אלופות: ושוב, ריאל בחוץ כבר בשמינית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏10/3/10.

1. פריד טאהר Member

כמה מצחיק לקרוא פה תגובות של אנשים שרק ביום שבת שברו שיא עולמי במחמאות שלהם לגבי משחקה הקבוצתי של ריאל ועכשיו , ארבעה ימים אחרי הכל התפוצץ .
    אני לא אחד שמתבכיין אחרי הפסדים ומתחיל להמציא תירוצים מכל פינה אבבבל יש עובדות ואי אפשר להתווכח איתם ! הרוב פה מדגיש את ה"אי איזון" בין ההתקפה הקטלנית של ריאל לבין ההגנה הבינונית שלה (וזה נכון למצב הנוכחי ),אבל אם לחזור קצת לתחילת העונה ההגנה בכלל לא הייתה אמורה להיראות כך .. ארבילואה הגיע לקבוצה אך ורק בגלל היכולת שלו לשחק כמגן ימיני ( לא בלם ובטח לא כמגן שמאלי , תפקיד שאפילו מהראן אבו ריא יותר טוב ממנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx ) לעמדת הבלמים יש לנו את פפי (המורחק בתחילת העונה והפצוע כעבור חודש מחזרתו ) וסירגיו רמוס (שלמרות היכולת הגבוהה שלו כמגן ימיני עדיף להשתמש בו כבלם כי פשוט אין לנו בלמים ברמה גבוהה , בטח לא אלבויול ובמיוחד גראי שלדעתי עם כל הכבוד שלו ממש לא מתאים לקבוצה כמו ריאל ). כמגן שמאלי מתפקד מרסיליו ולמרות משחקו ההגנתי המזעזע הוא עדיין הכי מתאים לייאש את עמדת המגן ( היה מעצבן אתמול לראות את ארבילואה נכשל שוב ושוב גם בתפקיד ההגנתי וגם בהתקפה ,בטח שלא באשמתו ).
    אז במקום לקבל פפי ורמוס כצמד בלמים קיבלנו גראי ואלבויול !! וכמגן שמאלי משחק שחקן שאפילו מסירה קטנה בשמאל הוא לא מסוגל .. ( תירוץ משכנע ממש לאאאאאאאאאאא ) !! בשביל דברים כאלה יש מאמן , הבעיה שלריאל אין מאמן .. שינוי קטן בחילוק התפקידים והמצב היה נראה אחרת , ארבילואה כמגן ימיני ( והוא יודע לעשות את זה טוב מאוד ) רמוס ואלבויול כבלמים , וכברירת מחדל גראי כמגן שמאלי ושיעשה אך ורק הגנה , מלימלא רונאלדו שיחק אתמול באגף שמאלי ולא היינו צריכים ממש עזרה מהמגן שמאלי ..
    --------------
    פליגריני אשם בהפסד וחייב לקחת אחריות , החילוף של קאקה הוא טעות איומה של מאמן זבל , רוצה להכניס חלוץ אז שיהיה במקום אחד משני הקשרים האחוריים שלך , אבבבבבבל הנורא ביותר הוא החילוף של ארבילואה

ארבילואה שיחק נורא אתמול והיה ראוי לחילוף נכון , אבל רבאאאאאק להכניס במקומו מאמדו דיארה, עוד קשר אחורי!! כשאתה מחפש דווקא להבקיע שערים , החילוף הזה הוא הטיפשי ביותר שראיתי בחיים שלי , אם בכלל ומוותר על שחקן בהגנה , הדביל הזה פליגריני היה מעביר את ארבילואה לעמדת המגן הימיני ומעביר את רמוס לשחק כקשר ימיני או בהתקפה

פליגריני חייב ללכת הביתה (אך בסוף העונה) , עכשיו חייבים להתמקד בליגה ולסבול את המאמן המגעיל הזה , זעזוד בעמדת המאמן רק יזיק

נערך לאחרונה ב: ‏11/3/10
  2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

