אלופות: ליברפול כובשת את הברנבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏25/2/09.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאמרתי במחצית, עמידה נהדרת על המגרש, ההבדל הוא שבמחצית השנייה גם מעט העזנו יותר, וגם הצלחנו לגנוב גול. ההכרעה עוברת לאנפילד ואין לי ספק שאנחנו כבר רגל וחצי(איזה חצי? 7 שמיניות) ברבע גמר.

ריינה 6 - היה טוב כהרגלו, רפלקס נהדר בבעיטה של רובן במחצית הראשונה.
    ארבלואה 6 - פנטסטי. סגר כל מה שבא לעברו, וכרגיל הראה שיציבות זה שמו השני.
    סקרטל וקראגר 6.5 - משחק נהדר של שניהם. סגרו את ראול והיגואין בצורה פנטסטית ביחד.
    אאורליו 6.5 - גם הוא במשחק טוב מאוד, לא נתן לרובן לעשות מה שהוא רוצה וגם בישל את השער כבונוס.
    בניון 6 - הוא לא היה יוצא דופן במהלך המשחק, אפילו עשה כמה שטויות, אבל מיקום טוב מאוד בשער והוא נתן לנו יופי של יתרון לקראת הגומלין.
    מסצ'ראנו 6 - משחק טוב שלו, חבל לי שקיבל צהוב שלא בצדק על תיקול מושלם על גאגו.
    אלונסו 6.5 - אין עליו. במלוא מובן המילה.
    ריירה 5 - פשוט חלש, איזה מזל שהוא יחמיץ את הגומלין...
    קויט 5.5 - סביר, ממש לא איים מספיק על השער.
    טורס 5.5 - אנמי לחלוטין אבל בכל זאת הגיע למצב הכי טוב שלנו במשחק.

באבל - בקושי נגע בכדור.
    ג'רארד - כנ"ל.
    לוקאס - למה בניטז עשה לנו את זה? רק מלראות אותו עולה על הדשא יש לי בחילה.

איזה כיף, פעם ראשונה שאנחנו משחקים בברנבאו אנחנו תוקעים את ריאל. זה מה שמגיע למי שהרס לנו את מקה ואואן...

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יובה הייתה היום לא רעה בכלל, לא היה חסר הרבה שהמשחק היה נגמר ב- 1-1.
    המשחק נפתח מצויין עבורנו, הקבוצה הייתה עם רעב בעיניים, הייתה שליטה, הגענו בקלות לרחבה, השער היה נפלא. קאלו, שהיה טוב היום, באמת במסירה גדולה שחתכה את ההגנה של יובנטוס שחוץ מהמקרה הזה הראתה קו נבדל פשוט מושלם.
    ההגנה הייתה בסדר, למפארד היה ענק. הטוב בשדה, כמעט כרגיל, כל כך הרבה עזרה להגנה, לחימה בלי סוף, התקפה הגנה.. בקיצור, מושלם. דרוגבה הגיע לעבוד, נראה שהוא אולי חוזר לימים טובים יותר עבורו.

המחצית השנייה הייתה לא טובה, יובה שלטה, צ'לסי הלכה אחורה, שוב, יובה הייתה טובה וזה בקלות היה יכול להסתיים 1-1.

יש עוד משחק, הכל יכול לקרות, 1-0 זה כלום.

3. דנידין Member

למי שלא ראה, גול המחזור שפתח את כל מסכת השערים. הנה כמה תמונות:

http://www.welt.de/multimedia/archive/00761/sportfcb14_DW_Sport_761628g.Xxx

http://www.welt.de/multimedia/archive/00761/sportfcb13_DW_Sport_761627g.Xxx

http://www.welt.de/multimedia/archive/00761/sportfcb9_DW_Sport__761622g.Xxx

:aaa031:

4. GRANDE LAZIO... Member

בניון הוא כבר אחד השחקנים הטובים של ליברפול היום, ואם יתנו לו ת'כבוד המגיע לו, ברמה של טורס וג'רארד, הוא יכול להועיל לא פחות מהם. וכשאני מדבר על כבוד אני מתכוון לחולצת ההרכב בקביעות, במשחקים הגדולים, כמו היום, ולא רק נגד וויגן והאל סיטי. לא כשיש פצועים ומורחקים, ולא שבניטס רוצה לעשות ניסויים.

