אנדרייטדים : עונת 2005/2006

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י George Best, ‏21/4/06.

1. George Best Member

כן, רק חבל שהוא כבר בן 30, קשה לי להאמין שהוא ימשיך להתקדם.
    לגבי היכולת ההגנתית שלו אין ספק, לגבי ההתקפית אני לא ממש מסכים.
    בקושי רואים אותו מגביה כדורים, בטח ובטח אם תשווה אותו לגארי נוויל אהובך, גם אבואה, הייצה, אפילו דל הורנו, ריסה כאשר משחק מגן שמאלי ועוד..

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/06
  2. Gerrard Member

ריסה הוא לא מדד כי הוא חצי קשר תוקף חצי מגן.
    פינאן הוא לא דריבליסט גדול, ז"א הוא לא לוקח כדור באגף ורץ קדימה כדי להגביה (למרות שאם כבר מדברים על הרמות במשחקים האחרונים שראיתי אותו הוא דווקא הכניס הרבה כדורי גובה לרחבה)
    הוא יודע להתמסר עם שחקן ולשלוח אותו למצב מעולה באיזור מת של המגרש, לעיתים זה גם מול שוער (אם אתה זוכר את השער של הופייה נגד וויגאן).
    כמובן שביחס לריסה שלוקח חלק פעיל בכל התקפות הקבוצה ובועט אין ספור בעיטות הוא לא תוקף גדול, אבל ביחס לעונה הקודמת ניתן לראות שיפור ביכולת ואני מקווה מאוד שלמרות הגיל הוא רק ישתפר וישתבח כמו יין טוב.

"He likes to get forward to good effect and he can cross a good ball too. With Steven Gerrard playing there at the moment we have got a quality right hand side"

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/06
  3. Gerrard Member

אוקיי אז ככה מומו סיסוקו.
    הפציעה של סיסוקו בעין מאוד הפחידה אותי, כבר הייתי בטוח שהרומן הזה בין מומו לבניטז הולך להיגמר, לא האמנתי שהוא יחזור לשחק בזמן הקרוב ועל אחת כמה וכמה בטח שלא העונה.
    סיסוקו הוא פייטר אמיתי, יש לו את כל הנתונים הפיזיים המתאימים וגם לא חסר לו כישרון ברגליים.
    העניין הוא שבחלק ההתקפי הוא עדיין חלש, מומו עושה הגנה נהדרת, לעבור אותו זה חתיכת סיפור ועדיין כדורגל הרי זה לא רק הגנה (לפי הפילוסופיה של בניטז אולי כן אבל נעזוב אותו לרגע) ומומו כשהוא עם הכדור הוא לא החלטי מספיק, הוא מאבד כדורים כמו מים ולעיתים נראה כאילו הוא מוסר לקבוצה הנגדית בכוונה.
    לומר שהוא אנדרייטד כיום לא יהיה נכון כי הוא מקבל את כל הכבוד שמגיע לו בהתאם ליכולת שלו כמובן, הוא עדיין נמצא בגדר כישרון בדרך לפריצת דרך ועד שהוא לא יהפוך לשחקן יציב ואיכותי בשני צידי המגרש לא נוכל להכניס אותו ל"טופ קלאס". אל לנו לשכוח גם כמה כשרונות צעירים כאלו ראינו שהראו את עצמם עונה ופשוט נעלמו בלי לעשות שום "פריצת דרך"

4. Arsenal fan Member

ציינתי את טורה, שחקנים נוספים שהם אנדרייטד לטעמי:

1. קוודרו- שחקן שיכול לשחק בכול עמדה בחוליית ההגנה. הוא זריז, נייד, תומך בהתקפה, טכני וכובש שערים.

2. היינצה- מוערך. אבל לא מוערך מספיק לטעמי. חבל מבחינתה של יונייטד שהתגלה בגיל מאוחר(יחסית). אחד משחקני ההגנה הכי טובים בעולם לטעמי. נייד, אגרסיבי, בעל משחק ראש משובח, קריאת משחק טובה ותרומה התקפית. מה עוד אפשר לבקש משחקן הגנה?

3. רובי קין- מהיר, זריז, לא צפויי ובעל דריבל טוב. מעבר לכך, הוא שחקן קבוצתי טוב (מוסר-מקבל) ובעל פיניש טוב מאוד. פתח את העונה לא בשיאו, בייחוד בגלל שהיה שחקן ספסל. אבל תפס את מקומו של גרמיין דפו בהרכב, ומאז הוא הבורג המרכזי בניצחונות של הספרס לטעמי.

