 אבל הגענו לכמה מצבים טובים שהיינו יכולים ואפילו צריכים לתרגם לשערים. המחצית ה-2 הייתה כבר ברובה שלנו, בעיקר תודות לפפ.

בדיוק

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ברור ששער שלישי היה מוסיף מאוד, מבחינה מתמטית זו עובדה. אבל אני לא חושב שזה ברמה כזאת שארסנל צריכה להיות מאוכזבת, היא הגיעה לאיזור של לקראת סוף המשחק בפיגור והצליחה להפוך את התוצאה בדקות ספורות, ברצלונה ניסתה לתקן, היה לה זמן לכך, ולא הצליחה. אי אפשר להיות מאוכזבים מכך... וארסנל זו לא אינטר של העונה שעברה, ארסנל קבוצה חלשה יותר, בכל היבט, מה שהיא עשתה מול ברצלונה, זה מעל המצופה, לפחות בעיניי.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הגעתם למצבים בדקות הראשונות, נכון, שהייתם באטרף, ולא ניצלתם את זה. משם ועד סוף המחצית השנייה זה היה כבר הסטנגה הרגיל של שחקני ברצלונה.
    שוב אני אומר, ארסנל בחצי הראשון הייתה יכולה אולי להבקיע, אבל בטח שהייתה יכולה לספוג יותר, ועדיף לפגר 1-0 מאשר 2-1 בבית, לכן היא יצאה די בזול מהחצי הראשון.

14. alexshw Member

הזכיה של אינטר בעונה שעברה התבססה הרבה על בונקר של מוריניו והרבה מזל(בדמות שוער אוקראיני שיכור בבתים).

אבל מה שכן כשהיא זיהתה את החולשה של ברסה בחצי השני בסאן סירו היא ידעה לטרוף ולקחת את המקדמה שרצתה.

15. Ian Wright Member

ברור שיצאנו בזול במחצית ה-1. כמה פעמים אתה רואה כאלה החמצות של מסי כמו במשחק ההוא? אבל רשמת שברצלונה לא נתנה לארסנל לזוז. זה היה נכון ברוב המחצית ה-1 אבל בתחילתה הגענו למצבים טובים שיכלנו לתרגם לשערים כמו שכתבתי כבר והמחצית ה-2 לדעתי ברובה הייתה שלנו בכלל.

אגב היום לדעתי פפ צריך לפתוח עם מסצ'ראנו בקישור היום. ראיתי אותו במשחקים האחרונים והוא נראה מצוין. הוא בטח עדיף על קייטה.

זה שטויות במיץ עגנביות שכל מדינת ישראל אוהבת להגיד תודות לתקשורת הנהדרת שלנו. ראיתי את רוב המשחקים של אינטר בעונה שעברה. חוץ מאותו בונקר מטורף מול ברצלונה בקאמפ נואו(צריך לזכור שהם היו עם שחקן אחד פחות תודות להצגה הבלתי נשכחת של סרחיו בוסקטס) הם שיחקו כדורגל טוב לאורך כל העונה. לדעתי המשחק בברידג' למשל לא היה משחק בונקריסטי. הגנה מאוד חזקה(הכי טובה בעולם באותה עונה ואחת הטובות שראיתי) אבל הם עמדו מצוין במגרש והבקיעו שער מוצדק. כנ"ל לגבי המשחק מול באיירן מינכן. בליגה האיטלקית הם בכלל שיחקו הרבה יותר התקפי לדעתי ומה שמאייקון, סניידר ומיליטו היו עושים שם. תענוג.