אלופות: אינטר במקדמה על צ'לסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏24/2/10.

1. Dimitar Berbatov Member

אני מקבל את מה שאתה אומר דנידין, אבל ברבע השעה האחרונה, תסכים איתי שזה היה מביך. טיפת תעוזה מצד אינטר והיא יכלה להגיע לגשר עם תוצאה טובה בהרבה. אינטר לא ניצלה בדקות האחרונות את החסרונות של צ'לסי היום, לא לחצה מספיק והסתפקה במועט (צ'לסי בסטמפורד ברידג' זה עולם אחר לגמרי)

נערך לאחרונה ב: ‏25/2/10
  2. דנידין Member

ונגר למד על בשרו עם שטויות שעשה בערך עשור עד שהבין שחייבים לשחק טקטי. ב 2006 שארסנל שיחקו עם 5 קשרים וחלוץ בודד זה היה מצויין, ונגר נראה סוף סוף כאחד שהתעורר למציאות הקשה של שלבי נוקאאוט השונים בתכלית ממשחקי ליגה. אני מברך על כך כי אני מוצא המון חיבה לארסנל.

ברבאטוב, ומה היה קורה אם אינטר היו מעיזים ואז סופגים. היה שווה את זה? לא יודע. תן יותר קרדיט למאמנים מנוסים. אני ואתה עדיין לא שם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. Selby Member

אבל זה הקטע, שהסגנון הזה לא רק שהוא לא יפה לעין אלא גם לא בטוח שהוא יביא לו תוצאות. תראה מה קרה למוריניו ואינטר בעונה שעברה, הם שיחקו מאוד מבוקר בבית, השיגו תוצאה סבירה(0-0 ו2-1 משאירים בערך את אותם הסיכויים לגומלין) וזה פשוט לא הספיק להם. יכול להיות שזה בדיוק מה שיקרה לו גם הפעם.

4. דנידין Member

רק היום אמרת לי שהסגנון לא חשוב לך בדיון הטניס. ולגבי הויכוח אם הסגנון לא מוכיח את עצמו, אז פה אתה יודע שאתה טועה ויוצר מצב שאני צריך להזכיר לך כל מיני מילאנים, ליברפולים, באיירנים, יובנטוסים, פורטויים (של אותו המאמן בדיוק) ואחרים שעשו זאת בדיוק כך. אי אפשר לומר שהוא לא מוכיח את עצמו, אבל אפשר להתווכח שיש גם אפשרות אחרת לשחק ולהצליח, זה כן. יש יותר מדרך אחת. זאת בכל מקרה, נחשבת ליותר מוצלחת, צר לי מותק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי כל הזמן שלאינטר יש סיכוי מול צ'לסי ולא טעיתי. לדעתי הגול שסזאר קיבל מאיך קוראים לו ממש הרס למוריניו את התוכניות אבל עדיין למרות שזה 1:2, אינטר יוצאת עם ביטחון לסטאמפורד ברידג', אם משחק ההגנה שלה יהיה כמו היום בגומלין היא תעבור לרבע הגמר, כי אני בספק אם ז'וליו סזאר יקבל גול דרדלה כזה עוד פעם, נדיר לראות אותו מקבל גולים כאלה. אם צ'ך לא ישחק זה יכול לפגוע קשות בצ'לסי, לדעתי מוריניו יבוא לשחק על 0:0 ולגנוב גול במתפרצת בגומלין, אבל הפעם לשם שינוי אחרי משהו כמו 4 שנים יש לאינטר סיכוי לעלות, כמו אז מול ולנסיה, בואו נקווה שלא תהיה הפעם את אותה תוצאה.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ציפיתי מאינטר ליותר במשחק בייתי, אבל קשה לבקר אותם על סגנון המשחק כשהם משיגים את המטרה שלהם (?) ומנצחים.

מהרגע שהוא עלה לבוגרים אהבתי את מיליטו אבל לא באמת הערכתי אותו מקצועית כמו אחרים, אני עדיין כנראה מעריך אותו פחות ממעריציו האחרים ובטח שבקרב אוהדי ראסינג, אך כל פעם שאני רואה אותו העונה זה פשוט תענוג. מחצית ראשונה מצויינת שלו, כל נגיעה זהב, מתי שצריך מוריד, מתי שצריך סוחט פאול, תנועה חכמה, מחזיק בכדור כשצריך...פשוט כיף לראות אותו פורח.

7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני קורא פה את רוב התגובות ופשוט צוחק.
    אתם מדברים כאילו צ'לסי זה מילאן או יובה או כל קבוצה באיטליה. אינטר פשוט פחות טובה מצ'לסי, ועצם העובדה שהיא ניצחה אותה זה כבר משהו. קבוצות רבות באנגליה הפסידו לבלוז, שלא לומר הושפלו כמו ארסנל למשל. הקישור של אינטר עשה את המקסימום, אבל מה לעשות לצ'לסי יש קישור הרבה יותר אגרסיבי וטוב, ולכן האנגלים החזיקו יותר בכדור, אבל הם לא ממש ידעו מה לעשות איתו, כי כל ההזדמנויות של צ'לסי היו מבעיטות מחוץ לרחבה, למעט ההזדמנות של למפארד במחצית השנייה. מנגד אינטר הצליחה ליצר 3-4 הזדמנויות שכולן היו בתוך הרחבה, והצליחה בסוף לנצל שתיים.
    לפני המשחק התפללתי שצ'לסי לא תביס אותנו, אבל המשחק בסוף הסתיים בניצחון שלנו. אז אני יותר ממרוצה, פורצה אינטר!