הוא היה מצוין היום, זה לא רק הגול.
    בראבו יוסי, גאים בך.

5. AVISEY Member

אומנם יוסי לא פותח בקביעות , אבל הוא הקלף המנצח של בניטז, ושחקן מאוד חשוב במערך של הקבוצה במיוחד מהבחינה הטקטית .

6. George Best Member

שום חדש תחת השמש - ריאל אוכלת אותה בשמינית, ליברפול פורחת באירופה ועושה במכנסיים בליגה.
    משחק ברמה של אחי נצרת מול בני ג'דיידה, אבל האמת שלחלאות הגיע לנצח, הם היו הרבה יותר מדויקים וחכמים מול המשחק הכ"כ אנוכי ומפוזר של ריאל.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת ליברפול של בניטס, כנראה הקבוצה מספר 1 באירופה בסגירה של יריבות. זה מה שהופך אותה כל כך מצליחה באירופה, זה מה שכל כך מגביל אותה בליגה.

8. Mehmet Member

לא האמנתי שיהיה לנו כל כך קל בחוץ מול ספורטינג ליסבון. היו אפילו שלבים שזה נהיה משעמם... אבל ריברי היה ענק, והגיע הזמן שהוא ייתן סוף סוף משחק טוב, והנה זה קרה היום.

בנוגע לליברפול-לא ראיתי את המשחק, אבל כל הכבוד לבניון, יש בהחלט מצב שזה השער החשוב בקריירה שלו. אני לא רואה את ריאל מדריד מצליחה לפצח את ההגנה של בניטז באנפילד.

9. George Best Member

רק צריך לראות מול מי ליברפול מאבדת כ"כ הרבה נקודות ביתיות בליגה (סטוק, פולהאם, ווסטהאם, האל, שיטי) מול ההצלחה המתמדת באירופה כדי להבין שהיא אלופה בלעשות את המוות לקבוצות היצרתיות בעוד בליגה כשהיא על תקן הקבוצה הפייבוריטית היא מפשלת באחוזים מטורפים.

פלא שההדחה הכי מוקדמת של ליברפול תחת בניטז בצ'מפיונס הגיעה מול...בנפיקה (שמינית הגמר, עוד פעם אחת הם הגיעו לחצי ופעמיים לגמר), ועוד אחרי 0-0 בליסבון במשחק הראשון?2-1 לפורטוגזים באנפילד חרץ את גורל ההתמודדות.

תנו לבניטז כל שבוע את ריאל, בארסה, אינטר, באיירן וצ'לסי.פיס אוף קייק.

האל וסטוק בבית?איך מפצחים את זה?צריך ליזום?אשכרה לשחק כדורגל יצירתי?לא מכירים, אי אפשר להחליף יריבה?

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/09
  10. FC_Bayern Member

אני חושב שאתה "קצת" מגזים. לא לפרוטוקול ולא נעליים. כמו שליברפול ניצחה היום, גם ריאל יכולה לנצח באנפילד. יהיה לה קשה, אין ספק, אבל מפה ועד ל'פרוטוקול' יש דרך ארוכההה...

כל הכבוד ליוסי על השער הנהדר. כ"כ שמחתי בשבילו, מגיע ל'ילד' הזה שמשחק משחקים פשוט פנטסטיים לאחרונה במדים האדומים. (מה גם שאני .. איך להגיד .. שונא ספרדים .. אהמ .. מאז היורו האחרון ..)

