אנגליה מתכוננת ליורו 2004

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏10/11/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וויין רוני אמור לעבור היום מבחן כשירות כדי לבדוק אם סופית הוא לא יכול לשחק ביום ראשון.

גם בקהאם פתאום בספק בגלל בעיה בגב.

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

זימון טוב מאוד.... הוא היה חלק די אינטגרלי בקבוצה המשתפרת לאחרונה של הספרס, וגם במשחק נגד ארסנל למרות ההפסד הוא הרשים אותי לטובה. הוא מהיר וחזק, ובנוסף להיותו בלם הוא גם יכול לשחק כמגן שמאלי אם אינני טועה.... סוף סוף סוון מתחיל להסתכל אל מחוץ לצמרת....

3. burning soil Member

איזה נבחרת אפורה,זו בכלל לא אנגליה של פעם,חוד חלש,
    אבל עדיין זו אנגליה

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

למה מי זו אנגליה...? לא עשתה שום דבר בשנים האחרונות וגם לא לפני כן. לאנגליה יש נבחרת בינונית מאוד ואני מחשיב אותה לרמה של רומניה/דנמרק/שבדיה.... שבדיה אפילו יותר טובה.

ואני צופה שדנמרק תנצח את המשחק.

5. AFC Member

לירן, אתה מדבר שטויות!

נכון שזה כבר שנים באופנה לרדת על אנגליה וכמה שהיא נבחרת חלשה, אבל למרות שהסגל לא נוצץ כמו נבחרת צרפת או ברזיל, מדובר באחת הנבחרות בטופ של העולם. מה היא עשתה בשנים האחרונות? ניצחון 5:1 בגרמניה, עליה אוטומטית למונדיאל (מה שהולנד הגדולה שלך לא הצליחה לעשות), רבע גמר מונדיאל (מה שצרפת, איטליה, ארגנטינה, וגם כל הנבחרות שציינת למעלה לא עשו) שבו היא הפסידה רק לברזיל (שניצחה את כל המשחקים, כזכור), עליה אוטומטית למונדיאל (מה שספרד, טורקיה ושוב הולנד הגדולה שלך לא הצליחו לעשות) לאחר שניצחה את טורקיה באנגליה וסיימה את מפגשיה עם הטורקים ללא שער זכות של טורקיה. מה היא עשתה לפני כן? זכיה בגביע העולם זה לא טוב מספיק (למרות שאני מודה שזו היתה זכיה מאד מפוקפקת)?

אז אני מבין שזה באמת כיף להיות אחד מהמבינים הגדולים שבטוחים שהם גילו את אמריקה ומשחררים שאנגליה היא נבחרת עלובה, אבל אם תסתכל על התוצאות תראה שזה ממש לא נכון, לפחות מאז שאריקסון לא הגיע. מי זאת נבחרת אנגליה, אעלק. דנמרק שכולם בטוחים שתנצח את המשחק הפסידה במונדיאל 3:0 לאנגליה במשחק שבו הסקי כבש (!!!) למרות כל התחזיות האנטי-אנגלופיליות.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב לא אמרתי שום דבר על הולנד ולא אמרתי שהיא נבחרת יותר טובה.... וזה לא משנה אם אני חושב ככה או לא כך שלא אמרתי את זה אז אל תכניס לי מילים לפה...

הניצחון 5-1 על גרמניה היה מקרי ביותר וזה ברור מי נבחרת יותר טובה ויותר ואם באת עם הוכחות אז גרמניה הגיעה עד לגמר...

וכל מיני עליות למיניהן לטורנירים זה לא אומר שום דבר. גם יוון עלתה אוטומטית זה הופך אותה לנבחרת גדולה? תזכיר לי מתי פעם אחרונה אנגליה העפילה לחצי גמר של מפעל חשוב. אין להשוות אותה לנבחרות ברזיל, ארגנטינה (למרות המונדיאל האחרון), צרפת (כנ"ל), גרמניה ואיטליה. הולנד לא בסיפור הזה עזוב כולנו רואים מה קורה בהולנד. וכן אנגליה נבחרת בינונית פלוס כמו דנמרק ושבדיה למשל ולא יותר מזה. הן ללא ספק נבחרות טובות אבל לא כאלו שמסוגלות לזכות בתואר חשוב.

