אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  אני תוהה מתי פתח תקווה תיגש סופסוף לפרוייקט שדרוג מגרש הכדורגל של הפועל מחנה יהודה (ובמיוחד הקמת טריבונה נורמלית בו) שדובר עליו כבר ב2016. בזמנו דובר על ביצוע כמה פרוייקטים הכוללית את החלפת הדשא במתחם סירקין לסינתטי, שיפוץ מתחם האימונים שליד אצטדיון המושבה ושיפוץ המגרש של מחנה יהודה שהוא אחד הגרועים בליגה א'. אבל בעוד המגרשים בסירקין סיימו את השיפוץ לפני זמן מה ונראה לי שגם מגרשי האימונים שליד האצטדיון מתוחזקים (אלא אם יש רצון לבצע בהם איזה שיפוץ כמו החלפת הדשא או הקמת טריבונה לנוער), לא שומע עדיין כלום על השיפוץ במחנה יהודה שחשבתי שיתבצע הקיץ.

  מינוי איציק לוזון כאחראי השיפוצים ל3 מתחמים.
  למרות שהורשע בפלילים, איציק לוזון מונה לאחראי הקמת מגרשי האימונים בפתח תקווה - כדורגל ישראלי - הארץ

  מימוש הפרוייקט הראשון במגרשי סירקין.
  שידרוג מגרש כדורגל במתחם ספורטק סירקין | החברה לפיתוח פתח תקוה בע"מ

  והעמידה בתקן פיפ"א במגרש סירקין
  תקן האיכות של פיפ"א- "PRO" הוענק למגרש האימונים בסירקין | החברה לפיתוח פתח תקוה בע"מ
   
  נערך לאחרונה ב: ‏15/6/17
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  כתבה נוספת על הבטחות בחולון לשפץ מספר מתקני ספורט עירוניים ובהם מגרש לזרוס (הסמוך לאצטדיון הישן של העיר ליד בת ים) שיהפוך לאצטדיון סינתטי לנוער וכן שיפוץ אולם הפחים הישן ומגרשי הספורט לצידו.

  עובדים או עלינו: האם הספורט בדרך למהפכה? - mynet חולון

  עיריית חולון: נערכים להקמה מזורזת של מתחם ספורט עבור ילדים ונוער - mynet חולון

  כמובן שאפשר להבין למה החולונים סקפטיים לאור העיכובים הרבים בשדרוג מתקני הספורט, פרוייקט זול ופשוט ליישום שכמותו מבצעים בעשרות מגרשים מדי שנה ועדיין לא ממומש. כמובן שאפשר גם להזכיר את ההבטחה הלא ממומשת להקים משטח הוקי קרח אולימפי תקני באייס פארק (המשטח שם היום רק חצי אולימפי) עם קיבולת גדולה יותר לקהל וכמובן תוכנית המגירה להקמת מגרשים חדשים כולל אצטדיון כדורגל קומפקטי ומתקן אתלטיקה ליד היכל טוטו חולון שרחוק מביצוע.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏19/6/17
 3. crazy man

  crazy man Member

  הצטרף ב:
  ‏27/1/17
  הודעות:
  19
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מין:
  זכר
  עדכונים חדשים ? בנוסף בקרית שמונה ודוחא מתקיימים שיפוצים או שהכול דיבורים שם ?
   
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  למי שרוצה להבין מה הסיפור עם השיפוץ של "האצטדיון" באור יהודה שהתחיל לפני שנה ונעצר באמצע (היה אמור להסתיים בדצמבר 2016) יכול ללמוד מה קרה מפרוטוקול ישיבת העירייה לפני כחודש וחצי.
  http://www.oryehuda.muni.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/10(1).pdf

  ובכמה מילים, תקיעת עבודות ע"י ביקורת רשות העתיקות, גשמים באוקטובר ששיבשו את עבודות העפר, סכסוך עם הקבלן המבצע, החלטה להחליף את האחראי לתכנון, התלבטות בקשר לתקציב העבודות הסופי ובקיצור הרבה רוח מעט פעילות. אפשר רק לקוות שהשלמת השיפוץ תסתיים בחודשים הקרובים.