להיגואין יש חלק גדול באשמה, אני לא אומר שלא. אבל זה עדיין לא הופך אותו לחלוץ פחות ממצוין. הדברים האלה קורים, חלוצים מחמיצים. הבעיטה לקורה מול שער ריק היתה החמצה גדולה. הבעיטה שלוריס הדף במקום למסור ימינה לרונאלדו היתה עניין הרבה פחות נורא. הוא בתקופה נהדרת, הוא ראה שיש מולו רק שוער, ובשבריר שנייה קיבל החלטה לבעוט. זה בסדר גמור. ככה זה עם חלוצים, וכל הניתוחים בדיעבד הם באמת קטנוניים.

אבל שחקן אחד אף פעם לא אשם. העובדה היא שריאל כולה נראתה אחרת לחלוטין במחצית השנייה, ושההגנה של ריאל בסופו של דבר קיבלה את הגול שהפך את המשימה של ההתקפה קשה לחלוטין.

3. Red Left Winger Member

מעשה בקוסם ושמו מיראלם פיאניץ' שידע להעלים 250 מיליון אירו ברגע אחד.
    זה הסטטוס שלי בפייסבוק היום.

האמתי שראיתי את התקציר, ולפחות מתוכו עלה שסוללת הכוכבים של ריאל פשוט סבלה מחוסר מזל ובעיקר ממשחק אנוכי של היגוואין שבד''כ ממה שראיתי לא שחקן אגואיסטי.

לסיכום(וכל הזכויות שמורות לי):
    אנחנו קיבלנו 94 מיליון ואילו ריאל קיבלה בתחת מליון.

4. yonmu Member

Like http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx ... גם על המשפט בסוף.

כל השנה היגוואין מככב, כובש המון, מחזיק את ריאל וכנראה שהוא שחקן ההתקפה הטוב ביותר בה העונה - יותר מכריסטיאנו רונאלדו על ה94 מליון יורו שלו, יותר מקאקא על ה65 מליון יורו שלו ובנזמה על ה35 מליון - אבל הוא הביא משחק אחד בינוני (וכן, בינוני. לא רע ולא מזעזע. לא חושב שאם ראול או בנזמה {אם היה כשיר} היו משחקים טוב יותר ממנו), החמצה שהיא של מזל נטו ובעיטה טובה במקום מסירה טובה מאוד - וזהו. הוא זוכה לשרקות בוז. פשוט גועל נפש.

5. !Sempre Inter Member

מככב מול טנריפה וסראגוסה... אוי באמת. חלוץ של קבוצות קטנות. תפור בול עליהן. שחקן קטן ואחרי אתמול נוכחתי לגלות גם איש קטן ואנוכי.

דפק לריאל עונה שלמה.

6. פריד טאהר Member

זה שהיגואין החלוץ הטוב ביותר בריאל אתה צודק , הוא יותר טוב גם מבנזמה ההאכזב הגדולה של ריאל ובטח מראול שכבר הגיש בקשה לצאת לפנסיה .. רונאלדו ללא ספק השחקן הטוב ביותר העונה בריאל והוא לא "חלוץ" במובן של המילה , שחקן כולבו ..
    עם כל הכבוד של היגואין שהוא שחקן טוב ולא יותר מזה, אם אטו , אברמוביץ , דרוגבה , דוד וייה ובטח רוני היו במקומו היה להם מאזן שערים כפול משלו .. רונאלדו קאקה ומירסיליו (בהתקפה) מכינים לו כדורים שרק חלוץ חלש היה מחטיא אותם

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

knee jerk at its worst.

8. wayne-rooney Member

עאלק משחק בינוני. כפי שאמר פה הבחור, היגואין טוב השנה בדרך כלל מול קבוצות הגנה חלשות. אני מחבב אותו כשחקן ובאמת חושב שלליגה הוא אחד החלוצים הטובים כרגע בעולם, אבל הוא מוכיח פעם אחר פעם אחר פעם (...) שהוא לא מסוגל לבוא למשחקים גדולים.

