אלופות: ערב ליל התבוסות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏8/4/09.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שאני רוצה לפרגן לברצלונה, אני משתדל שלא להיסחף מהר מדי. ביירן מינכן השנה מקבלת כל כמה חודשים בומבה בליגה, אז קבוצה מהצמרת האירופאית (לפחות אחת מה-2 הטובות באירופה) מן הסתם תוכל להכות בה גם ועובדה שהיא גם היכתה בה.

2. Raulito Madridista

אבירם,
    העניין הוא שלא מדובר רק בתוצאה הסופית, אלא במה שהלך אתמול על המגרש בקאמפ-נואו. כמעט 70-30 לברצלונה באחוזי השליטה בכדור, 20 איומים לשער והמון הזדמנויות, בכל רגע ברצלונה יכלה להבקיע, באיירן מינכן לא עמדה בקצב. זה אפקט הקאמפ-נואו, הקבוצות פשוט באות לשם ומפחדות לשחק כדורגל, הרגליים הופכות לכבדות.
    נכון שההגנה של באיירן השנה חלשה, אבל בכל-זאת היכולת בליגה לא תמיד מצביעה על מה שקורה בליגת האלופות. הרבה פעמים לזירה האירופית הקבוצות באות יותר מפוקסות. ויאריאל ספגה שלישייה מאלמרייה והציגה יכולת אחרת לגמרי נגד ארסנל. למשל, למרות שריאל מדריד בתחילת השנה ספגה שער וחצי בממומע למשחק - רביעייה מסביליה ושלישיות מנומנסיה, חטאפה ומאלגה, בכל-זאת היה צריך לתת לליברפול את כל הקרדיט לאחר שהם פירקו אותנו 4-0. ובכלל, כל תוצאה כזאת שהיא חד צדדית, נגד מועדון מהרמה הגבוהה ביותר ואימפריה כמו באיירן, ראויה לכל ההערכה, התוצאה הזאת תיזכר שנים. אני ציפיתי למשחק חד צדדי למשל, אבל לא לטיילת כזאת בבהגנה של באיירן.

3. Spanish Weapon Member

איזה כיף,איזה כיף,איזה כיף.
    חשבתי שזה לא יהיה מסובך כל כך,אבל עד כדי כך?
    כל משחק מחדש אני מופתע מעוצמת הטכניקה האישית והקבוצתית ומהכימיה הקבוצתית של בארסה.
    באיירן סה"כ לא אשמה,אני חושב שרוב הקבוצות שהיו משחקות אתמול נגד בארסה של אתמול היו
    יוצאות מושפלות.
    אתמול הוכחה מחדש גאונותו של אינייסטה שעדיין אנדר-רייטד לדעתי ביחס למה שהוא שווה באמת
    והוא דואג להזכיר לנו את זה במשחקים החשובים של העונה,כיף אמיתי לראות את התוצר בית הזה
    שלנו.
    אפשר לומר שהסיפור גמור אבל אסור להקל ראש ולבוא בזלזול לאליאנז ארנה - באיירן זאת עדיין
    באיירן והאליאנז הוא עדיין האליאנז וגם הטובים ביותר יכולים להגיע שאננים ולקבל את הסכין מאחור
    בצורה מאוד מפתיעה.
    חג שמח,ויסקה בארסה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

4. _Rushie Member

סחטיין על ההגנה הבדיחה הזאת ששוב,אלא מה,נשברת במצבים נייחים.אין צ'אנס לעלות.
    אתמול בסדר דוד שלי אוהד צ'לסי מתחיל לזרוק בשולחן בלי קשר "1-0 לצ'לסי דקה חמישית דרוגבה","2-0 לצ'לסי דקה 20 אנלקה",בהתחלה הייתי בטוח שהוא באמת צודק ואמרתי איזה מזל שהשנה הצ'מפיונס ליג פשוט לא מעניינת אותי,אח"כ הבנתי שהוא סתם זרק לאוויר את זה.אבל עדיין,אחרי 19 שנה וסוף סוף עם מאבק אליפות רציני,הצ'מפיונס ליג עדיין לא מעניינת אותי.מי ייתן ופורטו ייזכו.
    הרבה כבוד יש לי למפעל הזה,באמת,ואני הראשון שיתפאר בזה שליברפול היא הקבוצה המובילה במפעל הזה בחמש שנים האחרונות,אבל אני מעדיף להילחם בכל הכוח על האליפות ולבכות בסוף העונה כאשר נשארתי קירח מכל הכיוונים,במקום לא להתאמץ מספיק,בגלל מפעלים אחרים בעונה בלי הרבה מזל של מנצ'סטר יונייטד,ועונה פאתטית של צ'לסי וארסנל.