7. Julian Joachim Member

ברור לי שהדור הנוכחי של האנגלים פחות טוב מהדור שגדל בשנות השמונים ותחילת שנות התשעים, אבל עדיין אני חושב שלירן קצת הגזים. בסה"כ איטליה הרבה פחות מרשימה כבר כמה טורנירים מאנגליה, ולציין את הזכייה שלה לפני באחד המונדיאלים החלשים בהיסטוריה, זה לא רציני.

בסה"כ אנגליה נבחרת מצויינת שיכולה ביום נתון לנצח כל נבחרת אחרת. ההבדל בינה לבין נבחרות דומות לה (דנמרק ושבדיה למשל), אנגליה מסוגלת לדעתי לשמור על יציבות בטורניר, ואני מאמין שביורו הקרוב היא תפתיע למרות שקשה לראות את זה כרגע.

8. AFC Member

אנגליה שיחקה בטורניר נגד שבדיה, ארגנטינה, ניגריה, דנמרק וברזיל.
    גרמניה שיחקה נגד סעודיה, קמרון, אירלנד, פאראגוואי, ארה"ב, דרום-קוריאה וברזיל.

תחליף בין ההגרלות של הנבחרות. אנגליה לדעתך לא מנצחת כמעט את כל המשחקים שגרמניה ניצחה?

לאיטליה אני יכול להשוות אותה ועוד איך. גם לארגנטינה. מתי אנגליה הגיעה בפעם האחרונה לחצי גמר בטורניר חשוב? יורו 96 זה טוב מספיק (שבו אגב, אנגליה קרעה לגזרים את הולנד)? איטליה הגיעה לגמר ביורו 2000 וארגנטינה בגביע העולם (כי כמובן שאני לא יכול להכניס את הקופה אמריקה למשוואה) כבר שכחה איך נראה חצי הגמר.

נבחרת בינונית פלוס... שתהיה בריא... נבחרת בינונית פלוס תנצח את גרמניה 5:1 במינכן (מקרי או לא מקרי, תראה לי עוד מקרה כזה)? נבחרת בינונית תנצח את טוקיה בקלות ותשמור על 0:0 קליל בחוץ? נבחרת בינונית פלוס תביס את דנמרק 3:0? נבחרת בינונית פלוס תנצח את ארגנטינה? נבחרת בינונית פלוס תגיע לרבע גמר גביע העולם בטורניר שבו צרפת, ארגנטינה ואיטליה נפלו והולנד לא הגיעה אליו בכלל? נבחרת בינונית פלוס תנצח כמעט את כל המשחקים שלה בשנה האחרונה?

אני יודע שזה באופנה לטעון שנבחרות כמו טורקיה או שבדיה טובות יותר מאנגליה, אבל זה פשוט לא נכון. אנגליה היא אומנם לא אחת מ-5 הנבחרות הטובות בעולם, אבל היא בהחלט בין ה-10 הגדולים. רומניה, שבדיה ודנמרק יכולים לחלום להיכנס לרשימה הזאת. אומנם הסגל ממש לא נוצץ אבל אפילו עם אמיל הסקי בחוד ודיוויד ג'יימס בשער אריקסון מצליח להעמיד נבחרת מצוינת. אני אומנם לא מבין את הזימונים שלו וחושב שהוא מאמן הגנתי ואפור, אבל הוא מצליח להוציא מזה את הטוב ביותר.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וזה שכחתי לציין, אנגליה עדיפה על דנמרק ושבדיה רק בגלל הניסיון שלה ברמות הגבוהות, זה משהו שקשור לאופי. מבחינת חומר השחקנים אני לא חושב שרומניה, דנמרק ושבדיה נופלות מאנגליה. (בני אל תתקוף אותי זאת דעתי)

