אלופות: הוולה של רובן הוד!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏6/4/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

----------------------http://img186.imageshack.us/img186/7161/champions20league20logo.Xxx

אחרי ששני רבעי הגמר הראשונים הוכרעו כבר הגיע הזמן לסיים את תמונת חצאי הגמר - במפגש שמעלה נוסטלגיה תארח מנצ'סטר יונייטד את באיירן מינכן שהצליחה להפוך את התוצאה במשחק הראשון, בעוד בצרפת יערך ה"דרבי"הצרפתי המסקרן בין האלופה בורדו לליון שמגעה ביתרון מהמשחק הראשון.

http://img265.imageshack.us/img265/7536/bayernmanu.Xxx

מנצ'סטר יונייטד - באיירן מינכן

רביעי 21:45, אולד טראפורד, מנצ'סטר

שבוע רע במיוחד עבר על מנצ'סטר יונייטד. אחרי ההפסד 2-1 במינכן והפציעה של ויין רוני, בשבת אירחה יונייטד ללא רוני את צ'לסי והפסידה לכחולים 2-1 בתצוגה חלשה. צ'לסי עקפה את יונייטד ועלתה לראשות הטבלה בהפרש של שתי נקודות מהאדומים. חמישה מחזורים לסיום העונה, היתרון והמומנטום נמצאים אצל צ'לסי וזהו מבחן גדול עבור יונייטד. בינתיים, מחר מצפה לשדים האדומים מבחן לא פחות חשוב-הגומלין מול באיירן מינכן. ניצחון 1-0 קטן יעלה את יונייטד לחצי הגמר, אך בהיעדרו של רוני לא ברור מי יוכל להבקיע את השערים. דימיטאר ברבאטוב איכזב בגדול במשחק בשבת, וספק אם ממנו תגיע הישועה.
    באשר לרוני, בימים האחרונים צצו שמועות, תחילה בצהובונים ולאחר מכן גם בעיתונים מכובדים יותר, כי רוני יהיה כשיר למשחק מחר, למרות הפרסומים על היעדרות בת שבועיים. פאביו קאפלו, מאמן נבחרת אנגליה, מאוד לא אהב את הרעיון וקרא לפרגוסון לא לשתף את הכוכב. באימון היום רוני לא השתתף, מה שכנראה מאשר סופית את העובדה שהוא לא יהיה מחר על כר הדשא. את ההשלכות נראה רק מחר. פרגוסון יכול להתנחם בחזרה של ג'ון אושיי, המגן הורסטילי, אחרי חמישה חודשי פציעה.

http://img.skysports.com/08/08/218x298/JohnO-Shea_1114639.Xxx
    ג'ון אושיי חוזר אחרי שלא שיחק מאז נובמבר

נכתב ע"י אורי (Michael Carrick)

מאיפה הגיע אוליץ' אני עדיין לא יודע. ספק אם אוליץ' עצמו יודע, הוא פשוט אוהב לרוץ כל המשחק וגם בתוספת הזמן שלו. השאלה הגדולה היא אם הוא בכלל ירוץ גם באולד טראפורד או שאולי יעדיף ואן חאל את גומז וקלוזה על פניו. שאלות, כן והרבה מהם יש סביב ההרכב של באיירן. רובן שהיה מושבת לשבוע וחצי עלה על הטיסה לאנגליה, אבל אם הוא בפורמת משחק, זה גם ואן חאל יודע שלא. הסיכון גדול מידי והימור כזה ספק אם יקח על עצמו ובתקשורת הגרמנית טוענים שיאפשר לרובן לשחק בין 30 דקות למחצית. אבל ואן חאל הוא ואן חאל ואני לראש שלו עוד לא הצלחתי להכנס, לכן צפו לבלתי צפוי. האם דמיכאליס אכן איבד את מקומו בהרכב בשבת בגלל הטעות במשחק הראשון מול יונייטד ולא יחזור גם להרכב בגומלין? אולי הוא רק נח? אני חושב שמתחיל להמאס לי לשחק את המשחק הזה. רוצים לדעת איך יראה ההרכב ואם באיירן כן בפורמה טובה או לא בתקופה טובה? תראו את המשחק.

