אלופות: וזה שוב רובן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏21/4/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

----------------------http://img186.imageshack.us/img186/7161/champions20league20logo.Xxx

מחר בערב יערך חצי הגמר השני, זה שיפגיש בין שתי הקבוצות המפתיעות של שלב זה אולי, שעוד משותף להן העובדה שלא זכו באליפות המקומית בעונה שעברה. באיירן מינכן, שהדיחה את אלופת אנגליה, תארח את ליון, שהדיחה את אלופת צרפת, למפגש השני והמרתק של חצי גמר ליגת האלופות.

http://img85.imageshack.us/img85/9171/lyonbayern.Xxx

באיירן מינכן - ליון

רביעי, 21:45, אליינץ ארינה, מינכן

באיירן מינכן חוזרת לחצי גמר ליגת האלופות לאחר העדרות של 9 שנים מהמעמד. פעם אחרונה שביקרה בחצי הגמר, פגשה את ריאל מדריד, שבמקרה נכון להיום אותו ריאל הודחה העונה עלידי היריבה הנוכחית - ליון. בבאיירן מרגישים לא בנוח עם היריבה הצרפתית לא רק בשל חוזקה, אלא גם בשל דחיית המשחק בשבת הקרובה של ליון מול מונאקו באישור ההתאחדות הצרפתית. ואן חאל אמר שמנוחה מסוג זה לא מאשרים באף ליגה והמהלך של ליון וההתאחדות הצרפתית הוא לא ספורטיבי בכלל. לא ידוע עדיין אם באיירן פנו לאופ"א בדבר ואיך נסגרה הפינה, אך לואן חאל יש מספיק דברים לעבוד עליהם במסגרת המועדון הבווארי. הרוח המנהיגותית על המגרש תחסר עקב צבירת כרטיסים צהובים - מארק ואן בומל, הלב של באיירן במרכז המגרש יצפה במשחק מהטריבונה וזה נכון גם לבאדשטובר הבלם\מגן הצעיר. במקום ואן בומל יש אפשרות לראות את פראנייץ' הקרואטי שפתח גם מול מנצ'סטר יונייטד בשל חיסרו של שווינשטייגר או טימושצ'וק האוקראיני שלא מרבה לקבל דקות העונה. בעמדת המגן הימני נראה ככל הנראה ילד צעיר בדמותו של דייגו קונטנטו שגם הוא בסך הכל בעונתו המקצוענית הראשונה. כדי לדעת אם ליון ידעו לנצל זאת או באיירן לנצח למרות זאת, נצטרך לחכות לארוע עצמו.

http://www.spox.com/de/sport/fussball/bundesliga/0901/Bilder/van-bommel-514.Xxx
    המנהיג ישב הרחק בטריבונה. מארק ואן בומל.

נכתב ע"י סלע (Der Kaiser)

אולימפיק ליונה, או ליון בקצרה, על שם העיר שאותה היא מצייגת, מעולם לא שיחקה בחצי גמר ליגת האלופות. אם נחפש קצת בארכיונים, נגלה כי הקבוצה מעמק נהר הרון קיימה שלושה מפגשים נגד ספורטינג הפורטוגזית בחצי הגמר של הגביע למחזיקות גביע בשנת 1964. אז לפי תקנות שערי החוץ, הקבוצה הצרפתית הייתה אמורה לעלות לגמר, אך התקנה אז אמרה כי משחקים משחק שלישי במקרה שסכום השערים עומד על תיקו בצמד המפגשים הראשונים. אז במשחק השלישי והמכריע שהתקיים במדריד נגד הירוקים מבירת פורטוגל, ליון הפסידה 1-0.
    יותר מארבע עשורים עברו והמועדון רשם כבר שיא, ומי יודע אולי אפשר יהיה להמשיך אותו. כרגע החלום האירופאי עובר דרך בוואריה, אבל כדי לחזור למדריד ולאסטדיו סנטיאגו ברנבאו לא יהיה פשוט להגשים את החלום הזה. הכושר הנוכחי, התוצאות הלא משביעות רצון והנסיעה באוטובוס מליון דרך שטוטגארט למינכן רק מפחיתות את האופטימיות לקראת המפגש הכפול הזה. בצמד משחקי הליגה האחרונים החניכים של קלוד פואל איבדו איזה 4 נקודות ונגד בורדו שאותם הדיחו בשלב רבע הגמר הם סיימו ב2-2 ביום שבת האחרון. ההגנה עושה רושם מאוד פגיעה לפי הדיווחים של העיתונות הצרפתית: במשחק של השבוע שעבר בסטאד דה ז'רלאן נגד ליל, בדקה ה50 הבלם הקרואטי דיאן לוברן נפצע (והוא לא נכלל בסגל של אופ"א) והוחלף ע"י מת'יו בודמר, אחרי רבע שעה שהבלם הצרפתי שיחק שוב נפצע ויחמיץ גם את המשחק ההיסטורי נגד באיירן כמו שהחמיץ כמעט את כל העונה. עקב פציעתו של בלם נוסף, ז'אן אלן בומסונג, ישחק ככל הנראה בעמדת הבלם כברירת מחדל לצידו של הקפטן הברזילאי כריס, הוא הקשר האחורי של נבחרת צרפת, ז'רמי טולאלאן. כמה שערים יוציא מהרשת הוגו לוריס? התשובה בסוף המשחק.