  קבוצת הנוער של אור יהודה באצטדיון העירוני שהשיפוץ בו טרם הסתיים. בגלגול החדש השיפוץ שנותר צפוי לעלות כ1.3 מיליון אם כי טרם ברור מתי יושלם.
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏20/6/17
 5. Abu George

  Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

  הצטרף ב:
  ‏13/4/12
  הודעות:
  2,209
  לייקים שהתקבלו:
  1,231
  הכדורים האלה של דיאדורה בני 30 בערך.
   
 6. ייא

  ייא Member

  הצטרף ב:
  ‏28/5/10
  הודעות:
  3,001
  לייקים שהתקבלו:
  389
  מין:
  זכר
  מה עם בית שמש?איפה ישחקו עונהבאה?
   
 7. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  בית שמש אמורה לשחק באצטדיון העירוני החדש. אבל אני לא אתפלא אם בניגוד לתוכניות הקודמות היא לא תוכל לשחק בו ממש בתחילת העונה. ממש אי אפשר למצוא עדכונים לגביו ואין פה איזה תושב מקומי שיתנדב ללכת ולסקור את השטח ולספק תמונות בעצמו. לפני כמה חודשים כתבו שהוא יושלם ביוני אבל אנחנו בסוף יוני ולא נראה לי שהוא יושלם עד סוף החודש. אבל אני מניח שעד אוגוסט ניתן להשלים אותו. בתמונות האחרונות שראיתי ממנו אפילו לא היה דשא או מושבים (למרות שבתכל'ס כאצטדיון בליגה נמוכה הוא לא זקוק למושבים על הטריבונה כדי להיפתח).

  ואם כבר גם אין שום עדכונים מאצטדיון הבייסבול שנבנה בעיר.

  ולגבי עדכונים מסכנין, אשקלון, קריית שמונה ועוד אין כרגע מה לחדש. צריך לשאול שוב עוד שבועיים או אפילו חודש בתקווה שיהיו חדשות לבשר ותמונות להראות. גם ככה אני מבטיח לך שבדיון האצטדיונים הזה פורסם מידע הרבה יותר עדכני ומפורט מכל דיון אצטדיונים אחר שעוסק במתקנים בישראל. צריך גם לזכור שמדובר באיסוף מידע מעשרות אתרי ספורט, אתרי עיריות, פרוטוקולי ישיבות, פייסבוק ועוד וזה לא כזה קל לנהל מעקב שוטף אחרי מה שמתחדש.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/6/17
 8. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  אני לא יודע אם אכן מתחם הספורטק הירושלמי החדש בפארק עמק הארזים יארח משהו במכביה משום שלהבנתי מגרש הכדורגל בו לא כשיר (בית"ר נורדיה שאמורה להשתמש בו כאצטדיון ביתי צופה כי יושמש רק בספטמבר) וגם אין תחרויות אחרות שאמור לארח (במכביה תחרויות הכדורגל יתקיימו במגרשי בית וגן, מגרש חדש בהר חומה ואצטדיון גבעת רם המשופץ שיארח גם את תחרויות האתלטיקה ואילו טורנירים אחרים במכביה כמו רוגבי, קריקט, בייסבול ועוד אמורים להתקיים בכלל מחוץ לעיר). אבל מגרש הפוטבול הסינתטי שבמתחם ספורטק קראפט כבר מוכן (למרות שלא בטוח שגם היציעים בו) ורוברט קראפט שתרם 6 מיליון דולר להקמת הספורטק הגיע עם חברי היכל התהילה של הפוטבול האמריקאי המסיירים איתו בארץ לחנוך את מגרש הפוטבול החדש עם ניר ברקת.

