אסטודיאנטס מחזיקת גביע הליברטאדורס 2009

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏1/2/09.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני אראה את המשחקים של הנציגות הקולומביאניות ולמרות שנאסיונל לא תשחק במפעל, אני מקווה להופעות טובות של הנציגות שלנו.
    למרות שזה לא פשוט לשחק באורוגואי, לדעתי המשחק היום תלוי יותר באמריקה, שהיא קבוצה הרבה יותר טובה ובכושר פנטסטי. אני מעריך שאמריקה ינצחו ואני גם לא כ"כ רואה הרבה סיכוי לדפנסור בבית הזה שכולל גם את אינדפנדיינטה מדיין וסאו פאולו. נא לשים לב באמריקה לחלוץ אדריאן ראמוס, כוכב האליפות האחרונה עם 12 שערים וזימון לנבחרת. שחקן נוסף הוא הקשר הימני, פאולו אראנגו, שהרבה מאוד מהשערים שכבשה אמריקה הגיעו מהאגף שלו, חוץ מהעובדה שכבש 6 שערים בטורניר. אמריקה בכלל זו קבוצה צעירה שרצה כמעט 4 שנים יחד וגם המאמן, דייגו אומניה כמעט 3 שנים בקבוצה. הם התקווה הגדולה של קולומביה בליברטאדורס הזה, נקווה שיצדיקו את הציפיות.

בויאקה צ'יקו-אם הקבוצה היתה מופיעה עם ההרכב שזכה באפרטורה 2008, היינו חוזים בחיקוי של קוקוטה מ-2007. הבעיה, שבדומה להצלחה של קוקוטה אחרי הליברטאדורס, רוב השחקנים שהיו אחראים על האליפות עזבו את צ'יקו והכוכב הגדול של האליפות, הארגנטינאי מיגל קאנאו (לשעבר בבוקה), נפצע בתחילת הקלאוסורה ולא ברור באיזה כושר הוא ואם הוא בכלל כשיר. 3 מכוכבי האליפות של בויאקה יפתחו היום בהרכב והם בעצם גם השחקנים המובילים של בויאקה-השוער הותיק אדיגסון ולאסקז; הקשר הדפנסיבי הצעיר, חואן מאצ'ה; והקשר ההתקפי, אדווין מוביל. המאמן נשאר אלברטו גאמרו, מאמן צעיר ואמביציוני שמאמן את צ'יקו כבר 4 שנים ובעצם הוא זה שהפך את צ'יקו מקבוצה שנלחמה על ההישרדות בליגה לקבוצה שמעפילה לפלייאוף כמעט כל טורניר וכמובן הישג השיא בארפטורה 2008.-האליפות. זוהי הופעה שנייה ברציפות של בויאקה בשלב הבתים ושלישית ברציפות במפעל עצמו (הודחה לפני שנתיים במוקדמות) והבית שלה ממש לא יהיה פשוט. על הנייר, גרמיו ואוניברסידד הפייבוריטיות להעפיל אבל אני מאמין שבויאקה יכולה לתת פייט, במיוחד במגרשה הביתי שבעיר טונחה (ממש קפוא שם, ייתן לה יתרון על האורחות)

בהצלחה לקולומביאניות! :aaa021:

נערך לאחרונה ב: ‏11/2/09
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ראיתי אתמול את המשחק של אמריקה והופתעתי מאוד לרעה, בייחוד במחצית הראשונה. לפי מה שראינו אתמול את דפנסור, לא מדובר בקבוצה שאמורה להתתמודד על אחד משני המקומות הראשונים. אמריקה קאלי בכלל לא היתה קיימת המחצית הראשונה ולאורוגואים, שגם הם לא היו גדולים, הספיקו 2 החמצות ועוד שער נגיחה יפה של פאבלו גאגליאנונה (לא יודע אם ביטאתי את שמו נכון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ) בדקה ה-39 כדי להוריד את האורוגואים ליתרון צודק של 1:0 המחצית. למחצית השנייה עלתה כבר אמריקה שאני מכיר, אמריקה שתקפה כמעט לאורך כל המחצית השנייה, אבל ההחמצות הרבות וההצלות של השוער האורוגואי, סילבה, מנעו מאמריקה לא רק את השיוויון אלא גם ניצחון. אני ספרתי משהו כמו 4-5 הזדמנויות טובות של הקולומביאנים, שלא השכילו לנצל אותם ולבסוף יורדים מנוצחים במשחק שעוד עלול לעלות להם ביוקר בהמשך. בסך הכל המשחק לא התעלה לרמה גבוהה וגם חוסר הצופים לא ממש תרם לאוירה (5,000 צופים בלבד, באיצטדיון הסנטנריו שאני מניח שמכיל בסביבות ה-70,000 מקומות).

