אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. צ. שיף Member

יש מצב שעוד השנה כי דווח בעבר שהבנייה תתחיל ב2018. אני מניח שעוד לפני שיאשרו את ביצוע ההריסה יקדמו בניית יציע במגרש האימונים הסמוך כדי שיהיה לקבוצות מבת ים איפה לארח (יש לי זיכרון שלפני זמן מה יצא לי לכתוב על כך שהקימו טריבונה קטנה שם במגרש (מגרש אימונים 1) כך שיתאים למשחקי ליגות הנוער. לצערי לא מצליח למצוא את הפוסט שלי או דיווח אחר כמה מכילה אותה הטריבונה אבל אני מניח שייאלצו להרחיב את קיבולת המגרש לקבוצות העירוניות שספק אם ישחקו באצטדיון החדש.

בכל אופן אם נשווה לפרוייקטים מקבילים, אצטדיון בת ים גדול בהרבה מהאצטדיון המתוכנן באשדוד למשל, אבל יש מאחוריו גוף כלכלי עשיר ומקצועי שיכול לעמוד בבנייה של האצטדיון הפרטי בשונה מאצטדיון אשדוד שמבטיחים להתחיל להקים ב2018 אבל יהיה הרבה יותר קשה לממן את פיתוח קריית הספורט העתידית של אשדוד ויחכו לתוספת תקציב של קרן המתקנים ומקורות נוספים. גם ההבטחה להתחיל השנה את בניית האצטדיון החדש של חדרה עדיין בספק למרות שכבר דווח שהובטח לו תקציב ראשוני של 37 מיליון שקלים (מדמי ההשבחה של מכירת מגרש מכבי חדרה). וכמובן אין טעם לשאול מה עם פרוייקטים צנועים יותר כמו אצטדיונים ברחובות, מגדל העמק, רהט, כפר קאסם, אילת ואחרים שכולם אמורים להתחיל להיבנות "אוטוטו" אבל עדיין לא התחילו בפועל.

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/18
    Dan102 אוהב/ת את זה.
  2. צ. שיף Member

וגם משחקי ליגה ב' וג'
    - גולר משחקי ליגה ג' וב' נדחו עקב מזג האוויר הצפוי
    https://doublepass.sport5.co.il/story.php?id=19402
    http://www.ligga.co.il/משחקי-ליגה-ג-וב-נדחו-עקב-מזג-האוויר-הצפ/

3. Maccabi_Haifa Member

אני לא מבין לאן אתה רץ? מאיפה הסקת מסקנה שמכבי תל אביב תבנה לעצמה אצטדיון משל עצמה? זה לא פורסם בשום מקום. אני חושב שמכבי תשאר בבלומפילד המחודש לעוד עשרות שנים

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

4. צ. שיף Member

לא חסר כתבות על כך הנה למשל כתבה מלפני כ3 שבועות
    קרוב רחוק

הסימנים מראים שגולדהאר לא מתכוון להרים ידיים. תכנון בניית אצטדיון חדש מלמד על רצינות מצידו, כאשר כבר ניהל מו"מ עם מספר ראשי ערים. הוא גם מחכה להתפתחויות בגזרת בלומפילד, שם הוא רוצה לקבל שטחי מסחר, אבל המטרה העיקרית שלו היא להנציח את שם הוריו.

???? ?????: ??????? ???? ????? ?? ???"?

גולדהאר אישר: האצטדיון החדש ייקרא על שם הוריו

בקיצור יש לא מעט גישושים בנושא תוך כדי שהוא בחן כמעט כל אופציה שעמדה על הפרק מראשל"צ, המושבה בפ"ת, האצטדיון הלאומי בר"ג, מתחם פי גלילות ברמה"ש, אזור צומת מסובים באור יהודה, צומת חולון (שייך לת"א), צפון תל אביב ואפילו ניסו לעניין אותו ברעננה. וכמובן גם הציעו לו להתמודד במכרז אצטדיון בת ים אבל הוא ויתר מראש כי האצטדיון קטן ממה שהוא רוצה ובנוסף הוא רק בחכירה ל25 שנה ולא בבעלותו. כעת נראה שעיקר הלבטים נותרו בין רמת השרון ואור יהודה בעוד שרמת גן ירדה מהפרק. בכל אופן נראה שמכבי ת"א תספיק לחזור לבלומפילד המשופץ בעוד כשנה לפני שגולדהאר יחתום על חוזה כלשהו לקרקע לאצטדיון החדש שהוא רוצה ברמה"ש או אור יהודה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/18
  5. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

גם הפועל וגם מכבי ישארו בבלומפילד וכל מיני סוחרי אומנות עם פנטזיות גדולות ושפיות מעטה ימשיכו לקשקש עם כל מיני סינים.