  רוברט קראפט חנך את מרכז הספורט החדש על שמו בירושלים - וואלה! ספורט
  ירושלים: מרכז ספורט חדש נחנך בעמק הארזים | כל העיר

  [​IMG]

  מתחם הספורטק מראה כללי. דשא ותאורה כבר יש, אבל הפיתוח הסביבתי ובניית הטריבונות טרם הסתיים.
  [​IMG]  המגרש החדש מכיל יציע ל350 צופים ואמור לשמש את קבוצות הפוטבול של העיר ואולי אף לארח אי אלו תחרויות, אך למשחקי פוטבול גדולים יותר (כמו אולי חלק ממשחקי נבחרת הפוטבול הישראלית למשל במסגרת מוקדמות אליפות אירופה), ניתן יהיה להשתמש באצטדיון הכדורגל שלצידו (שמידותיו הותאמו באורכו גם למגרש פוטבול ובעת הצורך גם להסבה זמנית למגרש בייסבול) שאמור להכיל עד 2,000 צופים בשילוב טריבונה קבועה לאלף צופים ויציע זמני בקיבולת דומה (האצטדיון שבספורטק ישמש בשגרה כמגרש כדורגל וכביתה של בית"ר נורדיה). ובעוד כך, מגרש הפוטבול הלא תקני (קטן מדיי) בגן סאקר שבעיר (שנפתח ב2005 וגם את הקמתו מימן קראפט) אמור בכלל להיסגר ולהיהרס (מדברים כי יוקם במקומו מאגר מים ענק של חברת הגיחון). בכל אופן זהו מגרש הפוטבול התיקני (מבחינת מידות המגרש וקווי הסימון) הראשון בישראל. ואם נוסיף את ההשמשה של אצטדיון גבעת רם עם טריבונה חדשה בזווית טובה יותר למגרש (למרות מסלולי האתלטיקה) עם קיבולת של 3,500 צופים זה אחלה שדרוג להיצע המתקנים הקטנים בעיר.

  רוברט קראפט: "נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לשמח את ישראל" - וואלה! ספורט

  חלק ממאות האוהדים שהתאספו במגרש קראפט בגן סאקר לפני יומיים לפגוש את חברי היכל התהילה.
  [​IMG]

  וחברי היכל התהילה בגן סאקר
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏23/6/17
  Drama2 אוהב/ת את זה.
 9. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  שנים נמצאים תושבי דרום תל אביב בשכונות כמו נווה צדק וסביבותיה במאבק נגד עיריית תל אביב במטרה להפחית במאסת הבנייה באזור והקצעת יותר שטחי ציבור ומתקני ספורט ופנאי לתושבים. כעת אף הגישו בג"צ להתערבות בחופש הפעולה של ועדות התכנון בעירייה המרבות בתוכניות פיתוח ומגדלים אך לא בטיפוח השטחים הירוקים ושטחי הציבור בדרום העיר. עיקר התוכנית שלהם היא תכנון פארק מקומי המכונה "פארק מרכז תל אביב" וכולל למעשה חיבור בין גן הכובשים, מתחם הדולפינריום, פארק צ'ארלס קלור, כיכר השעות היפות וגן שבזי. הרעיון הוא להעשיר את השטחים הירוקים הקיימים במתקנים מגוונים כמו קאנטרי קלאב, מגרשי ספורטק ועוד וכן סיפוח שטחים פתוחים נוספים המשמשים כיום כחניוני החוף ובנוסף עצירת חלק מהשטחים המיועדים לבנייה לטובת הפארק ומבני הציבור.

  מקרה מבחן במאבקי תושבים: נוה צדק עותרת לבג''ץ נגד עיריית ת''א - Xnet

  הסיבה להזכיר בכלל את הסכסוך הנדל"ני בפורום אצטדיונים הזה היא מכיוון שמסתבר שחלק מהצעת התושבים היא להקים בדרום גן צ'ארלס קלור מגרש כדורגל חדש עבור שמשון תל אביב, קבוצה שבמקורה מכרם התימנים הסמוכה שבשנים האחרונות משחקת בכלל במגרשי הספורטק הצפוני ליד פארק הירקון.

  שמשון תל אביב במגרש הספורטק הרחוק מדרום העיר.
  [​IMG]

  גן צ'ארלס קלור. בהווה טיילת חוף עם מדשאות
  [​IMG]

  תוכנית הפיתוח שהציעו תושבי השכונה לפארק עם האדריכל תמיר יהודה. המיקום המוצע למגרש הכדורגל הוא מימין, ממש על החוף.
  [​IMG]

  והנה הדמייה להצעה לתוכנית הפיתוח האלטרנטיבית לגן הכובשים, קאנטרי קלאב עם בריכת שחייה וחדר כושר ומגרשי טניס על הגג וגן שעשועים לילדים.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/6/17
 10. סיונרה

  סיונרה Member

  הצטרף ב:
  ‏20/2/16
  הודעות:
  4,755
  לייקים שהתקבלו:
  1,850
  מין:
  זכר
  להקים מגרש כדורגל על חוף הים זה פשוט פשע. מגרש כדורגל צריך להיות א. נגיש מארבעה כיוונים וב. לשבת על קרקע שלא קרה כלום אם לא יקרה שם שום דבר במשך 13 ימים שבין משחקים.
   