את המשחק השני של הנציגה שלנו, בויאקה צ'יקו, לא ראיתי והסתבר שהפסדתי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx הקבוצה הקטנה והמפתיעה של 2008 בקולומביה, פותחת את שלב הבתים עם ניצחון חוץ נהדר 3:0 על אורורה הבוליביאנית. אנטוני טאפיה, בשני שערים בדקות 44 ו-79 ועוד שער של חואן מאצ'ה בסיום (90), קבעו את תוצאת המשחק וכנראה יוציאו סופית את הבוליביאנים (שאני לא רואה אותם מנצחים בכלל בחוץ, אם כבר אז לא להוציא נקודות בבית, הבעיה ששאר היריבות שלהם הן גרמיו ואוני. דה צ'ילה).
    צ'יקו מצידה עשתה את עבודתה על הצד הטוב ביותר ותלחם עם הבראזילאים והצ'ילאנים על 2 המקומות הראשונים, אך זה לא יהיה פשוט בכלל. בכל מקרה, עוד השתתפות של הקבוצה הקטנה מטונחה רק תמשיך להוסיף לניסיון שלה בליברטאדורס ומי יודע, אולי אף תגיע רחוק מהשלב הראשון. אף אחד גם לא האמין בקוקוטה ב-2007 (גם לא האוהדים שלהם) או באונסה קאלדאס ב-2004 וזה היפה בטורניר הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx .

בהמשך אני אשתדל לצרף קישורים לתקצירי שני המשחקים.

במשחק נוסף, גברה (אולי אף הפתיעה) דפורטיבו טאצ'ירה מונצואלה על גואראני הפאראגואית 2:1 בבית. גרסון צ'אקון (41') ואדגר פרז (79') כבשו לטאצ'ירה, פדרו צ'אבס העלה זמנית את גואראני ליתרון הבדקה ה-37. באותו הבית משחקות גם בוקה ג'וניורס ודפורטיבו קואנקה מאקואדור.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גוואראני 1 - דפורטיבו טאצ'ירה 2 (בית 2) - כביכול ההפסד של גוואראני זו הפתעה אבל כמו שרשמתי בסיקור הקצרצר הפאראגוואים באים בתקופה רעה מאוד שכוללת בעיות משמעת רבות וקבוצה מפורקת מבחינה חברתית ומקצועית עוד מלפני שהעונה התחילה...ככה שההפסד הגיוני. למרות ההפסד גוואראני שלטה במשחק ונעקצה במתפרצת לקראת הסיום.

דפנסור 1 - אמריקה דה קאלי 0 (בית 4) - עידן אל תספיד את דפנסור על סמך יכולת, זו קבוצה עם היסטוריה של עשיית צרות בגביע ואני מבטיח לך שלא משנה איך הם ישחקו הם יהוו גורם משמעותי בבית הזה עד המחזור האחרון ואולי אף יעלו. ראיתי שחוליו מרצ'נט הצטיין, היה פעם כישרון בבוקה ושיחק קצת אצלנו אפילו, שנה שעברה הוא היה בכלל לא רע בגביע ואפילו היה מועמד להפועל ב"ש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx. גאגליאנונה שיחק בעברו באונסה קאלאדאס, שחקן רע.

אאורורה 0 - בויאקה צ'יקו 3 (בית 7) - הגול השני יפה מאוד מטווח עצום (טאפיה שגם כבש את הראשון בביעטה חופשית), לבוליבאנים אין הרבה מה למכור ואפילו יתרון הגבוה המסורתי של בוליביה פחות תופס אצל הקבוצה מקוצ'אבאמבה שמשחקת בגובה של כ 2500 מ' ולא יותר...הקולומביאנים עם פתיחה טובה שאולי תוביל לעלייה היסטורית לשמינית הגמר.

