אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

 1. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,240
  לייקים שהתקבלו:
  242
  זה לא אצטדיון האתלטיקה או המגרש של לזרוס. מדובר במגרש הלוחמים הסמוך לכיכר הלוחמים (מוכרת גם ככיכר הלוחמים וכיכר הדמעות).
   
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  תמונת מצב חדשה של מגרש הפועל מחנה יהודה מהפייסבוק של ראש עיריית פ"ת. על פי פרסומי העבר, היציעון הזה אמור להגדיל את קיבולת המגרש ל480 צופים. אני לא מבין אבל למה פרוייקט שנראה שניתן היה לבצע בחודשיים בלבד בפגרת הקיץ כולל חפירת יסודות ויציקת בטון, נמרח כל כך הרבה זמן.

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏12/2/18
 3. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  למי שחושב שקירוי או הצללת אצטדיונים זה איזה ביג דיל, הנה דוגמה נוספת שזה לא מי יודע מה מסובך.

  ככה נראה המגרש הסינתטי בכפר קאסם כשהוא נפתח
  [​IMG]

  [​IMG]

  וככה הוא נראה עם ההצללה שנוספה בו (אני מגדיר את זה כהצללה כי זה נראה לי יותר מיועד לספק צל מאשר להגן מגשם). והאמת זאת עוד הצללה פרימיטיבית בגלל שהיא כוללת עמודים קדמיים. במגרשים אחרים כמו מודיעין וירוחם הציליות נתמכות מאחור בלבד. אני לא יודע מתי התקינו את הציליות האלה אבל מניח שהן די חדשות
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  תזכורת, ההצללה בירוחם
  [​IMG]

  ובמודיעין
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏28/2/18
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  לפני שהוקם אצטדיון בעילוט ליד נצרת, בעבר היה אצטדיון קטן יותר שפעל בעיר. בשנים האחרונות בוצעו בשטח עבודות להקמת מבני ציבור שונים ובהם היכל תרבות עירוני ובית עירייה חדש. כעת בשבועות הקרובים תעבור עיריית נצרת לבית העירייה החדש.

  אחת מחזיתות בית העירייה החדש
  [​IMG]

  חזית נוספת
  [​IMG]

  וכך ייראה היכל התרבות שמוקם לצידו
  [​IMG]

  תמונת אתר הבנייה של היכל התרבות מתחילת ינואר מימינו בית העירייה החדש. התמונה צולמה לאחר שבעקבות הגשמים הוצף האתר
  [​IMG]

  האצטדיון הישן לפני שנהרס
  [​IMG]

  הריסת האצטדיון במאי 2016
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏13/2/18
 5. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  אוהדי הפועל ת"א זועמים שלאחר סבב משחקי הרדיוס (אותם קיימו באצטדיון הלאומי בר"ג ובהברפלד בראשל"צ) הוטל עליהם איסור ממשטרת פ"ת להכניס ציוד עידוד לאצטדיון המושבה שחוזר לשמש אותם כאצטדיון הבית.
  ????? ????? ?"?: ????? ?"? ???? ??? ????
   
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  תוכנית קרן המתקנים של הטוטו ומשרד הספורט שנועדו לביצוע בעשר השנים הקרובות אושרה לביצוע. התוכנית לא נוגעת למתקנים שמובטחים בליגת העל והלאומית (למימון אצטדיונים חדשים ומשופצים) וגם לא להיכלי ספורט לליגות הגבוהות (אליו הובטח תקציב נפרד של חצי מיליארד שקל) אלא למתקנים בליגות הנמוכות יותר ומתקני אימונים. בין הפרטים בתוכנית שעלותה הכוללת 557 מיליון שקלים: תקציב של 148 מיליון שקלים להקמת 46 מגרשים לאימון כדורגל שמתאימים לשחק בהם ברמה של ליגה א' או ליגות הנוער. 12 מיליון שקל להקמת תאורה ב-72 מגרשי כדורגל בכל הארץ (הדבר יכין את הקרקע להפסיק לשחק כדורגל בשבתות על ידי כך שיהיה אפשר לשחק בימים אחרים גם בשעות אחה"צ והערב). ועוד סכום של 42 מיליון שקל לטובת שיפוץ כ-130 מתקנים בכל רחבי הארץ (אם כי חלק מהתקציב מיועד לשיפוץ אולמות קיימים ולא רק מגרשי כדורגל קיימים ואולי גם מתקנים מסוגים אחרים).