 11. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  מגרש ממש לא חייב להיות נגיש מ4 כיוונים. מגרש צריך נגישות בעיקר מצד היציע (במיוחד אם המלתחות למשל צמודות אליו) ואם זה מגרש קטן עם יציע אחד אז מספיק שיהיה נגיש מצד אחד. לא חסר דוגמאות מהעולם למגרשים על החוף ואפילו על המים.
  [​IMG]

  בכל אופן זה הצעה למגרש פתוח סטייל ספורטק ככה שעדיין יש דשא ונוף פתוח כמו בטיילת שם היום (טריבונה לנניח 500 צופים וללא קירוי לא תסתיר את הנוף, אך כן יהיה איזה גידור כלשהו ועמודי תאורה שכן קצת יפריעו) ונראה לי מבחינת ניצול השטח יותר שימושי מסתם מדשאות נוי שיש בפארק היום. זה גם לא מתחם סגור לשמשון ת"א בלבד שפתוח פעם בשבועיים למשחק בית אלא מגרש שכונתי לתושבי האזור.

  בכל מקרה אני בספק מה ייצא מהעתירה שלהם. אני מניח שגם אם יקבלו חלק מהמתקנים המוצעים כולל אפילו הקאנטרי קלאב, הסיכוי שיקבלו מגרש כדורגל על החוף במילא לא קיים. אבל אני יכול להבין את הרצון של שמשון תל אביב לקבל מגרש קרוב לשכונה. בעבר למשל שיחקה בבלומפילד שנמצא די קרוב לשם. אגב גם אם יהיה שם מגרש לא נראה לי שהוא יאפשר בניית יציעים גדולים ככה שבמילא אפילו בליגה א' לא בטוח שהיא הייתה ממשיכה לשחק בו.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏23/6/17
 12. zohar

  zohar Member

  הצטרף ב:
  ‏25/1/12
  הודעות:
  170
  לייקים שהתקבלו:
  11
  סוף כל סוף !! העבודות בבלומפילד החלו ,אמנם לא רואים הרבה אבל לפחות קצת אופטימיות אחרי הביזיון של השנה האחרונה בכל הקשור לפרוייקט זה ,תמונות שפורסמו אתמול בעמוד הפייסבוק של חברת היכלי הספורט :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  ~Omri~ אוהב/ת את זה.
 13. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  קריית אונו כבר הצהירה לפני כמה שנים כי היא מתכננת בדרום העיר במתחם הסיטי החדש (שאמור לכלול בין השאר 1,250 דירות, 400-350 אלף מ"ר של משרדים ותעסוקה, מסחר ובילוי לכל בקעת אונו כולל קולנוע ומתחם ספורט עירוני, וגם הקו הסגול של הרק"ל יעבור שם) אצטדיון חדש לצד תוכנית להקמת היכל ספורט עירוני לכ1,000 צופים לפחות. החודש נחשפה ההדמייה של האצטדיון החדש שמתוכנן. האצטדיון אמור להכיל (לפחות בשלב ראשון) יציע ל1,100 צופים ודשא טבעי לצד מגרש אימונים קטן ושטחי חנייה ולעלות 11 מיליון כשהמטרה היא לנצל אותו גם לאימוני קבוצות הנוער העירוניות ומשחקיהן. אני לא יודע האם המתחם יורחב בהמשך ומתי יוקם לצידו היכל הספורט. אני מניח שזה תלוי גם בהצלחת הקבוצה העירונית וכן בהתקדמות פיתוח מתחם הסיטי-צומת סביון. אישית אני לא מבין למה מתכננים מגרש כה קטן שמתאים רק לליגה א' ומטה במיוחד שגם ביישובים השכנים כמו יהוד, אור יהודה, גני תקווה ואזור אין מגרשים גדולים ולכן היה מקום לשקול מגרש איזורי של 2500-2000 צופים שיספיק לליגה הלאומית ולאירועים אחרים. אגב המבנה הסמוך לאצטדיון הוא תחנת כיבוי האש המקומית.