אני עדיין לא מצליח להבין מה בדיוק קרה שם, אבל בשורה התחתונה גונזלו הרס לריאל את אחד המשחקים הכי חשובים שלהם בשנים האחרונות. אני מתסכל על זה מנקודת מבטו של הנשיא. הוא הוציא את המועדון הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל העולמי מקטסטרופה ספורטיבית. ריאל בעונה שעברה חטפה את ההשפלה הכי גדולה בהיסטוריה מברצלונה ועוד נאלצה לשבת בצד ולראות את היריבה הכי גדולה שלהם חוגגת -3 תארים. הגיע בנאדם והוציא רבע מיליארד יורו בשביל לשנות את זה. העובדה שהגמר נערך בברנביאו השנה גם הוסיפה המון לאמביציה של פלורנטינו. הטענות להיגואין זה לאו דווקא בגלל החמצת השנה שלו מול שער ריק דווקא במשחק הזה, אלא על העובדה שהוא פשוט חשב על עצמו במקום על טובת הקבוצה. מי שראה אתמול את המשחק ראה שחקן שמנסה לקחת את כול התהילה לעצמו במקום לשחק לטובת הסמל והאוהדים.

מחצית ראשונה - רונאלדו עמד מול שער ריק, אבל מה פתאום למסור לו, העיקר להבקיע.
    מחצית שניה - רונאלדו חופשי בצד ימין מול שוער(ובמקרה הזה הוא ראה אותו באופן ודאי)? עדיף ללכת באחד על אחד מול כריס ולאבד את הכדור.
    ובכלל, גם ההחמצה שלו אתמול זו רשלנות ענקית. במשחק כזה, כשכול העונה האירופאית של ריאל מדריד והקוף של -5 השנים האחרונות עומד על הגב שלהם, הייתי מצפה מחלוץ כמו היגואין להיות טיפה יותר קר רוח ולבעוט את הפאקינג כדור מול שער ריק לאמצע.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל חישובים נהדרים וקלילים למי שיושב מול הבית וצופה בטלוויזיה, בשקט, עם כל ההילוכים החוזרים והזוויות, כשהוא יודע איפה נמצא כל שחקן ויכול להעמיד פנים שהוא שחקן על המגרש.

לא בזמן אמת, כשאין זמן לחשוב ומקבלים החלטות אינסטינקטיבית.

10. wayne-rooney Member

המממ, אני מצפה מחלוץ של ריאל מדריד שידע לתת שני פסים לשחקן (רונאלדו) שעומד פעם מול שער ריק, ופעם לבדו מול שוער. זה לא איזשהו משחק ליגה זניח שהקוצה מובילה 3-0 וכול שחקן מנסה להבקיע לבד גולסאוים, זה המשחק הכי חשוב של ריאל עונה בפרט ובשנים האחרונות בכלל. ואני אחזור על זה שוב, אין כאן שום קשר ליום חלש או לקבלת החלטות שגויה במהלך משחק ( שחקן ברמה הזאת לא יכול לשים כדור ברשת מול שער ריק?), אלא לאגו ואנוכיות של כדורגלן שרצה לגנוב את התהילה אך ורק לעצמו במקום לשחק למען הקבוצה ולמען הניצחון.
    ידידי, תראה את השידור החוזר, תעקוב אחרי היגואין, ותחזור לכאן.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי את המשחק, היגואין ירצה לשכוח אותו. ממשיכים הלאה. מה אתה רוצה לעשות, למכור אותו לישמעאלים?

אני חוזר ואומר - המצב שהסתיים בהדיפה של לוריס היה מצב שהייתי מצפה מחלוץ לבעוט ממנו. לא להסתכל ימינה ולא להסתכל שמאלה. כל מה שהוא ראה מול העיניים זה את השער ושוער. איזה חלוץ בעל ביטחון לא יבעט? רונאלדו כבש מזווית קשה בדקה השישית במקום למסור להיגואין שהיה במרכז. מישהו התלונן? לא, כי זה נכנס. ההחלטה של רונאלדו היתה לא פחות "שערורייתית". אצלו לוריס פתח רגליים ואצל היגואין הוא הדף.