  על פי התוכנית חלק מהמקומות התקציב יהיה עד 100% מעלות ביצוע המתקנים בעוד רשויות "עשירות" יותר יספקו חלק מתקציבי ההקמה והשיפוץ כך שקרן המתקנים תספק עד 50% בלבד.
  ????? ??????? ?? ?????? ?-557 ?????? ???
  משרד הספורט: הוצגה תוכנית המתקנים | ספורט 1
  ?????? ??????? ?????, ???: ?? ???? ??? ?????
  משרד התרבות והספורט - תכנית המתקנים הלאומית 2027
   
  נערך לאחרונה ב: ‏15/2/18
 7. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  נערך לאחרונה ב: ‏13/2/18
 8. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  חקירת שחיתות פלילית בנוגע להוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כמיליארד שקלים הגיעה גם לעולם הכדורגל ולחשד לפיו בזמן ששיפצו את אצטדיון שכונת התקווה בכ2 מיליון שקלים לקחו כקבלנים את אחת מהחברות החשודות בניפוח החשבוניות במטרה לקבל החזרי מע"מ ועוד. בינתיים נראה שהחשד לא כולל את הבעלים של בני יהודה אברמוב
  חשיפה: ברק אברמוב נחקר בפרשת החשבוניות הפיקטיביות
  ברק אברמוב נחקר בפרשת הפשיעה הכלכלית: בסך הכול מסרתי עדות - וואלה! ספורט
  ??? ?????? ????, ??? ?????: ???? ??? ???
  "אברמוב נחקר, שיתף פעולה ונוקה מכל חשד"
   
 9. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  מגרש סינתטי שהוקם במגדל העמק בשווי 700,000 שקלים קיבל אישור לאימונים ומשחקים. למען האמת זה נראה לי יותר מגרש קטרגל ולא מימדי מגרש כדורגל. בכל אופן על פי הפרטים נשמע שזהו מודל לעשרות מגרשים שמתוכננים במסגרת תוכנית קרן המתקנים 2027.
  מגדל העמק: אושר מגרש הכדורגל הסינטטי החדש על ידי פיפ"א | עמקניוז - חדשות העמק

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏14/2/18
  Dan102 אוהב/ת את זה.
 11. zohar

  zohar Member

  הצטרף ב:
  ‏25/1/12
  הודעות:
  186
  לייקים שהתקבלו:
  19
  די מוזר שלא מקרים את כל היציע לא?והווידאו בכתבה קצת ישן,מגדל השידור החדש בכתבה עדיין לא צבוע , אני מעריך שמאז עשו עוד התקדמות קטנה .
   
 12. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,685
  לייקים שהתקבלו:
  755
  כנראה בגלל הבית הזה:
  [​IMG]
   
 13. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  אורן חסון בראיונות סיכום קדנציה כראש המנהלת לכדורגל.
  אורן חסון, ראש מנהלת הליגה בכדורגל היוצא, מסכם קדנציה - וואלה! ספורט
  ????: ???? ?????? ?? ???? ??? ?-12 ??????

