אלופות: ליברפול כובשת את הברנבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏25/2/09.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בועז, אחלה שאלה.

אם תעיף מבט על דיון האיטלקיות באירופה, תראה שאני תמיד בעד קבוצות איטלקיות כשהן משחקות ביבשת. השנה לרוע מזלנו כל שלושת האיטלקיות קיבלו בהגרלה יריבות אנגליות, אז מן הסתם אני נגדן. לא עד כך אכפת לי מי תעלה מבין ליברפול וריאל מדריד. יש העדפה קטנה לריאל, אבל דווקא עשה לי טוב לשמוע שבניון כבש אתמול שער, למרות שאני מודע לזה שזה שער שכנראה מעלה את ליברפול. אין לי בעיה עם זה.

מה שכן, במפעלים אירופיים מדי פעם עולה לי תחושת אנטי כלפי הקבוצות האנגליות, מהסיבה הפשוטה שהן שולטות כרגע. אני לא אוהב לראות שלטון יחיד (אלא אם זה של איטלקיות - צבוע, אבל אני אוהד כדורגל, לא שופט בבג"ץ). למי שזוכר, בתחילת העשור הייתה תקופה קצרה שבהן הספרדיות שלטו עם ולנסיה המדהימה, ריאל, בארסה, אלאבס וכאלה. התחרפנתי אז בכל פעם שקבוצה ספרדית עלתה שלב.

זה לא תסביך אחות קטנה בגלל שאני אישית מאמין שאיטליה היא לא אחות קטנה לאף אומת כדורגל בעולם. אם כבר, איטליה יחד עם ברזיל הן האחיות הגדולות של כל השאר. זאת דעה אישית - אין טעם לפתח על כך דיון, אז אל תנסו לשכנע אותי אחרת. אני גם לא מתכוון ולנסות לשכנע אותם עם טיעונים משלי לגבי העניין.

קל לי לשנוא את אינטר ויכול להיות לי קל מאוד לרצות שהיונייטד תדיח אותה. אני יכול אפילו לעבוד על עצמי ולספר לעצמי שאני עם יונייטד במפגש הזה. אבל ברגע שאני רואה את אינטר עולה לסאן-סירו (האיצטדיון שהוא גם הבית של הקבוצה שלי להזכירך) עם סמל הסקודטו על החזה, סמל שהוא בעצם הדגל של איטליה בצורת מגן, אני לא יכול להיות נגדם. זה קטע שגם נפוץ באיטליה. יהיו "כבדים" שישחקו אותה אנטי. אבל אם תעיף מבט בתקשורת האיטלקית, אתה תראה שכולם כמעט תמיד בעד כל האיטלקיות ושכולם מתאחדים כשאיטלקיה יוצאת למשימה ביבשת. קטע פטריוטי כזה.

2. בועז Member

פטריוטי?יש מקום לזה בכדורגל שהוא לא ברמת הInternational duty?
    אינטר מייצגת את איטליה? או נבחרת איטליה מייצגת אותה?

מילא בישראל,לטביה, פולין או קפריסין, שפעם ביובל שולחות נציגה לליגת האלופות אני עוד יכול להבין את הרצון של כל האומה להצליח, אבל ממדינה ששולחת בדרך קבע ארבע קבוצות למפעל,
    שבדיוק כמו לאנגליות ולספרדיות הפך להיות עוד במה להתחרות בה, בין אינטר למילאן עוד מקום לראות את היריבה השנואה מתרסקת,
    במקום זה ,בגישה די פרובינציאלית ,מעדיפים לראות אותם מנצחת קבוצה "שולטת" ולא נבעטים החוצה על כדורגל מכוער ועל כך שהם אינטר,היריבה העירונית.
    כשאנגליה משחקת אוהד אדום יכול להתחבק עם אוהד תכול של מנצ'סטר, כי זה הזמן היחידי בו מייצגים את אנגליה.
    כשמנצ'סטר יונייטד משפילה יריבות בזירה האירופית, אני לא חושב שליבו של אוהד סיטי ממוצע מתמלא גאווה.

3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשקבוצה עולה עם דגל איטליה על החזה, אז כן, היא מייצגת את איטליה. כשקבוצה מילאנזית עולה לשחק כל כר הדשא בסאן-סירו, היא שומרת על הכבוד של העיר הכי מצליחה בתולדות הכדורגל האירופי.

