אלכוהול ועישון

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏22/12/02.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השפעת הניקוטין היא בהרבה הרבה יותר מזיקה.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מעשן-ראיתי במשפחה הקרובה מספיק אנשים מתים מזה,ואני גם לא מבין איך אפשר לנסות את הדבר המגעיל הזה.
    נרגילה-לא רואה את זה בסביבה הרבה ולכן לא היה צאנס לנסות,בכל מיקרה אני גם לא הולך לנסות.
    אלכוהול-מדי פעם במסיבות,באילת,באילת, ואהה כאן באילת.

3. Rossoneri Member

אה אז אתה טוען שאין ניקוטין בטבק של הנרגילה?? חחחח.. אז למה נראה לך שמתמכרים..? חחחחחחח

4. RE-QL Member

קשה מאוד להתמכר לנרגילה וזה כמעט ולא קורה

5. Julian Joachim Member

פרדס, אתה דפוק בשכל?
    ניצן, אתה דפוק בשכל?
    כל מי שאמר שנרגילה זה יותר מסוכן מסיגריה, אתם דפוקים בשכל?

א. המים בנרגילה כן מדללים את העשן, ומוסיפים לו לחות מסויימת, שלא גורמים לשום דבר להדבק לריאות (בחיים שלי לא שמעתי משהו כל כך מטומטם). המים מורידים את האפקט של הניקוטין (שכן קיים, אדום בנשמה, אבל בכמות מזערית).
    ב. אי אפשר להתמכר לנרגילה. לפחות לא ברמה של התמכרות לסיגריה או אלכוהוליזם. אני יכול להגיד לכם שאני מעשן בערך 2-3 פעמים בשבוע כמה ראשים עם חברים, אבל אני יכול בלי זה. אני פשוט נהנה מזה, אז אני כן רוצה עוד, אבל לא מוכרח, ואני לא תלוי בזה פיזית (או נפשית).
    ג. שתבינו למה נרגילה זה פחות מסוכן מסיגריות... נניח אתה מעשן ראש, במשך רבע שעה (אחרי זה האפקט של הניקוטין, והטעם של העלים מתחיל להיגמר), אתה מעשן כמות מסויימת של ניקוטין. אתה מעשן אותה בד"כ עם עוד כמה אנשים, נניח שרק עוד שניים. אז אתה מעשן בעצם בערך שליש מכמות הניקוטין, והוא מדלל במים (כן!). לעומת זאת, בסיגריה אחת (!!!!) יש את אותה הכמות שיש בראש (נניח שראש זה חצי חבילת טבק), ומי שמכור וקורה לו משהו מסיגריות, זה לא מסיגריה אחת, אלא מחצי חבילה-חבילה-שתי חבילות. אתם מבינים כמה נרגילה אני אצטרך לעשן בשביל להיות חולה סרטן? חוצמזה שזה לא זמין, וזהיותר קשה להכין מאשר פשוט לעשן סיגריות --> עוד סיבה למה זה פחות מסוכן. וזה לא ממכר, עובדתית, ומנסיון אישי (לא מצומצם).
    ד. ראיתי בטלוויזיה לפני כמה זמן משפחה ערבית מעשנת נרגילה והסבא שם היה בן 93. והוא מעשן בטח מגיל 10... רק שתבינו, והוא נראה בריא כמו שור (או לפחות כמו סבא בן 93 שלא מעשן).

ואם כבר במשקאות עסקינן, אין כאן אף אחד שאוהב אייריש קרים?

6. Rossoneri Member

למה זה לא קורה? כי נרגילה זה הרבה פחות זמין מסיגריה, ולכן מתמכרים לסיגריה, אבל אם לא היה סיגריות ונרגילה זה היה דבר כזה קטן בכיס אנשים היו מתמכרים לזה, סה"כ זה אותו הדבר רק בכלי שונה!!!