http://www.smedia.rs/sport/slike/news_11368.Xxx
    רובן? דמיכאליס? קלוזה? אוליץ'? עם ההולנדי אין דרך לנחש איך יראה ההרכב, ואן חאל

נכתב ע"י סלע (Der Kaiser)

http://img42.imageshack.us/img42/5845/lyonbordeaux.Xxx

בורדו - ליון

רביעי 21:45, סטאד שבאן דלמאס, בורדו

בורדו תארח את ליון לאחר שזאת עצרה לה רצף מדהים של 7 ניצחונות רצופים בליגת האלופות, רצף שכלל 5 ניצחונות בשלב הבתים וצמד ניצחונות על אולימפיאקוס. מבחינת בורדו כמה חבל שהרצף נעצר בצורה שבה הוא נעצר. המשחק בסטאד דז'רלאן היה רווי באירועים ומצבי הבקעה, ובסופו של דבר ליון, המנוסה יותר, ידעה לצאת עם ידה על העליונה עם ניצחון חשוב של 3-1. יהיה לבורדו קשה לצאת מהבור אליו היא נקלעה. אבל בורדו מאמינה, לורן בלאן יודע שלבורדו יש את היכולת להפוך את הקערה על פיה, בורדו כזכור כבר ניצחה העונה את ליון, זה היה בליגה ובחוץ 1-0, והפעם מה שבורדו צריכה זה מינימום 2-0, בתקווה שהבית ייתן לבורדו יתרון, כמו שליון ידעה להפוך את הבית ליתרון.
    הבעיה היא שבורדו מגיעה במומנטום לא טוב, אחרי ההפסד בורדו הגיעה למפגש הראשון אחרי שספגה הפסד בגמר גביע הליגה למארסיי, לאחר מכן הגיעה ההפסד לליון, ובשבת האחרונה בורדו חזרה הביתה, אירחה את נאנסי מהמקום ה-11 והפסידה לה 2-1. הפסד שהוריד את בורדו מהפסגה למקום השלישי כאשר ליון ומונפלייה עוברות אותה בנקודה אחת, אבל לבורדו עוד יש את ההזדמנויות לתקן כאשר היא עם 2 משחקים חסרים. נגד נאנסי בלאן ניסה לתת מנוחה למספר שחקנים ששיחקו נגד ליון, ביניהם היה מרוואן צ'מאח שבסופו של דבר הוקפץ בדקה ה-76 אבל לא הצליח לשנות יותר מדי. צ'מאח שעובר עונה טובה בהחלט, כבש נגד ליון במשחק הראשון, ויחד עם גורקוף מהווה את מירב התקוות שיש לאנשי בורדו לקראת המשחק השני נגד ליון.

http://mountakhab.net/www/bilder/chamakh_3213.Xxx
    צ'אמאח, הרבה תקוות תלויות בחלוץ המצויין

נכתב ע"י לירן

כמועדון ליון מגיעה לגומלין במטרה לחזק את המעמד שיצרה לעצמה בעשור האחרון, מעמד של קבוצה גדולה בצרפת ומכובדת באירופה. ליון לא תמיד נחשבה למועדון גדול בצרפת, אך השליטה הכמעט מוחלטת בליגה המקומית בשנים האחרונות והתוצאות המכובדות באירופה הקנו לה זאת, עכשיו נותר להשיג מקום בחצי גמר ליגת האלופות לראשונה בהיסטוריה של המועדון, אח"כ אפשר יהיה לדבר על הגדלת ההישג.
    לבורדו אמנם יש מאזן בייתי מושלם בליגת האלופות, אבל ליון היא אחת מקבוצות החוץ הטובות במפעל העונה ובשנים האחרונות בכלל, ב-5 משחקי החוץ באירופה העונה הפסידו הלבנים רק פעם אחת (באיטליה) והשיגו שלושה נצחונות. מעבר למאזן החוץ בליון יכולים להיות אופטימים בעקבות הכושר המצויין של הקבוצה אשר הפסידה רק פעם אחת ב- 2010 ותפסה את המקום הראשון בליגה באופן זמני. אך לא הכל דבש בליון, קבוצתו של פואל תחסר את ליסאנדרו לופס וסידני גובו המוצהבים, וכנראה גם את יאן מאקון הפצוע.