6. katamoni Member

@צ. שיף באמת שאני לא רוצה לבאס אותך עם כל הפנטזיות האלה אבל כמו שאמרתי כאן לא לפני הרבה זמן - לא יהיה אצטדיון בבת ים לפחות ב-10 שנים הקרובות וגם פה פיגרנתי...
    גם באור יהודה לא יקום שום אצטדיון.

בלומפילד המשופץ יהיה הבית של התל אביביות לאחר השיפוץ לתמיד!

7. צ. שיף Member

חח באהבה

לפחות לא צריך לחכות הרבה זמן. אם בבת ים יבנו אצטדיון זה אמור להתחיל לקרות עוד השנה אז נחכה ונראה אם זה קורה או לא. ורק שיהיה ברור אני לא תל אביבי ולא אוהד הפועל ת"א או מכבי ת"א ולא לוקח את זה אישית לא כמה בלומפילד החדש אטרקטיבי ולא איזה מהאצטדיונים שאמורים למשוך את התל אביביות במקומו כמו בת ים או משהו למכבי יקומו. אבל בבלומפילד החדש נעשו לא מעט טעויות כמו היעדר הקירוי על רוב היציעים, העובדה שהוא לא מתח עוד קצת את הגבול כדי לעבור את ה30,000 מקומות. בעיות החנייה הצפויות בו ובעיות הגישה שעוד צפויות בגלל עבודות הקו האדום של הרק"ל שיימשכו כמה שנים שגם ישבשו את התחבורה הציבורית לאצטדיון ויחסמו חלק מהכבישים המובילים אליו.

ולהגיד בעולם הכדורגל על אצטדיון שיהיה הבית לתמיד זאת שטות מוחלטת. מילא אם בלומפילד החדש היה איזה סמי עופר סטייל והיה קשה להאמין שקבוצות ינטשו אותו לטובת מתקן אחר. אבל זה מתקן לא מדהים גם אחרי השיפוץ ועדיין יסבול מעומס של 3 קבוצות ברמת ליגת על או לאומית. ולכן אין להתפלא אם קבוצה או שתיים ינטשו אותו בהמשך. בכל אופן כרגע מיציתי את הדיון בנושא לפחות עד שיצוצו כותרות ודיווחים נוספים שיצדיקו את המשך הדיון.

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/18
  8. Dan102 The Diamond

אתה אומר את זה בתור אחד שמכיר את העניינים מקרוב? תהיה בטוח שהסינים רציניים ביותר

9. צ. שיף Member

מה שכן אם הסינים היו שואלים גורמים אחרים אני בטוח שהיו מפנים אותם להשקיע במתקנים אחרים כמו האצטדיון למכבי ולנבחרת שאמור להכיל לפחות 40,000 או ההיכל הרב תכליתי ל20,000 צופים ברמת השרון ולא באצטדיון להפועל ועוד בבת ים. אבל מצד שני אם המיזם יצליח אולי באמת נראה בשנים הקרובות חברות נוספות מסין עומדות מאחורי בניית אולמות ספורט ואצטדיונים נוספים בארץ. והרי לסין יש את הידע והניסיון והכסף לבצע את האצטדיונים משלבי התכנון ועד לביצוע ולתפעול. מבחינה אדריכלית נטו מעניין אותי למשל איזה עיצובים הם היו מציעים לקריית הספורט באשדוד או אילת למשל, לארנה לאומית ל20,000 צופים ברמת השרון, לאצטדיון למכבי, לבריכה לאומית בתל אביב ולשלל מיזמים נוספים. חלאס כבר הבנו מה יש לאדריכלות הישראלית המשעממת להציע בתחום עיצוב מתקני הספורט מול המיזמים המדהימים שנבנים בסין בכל מיני ערים ואני לא מדבר על מתקנים אולימפיים אלא אפילו סתם קריות ספורט שמוקמים באוניברסיטאות סיניות ועוד. ואם תשימו לב המתקנים הכי יצירתיים שתוכננו בארץ בשנים האחרונות כמו הארנה שתוקם בראשל"צ או אצטדיון סמי עופר או הצעות הקונספט שהוצעו לאצטדיון הלאומי בר"ג, תוכננו ברובם במשרדי אדריכלות בבריטניה ומדינות אחרות שקצת יותר מתמחות במתקני ספורט מאצלנו.

החזית המערבית באצטדיון בת ים העתידי שבעיצוב "סיני"
    http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1265972.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/18
    Dan102 אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

אני מהמר על לעולם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. צ. שיף Member

סט תמונות באתר one של המגרשים המוצפים בסופ"ש שלמרות זאת חלקם אירח משחקים
    ?? ?????: ????? ????? ?' ????? ?????? ???????