מי שבא בגישה המתנשאת לפיה האנגלים נאורים בעלי תרבות משובחת והאיטלקים הם בהמות פרובינציאליות, לא יבין את זה.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה בועז על שעברנו על חוקי אוהד הכדורגל ועוד בצורה גסה שכזו. הרי גם את החוקה הזו כתבו בממלכה ועל כן, יש הכרח לאכוף ולכבד. את הקנס אתה יכול לשלוח לי לתיבות הדואר 546454 אני אשמח לשלם. לשון אחר, חיי ותן לחיות. שכל אחד יבחר את מי הוא רוצה לעודד ומתי. אם אני בראש ובראשונה אוהב את הכדרוגל האיטלקי, את הנבחרת ואת הליגה, אז לי אין טבעי מלאהוד את האיטלקיות במפעלים האירופאים. הקבוצות האיטלקיות עדיין (שלא כמו במקומות אחרים) מייצגות כדורגל איטלקי אותו אני אוהב, הצלחות שלהן ממלאות אותי בגאווה, שמחה ואושר. לשם מה לי להתכחש לכך, גם אם לכאורה, באי הבריטי אין זה ראוי. אני חושב שיש גוש קטן כזה בפורום האיטלקי שישמח להחריז בראש חוצות, יצעק מגגות הביניינים אם יהיה צורך בכך, שהוא לפני הכל אוהב את הקאלצ'יו איטאלינו. אני מאמין שאני, יותם ויניב בינהם.

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/09
  5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוצאה רעה אבל לא נוראה,1-0 זה הפיך אבל חשש משער הפעם יהיה הרבה יותר גדול,ההחלטה לשחק עם מלברג במקום גריגירה עלתה בגול,מלבד זה ההגנהיצאה לנבדל באופן די מושלם בשאר הפעמים,הבעיה הייתה בקישור,כל פעם איזה מסירה לא מדוייקת ,או שאין מספיק תנועה או התמהמהות,קאמו עם כל האהבה שלי אליו עוד לא בכושר משחק ומרקיוני היה צריך לפתוח וגם היה מצוין מרגע שנכנס,נדבד היה גרוע כהרגלו העונה ואני מקווה שייתנו לו לנוח כדי שלפחות יגיע רענן,אמאורי היה המצטיין שלנו לדעתי,כל פעם שקיבל כדור עשה איתו משהו ,הבעיה שלא היה מה לעשות אחרי שעבר שחקן או עצר את הכדור.

מלבד זה אני מקווה שמרקיזיו יפתח,כן טיאגו היה לא רע בכלל,אבל התיאום בקישור האחורי בין סיסוקו למרקיזיו שווה יותר,מה גם שלמרקיזיו יש מסירות ארוכות מאוד מדוייקות משהו שלטיאגו אין,עוד נקודה למחשבה- הייתי רוצה לראות את ראנירי עושה חילופים מעט מוקדם יותר ומשתמש דווקא ביאקווינטה עם הוא מכניס שחקן 5 דקות לסיום,טרזגה צריך יותר כדי להכנס למשחק.יאקווינטה יכל לשמש פתרון טאקטי טוב וחבל שלא השתמשנו בו.

נקווה לטוב בגומלין סך הכל היה משחק שקול וטעות הגנה שלנו הכריע לעומת משחק פנטסטי של לאמפרד בקישור שלהם.

-----
    ולגבי נושא האיטלקיות,בתור אחד שכן,מאוהב באיטליה עד מעל לראש אני דווקא זוכר מאוד שהיו המון הדים של שמחה לאיד מצד אוהדי אינטר ויובה כאשר מילאן הפסידה בטראומטיות באיסטנבול..

מצטער,אבל אני לצד אינטר לא עומד,קבוצה שרק עכשיו נזכרת להשקיע באיטלקים וגם זה רק כי גדלו לה שני כשרונות על(מבאלוטלי וסנטון) אחרי שנים שבהם היה לה 2 איטלקים בסגל לא מייצגת את איטליה,סלחו לי.בליגה כולנו מתלוננים על המשחק המשעמם שלה,אין סיבה שלא נתלונן על אותו משחק גם באירופה,אם כבר ייצוג,צריך להגיד שאינטר מביישת אותנו,כשהיא משחקת מול מנצ'סטר בדיוק באותה צורה משעממת כאילו הייתה לצ'ה ועוד עם הסמל של איטליה על החזה.הסיבה היחידה שאני רוצה שאינטר תעבור היא כי הייתי רוצה שהיא תהיה בעומס משחקים,כדי שאולי יצא משהו מהעונה הזו בליגה.