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/09
  5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אנשים משום מה יוצאים מגידרם ומכתירים את בארסה לאלופת אירופה.
    נכון, בארסה העונה נפלאה ומבחינת כדורגל אין קבוצה ששווה יותר את לב הצופים מאשר הקטלונים.
    אבל הקבוצה שראינו אתמול זה לא באיירן מינכן, אלא קבוצה מפורקת, קבוצה שאולי אף התמרדה נגד המאמן שלה, קבוצה שכל שחקן לא שיחק בתפקיד שלו וקבוצה שפשוט לא ידעה מה לעשות במגרש.
    ואני לא מדבר על הפצועים.

באיירן נראתה אתמול כמו ספורטינג גיחון, אז מה הפלא שזה נגמר בסופו של דבר "רק" 0-4.
    אות קלון לבאיירן

6. JR-Riquelme Member

באיירן נראתה כמו גיחון בגלל ברסה.
    ראיתי את התבוסה שלהם נגד וולפסבורג, ונגד ברמן. בתבוסות האלה באיירן שיחקה לא פחות טוב מאותן קבוצות ויצאה להרבה התקפות וגם שלטה בכדור, הגולים שהיא חטפה זה בגלל מתפרצות או מצבים נייחים.
    מה שמדהים בברסה זה שהיא גם מניעה כדור כל המשחק, וגם מגיעה להמון מצבים. הם לא משחקים נגד שחקני הגנה של אלמריה, זה שחקני נבחרת. ארגנטינה, ברזיל, איטליה... אלה לא שחקנים שאפשר לזלזל בהם.

זה לא שלבאיירן רעדו הביצים(למרות שהתחילו לרעוד להם ב3-0 המוקדם, זה בטוח), זה פשוט שאי אפשר להניע כדור שם. ברסה עושים לחץ שאף קבוצה לא עושה ב-90 דקות, אטו רץ כמו משוגע ומוציא הרבה איבודים, הנרי זה הקיצוני הכי טוב מבחינה הגנתית בעולם, וההגנה של באיירן ישר שולחת כדור גובה שהכדור ברגליים שלה, אני לא מבין איך הם הגיעו ל35% החזקה בכדור.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תשמע, אפשר לשחק רע, אפשר גם לקבל בראש בבארסה, הדרך שזה נעשה מצביע על משהו חמור מאד.
    בארסה שיחקה מול קונוסים, כמו במשחק אימון.

עם כל הכבוד לבראסה, באיירן אתמול נראתה כמו הצרות שלי מכמה סיבות:
    1. קלינסמן
    2. אחרי התבוסה בשבת נראה שהביטחון נפגע
    3. לוסיו, ואן בוייטן, לאם שלושת אבני היסוד של ההגנה היו חסרים. העיקר אודו ולל היו כשירים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx
    על קלוזה אני בכלל לא מדבר, כי לא ההתקפה ולא טוני היו הבעיה אתמול.

אין לי ספק שעם מאמן אחר, נגיד היצפלד באיירן היתה עומדת לפחות טוב יותר במגרש.
    וכל זה מבלי להוריד מההישג של הקטלונים.

8. ManUtd Fan Member

ראיתי את המחצית הראשונה של בארסה-באיירן ומחצית שנייה העברתי לליברפול-צ'לסי כי ראיתי שהכול סגור.
    לגבי בארסה, וואו, וואו ועוד פעם וואו. הנעת כדור מדהימה, עושים לחץ ליד הרחבה של באיירן דבר שגורם להגנה שלהם לעשות שטויות. אני לא יודע איך ההגנה הייתה נראית גם אם ואן בויטן, לאם ולוסיו היו משחקים, אבל מה שבארסה עשתה אתמול היה ממש צחוק. יהיה מעניין לראות אותם בחצי נגד הגנה "קצת" יותר טובה משל באיירן כמו ההגנה של צ'לסי. בארסה פשוט קבוצה מושלמת מבחינה התקפית.
    לגבי ליברפול-צ'לסי, נראה שהכול סגור שם. מכל השחקנים האחרון שהייתי מהמר עליו שיבקיע שער (בטח שצמד) זה איבאנוביץ'. יכול להיות שעם המשחק הזה הוא קנה את עתידו בצ'לסי. מיקום נהדר בשתי הקרנות. כל הכבוד לו. דרוגבה עם כמה החמצות מסמררות שיער. באלאק לא הכי הורגש, אבל ברגע של גאונות סגר את הסיפור מבחינת ליברפול. הכדור בין 3445 שחקנים שהגיע למאלודה שבישל לדוגבה היה פשוט מסירה אדירה!

ואו איזה משחק זה הולך להיות בחצי, אם כמובן לא יהיו סנסציות.