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהה, הנה תגובה שאני אוהב. ככה משחקים היום כדורגל בטח באירופה. ליברפול לא סתם מצליחה כבר שנים עם אותה נוסחה ולא סתם ריאל מפשלת בשנים האחרונות.

אין לי שום טיפת אהבה אמיתית לריאל מדריד, אבל מבחינת כדורגל היא עדיין יותר מדי דוגלת ב'כדורגל יפה'. ליברפול כבר מזמן לא אותה ליברפול של שנות השבעים, אבל בעשור האחרון היא הבינה שתארים מביאים כשקודם כל חושבים על איך לא לספוג.

בעשור האחרון הכדורגל לדעתי חזר אחורה בפחדנות שלו, אבל ברגע שזה עובד מה טוב. אני באמת כבר לא עוקב שנים אחרי הכדורגל בליגת האלופות (בטח ללא אייאקס), אבל האם הבעיה של ריאל היא לא קודם כל בהגנה? איך בניון מצליח להבקיע שער שכזה ברחבה שלה? בכלל, הדהים אותי איך בחור לא גבוה כמו יוסי עומד באמצע הרחבה ומקבל כדור ללראשו בשביל לנגוח שער ניצחון?

את זה תצטרכו להסביר לי כי מבחינתי המהלך הזה באמת לא היה הגיוני.

12. בועז Member

אגב אני רואה ש"נסטה" ו"נרו רוקו" ,אם אני מבין נכון מהכינויים אוהדי מילאן, הייתי שמח אם תסבירו לי למה אתם רוצים שאינטר/פיורנטיה/יובנטוס/רומא תנצחנה ?
    ראיתי גם כי חלקכם תמך בריאל מדריד מול ליברפול, ואני תוהה, האם זו אהבה גדולה לכדורגל איטלקי או אנטגוניזם לאנגלי?

לא משנה כמה מכוערת כל קבוצה שהיא,מאיטליה,ספרד או יפן, כשהיא תשחק מול טוטנהאם או כל יריבה שנואה שלי אני אהיה בעדה. אני בטוח שאין כאן אוהדי מנצ'סטר סיטי שרצו שיונייטד תנצח, גם לא אוהדי צ'לסי או ליברפול.. הייתי שמח אם תסבירו לי מה יש פה שמכניס את כולכם לתסביך האחות הקטנה?

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/09
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה הסיפור של ליברפול.

אוהבים ויכולים לבוא קטנים, שליברפול מגיעה מול יריבה שנחשבת גדולה וחזקה אז היא כביכול באה כאנדרדוג, סוגרים את המשחק, משחקים חכם, כמו שבניטז אוהב ועושים את המלאכה. שיש ממול אנדרדוג וצריך גם קצת ליזום, פה מתחילה הבעיה של ליברפול. ליברפול גם יושעת איך לשחק במשחקי נוק אאוט, זה הרבה יותר קל עבורה, שיש שיטת ליגה היא מתחילה להתחרבש כי היא לא מסוגלת לרוץ לאורך זמן.
    אני משוכנע שאם ליברפול פוגשת את פורטו/פנאתנייקוס בשלב הבא היא עפה. אם היא פוגשת קבוצות גדולות היא יכולה למצוא את עצמה שוב בגמר.

בקשר לריאל מדריד, אין מה לעשות, החולשה של הליגה הספרדית בולטת מאוד, כל הגן ילדים שם שאפשר לקרוע בלי להזיע זה כלום ושום דבר, תת רמה.
    זה משהו שפוגע בקבוצות כמו ויאריאל וריאל מדריד, במיוחד האחרונה, שאין לה קבוצה מספיק טובה, אבל אופי המשחק שלה נבנה בצורה מסויימת, מתאימה לרמת הליגה, ואז באים לליגת האלופות וחוטפים זבנג. אני בטוח שאם הרמה בליגה הספרדית הייתה קצת יותר גבוהה חואנדה ראמוס מעמיד אתמול קבוצה שנראית טוב יותר.
    כך או כך, אני עדיין לא חושב שאפשר סופית להספיד את ריאל מדריד.