הלינקים לגולים בלחיצה על הכותרת

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/2/09
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זו הבעיה של הכדורגל האורוגואי, יותר מדי הסתמכות על ההיסטוריה. תשים לב ב-20 שנים האחרונות שהקבוצות האורוגואיות לא ממש היוו פקטור רציני בטורנירים של דרא"מ (אפילו הקבוצה המעוטרת של אורוגואי נראית זוועה בימים אלו), אולי רק נאסיונל תצילח להציל את המצב שלהן. למרות הניצחון (שוב, לדעתי יותר הפסד של אמריקה מאחר ודפנסור לא עשתה הרבה), אסור לשכוח שכל המחצית השנייה אמריקה שכבה על האורוגואים בבית שלהם ובמזל לא נכבשו שם 3-4 שערים. זו אולי די מסבך את אמריקה אבל אלא אם כן האורוגואים ישתפרו משמעותית (גם אין להם כ"כ תמיכה ביתית, 5000 צופים באיצטדיון כ"כ גדול נראה כמו משחק רדיוס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) אני לא רואה אותם עוברים שלב ובטח לא מוציאים שום נקודה בחוץ. אבל אין ספק כי מוראלית, הניצחון הזה נתן להם הרבה.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אז על מה האורוגוואים יסתמכו? מדובר במועדונים כמעט הכי עניים שמשחקים בגביע, כולל הגדולות כביכול. כל מועדון אורוגוואי שעובר לשמינית זה הצלחה ובטח שאחד כמו דפנסור שהכוכב שלהם הוא שחקן שהיה מועמד לליגה לאומית בישראל ובשיאו היה שחקן מחליף רביעי בראסינג או בבוקה. האופי והמסורת של הקבוצות הללו מחזיקות אותן מעל הקבוצות העשירות יותר לדעתי.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים איתך, הבעיה שהיא מייחסים להיסטוריה שלהם (שהיא חשובה כמו ההיסטוריה של כל מדינה) יותר מדי חשיבות ופחות ריאלים. לדוגמא, יצא לי להתכתב בפורום של קולומביה עם אחד מהאוהדים של פניארול שאמר לפני ההתמודדות עם מדיין שהקבוצה שלו פייבוריטית כי יש לה הרבה יותר ניסיון והיסטוריה הרבה יותר מפוארת והוא לא רואה מצב שהם לא יעברו. הבעיה, שכיום פניארול זה מועדון במצב כלכלי ומקצועי מזעזע והאוהדים שלהם חזרו למציאות אחרי ה-4:0. אסור לעולם לשכוח את העבר שלך, והעבר של האורוגואים מאוד מרשים, ללא ספק, אבל לדעתי מה שמחזיק עכשיו את המדינה זה אך ורק הנבחרת הלאומית, כי מהקבוצות לא ייצא להם הרבה וזה מה שאורוגואים רבים לא מזכירים או שמעדיפים להדחיק שהמצב של הכדורגל במדינה (בייחוד עכשיו אחרי האלימות והפסקת הליגה שהיתה שם) פשוט גרוע.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב נו, אוהד פניארול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx זה כבר סיפור אחר, זו באמת דוגמא לחיים בהיסטוריה שמשוכנעים שהם קבוצה גדולה על סמך העבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ...ומה שמצחיק שהיא מצליחה פחות מאחרות.

מלבד אוהדי פניארול לא יצא לי לשמוע על יותר מדי כאלו שטוענים שהם גדולים בזכות עברם...אוהדי דפנסור המעטים בטוח לא כאלו וקבוצתם עושה תוצאות יפות עם סגל אלמוני לחלוטין כבר הרבה שנים כמו קבוצות אורוגוואיות אחרות.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

היום ייתקיימו עוד שני משחקים:

סן לורנצו-סן לואיס (בית 8)- סן לואיס עם הקולומביאנים חיירו פאטיניו וטרסור מורנו שנמצאים בכושר טוב, אבל אני בספק אם זה יספיק מול סן לורנצו, שמשחקת בבית ופייבוריטית בבירור לניצחון מול המכסיקנים.

לאנוס-צ'יבאס (בית 6)- אני קצת פחות מכיר את הקבוצות (אליאס, אני מניח שאתה תוכל לשפוך יותר אור על לאנוס, אני לא יודע מהו כושרם הנוכחי), אני מניח שלאנוס תהיה פייבוריטית בגלל הביתיות אבל גם צ'יבאס ידועה כיריבה עיקשת כמו רוב המכסיקניות ולדעתי יהיה משחק מעניין כשאני לא אופתע אם צ'יבאס תצא עם נקודה מארגנטינה.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שכחת עוד משחק (מופיע בהודעה שלי על המחזור) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx אבל גם ככה הוא פחות מעניין לדעתי.

סאן לורנסו אמנם פייבוריטית אך הגביע הוא נקודה כואבת אצלם, פשוט לא מצליחים לזכות בו, עדיין אני מאמין שהנפילה הקבועה תגיע בשלבים היותר מאוחרים ולא בבתים. כמו שאמרת הם צפויים לנצח.