אגב, אני לא חושב שהיה פנדל. וגם לא רוצה להתווכח על זה.

8. Robin_Van_Persi Member

צריך לזכור שמבחינה התקפית צ'לסי קבוצה מאוד מוגבלת!,כמו הרבה פעמים אחרים לדוגמא שהם היו בפיגור הם לא ידעו לפרוץ את ההגנה,אפילו נגד קבוצות חלשות בליגה.
    אינטר תשחק הגנתי בגשר וזה דיי ברור,קשה לי לראות את צ'לסי פורצת את ההגנה של אינטר,כי מההתקפה של צ'לסי בחיים לא החזקתי.(ולהיות תלויים בדרוגבה זה ממש לא נכון בעליל כי מוריניו יודע לסגור אותו מצוין וגם היום עשה את זה שהוא בכלל לא הורגש כל המשחק).

9. KirkH Member

משחק מאוד מוזר. מומנטומים הפוכים לחלוטין. כל פעם שהגיע תורה של קבוצה לנסות לעשות משהו באה היריבה וגנבה שער משום מקום. קשה לדעת אם ביום כל כך חלש של החלק הקדמי שלנו צריך להצטער על שער חוץ והפסד מינימלי...

דידי עם אחד המשחקים החלשים שלו העונה, שום דבר לא הלך לו. אפילו לא המסירות הכי פשוטות.

סיפור המשחק מבחינתי מתמצא בזה שמיקל לקח בעיטה מ-20 מטר בתוך תוספת הזמן. מיותר לציין שהכדור טס ליציע. כל פעם שהדביל הזה רואה דשא אנחנו משחקים 12 מול 10 עוד לפני שהשופט מחליט עם מי הוא...

סך הכל משחק שבאופן מוזר התנהל על מי מנוחות. ההגנות לא בדיוק סבלו מלחץ כלשהו. מהרגע שהילאריו נכנס בכלל התחיל הבונקר, רק שבאופן הזוי הוא היה של אינטר. בקיצור, מוזר.

השאלה הגדולה היחידה שנותרה פתוחה היא מי יותר עלוב יורם ארבל או שגיא כהן. אגב, אני בספק אם ניתן להוכיח שיש תשובה נכונה. בעעעע!

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, לקח ליורם ארבל 40 דקות עד שסוף כל סוף הבחין שהקירח השמאלי בקישור של אינטר הוא קמביאסו ולא סניידר.

11. KirkH Member

רק?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין למה אתם אומרים שאינטר שיחקה רע, אינטר שיחקה בונקר אולי ב-10 הדקות האחרונות אבל לפני כן היה משחק ממש שקול, לפחות פעמיים גם מאייקון וגם סניידר עשו דאבל פאסים ופשוט הנגיעה שלהם בכדור היתה גרועה ועם פחות חוזק הם במצב של אחד על אחד מול צ'ך במחצית הראשונה והילאריו בשניה. אחת הסיבות שאינטר לא תקפה התקפות סטייל בארסה שכולם אוהבים ונהנים לראות היא הסיבה הפשוטה שאין לה את הכלים לעשות את זה, וגם השחקנים שעוד כן מסוגלים לעשות את זה, סטאנקוביץ' למשל קיבל הוראה נטו לשחק במימד הגנתי ולסגור את לאמפארד ועובדה שלאמפרד במשך 90 דקות כמעט לא היה במשחק. סניידר התעייף מאוד מהמחצית הראשונה ולאינטר אין את השחקן שיכול להוריד ממנו עומס בקישור יצירתי. אני עדיין חושב שסמואל אטו לא צריך לפתוח כרגע ושילוב של פאנדב ומיליטו הרבה יותר טוב כרגע לפחות ולדעתיז ה השילוב שמוריניו צריך לפתוח איתו בגומלין. בואו נזכור שטיאגו מוטה הוא שחקן עם אוריינטציה יותר הגנתית בעוד בצ'לסי בעמדה שלו משחק שחקן עם אוריינטציה התקפית נטו. התיכנון של אינטר היה לנצח בלי לספוג, גם אם זה אומר לנצח במינימום התקפות. יותר נכון אלא להשיג ניצחון בכל מחיר, עובדה שאיך שאינטר ספגה את השער ראיתם את כל השחקנים רצים למעלה ותוך 2 דקות זה כבר נהיה 1:2, אבל בואו נזכור שצ'לסי זו לא סתם קבוצה, אולי הכי טובה באנגליה ועדיין אתה לא יכול לבוא ולשחק מול כאילו אתה בא לדרוס אותה כי זה לא יקרה, צ'לסי קבוצה מאומנת שמשחקת ביחד כבר לאורך שנים, אינטר זו קבוצה טובה אבל מאוד הגנתית, תכליתית אבל מעט יצירתית. ראינו את מילאן הולכים ויוצאים ורצים בשביל לנצח את מנצ'סטר ומקבלים 3 בראש, אין מה לעשות החומר של אינטר ומילאן וכל הקבוצות באיטליה נופל מאלו של האנגליות, בארסה וריאל, וזה למה אנחנו רואים את היריבות שולטות מולן בקצב המשחק ובמתרחש.