4. סיסה- כל מי שראה את סיסה מטפל בכדור גם בשנתיים האחרונות וגם (ובמיוחד) באוקזר, מבין שמדובר בשחקן בחסד עליון. לא לחינם הנרי התרגש כשהוא עבר לפריימרליג וזומן לנבחרת צרפת. בזמנו הנרי אמר (ציטוט כמעט מדויק): "אני מאוד מתרגש. אני לא יכול לחכות שתראו את הילד המדהים הזה" בניטז גמר את סיסה והוא יכול להאשים את עצמו. העובדה שזה מצליח לו, לא משנה את העובדה שאחד השחקנים הכי כשרוניים בעולם יושב רוב הזמן בספסל המחליפים.

5. Gerrard Member

אני מסכים איתך ובכל זאת גם חולק עליך.
    סיסה היה כישרון ענק באוקזר,גם בליברפול הוא פתח לא רע בכלל, עם שלושער מול סלטיק בקדם עונה וגם כמה שערי פרימייר וצ'מפיונס ליג,אבל אז הגיעה הפציעה הארורה.
    זו בעצם הייתה נקודת המפנה הרצינית בקריירה שלו. לאחחר הפציעה זה כבר לא היה אותו סיסה, אותו ילד פרברים צרפתי שלא פחד מכלום, אותו אחד שרץ על המגרש כאילו אין מחר, נפל נלחם הבקיע שערים מרהיבים במספרות ועוד ועוד השתנה, ואני יכול להבין אותו, זו הייתה התקופה הקשה ביותר בקריירה שלו, אף הייתה תקופה בה הוא לא ידע אם יוכל לחזור למגרשים בכלל ואני חושב שזה ביגר אותו בצורה מסויימת ונתן לו פרספקטיבה שונה לגמרי על הכדורגל ועל הקריירה שלו וכך הילד שבו פשוט נעלם.
    התוצר של כל זה הוא שחקן סביר מהיר עם בעיית החמצות מפחידה שלא יכול לתרום יותר מדי וזה סיסה שלנו היום.
    כמובן שגם בניטז אחראי במעט, זה לא שהוא לא שיתף אותו הוא כן פשוט הוא הציב אותו בעמדות לא אופינייות (קשר ימין?????!?!?) מה שלא עזר לסיסה להתבלט יותר מדי ולנסות ולחזור למוטב.

http://img.astaga.com/astaga/i/art/sport/c/cisse-gd_69784_s_101692.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/06
  6. Arsenal fan Member

הפציעה לא שינתה מאומה. והתקופה שהוא עבר (ועובר) לא קשורה לפציעה. היא קשורה לתיפקוד במערך פרופר, ושיטת משחק שפשוט לא מתאימה לא. זה לא מוריד במאית את ערכו כשחקן גדול, כשם שלא ירד ערכו של הנרי, כשהאחרון שיחק ביובנטוס. כמו גם : ברגקאמפ באינטר, רוביניו בריאל, ריבאלדו במילאן, וגם ברקו. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

7. George Best Member

הפציעה לא השפיעה?אתה בסדר?
    הבחור לא שיחק כמעט שנה, יכולת הכיבוש שלו ירדה בטירוף, ג'יבריל סיסה של לפני ואחרי הפציעה זה שני שחקנים שונים לחלוטין.ליברפול תעשה לעצמה טובה אם תמכור את מר סיסה ותחתים חלוץ ברמה הגבוהה ביותר שיש כי עמדות השוער ההגנה והקישור שלה מצוינים, החוד הוא הבעיה של החלאות.

8. Arsenal fan Member

אריאל, עזוב אותך.

אני יכול ואני אומר לך ומודיע לך, שאין שום קשר בין הפציעה לבין היכולת. לקראת סוף עונה שעברה ותחילת העונה הנוכחית סיסה היה משמועתי ונתן גולים מדהימים פשוט. בתחילת העונה הנוכחית, בסופר קאפ האירופי, סיסה הציל לבניטז אולי את העונה. כולם הכתירו אותו כחלוץ ענק ואמרו שהעונה הוא יהיה שחקן עונה. מה קרה? בניטז החליט אחרת, זה הכל.

אגב, מקרים דומים: ראה פירס 2002, שחזר מפציעה בטווח בדיוק כמו סיסה, ועונה לאחר מכן כן היה מהבולטים והמצטיינים שלנו (עזוב שהוא כבש שיא שערים עד שלאמפרד הרס את זה העונה).
    כמו גם לארסון בעבר, ויש עוד דוגמאות.