  בין הפנינים בראיונות שרלוונטיות לדעתי לפורום ועוסקות באצטדיונים ששופצו, בהמתנה לאצטדיון חדש באשדוד, בהקמת עוד מגרשי אימונים ובהכנסת מערכות וידאו לשיפוט באצטדיוני ליגת העל:

  “המנהלת רשמה לא מעט הישגים בארבע שנות הפעילות בהן היא קיימת. מדובר בהישגים בכל מה שנוגע לתשתיות, לנושא של ניהול, שקיפות, פרוטוקולים ותרבות שיח, וזאת לצד דברים בהם המשימה עדיין לא הושלמה. אני חושב שהמדינה צריכה להכיר בעובדה שעל מנת להגיע להישגים היא צריכה להשקיע יותר בתשתיות”.

  אני חושב שאחד הדברים שהכי הפתיעו אותי בארבע שנים במנהלת, זו רמת המחויבות והאכפתיות של בעלי הקבוצות בשתי הליגות הבכירות. אני חושב שהם תמיד רואים את טובת הכדורגל לנגד עיניהם. אני יכול לתת כמה דוגמאות. למשל, תהליך שדרוג האצטדיונים הוותיקים. יש בעלי מועדונים שקיבלו החלטה שגוזרת עליהם לא לשחק באצטדיונם הביתי כי הם הבינו שזו הדרך לגרום למשרד הספורט ולרשויות המקומיות להשקיע באצטדיונים. למשל בדוחא, ק”ש, אשדוד ואשקלון הייתה לנו ביקורת מאוד גדולה למה הכל מתבצע בבת אחת, אבל בדיעבד אני חושב שזו הייתה החלטה אמיצה וטובה. רק במחזור האחרון אשקלון אירחה את בית”ר ירושלים ואם היינו מצלמים את המשחק הזה בעונה שעברה היית רואה גבעת חול עם קצת עשב ממול אבל היום היו 5,000 איש באצטדיון, תאי הלבשה, חדרי שופטים, קופות, מזנונים וחווית הצפייה השתפרה. אני חושב שלצד תנופת בניית אצטדיונים החדשים בשנים האחרונות, שיפור האצטדיונים הוותיקים הוא אחד ההישגים הגדולים של המנהלת”.


  "הישג נוסף הוא השיפור של האצטדיונים. השקענו בזה 50 מיליון שקל בשנתיים. קח את סכנין, קרית שמונה, אשדוד ואשקלון. אצטדיונים ותיקים שקיבלו שדרוג בעקבות ההתעקשות שלנו והכסף שנכנס כמובן מזכויות השידור. אני אומר לך שהאצטדיון החדש באשדוד יצא לדרך בגלל שאנחנו התעקשנו שהאצטדיון הנוכחי לא מתאים ולא הסכמנו להתפשר. ברור שהעירייה והטוטו ישקיעו שם את הכסף, אבל כמה שנים דיברו על הקמת אצטדיון חדש באשדוד ולא עשו דבר?".

  אם הליגה תהיה בת 12 קבוצות יהיו יותר מפגשים בין קבוצות שנלחמות על האליפות וגם על הירידה וזה דבר שיתרום לרמת העניין וימשוך יותר צופים למגרשים. אין לי ספק שככל שהתחרות עולה יותר קהל יגיע למגרשים וזה ייצור תנופה. כמות קהל גדולה אומר יותר רייטינג ושיש יותר רייטינג מגיע יותר כסף”.

  אני אגיד בצורה מאוד ברורה שעל מנת שהכדורגל יוכל להמשיך לצעוד קדימה צריכה להיות עזרה ברמת המדינה שתרצה להשקיע בתשתיות הספורט ולפתח את הספורט כאשר הכדורגל הוא כמובן הספורט המוביל, לא נגיע להישגים ולא נצליח להביא את ההתפתחות שכולם רוצים. לדוגמה, אם גם במחלקות נוער של מועדונים גדולים ילדים בני 13 ו-14 מתאמנים במגרש והפעם היחידה שהם עולים לשחק 11 נגד 11 היא ביום שבת, איך אנחנו מצפים מה להשתפר? כולי תקווה, אחרי שפורסם כי תוכנית המתקנים תצא לדרך לאחר ששמעתי עליה כבר שלוש שנים, תמנף את הצמיחה ואת ההישגים וכמו בעסקים נראה את זה תוך שלוש עד שבע שנים. אבל לבד, בעלי הקבוצות לא יכולים להביא להצלחה. אני יכול לתת דוגמה מפולין שם קיבל ראש הממשלה החלטה ב-2002 אחרי היעדרות של 25 שנה ממפעלים גדולים, להשקיע שלושה מיליארד יורו בכדורגל וראינו את התוצאות של זה עם בניית האצטדיונים ואירוח יורו 2012. הם אירחו גם את גמר הליגה האירופית והעפילו לרבע גמר היורו האחרון”.