אילו הייתה זו מילאן,או במקרה של רומא,אולי הייתי חושב אחרת,אפילו סביר להניח שהייתי חושב אחרת,אבל אני לא רואה את אינטר כשוות ערך לאיטליה,אולי אני עיוור מהשנאה לקבוצה הזו,למאמן שלה ולחלק גדול מהשחקנים הבכיינים והכסחנים שלה.בכל אופן,שישרפו.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא יכל לעשות חילוף מוקדם יותר כיוון שקודם לכן נאלץ לבצע שני חילופים בעל כורחו. כפי שעצמך כתבת, 0:1 זו בסה"כ תוצאה לא נוראה, ואני סבור שכך היה לדידו של ראניירי, לכן שמר את החילוך לסוף ולא הימר איתו מוקדם יותר. כי אם היה עושה כך. ראשית, היה מוצא את עצמו גם חסר יכולת להגיב לשינוי של הידיניג. ושנית, היה מוצא את עצמו במבוכה אם עוד אחד משחקניו היה נפצע ולו היו נגמרים החילופים. זה די ברור לכל מאמן, ולא זכור לי שראיתי אי פעם מישהו מגיב אחרת, כאשר אתה מבצע שני חילופים מאולצים בדקות מוקדמות בליגת האלופות, את האחרון אתה כבר שומר לדקות האחרונות.

7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי רוצה לראות את החילוף חמש - עשר דקות קודם ,זה הכל מה גם שלדעתי,מרקיוני למשל היה צריך לפתוח כשקאמו יהווה קלף מהספסל,בעיקר כשידוע שקאמו לא השלים עוד 90 דקות והוא אינו בכושר משחק טוב,כמו גם מרקיזיו למרות שזהעוד אולי ניתן לוויכוח,העדפת הניסיון פה עלתה לנו אולי בגול,אני מאמין שאם מרקיוני היה נכנס קודם,אולי היה יוצא משהו מהמשחק,אין ספק שהכניסה שלו עשתה לנו טוב.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני ביקשתי. שישמח את הדוד שלו. וחצי דקה אחרי שחשבתי על זה, לוקאס נכנס. :aaarse:
    תן לפביו אורליו 10, איש המשחק לדעתי.
    הנשק העיקרי של ריאל: צלילות והתחזויות. גם בהתקפה, גם בהגנה. מצחיק היה לראות את בניון "מעיף" את היינצה, דוחה היה לראות את גאגו מסדר צהוב למסקראנו. Las Trampas!

9. THE STRETFORD END Member

אני זוכר שראיתי תמונה של חומה וגראפיטי עליה,לא זוכר מאיזו עיר באיטליה אבל זה היה ב 99
    והכתובת אמרה:
    אינטר,יובנטוס,תודה לך יונייטד
    וזאת לאחר שהדחנו את 2 הקבוצות האלה באירופה,

אז יכול להיות וכמו במקרים רבים,שהאחדות הזו לטובת הכדורגל האיטלקי והקבוצות האיטלקיות
    כנגד שאר העולם זה משהו ששייך בעיקר לנציגי איטליה בגולה וכאן בפורום
    ואני בטוח ויש אנגלופילים גם פה בפורום(פחות ועדיין יש גם כאלה) שנהנים ורוצים בהצלחה של האנגליות מול כל השאר
    אבל במדינות עצמן,אין לי ספק שאוהד מילאן ממילאנו,לא מזיז לו הרבה שיש דגל איטליה על החולצה של אינטר ושאינטר מייצגת את העיר אלא הוא מייחל להפסד ותבוסה וגם אם זה נגד יונייטד.
    אני בטוח שאוהד נאפולי לא הזיל דמעה,להיפך,כשיובנטוס הפסידה לצ'לסי
    ולא משנה שיובנטוס,כן או לא,משחקת בסגנון הכדורגל האיטלקי.

ומכאן,לגבי האם קבוצה מייצגת את המדינה,
    לדעתי,ממש לא,קבוצה היא קבוצה,נבחרת היא נבחרת.

האם אוהדי הפועל ת"א,הפועל חולון,הפועל ירושלים בכדורסל בארץ מרגישים שמכבי ת"א מייצגת אותם
    כשהיא משחקת באירופה?
    האם במלחה ושאריות אוסישקין רוקדים משמחה עם סל ניצחון של הלפרין נגד ברצלונה למשל?
    לא נראה לי.

אחד הימים הכי שמחים של אוהדי טוטנהאם היה כשארסנל הפסידה בדקה ה 120 בגמר המחזיקות לסארגוסה,
    והעובדה שטוטנהאם קבוצה אנגלית מלונדון לא הזיזה להם
    כי היריבות בין הקבוצות גדולה הרבה יותר מדגל אנגליה או דגל העיר לונדון.