9. Gerrard Member

לא נכון, כפי שכבר אמרתי ואריאל הוסיף הפציעה היוותה נקודת מפנה בקריירה שלו, זה לא אותו סיסה, הוא קיבל מספר הזדמנויות להוכיח את עצמו בעמדה הטבעית שלו והוא פשוט נכשל, כך גם במדי צרפת, הוא מחטיא אפילו יותר ממילאן בארוש.

10. Arsenal fan Member

כנ"ל אלייך, יעקב.

11. Gerrard Member

חלוץ עונה הוא כבר לא היה אבך דוגמן עונה, למה לא? (אחרי שהצטלם ללוח שנה צרפתי עם תחתונים)

עכשיו בקשר לפציעה, הפסיכולוגיה של סיסה לא תואמת את זו של חבריו (פירס הנרי וכו..) כנראה שהפציעה הזו השפיעה עליו הרבה יותר משהיא השפיעה על אחרים.
    זה פשוט לא אותו סיסה, רק עיוור לא יבחין בזה, הסלטות אחרי השערים הרצון העז הכל נעלם לפתע, אפשר לומר ששמחת החיים שלו מהכדורגל פחתה.
    כמובן שאתה יכול להאשים את בניטז שעם הרוטציות המשונות שלו קילקל את סיסה אבל אני חושב שהוא קיבל די והותר הזמנויות להראות מה הוא שווה אחרי הפציעה ובואו נודה בזה הוא פשוט לא הצליח, הוא החמיץ איבד ולא עזר כלל וכלל, מסתבר שזה כבר לא אותו סיסה צעיר מלפני הפציעה.

תשאל את דומנאק גם הוא יגיד לך את זה

12. Arsenal fan Member

אני אמרתי את שלי, סיסה לא יכול להצליח בליברפול. בניטז משחק על מרכז שדה מתוגבר, וסיסה לא יכול להצליח בשיטת המשחק הזו.

שמע, שאתה אומר שסיסה קיבל הזדמנות בעמדות טבעיות? מה זה בדיוק? קשר אגף? סיסה ברוב הפעמים ששיחק שיחק בצד, לא בעמדתו הטבעית. סך הכול, אני מקווה לטובת הקריירה שלו שימצא מועדון אחר מצליח באירופה, ואני בטוח שתוך שנתיים הוא יהפוך להיות אחד החלוצים הגדולים בעולם.

לגבי הפציעה, אמרתי לך בדיוק מה העניין, לא הבנתי למה אתה חוזר על עצמך:
    קוד:
    לקראת סוף עונה שעברה ותחילת העונה הנוכחית סיסה היה משמועתי ונתן גולים מדהימים פשוט. בתחילת העונה הנוכחית, בסופר קאפ האירופי, סיסה הציל לבניטז אולי את העונה. כולם הכתירו אותו כחלוץ ענק ואמרו שהעונה הוא יהיה שחקן עונה. מה קרה? בניטז החליט אחרת, זה הכל.

לפני, ואחרי הפציעה.
    אבל בכול זאת אני יחזור על עצמי בקצרה- סיסה בתחילת העונה הפציץ, כאמור כבר הרבה אחרי הפציעה. ופתאום הוא לא בכושר טוב, אז כביכול הפציעה של העונה שעברה גרמה לזה? קצת היגיון חברים.

לגבי כמות השערים, צריך לזכור שמדובר במלך השערים של צרפת לשעבר. בעונה שעברה הוא היה השחקן עם אחוזי הבקעה הגבוהים ביותר בליברפול, כך שסיומת זו לא הבעיה שלו. אני מאמין שהוא ישתפר.

בגדול- למישהו יש ספק בכלל שמדובר בבניטז שמחסל את סיסה?

13. Bill Shankly Member

מה אם לואיס גרסיה ? גם הוא אנדררייטד...
    הייתי אומר שלואיס סהה גם אנדרייטד.

השחקנים שלי:

דידי האמן - הוא עושה את חלקו במשחק בצורה מושלמת .

לואיס גרסיה - אף אחד לא יודע להעריך יכולת הכיבוש שלו...

לואיס סהה - אף לא יודע להעריך היכולת האישית המצויונת שלו.

מארלן הארווד (ווסטהאם) - העונה הראשונה שלו בפרמייר לי (אם אני לא טועה)
    והוא בין מלכי השערים בליגה (לא זוכר בדיוק כמו הוא כבש). הוא לא מקבל קרידיט עבור זה.

