אלופות: שאלקה נכנעת ליונייטד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏25/4/11.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלקה לא קבוצת על, לא קבוצת חצי גמר קלאסית, אבל היא עדיין עברה בדרך לחצי הגמר את ולנסיה ואינטר והבקיעה הרבה שערים, מה שמראה שיש שם קבוצת כדורגל טובה. אז לנצח אותה בגרמניה, מילא. אבל שהמשחק ייראה כך, שיונייטד תפגין דומיננטיות עצומה, תפרק בשיטתיות את ההגנה שלה ותייצר מספיק מצבים כדי לנצח השד יודע כמה, כדי לסגור את כל המפגש הכפול תוך 45 דקות, זה לא הולך ברגל. באנו למשחק חוץ מול קבוצה גרמנית בינונית וגרמנו לה להיראות כמו חובבנית, גרמנו לה להיראות כמו קבוצה פחות טובה מקרולי טאון שפגשנו בגביע. זה דבר מדהים ולא יכול להיות שהכל מסתכם בזה ש"שאלקה לא משהו".

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שאני חריג. אהה כן, גם פרגוסון חריג -
    http://www.sport5.co.il/articles.aspx?Fold...D=98819&lang=HE

פירקנו במעמד של חצי גמר ליגת האלופות קבוצה גרמנית בגרמניה וזה קרה בגלל החולשה של שאלקה. נו טוב. אין קשר לעובדה שאנחנו גרמו לשאלקה להראות כל כך חלשה, אין קשר לעובדה שההתקפה של שאלקה לא הגיעה אפילו למצב אחד, אין קשר לעובדה שהיוניטד נתנה אתמול משחק כדורגל עוצמתי.

3. Los Che Member

מזל שיש שוער ענק מאחורי מופע הגנה איום כזה, אם לא אחד הגרועים בליגת האלופות השנה, לפחות ממה שאני זוכר, רוני וצ'יצריטו עשו סחרחורת למצלדר, אין לשני בלמים כאלו איטיים סיכוי להתמודד איתם, ובכלל זה לשאלקה כולה מול הקבוצה הכי מסודרת וממושמעת בכדורגל העולמי לפי דעתי. זה היה נגמר בעוד כמה חתיכות בלי נויר הנפלא. אבל היה קצת צפוי אם להגיד את האמת שמנצסטר יוניטד תכתיב את הקצב ותתנפל מההתחלה, עם כל הכבוד לדרך של שאלקה בצ'מפיונס, לא נתתי הרבה סיכוים לכחולים, מנצסטר ידוע בתור קבוצה שעושה את העבודה במשחקים כאלה. הם סינדרלה אידאלית למפעל, אבל צריך לאמר שגם אלילית המזל הייתה איתם חזק בתמונה. היא קיבלה אותנו(ולנסיה)בשמינית, יריבה שווה לה פחות או יותר, וברבע קבוצה(אינטר)שעוברת העונה נחיתת אונס קשה, ושחסרה במשחקים בינהן את הרכב ההגנה הרגיל שלה. שאפו על הכל בכל אופן ועל ההיסטוריה הקבוצתית שהשיגה, אבל היונייטד הם לבל אחד מעל כל המועדונים במפעל(בדומה לריאל וברצלונה) וכאן זה נעצר בלי הרבה סיכויים לגמרנים.

לפעמים אני מבין מדוע השדרנים(אותם השדרנים ליתר דיוק)משבחים את ראיין גיגס כל פעם מחדש, וגם אני ככה, רואה אותו כל פעם מחדש ולא יכול להפסיק לחשוב על הגיל שלו, על 20 השנים שהוא משחק באותו מועדון, עם אותו מאמן, ולמרות זאת שומר על כזאת רמת מקצועיות ויכולת. תופעה נדירה, אין מילים.

4. alexshw Member

הוא אגדה מהלכת של ממש ותופעה נדירה עוד יותר, בגלל שבדרך כלל שחקנים בגילו גם אם ממשיכים לשחק ברמות הגבוהות, בדרך כלל מדובר בשחקנים בעמדות דפנסיביות.
    אורך חייו המקצועי של שחקן כדורגל מתקצר ככל שהעמדה יותר התקפית.