10. AFC Member

אינדיבידואלית, הנבחרות הללו אולי שוות לאנגליה. אבל במפגש ביניהן אנגליה לא תתקשה לנצח אותן. מדובר בחיבור ביניהן, הקבוצתיות.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

"באופנה" כמו שאתה טוען זה ממש לא מזיז לי, אני אומר מה דעתי.

אני מקבל את מה שאתה אומר והעובדות שאתה אומר הן נכונות אבל עדיין מה שאני חושב זאת דעתי ויכול להיות שהיא נובעת משנאה כלפי הנבחרת הזאת. אני לא רואה את אנגליה משיגה משהו ביורו הקרוב. ובקשר להולנד... תאמין לי שאני חושש מסקוטלנד יותר מהיורו עצמו כי להולנד יש נטייה להסתבך סתם.

וסתם... למרות שזה לא המקום הולנד על הנייר יותר טובה מאנגליה פי 453246565463573567357657464 ואין מה להשוות את השחקנים, אבל המאמנים בהולנד הם שואפים לאפס ככה שהנבחרת נראית כמו הצרות שלי בשנים האחרונות.

12. Julian Joachim Member

למה התחלנו לדבר על רומניה?

נבחרת של שני שחקנים וחצי...

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

היי גלעד שמור על הפה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ... שאני לא אתחיל לדבר פה על הונגריה "רבת הכשרונות"..... פרנץ הורבאט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

בכל אופן לאנליה יש חומר שחקנים טוב, אם כי בהחלט חומר שנופל מזה של שלושת המעצמות, צרפת, ברזיל וארגנטינה (ואל תשוו את גרמניה ואיטליה ל-3 האלה כי יש להן עוד שנות אור לעבור לפני שהן יגיעו לכמות הבלתי-נגמרת של כשרונות שמיוצרים בארצות האלה). אנגליה היא פחות או יותר ברמה של הגרמנים והאיטלקים, נבחרת עם הגנה טובה, משחק הקרבה אדיר וקישור דפנסיבי טוב. הבעיה המרכזית של אנגליה לטעמי הוא קבעון בתפיסת המשחק, שלפיה כל כדור לרחבה חייב לבוא מהרמה של בקס מהאגף ולא ע"י משחק מסירות קצרות מהאמצע. מאמני אנגליה מוותרים לאורך השנים על שחקנים בעלי יכולת טכנית גבוהה (ניקח לדוגמא בנבחרת הנ"ל את ג'ו קול) לטובת שחקנים אפורים יותר שעושים את העבודה הטקטי היטב אך לא מסוגלים לפרוץ הגנות בדאבל-פאס פשוט (ניקי באט). כמו כן, עמדת הקיצוני השמאלי בנבחרת היא בעייתית, וההתעקשות על רוני בהרכב בחוד לא ממש ברורה לי, כי יש חלוצים טובים ממנו. ואגב שחקנים שראויים לקבל זימון לנבחרת בעמדות התקפיות, מה דעתכם על שון רייט-פיליפס? לדעתי הוא יכול לפתוח בחוד כחלוץ משלים לאואן/ביטי או לשחק באגף השמאלי....

14. Julian Joachim Member

אני לא חושב שהקיבעון בשיטת המשחק בעייתי. יש לאנגליה את מרים הכדורים הטוב בעולם, ואם היה להם איזה קלוזה שמתמחה בנגיחות הנבחרת הזאת כבר הייתה אחת הטובות... אני מניח שאריקסון ימשיך לשחק ככה עד שאיזה קלוזה יצוץ.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אז וויין רוני כן יהיה בסגל למשחק. הוא עבר את מבחן הכשירות שנעשה לו היום.