  אצטדיון כדורגל חדש בצומת סביון | אונו News החדשות הכי טובות בעיר

  [​IMG]

  השטח של מתחם הסיטי העתידי במפה.
  מפות Google

  אגב האצטדיון העירוני הישן (הוקם עוד בשנות ה-50) אמור להתפנות ולהיהרס בעוד כ3 שנים. במקומו יוקם בית דיור מוגן.
  החלטה היסטורית: מגרש כדורגל חדש יוקם במתחם צומת סביון | אונו News החדשות הכי טובות בעיר

  בנוסף גם החלו להקים העיר מתחם טניס קומפקטי בצפון העיר שיכלול 4 מגרשים לצד מבנה מרכזי ויעלה כ9 מיליון.
  מתחם טניס חדש בקריית אונו | אונו News החדשות הכי טובות בעיר
   
  נערך לאחרונה ב: ‏6/7/17
 14. zohar

  zohar Member

  הצטרף ב:
  ‏25/1/12
  הודעות:
  170
  לייקים שהתקבלו:
  11
 15. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  2,599
  לייקים שהתקבלו:
  231
  ועוד בתל אביב, סרטון המציג את עבודות פיתוח הקרקע לבניית הולודרום האולימפי הראשון סמוך לאצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף (על חשבון מגרש האתלטיקה המשני המשמש לחימום).

  ynet צפו מהאוויר: הקמת הוולודרום הראשון בישראל - ספורט

  ולהזכירכם איך זה אמור להיראות באוגוסט 2018.

  [​IMG]

  ואגב לאחר השביתה בנמלי אירופה שעיכבה את יציאת האונייה משבדיה עם הציוד לשדרוג אצטדיון האתלטיקה (בעיקר כלוב ההגנה לענפי ההטלות) לקראת אירוח אליפות אירופה לאומות בסופ"ש, היום הגיעה האונייה לנמל אשדוד ומיד מיהרו לפרוק ממנה את הציוד הדרוש לאירוח התחרות באצטדיון, הובלתו והתקנתו בהדר יוסף. בתחרות צפויים להשתתף 12 נבחרות (כולל ישראל) ומעל 500 ספורטאים וספורטאיות.

  ישראל ספורט - ההסתדרות ונמל אשדוד התגייסו לטובת האתלטיקה הישראלית
  ?? ??????? ?????? ?????? ?????? ???? ??"?

  [​IMG]

  ולסיכום התחרות, ישראל לא בלטה כמארחת יוצאת דופן לא מבחינת נוכחות הקהל שממש לא תפס את מלוא קיבולת האצטדיון (6000 מקומות להזכירכם) ולא מבחינת הישגים (דורגה מקום 8 מתוך 12 הנבחרות המשתתפות) והיו גם ביקורות על זוויות הצילום ועל מיקום שולחן השופטים (למשל ביידוי פטיש) כך שעם הסככה עליו הסתירו למעשה את כלוב הזריקות מהקהל ומהמצלמות. אבל העיקר שישראל שרדה בדרג לעוד שנה ולא נפלה חזרה לדרג הרביעי הנמוך. ובנוסף חנה קנייזבה מיננקו שחזרה מפציעה וניתוח הבטיחה כבר בתחרות את השתתפותה באליפות העולם באוגוסט באצטדיון האולימפי בלונדון.

  אליפות אירופה לאומות באתלטיקה: נבחרת ישראל שרדה בדרג ג' - וואלה! ספורט

  ח.ק.מ. קופצת באצטדיון הריק למדיי. אף שהוא היה מלא יותר בשעות אחרות הוא עדיין היה רחוק מלהיות מלא. אפילו בגרנד פרי בהתעמלות אמנותית שהתקיים במקביל בחולון, נכחו פי 2 ויותר קהל. שיא הנוכחות באצטדיון היתה כ1500 צופים מתוך 6000 המקומות שבאצטדיון.
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/6/17

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!