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/18
  12. צ. שיף Member

היום, יום ראשון 7 בינואר, אמור להיערך סיור קבלנים/אדריכלים באצטדיון גרין בנצרת עלית לקראת ההיערכות לשיפוץ שלו במהלך 2018 (כנראה בתום העונה).
    עיריית נצרת עילית - מתן שירותי תכנון לתכנית מפורטת בקרית ספורט (אצטדיון עירוני) נצרת עילית

על פי פרסומים מלפני כמה חודשים יקבל האצטדיון תקציב שיפוץ של מעל 3.3 מיליון שקלים והשיפוץ אמור לכלול קירוי ליציע המערבי הראשי, שיפוץ מלתחות, שדרוג החלל תחת הטריבונה, התקנת מסך תוצאות ועוד. מזכיר שהעונה הפועל נצרת עילית חזרה לשחק באצטדיון באיחור (ספטמבר במקום אוגוסט) בשל התמשכות העבודות שבוצעו בו בקיץ להחלפת מערכת ההשקייה והניקוז והטיפול בדשא.

היציע המערבי הראשי בגרין, יקבל גג כמו היציע המערבי באצטדיון דוחא בסכנין או רק גגון?
    http://static.panoramio.com/photos/large/98765660.Xxx

החלל המוזנח תחת היציע, יוקם שם איזה מזנון לאוהדים או משהו? יחוזק השלד?
    https://scontent.fsdv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12509379_907003079394845_9032819869231390235_n.Xxx?oh=14296dadbfe8c63b26f38f845b7ea447&oe=5AB8A519

ככה הוא נראה ב2005
    http://groundhopping.de/nazretg1.Xxx

ובוא נדבר תכל'ס. כשנצרת מתכננת לבנות בעילוט יציע משני ולהפוך אותו לתאום הצפוני של אצטדיון וינטר במראה ובקיבולת (בטח תלוי אם אחי נצרת תצליח להגיע לליגת העל בפלייאוף הלאומית) ואצטדיון עפולה זוכה לשבחים מאז ששודרג ב2013 ומגדל העמק מתכננת אצטדיון חדיש ביפיע שלא לדבר על הרדיוס הרחב יותר בצפון עם אצטדיונים חדשים בטבריה ועראבה והשיפוץ לאצטדיון סכנין, ותוכניות לאצטדיונים חדשים בקרית אתא וקרית ביאליק, (וגם תוכניות עתידיות רחוקות יותר לבניית יציעים נוספים בעכו, עפולה, נשר ודליית אל כרמל או בניית אצטדיונים חדשים בנהריה וטירת הכרמל ואני מניח שיתוכננו פרוייקטים נוספים) אז נצרת עילית נשארה מאחור ויש לקוות ששיפוץ בתקציב הצנוע הזה יהפוך את האצטדיון שווה ערך לפחות לאצטדיון עפולה. אבל הוא יצטרך השקעה גדולה בהרבה כדי להתחרות למשל בפאר של האצטדיונים בעראבה או בטבריה.

הדמיית אצטדיון קרית ביאליק העתידי, 3000 מקומות ותכנון שמתבסס על אצטדיוני עכו ובית שאן של אותו אדריכל
    https://i.ytimg.com/vi/w-RntwuWGos/hqdefault.Xxx

הדמיית אצטדיון קרית אתא בשלב הסופי שיכיל עד 12,000 צופים ולצידו גם מתוכנן היכל ספורט ל3000 צופים
    http://www.leviton-shumny.co.il/sysvault/docsgalleries1/cdp636182601547936605.Xxx

קונספט תכנוני לאצטדיון החדש של מגדל העמק ביפיע (מבוסס על תוכנית האצטדיון שתוכנן ברחובות בעבר) ל5000 צופים
    http://blinker.co.il/wp-content/uploads/2016/07/%D7%94%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%94.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/18
  13. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אותי מעניין מתי יחליטו בשעה טובה לבנות לק"ש אצטדיון נורמלי במקום השלולית שהם משחקים בה.

לגבי פרוייקט בניית איצטדיונים בקריות,לא יודע איפה מתכננים לבנות גם ככה הכול כבר צפוף,וזה מהלך מפגר. במקום לבנות אצטדיון אחד שישמש את כולם (אולי אפילו את הופעל חיפה),יבנו 2 קטנים?!

14. yuvalu Member

בקריית שמונה צריך פשוט להרחיב את היציע מאחורי המצלמה לכל האורך, לעשות שם גג ואולי גם ממול ולהפוך את האצטדיון לקטגוריה 3 של אופ"א

15. ~Omri~ Member

אין צורך באצטדיון חדש. אם יש בעיות (ניקוז למשל) צריך לטפל בהן, אבל בניית אצטדיון חדש זו כבר הגזמה פראית. אין ספק שיש שם מקום רב לשיפור, אבל אצטדיון חדש זה פחות או יותר הדבר האחרון שהעיר הזאת צריכה להוציא עליו כסף.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 8, אורחים: 132)

1. חייל שוקולד
  2. ~Omri~
  3. Hovavi
  4. matanbl22
  5. katamoni
  6. yuvalu
  7. o.b.