14. George Best Member

לואיס גרסייה אנדרייטד?לא חושב שהוא אנדרייטד, אני חושב שהוא מקבל את הערכה המגיעה לו, לצד יכולת אישית נהדרת, יש את הכדרורים המיותרים, החמצות גדולות לצד שערים נדירים וכו'..
    הארווד אנדרייטד?לא בטוח ב100%, שוב, שחקן שמקבל מספיק הערכה.

אנדרייטד לפי דעתי: דארן בנט שסוחב על גבו את צ'לרטון ואלמלא הוא ודני מרפי, ששיחק בקבוצה עד ינואר, סביר להניח שהייתה נלחמת על מקומה בליגה.
    גם סילבאן דיסטאן, קפטן החלאות הוא אנדרייטד, מנהיג את ההגנה, מתקל מצוין, משחק ראש נהדר והוא גם משחק עם הרבה ראש ומחפה על הטעויות של שותפו דאן.
    מסכים, היינצה אנדרייטד.אני כל כך מחכה לרגע שהוא יחזור לשחק.

תום,
    לגבי סיסה, אתה מדבר על שערים שהוא כבש בסוף עונה שעברה?
    תשמע, אני כמעט בטוח שבסוף העונה שעברה הוא קיבל צ'אנסים(לגבי זה אני בטוח), והיו לו כל כך הרבה מצבים לכבוש והוא החטיא בלי סוף, פשוט בלי סוף והיו כמה מצבים שאחרי שהוא החטיא אותם הייתי אומר לעצמי שגם אמיל אמבמבה היה כובש, ברצינות לא יאומן כמה הוא החטיא.שערים בתחילת העונה?למעט הצמד בסופר קאפ(וואו איזה משחק חשוב, אל תשאל תום), איזה שערים הוא כבש בליגה?יש לו העונה 6 שערים, זה מאזן עלוב למדי, ונכון שהוא לא קיבל את כמות הדקות של קראוץ' או אפילו מורו, אבל הוא פשוט חלוד.אני אומר לך, ראיתי את המשחק ביום ראשון של החלאות מול קבוצה שאני באופן אישי מאוד מחבב, בלקבורן.נשבע לך שאם אני הייתי מקבל את הצ'אנסים של סיסה והייתי מסיים את המשחק עם כיבוש אחד, הייתי אומר לעצמי:איזה פראייר יצאתי.החמצות פשוט מזעזות.
    לפני הפציעה(מול אותה קבוצה באותו מגרש, האיווד פארק דרך אגב), סיסה היה אחד החלוצים שיותר אהבתי וששמעתי שהוא חתם אצל החלאות הייתי מאוכזב ורציתי אותו ליד רוד, היום לא הייתי לוקח אותו אפילו כחלוץ שלישי, לואיס סאהה עם כל הפציעות עדיף ממנו.אבא שלי, אוהד ליברפול כמעט 40 שנה משתגע ממנו, ובצדק.
    ליברפול תעשה טוב אם היא תמכור את סיסה, סיסה יעשה טוב לעצמו אם יעזוב את אנפילד, ליברפול תעשה לעצמה טובה אם תיפטר מהעצלן העונה לשם מוריינטס ותעשה לעצמה טובה אם תחתים חלוץ ברמה הגבוהה ביותר שיש.מה אני יכול לומר?אני רק מאחל לליברפול שתישאר עם סיסה ומוריינטס, אני בטוח שברגע שינחת בקבוצה מכונת שערים, ליברפול תתמודד על האליפות כי ההגנה שלה נהדרת, הקישור שלה ובמיוחד מרכז הקישור פשוט מדהים, אבל זה כבר לדיון שלהם.

15. city Member

סיסה לא הפסיק להבקיע בצרפת, עבר לליברפול, התחיל לא רע ואז נפצע פציעה קשה (בטח רובכם זוכרים את התמונה שבה רואים את הרגל שלו מעוקמת בצורה לא טבעית). הייתי אומר שמבחינת הפציעות וקשיי ההתאקלמות הייתה לו עונה ראשונה טובה.
    עונה שניה הוא שיחק כמעט תמיד בצד ימין של הקישור והפגין יכולת חלשה, אבל תיקחו גם את ואן ניסטלרוי ושימו אותו בצד ימין ונראה כמה אפקטיבי הוא יהיה.. בסה"כ סיסה שחקן טוב שסבל מהרבה קשיים, אני בטוח שבשנים הבאות הוא עוד יחזור לרמה הגבוהה שאפיינה את העונות שלו בצרפת.