אגב אעיצבן אותי ששגיא כל הזמן קרא לאיבנאוביץ' ברנקיץ'!

מהבחינה ההגנתית הרביעיה לוסיו, סמואל, זאנטי ומאיקון כל אחד מהם צריך לקבל מחר בעיתון 7 כשלוסיו לדעתי נן משחק מושלם של 9 אולי אפילו 10 באמת שאם חלוץ כמו דרוגבה מגיע ל-0 מצבים לכיבוש וגם כשהכדור אצלו הוא לא מצליח אפילו לעשות איתו דבר ומאבד אותו בלם שעושה לו דבר כזה צריך לקבל 10 בעיתון של מחרת.

אני חושב שאחת הטעויות של אינטר היתה שהיא לא הסתמכה הרבה על מאייקון במחצית השניה כי הרבה מהמשחק של אינטר בנוי על העליות של מאייקון וזאנטי למעלה במיוחד מאייקון ולדעתי במחצית השניה הוא כמעט ולא עלה למעלה, הרבה מההתקפות של אינטר במחצית הראשונה הגיעו כשהמגנים עלו למעלה והפעילו לחץ שגם גם לשחרור של סניידר מהקישור הדפנסיבי של צ'לסי כי הם פתאום נאלצו גם ללכת לשחקנים נוספים שהצטרפו אליו.

סה"כ 1:2 זו לא תוצאה רעה לצאת איתה למשחק חוץ, כמובן שהיא עדיפה מה-0:0 שעשינו בשנה שעברה שחייב אותנו לכבוש בעאולד טראפורד כדי לעלות כשכל הקבוצה היתה תלויה טוטאלית בזלאטן, והשנה לדוגמא אין מישהו שהקבוצה נשענת עליו, כל אחד יכול בהברקה כזו או אחרת לשים את הגול מה גם שלדעתי אינטר קבוצה יותר קבוצתית כיום. אני גם בדיעה ש-1:2 היא תוצאה עדיפה מאשר 1:0, כן למרות שער החוץ, כי נכון אם אתה מפסיד 1:0 אתה עף, אבל מצד שני אתה גם לא תבוא ותשחק בונקר אין סופי בשביל לא לעוף כי זה כמעט לא קורה, כיום בכדורגל ובליגת האלופות בפרט אני לא זוכר הרבה משחקים שמסתיימים ב-0:0 אחרי שקבוצת החוץ כובשת במשחק הראשון בחוץ, בטח אם היא מפסידה. מה גם שאם אתה עולה ומשחק על 0:0 כשאתה ב-1:0, גם אם אתה סופג גול אתה לא תשנה את המשחק שלך ואז אם תקבל את השני רק אז אתה תשנה ולפעמים השינוי הזה עשוי להיות מאוחר מדי ולעומת זאת אם אתה בא עם 1:2 ואתה סופג גול במחצית הראשונה אתה תעשה שינוי מיידי כי גול שלך יגרום לכך שהקבוצה השניה תצטרך שניים בשביל להעפיל.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קאמביאסו שיחק היום באמצע ולא בשמאל ממה שאני שמתי לב, מוטה היה זה שפתח יותר שמאלה...לפחות כך אני ראיתי.

לגבי מצבים מתוך הרחבה וכו', אולי אתה צודק, אבל הדבר נכון בעיקר למחצית הראשונה לדעתי (ההחמצה של אטו), במחצית השנייה אינטר הפסיקה לשחק. אני חושב שגם מול קבוצה עדיפה כצ'לסי אינטר צריכה לנסות יותר מאשר להסתמך על ההברקות של באלוטלי (מחצית שנייה). מה גם שאם לא היה פנדל, אני אישית לא בטוח לכאן או לשם, אז עדיין זה נחשב כעוד מצב ברחבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Dimitar Berbatov Member

מוחמד, אני לא מבין את התבוסתנות שלך - להגיע למשחק בסאן סירו נגד צ'לסי, צ'לסי שנמצאת בכושר סביר ולא יותר, בלי מגן שמאלי טבעי, בלי אסיין ועם טרי בכושר בינוני - בטח לא צ'לסי בלתי עבירה, להגיע בתחושה של העיקר לא לרדת מובסים.. לא מבין אותך.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אינטר הייתה בלי מגן שמאלי טבעי, אגב...