איש המפתח של הקבוצה במרכז השדה הוא דווקא מירלם פיאניץ' הבוסני, הילד חגג 20 רק בשבוע האחרון אבל כבר משכיח (לאט לאט לפחות) את האגדה הברזילאית המקומית ז'וניניו, אותו ירש. פיאניץ' רושם כבר 4 גולים במפעל, אחד מכריע בספרד מול ריאל מדריד, יותר מכל שחקן אחר של ליון אם מתעלמים מהמוקדמות, ומהווה איום מתמיד על שער היריבה ממרכז הקישור. בחוד יפתח ככל הנראה גומיס, לו יש עונה בינונית למדי, ככה שליון תהייה תלוייה רבות בילד הבוסני ובצמד שחקני האגף, צ'ליטו דלגאדו ובאסטוס, בשביל להשיג שער חוץ שיסבך את בורדו, בעיקר לאור ההעדרות של ליצ'ה וגובו. הברזילאי מציג יכולת גבוהה העונה ותורם שערים רבים, בעוד הארגנטינאי, שהגיע למועדון לפני כשנתיים, תופס לעצמו סוף סוף מקום בהרכב הקבוצה ונהפך לשחקן מרכזי במערך של פואל בחודשים האחרונים. אבל בהנחה שבורדו תהייה זו שתתקוף במרבית המשחק, לא ההתקפה היא זו שתדאיג את פואל, אלא החלק האחורי. בליון מצפים מהוגו לוריס להמשיך את היכולת המצויינת בשער, כמו במשחק הראשון, על מנת לדאוג לכך שהיתרון 3-1 מהמשחק הראשון יספיק להופעה היסטורית בחצי גמר ליגת האלופות.

http://img260.imageshack.us/img260/9920/miralempjanicmertnobrea.Xxx
    פיאניץ', הקשר הצעיר ינסה להוביל את ליון לחצי גמר ראשון בהיסטוריה של המועדון

נכתב ע"י אליאס (sixtobastia)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/4/10
  2. שלו Guest

הערב באיירן תגיע לאולד טראפורד ביתרון של שער אחד, מנגד היונייטד עם שער חוץ וללא ויין רוני. אני כמעט בטוח שבאיירן עוברת את המסוכה ועולה לשלב הבא. לא חושב שהם יפסידו את המשחק הזה. ברבאטוב כחלוץ בודד בהתקפה של היונייטד זה לא ביג דיל, אני בטוח שואן חאל הכין את החברים שלו הן מבחינה התקפית והן מבחינה הגנתית, אריאן רובן חוזר לסגל של הבאוורים וללא ספק יהווה תוספת כוח משמעותית. יהיה חם.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליון מחזיקה ביתרון משמעותי נגד בורדו, היא מגיעה בפורמה יותר טובה ובמוראל יותר גבוה, ואני מאמין שהיא גם תעבור, בסך הכל הסיפור שלה דומה לזה של אינטר, היא צריכה לכבוש, כי בקונסטלציה מסוימת היא כמובן מסוגלת להפסיד 2:0 ולעוף אבל אם היא תכבוש, זה יעשה את המשימה של בורדו למאוד קשה, כמובן שכשאני אומר תכבוש, אם היא תכבוש ראשונה. גם אם בורדו תוביל 2:0 וליון תכבוש זו עדיין מכה לבורדו אבל לא כזו שיכולה להשפיע כל כך עליה כי 1:3 עדיין שולח אותנו להארכה, לדעתי יש יותר סיכוי שהמשחק יוכרע ב-120 דקות מאשר שבורדו תעיף את ליון ב-90. מהבחינה האישית אני מקווה שליון תעבור כי אם מסתכלים על שני המועדונים, לליון מגיע כל כך החצי גמר הזה, על כל השנים היפות שהם עשו בצ'מפיונס, הדבר היחידי שחבל לי, שעד שהם על סף היסטוריה, ז'וניניו לא חלק מזה וחבל...