14. Sergio Ramos Member

אנחנו צריכים לבכות על עצמנו, על חואנדה ראמוס, ולא על ליברפול ורפא בניטס. המשחק הטקטי איתו הספרדי עלה היה צפוי(אני מאחל לו(בנטיס)את כל האכזבות והכישלנות בעולם. ולא רק לו, אלא לכל שאר מסרסי המפעל), אלא אלו אנחנו הקבוצה עם הסגל הנכה משהו שלא מסוגלת פשוט לעמוד מול יריבות כאלו. רומא עשתה לנו בית ספר באותה השיטה פחות או יותר בשנה שעברה ועקצה מצוין, אין סיבה שליברפול לא תעשה את זה מול ריאל מדריד רופפת מאוד. לקחתי בחשבון תרחיש כזה, אמנם ריחפה אופטימיות באוויר לאור התוצאות הטובות בליגה, אם עם זאת ידענו שתעמוד מולנו יריבה מסוג אחר, מעולם אחר, ואילו היו בי ציפיות שהשחקנים יפתיעו, הרי שלא קרה משהו לא מן הצפוי ושוב עשינו במכנסיים.

רובן נסגר כפי שצריך, אאורליו ומסצ'ראנו הוציא אותו לגמרי מהמשחק, וכשלרובן לא הולך הדריבל יותר מפעמיים, מתחילה אצלו תגובת שרשרת של כניסות מיותרות עם ראש בקיר לאמצע ואנוכיות. ההשבטה שלו למעשה סגרה לדעתי את כל האופציות שלנו, שכן אף שחקן אחר לא יכול היה לייצר משהו מעניין - היגוואין שמקבל ביקורות חסרות פרופורציה לדעתי, היה סביר עם כמה מהלכים לא רעים מראות עיני, אבל הסיומת שלו בהחלט הייתה לקויה; לראול קשה להאשים במשהו, גילו המופלג ואיטיותו דורשת קישור יצירתי וכזה שיספק לו כדורים, אבל לא היה כזה אתמול - מרסלו שמוק מוחלט ומסירות זה לא התחום שלו, כנ"ל היגוואין שכאמור צריך לשפר את ראיית המשחק שלו, ורובן רץ במגרש דשא פרטי משלו והוזה שאין אף אחד סביבו.
    את לאס לעומת זאת, אני רוצה לציין לשבח על משחק טוב בקישור האחורי. כמעט אף כדור לא חדר דרכו, פייטר אמיתי. הוא כל הזמן דוחף קדימה וחילץ המון כדורים. גאגו, מנגד, שוב הוכיח כמה הוא מיותר במשוואה, וכמה היינו יכולים להרוויח אלמלא שחקן כמו סניידר היה מקבל את המקום שלו בהרכב.

בסביבות הדקה ה-70 קיבלתי פלאשבק שוסטר. לא מובן מה עבר על חואדנה כאשר לא עשה את שני החילופים הנותרים כאשר הקבוצה מפרפרת על המגרש ולא מתפקדת כלל. קשה להגיד שהיינו יוצאים מכאן עם תוצאה אחרת אלמלא היה מבצע את החלופים, אבל בהחלט היה מקום לשינוי.

לסיכום, שום דבר מפתיע לא התרחש אתמול. הסיכויים להוציא משהו באנפילד נמוכים, נצטרך להתפלל לנס(איזה גול מהיר שיחזיר אותנו לעניינים ויפתח הכל מחדש).

15. קטלוני Member

שני מפגשים בין מוליכת הליגה האנגלית ובין המקום הרביעי בליגה הספרדית הסתיימו ב0-0.
    אין שום קשר לחולשת הליגות.

בנטז יודע איך להעמיד קבוצה מול יריבה חזקה.
    ריאל מצאה את עצמה ביום רע,רובן אגואיסט כמו תמיד וראמוס ששכח איך מרימים כדור לרחבה.