היגואין בן 22, יש לו עוד זמן ללמוד ולשפר את קור הרוח וקבלת ההחלטות. עד לפני שנתיים כל הזמן היו אומרים על רונאלדו שהוא נעלם במשחקים גדולים. עד שהוא התחיל להגיע אליהם. את היכולת ברגליים יש לו, הוא כבר התפתח נהדר בשנים האחרונות. אז הוא עוד לא המוצר המוגמר. בסדר גמור.

לא טוב לריאל? אין בעיה. אני במקום סר אלכס ממהר לכתוב צ'ק (מקסימום נגדיל קצת את החוב, מה זה כבר משנה).

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

מוטי איווניר הוא הפרשן הכי טוב היום שיש לערוץ הספורט להציע מלבד שלושת הפרשנים הקבועים והוותיקים שלו. לוקח את אלי אוחנה ואיציק זוהר בקלות אבל אתמול השידור שלו עם יורם ארבל היה בושה לתקשורת הספורט. הם היו המומים מול צבעי הזהב-ירוק של אוהדי היונייטד בעוד שכל אוהד יונייטד וגם כמה מאות אחרים ידעו למה איווניר וארבל מילמלו כמה דברים וזה לא היה הדבר היחיד, את בונרה הם שלחו לספסל בלי להבין שהוא נפצע, אח"כ התייחסו למילאן כמו איזה קבוצת חובבנים עם ציטוטים ברוח "נו שיכניסו את בקהאם גם ככה זה לא הולך לשום מקום" ומה לא.

ושתי בקשות לסיום ממפיקי ערוץ הספורט:
    1. קחו את זוהר, לא יודע לאן..קחו אותו לשידור פתוח בערוץ 24 או תנו לו תכנית בספורט 5גולד כדי ש"יתרפק" על יכולתיו מהעבר, רק קחו אותו.
    2. מספיק לדבר על כדורסל (היה משעשע לנסות לראות את זוהר מבין משהו) או על כל נושא אחר שלא קשור לכדורגל באולפן ליגת האלופות.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי בעיה עם זה שאיוניר לא ידע דבר לגבי הירוק-זהוב. הוא פרשן מקצועי, הוא אמור להכיר את השחקנים ולנתח משחק, לא לספר סיפורי צבע מסביב. זה התפקיד של השדר. ואני מניח שארבל הגיע לשלב שהוא לא מרגיש שיש לו צורך לעשות הכנה לשידור...

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה רגע משעשע כשאחרי שער היתרון של מנצ'סטר, ארבל ביקש מאיווניר שיסביר לו מה מילאן צריכה עכשיו כדי לעלות: "3-0, לא?"

15. wayne-rooney Member

לצערי אתה מתעלם מהעיקר.

זה שהיגואין שחקן גודל זה ידוע לכולם, אבל אחרי אתמול אפשר וגם רצוי להעביר עליו ביקורות נוקבת.
    יום בינוני או גרוע של חלוץ זה דבר מובן, וזה שהיגואין לא מסוגל להגיע כמעט לאף משחק גדול זה גם ידוע, אבל גולת הכותרת של המשחק אתמול היתה האנוכיות שלו.

אני מבין את הסימפטיה לארגנטינאי, אבל בפעם המיליון, העובדה היא שאתמול הוא חירב לריאל מדריד כמעט כול התקפה. אפשר לשכוח ולסלוח לו על משחק חראבנה, אבל בשורה התחתונה הוא היה השחקן הכי גרוע אתמול בריאל ולכן, מבין כול שחקני ריאל האשמה הגדולה ביותר היא עליו. לא רק בגלל שתפס יום רע - זה טבעי וזה נורמלי לכול שחקן בעולם. אבל מה שלא הגיוני בייחוד במשחק כזה זה האוגאיזם שלו והאנוכיות שלו, שבלטו אתמול לעין בצורה ברורה.