באשר ליונייטד באיירן, הלוואי ונלך לפנדלים אבל אני פשוט לא רואה מי שם ליונייטד שערים, לא שאין להם חלוצים, פשוט הם בכושר כל כך רע והקבוצה היתה תלויה אבסולוטית ברוני שיש מצב גדול שבסוף השבוע הזה הם יגידו שלום לשני התארים הגדולים שהם נאבקים עליהם, מה שכן יונייטד צריכה 1:0 קטן ובד"כ כשהמשחק מוכרע אצלה בבית היא יודעת להשיג את ההכרעה, אבל קשה לי לצפות מה יהיה במשחק הזה, באיירן גם רוצה חצי גמר בואו נזכור את זה.

4. Raulito Madridista

המשחק היום אמור להיות הרבה יותר מותח מאשר מה שארע אתמול. אין ספק כי יונייטד באה למשחק במצב לא פשוט. היא איבדה את היתרון בשלומיאליות ולא הצליחה לחזור הביתה אפילו עם תיקו, רוני נפצע בידיוק ברגעים קריטים וגם ההפסד לצ'לסי בבית ואיבוד המקום הראשון לא הוסיפו למוראל של השחקנים. אבל מעבר לקלישאה הידועה - זאת מנצ'סטר יונייטד והיא הוכיחה בעבר שהיא מסוגלת להפוך כל מצב - צריך לקחת בחשבון שהיא זקוקה בסה"כ לשער אחד כדי להדיח את באיירן. המשחק באולד-טראפורד הפעם, יונייטד תקבל דחיפה גבית מהקהל שלה וההגנה של באיירן לא מספיק טובה. שער אחד יתרון זה כל-כך נזיל. כל טעות בהגנה, כל מצב נייח או טעות של שופט יכולה להכריע את המשחק כמו גם בעיטה מרחוק של סקולס למשל, קאריק או משהו כזה. בצד של באיירן, שוונשטייגר ישחק והוא אמור לחזק את מרכז המגרש, סביר להניח שאלטינטופ המעצבן יירד לספסל. עדיף שאוליץ שכבש את שער הניצחון עם הרבה נחישות, ישחק גם הפעם, אבל זה פחות קריטי. הכי חשוב שרובן ישחק. זה משחק בשבילו. כל העולם מצפה לראות אותו עומד במבחן גם מול הגנה חזקה כמו שיש ליונייטד(והפעם אברה לא יגלה שאננות כזאת). סביר להניח ששני שחקנים ישמרו אותו במידה וישחק(אחד יחכה לו על סף הרחבה כדי שלא יעשה את החיתוך הקבוע מימין למרכז ואז ישחרר טיל בשמאל) ואז שחקן אחר של באיירן יהיה פנוי. משהו אחד לסיום - פרגוסון אומר לקראת המשחק שנוויל לא פחות מהיר מריברי. תרשו לי לגחך. ריברי יוכיח את זה היום. במצ'אפ ביניהם הוא ינצח. אבל אם באיירן תעלה - זו כבר שאלה אחרת.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אנשים נוטים לשכוח שאנחנו מדברים כאן על מניו, אולי הקבוצה הכי ווינרית בעולם.
    עם רוני או בלעדיו, הם היום פיבוריטים לניצחון, קרי באיירן תצטרך גם לכבוש, וזה לא שהבווארים כאלו דורסניים שהם בכל משחק שמים את הגולים שלהם.