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/09
  9. NUOVA GUARDIA Member

ההגנה של באיירן מינכן פשוט פתטית.
    תסלחו לי על הביטוי, הגנה פשוט עלובה.
    ברצלונה פשוט קירקסה אותם פעם אחר פעם, הבלמים ברנו ודמיקליס יכולים להתבייש אך ורק בעצמם.
    אוקיי באיירן, 2-0 אחרי פחות מרבע שעה. איפה המאמן? תעשה משהו. יושב ומסתכל.
    כואב לראות איך אלופת גרמניה נופלת בשלב רבע הגמר, וסחטיין ברצלונה על תצוגת כדורגל אירואית.

10. Sergio Ramos Member

על האיכות של בארסה אין עוררין. ראיתי את המחצית הראשונה ולמרבה הפתעתי לא תיארתי שבאיירן מינכן במחצית אחת תכנס לרשימת המפורקות של בארסה(רובן קבוצות תחתית בליגה הספרדית החלשה להחריד העונה). כך שמצד אחד ברצלונה הוכיחה שגם מול הגדולות היא משחקת את הכדורגל היוצא דופו שלה, אבל מצד שני, על אף שלא ראיתי את באיירן העונה מלבד 4-5 פעמים, היא שיחקה אמש באפטתיות מוחלטת ואני לא חושב שיש עדיין אינדיקציה להכתיר את בארסה לאלופת אירופה, קשה אפילו להחשיב את באיירן מינכן ליריב שקול. עם כל הכבוד לאפקט בנואו קאמפ, למסי ולשאר החברים המוכשרים - אני בטוח שמול צ'לסי\ליברפול הסיפור יהיה אחר לגמרי, או לחלופין מול קבוצות עמידות וקשוחות יותר. אמנם השם באיירן מינכן אתמול ריחף מעל התבוסה, אבל אין לזה משמעות כ"כ גדולה כאשר החניכים של קלינסמן נראו כמו חבורת פאתטים, שוב, עם כל הכבוד לגדולתה של ברצלונה זה לא היה צריך להיראות כך.

11. Sir Alex Las' Killa

זה בסדר, אף אחד כאן לא ציפה לראות את פויול מעיף כדורים ליציע מרוב לחץ.

צ'לסי ניצחה 3-1 את ליברפול שהביסה את יונייטד 4-1, אשר קודם לכן פירקה את צ'לסי 3-0. מה זה אומר? כלום. לתוצאות חד צדדיות כאלו אין משמעות בשלבים כאלו של העונה. באיירן לא היוותה יריב אמיתי בשום שלב במשחק. באותה מידה זה היה יכול להיגמר 6-0.

ברצלונה קיבלה הנחה - בשלב הבא לא יהיה יותר כריסטיאן לל או מאסימו או, המנימום זה בוסינגווה ואשלי קול. וכמובן הרבה הרבה...

http://images.mirror.co.uk/upl/m3/dec2007/3/3/3005BCC5-C3DE-21CF-102B8D1FCEA7179E.Xxx

בהצלחה!

12. Mr.Eko Member

העונה? גם בעונה הקודמת תאמין לי שהמצב היה גרוע לא פחות...

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא נוהג לראות הרבה כדורגל מאירופה אבל כל השנה חברים שלי יושבים לי על הראש לראות את בארסה, וכמעט כל פעם שהלכתי עם זה הם שיחקו חלש או בינוני. המחצית הראשונה אתמול הייתה פשוט הצגת כדורגל מדהימה, זה היה נראה כאילו הם יכולים להגיע לרחבה כל פעם מחדש בלי שום הפרעה, ההנעת כדור הייתה מאוד יעילה והצליחה לבודד פעם אחר פעם את מסי או הנרי על מגן אומלל שלא ידע מה לעשות.

צ'אבי - כל פעם שאני רואה אותו משחק זה להתאהב מחדש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. zivmay Member

אין לי מילים, פשוט אין לי מילים על המשחק של בארסה אתמול.
    רק כמה מילים על ואן בומל, שחקן מלוכלך כזה לא ראיתי בחיים, מזל שמסי יצא בחיים מהמרפק שהוא הביא לו לראש בגול הרביעי.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/09
  15. SeRgInHo Member

כל עוד ברצלונה לא תעבור את צ'לסי/ליברפול/יונייטד אני עדיין לא אשתכנע שהיא ה-קבוצה של העונה. באיירן חטפה העונה שלישיות, רביעיות וחמישיות מקבוצות טובות הרבה פחות מברסה. אני ממש סקרן לראות אותה מול קבוצות העילית של אירופה (=האנגליות). חצי הגמר, זה מבחינתי המבחן האמיתי של ברסה.