לאנוס כיום היא הקבוצה שמשחקת הכי טוב בארגנטינה למרות הסגל הצעיר והאלמוני יחסית, מצד שני יש להם הרבה פצועים ו"טוטו" סאלביו הפנומאן הצעיר שרק חזר מהנבחרת הצעירה גם לא צפוי לשחק. במחזור האחרון בליגה החיסורים לא השפיעו עלייהם אבל לאט לאט שהעייפות, חוסר הניסיון והסגל הקצר יכנסו לתמונה לאנוס תתקשה להתמודד בשתי החזיתות. כמו שקרה לה בשנה שעברה.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

באמת??? איזה משחק?? בלוח של הקונמבול ראיתי רק את שני המשחקים האלו ב-11.2.09.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חחח...דקה 93 וסאנד משווה...גם זה בקושי נכנס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/2/09
  12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סן לורנצו, כצפוי, הביסה הלילה את סן לואיס ממכסיקו 4:1 שמשחק שנערך בארגנטינה. את השערים לסן לורנצו כבשו אנדרס סילברה בדקות 3 ו-16, גוזאלו ברגסיו בדקה ה-31 ואוסקר מאסקורו בדקה ה-49, בעוד שויקטור לוחרו מצמק למכסיקנים בדקה ה-71.

(אליאס, אני מניח שתוכל להביא לנו תקצירים).

במשחק נוסף בבית הזה, גברה ליברטאד בפאראגואי על אוניברסיטאריו הפרואנית 2:1. מנואל מסיאל העלה את ליברטאד ליתרון בדקה ה-41 אבל נולברטו סולאנו בן ה-34, אקס בוקה ג'וניורס וניוקאסל יונייטד הישווה בנגיחה בדקה ה-63. 7 דקות לסיום ההתמודדות, הגיע אדאלברטו רומן עם שער ניצחון ששיחרר הרבה אוויר אצל הפאראגואים, שגם חסרו את שחקנם, ולדימיר מארין, ששיחק עם נבחרת קולומביה באותו הזמן.

13. gilad16 Member

סאן לורנצו שיחקה פשוט מצוין
    ברחסיו שחקן ענק אני לא מבין איך הוא לא באירופה עדיין

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תקצירים מאתמול בלילה:

לאנוס 1 - צ'יבאס 1 - פפה סאנד משווה בדקה ה 93 אחרי לחץ כבד של הקבוצה הארגנטינאית, משחק טקטי טוב של צ'יבאס שניטרלה את ואלרי ובלאנקו וסיכנה את בוסיו במתפרצות של החלוץ המצוין בורגטי.

http://img14.imageshack.us/img14/8641/pepesandep1.Xxx
    "פפה" סאנד לא מתעייף מלכבוש בכל המסגרות במדי לאנוס

סאן לורנסו 4 - סאן לואיס 1 - פתיחה מדהימה לקבוצה של רוסו שפתחה בהרכב הקלאסי שלה מהטורניר הקודם פלוס בוטינלי בהגנה, ברחסיו כובש בהופעת הבכורה שלו העונה. למרות שהיו 5 גולים כולם היו די מקריים וסתמיים, הגול שנרשם כעצמי לטעמי היה צריך להרשם לבאריינטוס.
    כבר היה בבנפיקה חצי שנה ולא הסתדר, אני מאמין שבקרוב ינסה את מזלו שוב.

ליברטאד 2 - אוניברסיטאריו 1 - עידן אם לא היית מציין זאת לא הייתי שם לב שסולאנו חזר ליבשת, אתמול הוא נכנס רק כמחליף ועדיין הביא את השינוי. הפרואנים הפתיעו במשחק לחץ על כל המגרש בפאראגוואי אבל זה לא הספיק להם.

:aa1: - בקשר למשחקי היום אני ממליץ למי שיצא לו לראות את ריבר פלייט לשים עין על החלוץ הצעיר שאמור לקבל הזדמנות - גוסטאבו "הצב" פרנאנדס

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/2/09
  15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ריבר פלייט 1-נאסיונל אסונסיון 0
    מזל גדול היה לריבר פלייט, שבנס ובהחלטה שגויה של השופט (לא בהכרח בסדר הזה) ניצחחה את נאסיונל אסונסיון הפאראגואית 1:0 משער של דייגו בואננוטה בדקה ה-91 מנבדל ברור.