  "בכדורגל יש כל יום בעיה אחרת ואין ספק שהעונה אנחנו עדים להמון טעויות שיפוט", אומר חסון בראיון הפרישה המיוחד שהעניק לוואלה ספורט. "טעויות שיפוט יש בכל העולם. באותו רגע ממש בו לא אישרו את השער החוקי של אבי ריקן מול הפועל באר שבע, נערך משחק בין ליברפול לטוטנהאם ובמשך שמונה דקות הסיום של המשחק היו שם שתי טעויות שיפוט שערורייתיות. עם הטכנולוגיה של היום אנחנו יכולים לשפוט בצורה הרבה יותר מדוייקת את טעויות השופטים. השיפוט נעשה היום הרבה יותר קשה לביצוע ולכן שקלנו להכניס כבר העונה את שופט הוידאו".

  - למה זה לא זז?

  "ישבנו בתחילת העונה עם כל בעלי הקבוצות וחשבנו להתחיל את הפרוייקט שעלותו בין מיליון לשני מיליון שקל ובעלי הקבוצות החליטו שהם רצו לבחון עוד שנה את הכנסת שופט הוידאו שנוסה בהצלחה גדולה בהולנד ונכנס העונה גם לאיטליה, לגרמניה ובהמשך גם למונדיאל. אני הייתי מהתומכים הגדולים ולקראת העונה הבאה זה יעלה לדיון שוב ויש לי אמונה שלקראת העונה הבאה הקבוצות יחליטו ששווה להשקיע את המשאבים בשביל זה. זה דבר נכון ורצוי וזה ימזער את החלטות השיפוט הקריטיות".

  - אתה רוצה לומר שבשני מיליון שקל נקבל שקט ולא יהיו טעויות שיפוט?

  "התוספת לעלות השיפוט היא שני מליון שקל. זה לא גרושים. כל עלויות השיפוט בשנה היום הם שני מיליון שקל. זה להכפיל את הסכום שישולם לשיפוט. יש הרבה נושאים אחרים שבעלי הקבוצות רצו להשקיע בהם כסף. אני מעריך שבעונה הבאה הם ירצו להשקיע יותר בשיפוט לאור מה שקרה העונה".
   
 14. zohar

  zohar Member

  הצטרף ב:
  ‏25/1/12
  הודעות:
  186
  לייקים שהתקבלו:
  19
  איזה בית תקוע !
   
 15. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,682
  לייקים שהתקבלו:
  319
  הבית הזה יחד עם הבית לצידו גם מפריעים להסדיר את החנייה והכניסה ליד היציע המערבי מה שגרם לכך שהקופות למשל ממוקמות תחת היציע הדרומי וגם גורם לכך שהגישה ליציע המערבי היא דרך רחוב ללא מוצא לכלי רכב אלא יש בו שביל רק להולכי רגל
  [​IMG]

  וגם גורם לכך שהצד הדרומי ביציע (איפה שאין גג) נמוך בכמה שורות מהצד הצפוני כמו שרואים למשל פה. אבל ברור שאף אחד לא יפקיע אותו ויהרוס אותו. האמת כבר היה עדיף שיתכננו גג תלוי על עמודים פינתיים כמו בנתניה מאשר את ה4/7 שבונים בפועל.
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏15/2/18

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 8)

 1. אבישי כהן

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!