http://img.chronofoot.com/ol/debut-du-periple-lyonnais_3725_w460.Xxx
    האוטובוס הזה לפחות גמע פחות דלק מזה של בארסה. ליון בדרכים.

נכתב ע"י יואב (cazzo)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/4/10
  2. שלו Guest

באיירן שהדיחה את היונייטד ונמצאת בכושר מצויין לא תפסיד לדעתי באליאנץ ארינה. ליון, שתשחק בפעם הראשונה בתולדותיה בחצי גמר הצ'מפיונס קרוב לוודאי תרצה להגיע אל הגמר ומבחינתה תוצאת תיקו בחוץ תירשם כהישג כאשר ההכרעה תעבור לצרפת. אמנם קשה להתעלם מהתקופה הרעה שעוברת על הצרפתים אבל אני מאמין שהם יהווה יריב שקול לבווארים. אני כולי עם באיירן, מקווה שנהינה מכדורגל איכותי כמו שנהנינו אמש מהתצוגה של מוריניו וחבירו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/10
  3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקופה רעה? הקבוצה במקום שלישי בטבלה, כשהיא נועצת לבורדו מקלות בגלגלי האליפות וקמפיין האלופות שלה השבוע...אני לא מאמין שליון תשחק משחק הגנתי כמו שהיא שיחקה מול בורדו מהסיבה הפשוטה שבאיירן בכושר מצוין ואם ליון תשחק ככה היא תובס לדעתי.

4. שלו Guest

אמנם ליון במקום השלישי, אך היא לא ניצחה שני משחקים ברציפות (ליל ובורדו). עוד לפני כן, הצרפתים הספיקו לסיים בתוצאות תיקו נגד בולון וסנט-אטיין ולהפסיד למארסיי בחוץ. אמנם הם ניצחו לאחר מכן את גרנובל וראן אבל לא הייתי קורא לנצחנות האלה נצחונות משכנעים. בנוסף, ההפרש כרגע ממארסיי שממוקמת במקום הראשון הוא 7 נקודות כשרק 15 נותרו בקופה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/10
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ליון לא נראית טוב מאז שנכנסה למשבר מעט אחרי תחילת העונה, יותר מדוייק יהיה להגיד - מאז שפואל התחיל עם השטויות שלו, הנסיונות המוזרים בתיפקודים, הרוטציות הלא קשורות ומשחקי הכבוד שלו.

אבל מאז תחילת השנה (2010) ליון מצליחה להגיע להישגים יפים מבלי להראות טוב, גם בליגה וגם באירופה. ההגנה של הצרפתים חלשה ותלויה מדי ביכולת של לוריס לטעמי, שהמשחק בברנבאו הוא היוצא מן הכלל אולי, ואני חושש מאוד ממה שהחלק הקדמי של הגרמנים יכול לעשות לליון הערב.

יכולת מצויינת של לוריס + ליצ'ה חד מתמיד = תוצאה טובה שתשאיר סיכוי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