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/11
  5. k_700 Member

משה, גם אני כתבתי שזו אחת מתצוגות הכדורגל הטובות ביותר שלנו שאני זוכר.
    לא פחות, הכנסתי את המשחק אתמול למשוואה עם משחק הבית מול רומא מ2007.

אבל הצורה שבה אתה בוחר להכניס מתחת לשולחן למי שמתעניין בברצלונה או ריאל מדריד, לא עניינית.
    זה לא מעניין. כי מי ששיחקו אתמול הם יונייטד ושאלקה.
    לברצלונה וריאל יש דיון משלהם.

אנחנו לא צריכים להתנצל שקיבלנו את שאלקה ולא את בארסה או ריאל.
    בדיוק כמו שבארסה לא מבקשת סליחה שקיבלה ברבע גמר את שאחטאר דונייצק(עם כל הכבוד ויש כבוד לאוקראיניים) במקום לקבל את צ'לסי.

ואגב, אני עדיין טוען שאנחנו רחוקים מאוד "מלהניף" את הגביע.

ועדיין זו עונה גדולה שלנו שיכולה להסתיים לכל הפחות באליפות, גמר אלופות וחצי גמר גביע אנגלי.

6. k_700 Member

מה שלדעתי ישים את ראיין גיגס ברשימת 10 הכדורגלנים הגדולים בהיסטוריה כשיפרוש זו העובדה שהוא היחיד מבין כל שחקני הכדורגל בהיסטוריה של הכדורגל העולמית ששמר על אותה רמה ושיחק למעלה מ20 שנה ברמות הגבוהות ביותר.

וזה בלי להתחיל לספור תארים.
    בכל אחת מהעונות בהם שיחק היה מ-3-4 השחקנים המובילים בקבוצה.

עכשיו אני לא נכנס למי יותר גדול כי אין לי כוח.
    אבל פלה אמר משהו נחמד אתמול:
    "אף אחד לא עשה את מה שעשיתי. כיום שחקנים נעלמים אחרי שנה-שנתיים".

אז כן אולי גיגס לא נחשב לשחקן הכי טוב בשום שלב בהיסטוריה(ככה זה כשאתה וולשי משעמם, שונא מסיבות, שונא יחסי ציבור, לא סמל סקס ומלבד רומן אחד סוער בתחילת הקריירה לו היה לו יותר מדי מה למכור גם בעניין הזה), אבל העובדה שתמיד היה שם בלבל הזה ולאורך כל הקריירה מדרגת אותו גבוה גבוה ברשימת השחקנים הטובים בהיסטוריה.

א-ג-ד-ה.

תודו כל יום לבורא שזכיתם לראות אגדה כזו בלייב.

7. Ariel Member

הופעה משכרת של יונייטד. פשוט תענוג והגמר שמצפה לנו מבטיח כפליים מזה שלפני שנתיים.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמח שהחלטת להסכים איתי (ועם פרגוסון) אחרי שבעמוד הקודם כבר כתבת שאני חריג. זה כבר מצוין.
    הלאה? זכותי לעקוץ את ריאל וברצלונה. לא אמרתי דברים חמורים אלא סתם זרקתי פלפל לקראת הגמר שיהיה מול אחת מהם. מאתמול שניהם הפכו לאויבות של היוניטד כיריבות פוטנציאליות ולכן לדעתי אין בכך שום דבר רע.

9. k_700 Member

אם אתה לא מצליח להבין למה אמרתי שאתה חריג בעמוד הקודם ואתה מקשר את זה לדברים של פרגוסון אז כנראה שהבעיה היא בהבנת הנקרא.

רוצה שאני אשלח לך את החוברות למידה של אחי הקטן?

א' אוהל ב זה בית.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יתכן שלא הבנתי אותך בקשר לחריג. אני חשבתי שהתכוונת שאני מהבודדים שחושבים שהמשחק שנתנו הוא מהגדולים שלנו בשנים האחרונות. על זה היה הדיון לאחר שרוב הכותבים אמרו שהתוצאה הושגה בגלל שאלקה ולא בגלל האיכויות שלנו ולכן הבנתי את דעתך בצורה הזאת. יתכן וטעיתי.
    ועדיין, חבל שאתה לוקח את הדיון לרמה של גנון.