איך אוהד יובנטוס יכול לשמוח למשל בניצחון של מילאן כשמייד הוא יכול להיזכר בדו קרב הפנדלים באולד-טראפורד ב 2003?
    בקיצור הנקודה שלי ברורה.

ורגע,לפני שמישהו קופץ בראש,אני לא בא להטיף לאיך צריך אוהד להתנהג או מה יותר צודק,
    זו דעתי ואני חושב שזו דעת הרוב,גם באיטליה.

10. TuttiFooty Member

תמונות של בניון מאתמול

http://tuttifooty.com/images/BENAYOUN.Xxx

http://tuttifooty.com/images/UEFACL.Xxx

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת גישה שמתאימה יותר לתקופה שבה איטליה שלטה באירופה. כיום זה לא המצב. אני רואה את הרוח בתקשורת, אני נכנס לבלוגים, קורא בפורומים של קבוצות איטלקיות והגישה כיום היא של אחדות מסוייגת. זאת הרגשה מוזרה "לעודד" פתאום את הקבוצות שאתה כל הזמן נגדן בליגה, אבל יש תחושת חובה שכזאת. זה גישה של בואו נחזיר ונקווה קודם לחזרה של השלטון האיטלקי ואז נתעסק בנפילות של היריבות. כשכל הארבע הראשונות מגיעות כמעט בקביעות לחצי הגמר, הרבה יותר קל לצחוק על זאת שעפה בשמינית וזה מעולה מבחינת האוהדים היריבים. אבל כשקבוצות של המדינה שלך עפות כל הזמן בשמינית, זה שונה. זה מתבטא בגישה שיש כיום באיטליה.

מבחינתי שכל 4 האיטלקיות יעלו לחצי הגמר ושמילאן תיקח עם 4-0 על אינטר בגמר. זה מזכיר קצת את זה שהיו לא מעט אוהדי ינייטד שהעדיפו שליברפול תדיח את צ'לסי בחצי גמר של העונה שעברה, רק כדי לנצח אותם בגמר. זה לא "יש!!!!!!!!!" בגולים שלהם, אבל זה כן תחושת סיפוק כשהם מבקיעים, כי אתה יודע שזה יוביל למשהו טוב יותר ומהנה יותר מבחינתך.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

THE STRETFORD END

העניין הוא שאין פה נכון או לא נכון, ראוי ואינו ראוי. זה עניין סנטימנטלי של כל אחד בינו לבין עצמו. לכן, זה לא לעניין שמישהו יבוא ויטען שערכי האהדה של הלה אינם נכונים כי במנצ'סטר עושים את זה אחרת.

13. THE STRETFORD END Member

אורי

כתבתי,אני לא בא להגיד מה צודק או מה יותר ראוי אלא מה הדעה שלי ומה לדעתי דעת הרוב.

Nereo Rocco

תקשורת זו תקשורת והיא שונה מאוהדים,
    אני לא חושב שבאנגליה אוהדים רוצים לראות קודם כל שליטה אנגלית באירופה ואז
    להתפנות ליריבויות והעקיצות הפנימיות.
    השירים,שירי הגאווה מאירופה למשל,שרים אותם גם במשחקי הליגה בכדי לחדד את הנקודה
    מי מוצלח יותר מהשני.

לגבי ליברפול על פני צ'לסי בגמר...המחשבה של דו קרב פנדלים נגד ליברפול ושהם מנצחים..
    פאקינג הל,כבר עדיף לראות את גרנט חוגג על הדשא.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שירי גאווה כשאחת עפה ברבע והשנייה עפה בשמינית, זה די פתטי. שירי הגאווה הכי גדולים מגיעים אחרי שאתה מעיף את היריבה העירונית בחצי גמר ליגת האלופות.

לגבי תקשורת, שים לב שציינתי גם בלוגים ופורומים למיניהם. כל מיני גירסאות איטלקיות לרד-קאפה שלכם.

גם, אני חושב שעמוק בפנים גם אתה יודע - לנצח את ליברפול בגמר כשאתה רואה מהיציע שלך את היציע שממול שכולל 30,000 סקאוזרים בוכים - אחד הרגעים המאושרים בחיים שלך. אל תגיד שלא.

15. NUOVA GUARDIA Member

פשוט לא נקלט כמה מזל יש לאנגליות במפעל הזה.
    פשוט בכל שנה, עונה אחרי עונה, האנגליות מצליחות להדיח את הספרדיות והאיטלקיות. פשוט מתסכל.