6. דנידין Member

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שברגע שליון עברה את בורדו והגיעה לחצי גמר ליגת האלופות עשו שם בקבוצה הערכה מחודשת והחליטו להקדיש הכל בליגת האלופות ובכל הקשור לליגה, במשחקים המכריעים לתת את הפוש כדי לנסות להגיע למוקדמות ליגת האלופות במקרה הרע. בואו נזכור שמארסיי שכבר למעלה משבועיים לא משחקת באירופה נראית מאוד נינוחה ונמצאת בכושר םנטסטי כשהיא מתרכזת רק בליגה ואין לה אירופה על הראש, כשהיא נראית הרעבה מכולם אל התואר, שכנראה יהיה שלה (אם לא זו תהיה לוזריות במיטבה). אני לא חושב שליון תשחק בונקריסטי כי לדעתי היא תובס אם תשחק ככה אבל היא גם לא תבוא ותהיה הרפתקנית ותשחק פתוח סטייל בורדו. אני מאמין שליון תשחק בשאיפה להשיג שער חוץ גם במחיר של הפסד של 3:1 אפילו שכן בסטאד ז'רלאן מדובר בקבוצה מאוד ביתית והתקפית, לראיה המשחק מול ריאל מדרד בשמינית הגמר שבו התוצאה 1:0 עשתה חסד עם ריאל כשליון הציגה משחק פנטסטי ולא היתה רחוקה מלנצח בתוצאה יותר גבוהה. קשה לי להאמין שליון תשחק בצורה גרועה כמו ששיחקה במחצית הראשונה בברנאביאו ומצד שני בואו נזכור שבאיירן אומנם בתקופה מצוינת אבל ליון היא לא האנובר ועוד קבוצות תחתית בגרמניה, כשהאנובר גם עוברת עונה קשה בתחתית וגם טראגית עם התאבדותו של רוברט האנקה השוער. הוגו לוריס נותן עונה ענקית, שמבטיחה לו את אפודת נבחרת צרפת בוודאות במונדיאל הקרוב אלא אם יפצע וגורמת לכך שחרושת השמועות לאיפה נראה אותו בעונה הבאה כבר החלה להיפתח ממזמן. באיירן מינכן קבוצה שלא נשברת לא משנה מי תהיה מולה כך שגם אם היא תעפיל לגמר נגד ברצלונה, אני לא מאמין שנראה איזשהו גמר חד צדדי למרות שהחזקת הכדור תהיה בבירור לברצלונה (לא משנה מול מי הקבוצה תשחק זה יהיה ככה אבל כמו שהבנו אתמול רוב המסירות שלה בכלל מתבצעות בחצי המגרש שלה ובמרכז השדה ולא תורמות לכלום). הטריו, רובן, ריברי ומולר כשמאחוריהם נמצא ואן בומל, בחודש נמצאים אוליץ' וגומז מבטיח משחק התקפי מרשים של הבווארים היום, בואו נזכור שבאיירן של שלב הנוק אאוט היא קבוצה מרתקת ומשמחת, אם ניקח את צמד המשחקים מול היונייטד והויולה, כשאפשר להוסיף אליהם את המשחק האחרון מול יובה, אפשר לראות שיפור מגמתי מדהים של הבווארים תוך הצגת כדורגל מרתק והתקפי, למרות 45 הדקות הגרועות באולד טראפורד (דבר הגיוני שיכול לקרות לכל קבוצה בעולם, אפקט אולד טראפורד). רוב המשחק של באיירן יהיה דרך האגפים כשרובן וריברי ינסו לפרוץ למרכז ולהשאיר את הכדורים למגנים שיעבירו פנימה תוך כדי קרוס מאחוריהם ולדעתי זו תהיה הדרך הכי טובה שלהם לפרוץ את הגנת ליון. אם להסתמך על השלב הקודם, צפוי לנו משחק מרתק.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בא לי כל כך טוב המשחק הזה אחרי התקפי הלב האלה מאתמול. משחק שלא אכפת לי מי תעלה (אני מעט נוטה לטובת באיירן אבל לא קריטי), משחק שצפוי להיות פתוח ובאחד מהאיצטדיונים הצבעוניים באירופה. כמו יום חופש אחרי יום עבודה קשה (ואני בטוח שירדה לי איזה שנה מהחיים אתמול עם כל הדשדושים של פיקה ברחבה).

באיירן טובה יותר מליון, אין לי ספק בכך, הזיכרון שלה ממנצ'סטר גם טרי יותר מזה של ליון מול ריאל ועל כן התנופה גדולה יותר. גם הנסיון, הקבוצתי והאישי של השחקנים מדבר לטובת הגרמנים, שלא לדבר על הלאום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx אני חושב שליון גם ככה כבר קפצה מעל הפופיק בעונה הזאת ושלבאיירן יש גם סיכוי קלוש מעט פחות מול בארסה בגמר.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