מפתיע אותי שאנשים כאן מספידים כבר את היונייטד, שלכולנו ברור שזה רחוק מלהיות ככה.

פסיכולוגיה הפוכה?

6. riquelme1 Member

יהיה קרב אדיר היום, יש לי הרגשה שמנצ'סטר הולכת הביתה, באיירן שווה גול היום, אפילו שתיים.

בקשר לדרבי הצרפתי, עוד קרב ענק, לדעתי בורדו עושה אתזה.

7. JR-Riquelme Member

אל תגזימו, מנצ'סטר יכולה לכבוש ועם ההגנה של באיירן היא שווה שער. אז נכון שבלי רוני היכולת ההתקפית שלה היא לא מציאה גדולה והיא מאוד מאוד אפורה, אבל אני מאמין שאיזה מצב נייח יפול לטובתם באיזשהו שלב. אבל גם אני בדיעה שבאיירן הולכת לעבור. ההתקפה שלה פשוט תעשה את העבודה.

ויאלה אין אנגליות בחצי!

8. Charlton Member

קשה לי להאמין שיונייטד יעשו את זה, בלי רוני הם לא אותה קבוצה.
    ראיתי את המשחק בשבת נגד צ'לסי, וממש הרגישו את החיסרון. באיירן נראית לי כמו קבוצה שתדע לבוא לשחק הגנתי עם מתפרצות ותעלה לשלב הבא.

ליון בורדו- מאמין שבורדו ילחצו בהתחלה ולא יצליחו, ואז אולי ליון יתנו גול כמו שהיה נגד ריאל. צופה פה 0-0 או 1-0 לליון. שאגב, לפי עניות דעתי הולכת להגיע רחוק, ואני גם רואה אותה עוברת את באיירן/יונייטד. קבוצה עם שחקנים מוכשרים, קשה לנצח אותה בבית. מריחה לי כמו אחלה סינדרלה ועשויה מחומר הקבוצות שעשו את זה והפתיעו, לא סגל נוצץ מידי ופחות טובים מבורדו בליגה, אבל באלופות מצליחים.

9. ארסנל ונגר Member

רוני בפנים, ברבאטוב בחוץ.

10. Charlton Member

השאלה מה הוא יכול לתת? הבנאדם פאקינג פצוע.
    בכל מקרה אני נשאר עם הדעה הקודמת שלי, באיירן עולים היום!

11. c_web Member

ידעתי שפרגוסון עובד על כולם.
    רוני הולך להיות לצערי גיבור הערב, מניו תיהיה בחצי הגמר.

12. Cup of Tea Liverpool, UK

יונייטד פותחת בשוונג מטורף.
    נקווה שהגרמנים יתאוששו.

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק הנוכחות של רוני במגרש הביאה את הגול הזה , אם זה היה ברבאטוב מוריד לגיבסון היו שומרים את גיבסון טוב יותר ולא שמים דגש על רוני.

ההגנה של באיירן שערוריה , כמו בגול ההוא במינכן גם עכשיו שחקן בתוך ה5 לבד איזה בושה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/10
  14. riquelme1 Member

מאיפה פרגסון מביא את השחקנים האלה, רק ה' יודע- אבל כל פעם זה מדהים מחדש.

איזה פתיחה של היונייטד 2-0.

15. riquelme1 Member

איזה גועל נפש ואן בוייטן, רואים שחקן פצוע ומנסה לפצוע אותו בכוח, זה כל כך שקוף. זה כמו בסרט ספורט הדמים.

3-0. מגיע להם, הגיע להם לעוף כבר נגד פיורנטינה, והגיעלו אותי עם הניסיונות ללכת לרגל של רוני.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/10