7. Rossoneri Member

lufc -> תשאל כל בנאדם שמבין ברפואה, ותשאל אם עשן לח נספג יותר טוב בריאות מאשר עשן, ותראה מה הוא יגיד, אני לא מתכוון להתווכח, עשיתי על זה עבודה יותר גדולה מהחיים שלי (ואי אפשר להגיד שאני בעד שאנשים לא יעשנו אז לא נתתי דוגמאות ושטויות כמו שכל האגודות החרטא האלה נותנות). בקשר לאייריש קרים, יש לי בבית בקבוק שהוא בעצם 2 בקבוקים, יענו בקבוק מחולק לחצי עם דלת כזה.. וכשאתה שופך, זה שופך לך 2 סוגים בקיבולת מסויימת שיוצרת את הטעם הנפלא של אייריש קרים! לסיכום: אייריש קרים זה פשוט ענק.. יש לי בבית מלא מלא מלא מלא מלא... אפילו בחדר!!

8. RE-QL Member

חחח בחדר בטח נאבד לך כבר עם כל הבאלגן
    ולא טעמתי אף פעם איירישקרים... מה זה בדיוק?
    ופולדש אתה אוהב כל דבר אירי אה? אתה בטח משתכר כמו אירי גם אה?

9. AFC Member

נרגילה זה יותר חמור מסיגריות.

פולדש, אתה יכול בכלל להשוות את כמות העשן שאתה לוקח בשאכטה אחת של סיגריה לכמות בשאכטה אחת של נרגילה?

10. Julian Joachim Member

אבל עוד פעם, העשן הזה עובר דרך פילטר (המים), והוא גם ככה עם פחות ניקוטין וחומרים מסוכנים אחרים.

חוצמזה, שבסיגריה אחת, אולי שתיים, אני מעשן אותה כמות של עשן שאני מעשן בראש עם עוד שניים נניח, אז הופ לך, למה זה פחות מסוכן.

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם מבלבלים המון דברים.....
    בעיקרון, שאכטה על שאכטה, אז כן. נרגילה יותר מסוכנת מסיגריות. הבעיה היא, שמי שמעשן סיגריות בדרך כלל גומר פחות או יותר קופסא ביום - דהיינו 20 סיגריות. אין מה להשוות בין זה לבין עישון נרגילה. רק אם אני אשב במשך 15 שעות ברציפות ואעשן את הנרגילה כמו שמעשנים סיגריות, רק אז זה יהיה יותר מסוכן. בעיקרון, כל מי שמעשן נרגילה מעשן אותה מעת לעת. מה גם שהכנת ראש של נרגילה זה עסק יותר מעצבן וארוך (לא מסובך) מאשר הדלקת סיגריה. לכן אני חושב שסיגריות הרבה יותר מסוכנות מנרגילה.

12. Fernando Cavenaghi Member

ראיתי מישהו שמגלגל את הסיגריה שלו ושאלתי אותו למה הוא עושה אותן לבד והוא אמר שזה כי בגלל זה הוא מעשן פחות, אבל זה מטומטם כי אין לך פילטר. אבל באמת ההתעסקות עם הנרגילה מורידה מוטיבציה לעשן.

13. טומי לפיד אלוהים Member

רבותיי אתם מדברים שטויות.
    הנרגילה לא פחות מסוכנת מהסיגריות.
    מסיגריות אפשר לקבל סרטן הריאות מנרגילה סרטן בפה או בגרון-זה כל ההבדל.
    (ונרגילה עוד מעבירים מפה לפה-גועל נפש-אפשר לחטוף המון מחלות)

אם כבר מעשנים אז כדאי לעשן סיגריות.
    (עריכת מנהל: המשפט שלך צונזר, מצטער, זה לא פורום פשיסטים צעירים, תיזהר.)

14. Don p1 Member

כל רופא אומר משהו אחר בקשר לדבר..
    עזבו אותכם שטויות, תעשנו מה טוב לכם.
    רק שאני חושב שנרגילה זה די בשביל דווינים כי השפעה על הגוף לא מתקרבת למה שסיגריה אחת נותנת.
    אלא אם תשימו ודקה במקום מים, אבל ממולץ רק לרוסים.

15. Julian Joachim Member

אתה דפוק פיימן?
    עם וודקה זה ממסטל פחד, אבל גם בלי זה ממש יכול לעשות HIGH אם מכינים ראש טוב ומדובר בנרגילת איכות...