משחק מאוד מעניין... באיירן מינכן וליון אולי יוצרות איזשהי סטיגמה לגבי היכולת שלהן ולגבי השאלה האם הן ראויות להיות במדריד חודש הבא, אבל אני חושב שהן עשו דרך ללא ספק ראוייה עד לחצי הגמר.
    יהיה מפגש מעניין, גם היום וגם בגומלין, אני לא רואה את אחת הקבוצות לוקחת פור רציני הערב, ברור שבאיירן מינכן צריכה לעשות הכל כדי ללכת לצרפת עם יתרון, ויש לבאיירן את הכלים לצאת מהמשחק הערב עם יתרון, יחד עם זאת, ליון קבוצה סופר מסוכנת, אם באיירן לא תיזהר היא תיענש כמו שנענשה בגול המוקדם של וויין רוני.
    אם ליון תשחק על תוצאה היא תתחרט על כך, אם היא תשחק פתוח... כל תוצאה אפשרית מבחינתי.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל אחת שתהיה בגמר במדריד הוכיחה שהיא ראויה להיות שם, משמע עברה לפחות יריבה אחת (פרט לבארסה כמובן) שלא הייתה פייבוריטית מולה:

ברצלונה - עברה את שטוטגארט וארסנל
    אינטר - עברה את צ'לסי וצסק"א
    באיירן - עברה את פיורנטינה ויונייטד (ויובה בשלב הבתים)
    ליון - עברה את ריאל ובורדו (וליברפול בשלב הבתים)

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/10
  11. Raulito Madridista

בהשוואה להתלהבות שפקדה את המשחק אמש - חצי הגמר הזה מקבל הרבה פחות תשומת לב.
    באיירן פייבוריטית בגלל התוצאות היפות שלה מהמשחקים הקודמים, הקבוצה עשתה שינוי אדיר מאז שריקת הפתיחה במשחק מול יובנטוס בטורינו והיא הדיחה בדרך את מנצ'סטר יונייטד הגדולה, מה גם שהמשחק אצלה בבית - אבל לא הייתי מזלזל בכלל בליון. בניגוד לציפיות המוקדמות, היא התגברה על בורדו ששיחקה העונה יותר טוב ממנה בליגה הצרפתית, ועל אחת כמה וכמה לא חשבו שליון תדיח את ריאל מדריד ותשחק יותר טוב ממנה בשלוש מתוך ארבע מחציות בשמינית הגמר, וגם את ליברפול היא תיסכלה בשלב הבתים.
    החיסרון של ואן בומל במרכז השדה, אולי האיש הכי טוב בבאיירן חוץ מאריאן רובן - יכול להתגלות כקריטי שכן גם ככה ההגנה של באיירן סופגת הרבה שערים יחסית. ליון יודעת לצאת למתפרצות בצורה טובה מאוד. היא פחות נוצצת מבעבר, אבל היא אולי יותר מלוכדת ודווקא השנה היא הגיעה לחצי גמר ראשון בהיסטוריה שלה. באיירן תיתקל ביריב קשוח, מהיר, פיזי וחזק מאוד.
    העובדה שטולאלאן ישחק בלם וודאי תהווה חיסרון אדיר לליון. לא משום שהיא תפסיד אותו בקישור האחורי(לטעמי הוא שחקן בינוני) - אלא כי הוא ממש לא בלם.
    השחקן המרכזי בהתמודדות צריך להיות אריאן רובן שזכה גם לשם שינוי לפירגונים בתקשורת הישראלית ונכתבו עליו גם כמה דברים לא נכונים כמו למשל שהוא בילה בריאל את רוב הזמן על הספסל - זה נכון, אבל הסיבות לא היו מקצועיות. רובן פשוט היה פצוע. כל זמן שהרגליים תיפקדו - הוא שרף את הדשא.

12. riquelme1 Member

אין לי סימפטיה לשתי הקבוצות, את ליון הגדולה של ז'וניניו אהבתי הרבה יותר מליון הבונקריסטית והטקטית של פיאניץ' והחברה, באיירן עדיפה עלייה ללא ספק בכלל, ריברי ורובן נותנים לקבוצה הזאת מיימד אדיר, יש סיכוי להפתעה, אבל עם יש צדק באיירן צריכה להיות בגמר.

נירא איך יתפתח.

13. 亚历山大帕托 Member

הרוזטי הזה - עין של נץ. ובכן, זו תפנית שלא ציפינו לה...

14. riquelme1 Member

היה אדום.

ליון בקושי מגיעה למצבים, אבל ממושמעמת מאוד טקטי, בדיוק כמו נגד מדריד, היא חייבת להמשיך ככה כי אין לה ברירה, 0-0 תוצאה טובה בשביל למרות שבאיירן שווה גול גם בצרפת, אבל ליון יכולה לעקוץ עם ליסנדרו המסוכן.

15. SkiMan Member

אני גם חושב שהיה אדום, איווניר אמנם צעק בהתחלה שלא היה אדום אבל גם הוא הבין תוך דקה שכנראה הגיע לריברי אדום. כניסה פראית עם הרגל קדימה, בהחלט יכול לשבור רגל.